Sari la conținut

Intalnirea Nationala a Motociclistilor din Romania


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

Atasat regulamentrul de participare la Raliul de Concentrare.

Reamintim ca la Intalnirea Nationala a Motociclistilor participantii pot veni, dupa dorinta, inscriindu-se la Raliul de Concentrare, sau nu, in deplasare individuala sau in grup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 333
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Atasat regulamentrul de participare la Raliul de Concentrare.

Reamintim ca la Intalnirea Nationala a Motociclistilor participantii pot veni, dupa dorinta, inscriindu-se la Raliul de Concentrare, sau nu, in deplasare individuala sau in grup.

atasat... unde????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DOMNULE POPESCU MA TOT UIT PE PAGINA DE FACEBOOK SI NU SE VEDE NICI O SCHIMBARE LA ASA ZISA INTRUNIRE .DUPA CE SE SCRIE PE PRO-BIKE UMBLATI NUMAI CU AVIOANE

SE MAI FACE SAU NU SA STIM CUM NE PLANIFICAM PLECARILE DEOARECE IN PERIOADA 5-7 IULIE SE PLEACA LA FAGARAS LA M.A.N.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DOMNULE POPESCU MA TOT UIT PE PAGINA DE FACEBOOK SI NU SE VEDE NICI O SCHIMBARE LA ASA ZISA INTRUNIRE .DUPA CE SE SCRIE PE PRO-BIKE UMBLATI NUMAI CU AVIOANE

SE MAI FACE SAU NU SA STIM CUM NE PLANIFICAM PLECARILE DEOARECE IN PERIOADA 5-7 IULIE SE PLEACA LA FAGARAS LA M.A.N.

 

 

lasa bre amedokule:) ia pe dexter de haripa si veniti la fagaras :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa bre amedokule:) ia pe dexter de haripa si veniti la fagaras :)

Asaam safacam sa iau cit mai multi si venim la Fagaras. Uiiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evenimentul planificat de catre Asociatia Motociclistilor din Romania se afla in organizare. Din pacate nu am putut atasa regulamentul Raliului de Concentrare, dar va fi modificat si atasat zilele acestea.

Data, locatia, descrierea generala a evenimentului si alte informatii au aparut de mult timp.

Vor apare si restul detaliilor.

Cu aceasta ocazie uram succes tuturor evenimentelor de gen din Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Imagini de saptamana trecuta de pe TransAlpina. Eforturile de organizare continua. Discutiile cu autoritatile sunt fructuoase, in curand vor fi postate si detaliile despre cazare, pe paginile de Facebook.

Intre timp, un filmulet.

https://www.facebook.com/pages/Asociatia-Motociclistilor-din-Romania-Romanian-Motorcyclists-Association/214844815242729?hc_location=stream

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a parut funny ca pe pagina de fb a amr (coperta) e o poza cu o motocicleta cu nr strain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-3201-0-16245500-1368642137_thumb.jpgcolegii straini apreciaza foarte mult rutele transalpine romanesti. In cazul nostru, in poze este un coleg din Istanbul. Va veni din nou, cu un grup de prieteni, la TransAlpina pe 27-30 iunie. Am fost si noi la ei in nenumarate randuri. Unii din ei sunt interesati de noua cale deschisa de la Olanesti la TransAlpina peste munte, partial pe vechiul Drum Strategic. Pentru ei vom organiza drumetii moto si cu aceasta ocazie.

Editat de Dan Popescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era nevoie de nicio explicatie.

Normal ca mai vin si motociclisti straini prin Romania cum si motociclisti romani se duc prin alte tari.

 

Ma asteptam ca pe pagina Asociatiei Motociclistilor din Romania sa fie o poza a unei motociclete din Romania. Atata tot.

Pot sa donez eu o poza cu motocicleta pe Transalpina, dar am prins vreme naspa si e cam cenusie.

 

Oricum, succes in continuare cu organizarea. Sa auzim vesti bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, nu sunt mare fan AMR.

Eu sunt in continuare de parere ca ar fi alte lucruri cu care ar trebui sa se ocupe. De exemplul marsul organizat de Free Riders - Iubim 2 roti - o initiativa excelenta si bine organizata. Mi-a facut placere sa particip impreuna cu multi prieteni. Ma asteptam sa vad din partea AMR o asemenea initiativa.

In schimb am vazut pe alt topic ca s-au apucat sa dea pe nu stiu cine in judecata ca sa scoata popicii aia de pe marginea drumului. Nah, ce sa zic, mie mi se pare cam intempestiv si copilaros (oare s-au impresionat asa de usor de parerea lui Cabral?), dar cine stie, poate se inventeaza cu ocazia asta popicii pufosi, atunci cand da un motociclist cu capul in ei si fortosi, atunci cand vrea jeepanu' sa-i incalece.

 

Cu ultima fraza n-am fost ironic. Chiar doresc oricui are initiative in domeniul moto mult succes.

 

Si nah, bre... n-am mintit. Chiar a fost nasoala vremea pe Transalpina, iar pozele sunt destul de cenusii

post-23583-0-07726200-1368652190_thumb.jpg

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sustinem orice proiect folositor mediului motociclistic. Faptul ca si alte organizatii au inceput sa organizeze marsuri si alte actiuni nu poate decat sa ne bucure. Inseamna ca viata moto incet, incet se afla pe drumul cel bun.

Imi amintesc de marsurile din anii trecuti care aveau ca punct terminus complexul Baneasa: unii se bucurau ca gasesc la Ikea hotdogi de un leu, altii ca de ce sunt chiar asa de ieftini...

 

Cat despre TransAlpina, toata lumea este de parere ca afluxul de motociclisti trebuie sa creasca, atat pentru cei de asfalt cat si pentru cei de teren. Zona ofera excelente posibilitati ce trebuiesc valorificate. Asta incercam sa facem, sa promovam motociclismul in Romania atat de mult si de bine cat ne pricepem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem pe drumul nostru. Intalnirea va avea loc pe transalpina la data prevazuta. Ne ocupam de eveniment, nu de intoxicare pe net. Cine vrea sa vina, vine. In nici un caz nu o incepem sa dam pe net preturi la ciorbe si mititei, cum fac altii. In zona sunt multi comercianti, au fost anuntati, cazarile deja sunt verificate. O sa fie destui si la cort. O sa verificam si traseele de offroad si macadam de indata ce se topeste zapada. Momentan si varianta asfaltata era impracticabila, saptama trecuta fiind blocata de zapada, in plus a nins si noaptea trecuta.

Ne vedem acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de mai multe tabere pentru tipuri de motociclete(chopper, naked, enduro...), nu vreau sa fiu rautacios, dar eu am prieteni cu alt gen de motociclete, o sa ne despartiti la intrare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...