Sari la conținut

Intalnirea Nationala a Motociclistilor din Romania


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 333
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut, eu am facut alarteri transalpina si reparau in draci segmentul voineasa lacu vidra mai aveau cam un km de reparat(petecit),apoi sint doua trei mici zone unde sa rupt drumul dar se lucra si erau semnalizate in rest teava obarsia lotrului novaci nici o problema dar am ramas uimit unde se va face camparea ca la baza partiei este un santier mama mama numai tractoare si macarale se vede in ultima poza.

Multumesc pentru poze, arata bine drumul, eu am facut Petrosani-Obarsia acum 2 ani si a fost mult mai prost iar vara trecuta Sebes-Obarsia si a fost cam ca asta.

Deci cred ca ma duc si eu la Intalnirea de Excelenta macar pentru zona Voineasa-Vidra pe care am facut-o acum 15 ani pe jos.

Mai pleaca cineva vineri din Buc pe la ora 16:00?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prognoza meteo pentru OBARSIA LOTRULUI pe acest weekend indica ploaie aproape in fiecare zi.. Asa ca asteptam motociclistii corect echipati. Programul va fi ajustat functie de conditiile meteo existente la fata locului.

Din motive tehnice, informarile pe acet site vor fi oprite, va rugam a citi numai postarile pe Facebook.

https://www.facebook.com/TransalpinaRally

https://www.facebook.com/pages/Asociatia-Motociclistilor-din-Romania-Romanian-Motorcyclists-Association/214844815242729

https://www.facebook.com/pages/Transalpina-Rally-2013-The-Kings-Road/515444771820012 (engleza)

 

va multumim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai pleaca cineva vineri din Buc pe la ora 16:00?

N-auzi ca nu merge nimeni?!

 

Din motive tehnice, informarile pe acet site vor fi oprite, va rugam a citi numai postarile pe Facebook.

Hahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Prognoza meteo pentru OBARSIA LOTRULUI pe acest weekend indica ploaie aproape in fiecare zi..

 

Naspa. Ar fi si pacat sa se aleaga praful de toata organizarea ta, Dane...

 

Din motive tehnice, informarile pe acet site vor fi oprite, va rugam a citi numai postarile pe Facebook.

 

Pacat. Problemele tehnice apar exact cand nu te-astepti... News :

 

"The Rally will take place at Obarsia Lotrului, aprox situated at the half of the way at TransAlpina.

There you cand find few accomodations (B&B small hotels, also huge free camp sites.

Nu tinem o evidenta a celor ce vin, oricine este binevenit.

Please ask by private message for more infos"

https://www.facebook...515444771820012 (engleza)

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.pandurul.ro/Ultima%20ora/2013-06-25/Interzis+pe+Transalpina

Asadar evitati sa mergeti pe Novaci, Ranca...

Io prefer intrunirea de la Focsani (nu ca ar interesa pe cineva, dar aici nu gasesc detaliile si prietenii pentru care sa bat drumul, iar cont pe feizbuc n-am...si nici nu-mi fac, si...nici nu intru pe-acolo!).

Vreme buna si distractie placuta va doresc! :cheers:

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citez de pa facebook :

Secretariatul a fost instalat la pensiunea Bradul, in Obarsia Lotrului. Conditiile meteo sunt potrivnice, ploua si este frig. Nu se vor putea tine concertele din cauza vremii. Se vor organiza excursii pe asfalt pe Transalpina, precum si pe drumurile forestiere pentru amatori.
Vom organiza de asemenea consultari cu motociclistii prezenti pentru mutarea datei intrunirii pentru anul viitor ca sa nu mai intampinam probleme cu vremea.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

citez de pa facebook :

Secretariatul a fost instalat la pensiunea Bradul, in Obarsia Lotrului. Conditiile meteo sunt potrivnice, ploua si este frig. Nu se vor putea tine concertele din cauza vremii. Se vor organiza excursii pe asfalt pe Transalpina, precum si pe drumurile forestiere pentru amatori.

Vom organiza de asemenea consultari cu motociclistii prezenti pentru mutarea datei intrunirii pentru anul viitor ca sa nu mai intampinam probleme cu vremea.

Deci ma doare burta de ras.....vor sa stabileasca de anul asta data intalnirii de anul viitor, pt ca stiu ei cand nu va ploua si va fi vremea faina? :))

Sunt siiiiiiiigur ca daca nu ploua se tineau toate concertele :))

Presupun ca taberele de excelenta se vor tine in continuare, din moment ce nu este anuntata anularea lor.

 

Dat fiind ca sunt relativ aproape de locatie, ma bate gandul sa trag o fuga, sa vad ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Asociatia Motociclistilor din Romania reia aceasta manifestare, care se doreste de acum a fi anuala, si, la sugestia multor motociclisti,

 

 

Prin cooperarile cu celelalte asociatii ale motociclistilor din Europa acest eveniment este pus in calendarul motociclistilor straini, care sunt asteptati in numar mare in Romania.

...

1.AMR reia acesata manifestare ??! Aveai AMR-ul in 1975 ?

2. Motociclisti din Europa ?! Asteptati in numar mare !? Ia sa vedem !

 

 

...excursie "nationala" cu implicarea amr-ului intr-o zona inchisa circulatiei nu e tocmai ortodox si nici legal.

...

Toate actiunile AMR au fost organizate cu respectarea stricta a cadrului legal. ..

 

Ilegal sau legal ???

 

...va apare si versiunea in engleza, ceruta de colegii de afara. Putin nu o sa vina, dar motociclisti din tarile din est vor fi sigur,poate chiar si din Siberia. ..

Este buna intentia cu adunatul motociclistilor din Austria, dar o sa observam ca vor veni si neadunati, inca de anul asta, mai multi de 10-15.

...

Au si motociclsitii de mare distanta o vorba: "Pe motociclistul adevarat nu-l ploua niciodata".

Ploua numai pe Magheru, si numai cand n-ai casca !

 

1. Austria, tarile de eest si Siberia... mai multi de 10-15. Eu zic niciunul. Face cineva pariu ?

2. Motociclisti de mare distanta ?! ...Trebuia sa adaugi si cuvantul "virtuala" ...maaai , Cristofor Columb de Magadan.

 

...Motociclistii sunt oameni culti si educati, majoritatea au studii superioare, stiu sa spuna pardon si sa manance carnea de pui cu cutitul si cu furculita...

... Lumea va fi selectata inca de la intrare...

Eu nu am studii superioare si nici nu stiu sa mananc puiul cu furculita. Pacat as fi venit, dar la intrareeee ....

 

 

...un echipaj din JAPONIA !!! Asta ne-a pus tare pe treaba, trebuie sa fim pregatiti si pentru asemenea situatii !!!

 

Tokyo sau Osaka ? Nu cumva Sepuku ?

 

 

..

 

Iata cum printr-un mod simplu si eficient poti participa la organizarea unei actiuni frumoase, in afara clasicelor de acum boloboroseli pe forumuri.

 

Mai bine "boloboroseli" decat actiuni inexistente.

 

 

..Eforturile de organizare continua. Discutiile cu autoritatile sunt fructuoase..

Eforturi ??? La ce ?

... Ne ocupam de eveniment, nu de intoxicare pe net. ...nu o incepem sa dam pe net preturi la ciorbe si mititei, cum fac altii. In zona sunt multi comercianti, au fost anuntati, ..

Pai cum sa dai preturile ? Asta fac doar prostii, adica noi. Tu faci parte din High Society. Cat despre comerciantii ... care comercianti ? aia de suveniruri ?

 

 

 

Motociclistii sunt oameni destepti, descurcareti, capabili, cu educatie si nu au nevoie neaparat de pretul la ciorba dat pe forum.

...

Te repeti !

 

 

 

cazarea s-a cam ocupat in primele ore de la anunt. Mai ramane la cort. Zonele de campare sunt mari.

Pai daca sa ocupat tot ce inseamna cazare, probabil ca n-o sa avem loc pe Transalpina !

 

 

...si inca una de pe ProBike:

 

"se lucreaza si la o colaborare cu ceva prieteni aviatori. Surprizele continua...se pare ca va fi o combinata...la inaltime."

 

... si aberatiile pot continua mult. Ideea este ca am spus inca de la pagina a 3-a a acestui topic, ca acest "sandilau" bate campii. Nu s-a organizat nimic. Totul sa afla in visele bolnave de grandomanie ale acestui Don Quijote.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

lu' Covaci ii e frica sa nu raceasca, asa ca nu mai canta...

 

poate ca si Regele Mihai e putin racit, de-aia nu mai vine...

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citez de pe Facebook scurta prezentare a paginii:

 

"TransAlpina Rally 2013 - Drumul Regelui" constituie a doua organizare a unei intalniri mamut a motociclistilor din Romania si de peste hotare, prima de acest fel de dupa 1989"

 

Ce termeni foloseste Nimeni Popescu: mamut, gigant, hiper, ultra, mega, giga, tera, peta ,exa :crack: Cand el este de fapt : Micro, Nano, Pico, Femto, Atto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ D. P . Nu te lasa ! Tara asta nu e populata doar cu prosti ! Probabil ca jumatate din cei de pe aici nu au schimbat vreodata un cuvant cu tine dar vorbesc (scriu) din auzite .Or mai fi si unii care or sti sa aprecieze ce faci pentru motociclisti si motociclism ! Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ D. P . Nu te lasa !

Pai s-a lasat deja...

 

intalniri mamut a motociclistilor din Romania

Pai in cazul asta as propune sa se intalneasca doar mamutu' cu dinozauru' si gata... DP+DN=love scobit in scoarta unui copac la Obarsie ar rezolva cazul pentru posteritate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ D. P . Nu te lasa ! Tara asta nu e populata doar cu prosti ! Probabil ca jumatate din cei de pe aici nu au schimbat vreodata un cuvant cu tine dar vorbesc (scriu) din auzite .Or mai fi si unii care or sti sa aprecieze ce faci pentru motociclisti si motociclism ! Succes !

1. Asa este ! Tara asta nu este populata doar cu prosti. Coooorect !

2. Majoritatea celor de aici, nu au schimbat niciodata un cuvant cu el si aceeasi majoritate, doreste ca lucrurile sa ramana asa.

3. Este adevarat, mai exista si unii care apreciaza nimic (tu de exemplu).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...