Sari la conținut

Intalnirea Nationala a Motociclistilor din Romania


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 333
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cea mai tare pagina de pe motociclism.ro, cel putin ultimile 15 postari se leaga "pe viata"... :tempted:

hepa, mega, extreme, ah comandamentul de iarna mai lipseste...

se imbina armonios cu...

se pare, imprevizibil, surprize-surprize, cireasa de pe tort: Nepregatiti!

 

Era greu de gandit cum e vremea pe munte? ca la 2400m nu e ca la mare?

mai zicea unul ca el doarme sub o folie de nylon - poate ne va arata si niste poze...

Poate sunt si niste concursuri organizate pe plaiurile alea... de volei sau fotbal...

Se pare ca vor fi si niste parapantisti pe acolo, dar nu se pot lansa ca li s-au inmuiat picioarele, ii fugareste ursul

 

Sorin Senior- nr1, bocosb-la foto premiul 1, dynoviorel,X-el, Ianachim, Kollar-coleric asa te retin de acum, mi-ai smuls hohote.

Pt toti, Catavencu va asteapta cu bratele deschise.

Hai sa coboram din nori, sa luam si capul cu noi, sa ne revedem cu bine la intrunirile de la sol -vara e lunga-

Pt toti, o zi senina si drumuri mai bune!

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

La cate ghisee se lucreaza simultan la Secretariat? E aglomeratie mare ?


de asta erau vamile blocate de motociclistii straini...........
veneau sa l vada pe DP??????

 

Pe Dan Olaru.



@ D. P . Nu te lasa !



Nicu Ceausescu Presedinte!

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de retardat poti fi incat sa te faci de ras pe site-urile de socializare si pe forumurile dedicate motociclistilor.

Probabil datorita acestor personalitati, a.m.r.-ul a cazut total in derizoriu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza acestor "personalitati"... a.m.r.-ul a cazut total in derizoriu!

 

tiresurlecheval.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tiresurlecheval.gif

Langa liceul in care am invatat era o berarie. Ne cam placea sa chiulim de la ore, sa bem o halba de "Azuga" cu 3,60 lei. Chiuleam la: matematica, rezistenta materialelor, desen, franceza, rusa, chiar si la dirigentie. Am avut insa mare grija sa nu chiulesc la limba romana. Profesorul nostru de atunci (printre altele), ne sfatuia ca in viata, sa fim blanzi si iertatori. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa puna cineva vre-o poza de la acest eveniment?

 

Sa ne dam seama care e diferenta intre ce s-a anuntat si ce s-a inamplat in realitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ridicolul la care a expus Dan Popescu, Amr ul, este de un trist sublim. AMR+DP=0. In conditii normale, Dan Popescu ar trebui sa demisioneze .., dar probabil ca fara el, AMR ul ar ramane fara nici un membru. Pacat, o idee frumoasa pierduta in neantul creat de orgolii prostesti. Spun asta cu regret, pt ca stiu cu ce entuziasm a luat fiinta Amr ul.., si la ce sa ajuns. Mie imi pare rau, sincer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

va rugam a citi numai postarile pe Facebook.

 

Am citit chiar adineauri o postare. Singura postare a cuiva care a fost acolo ( https://www.facebook.com/TransalpinaRally) :

 

Zaharioiu Ciprian Despre ce intrunire vorbiti?! Am fost Sambata la Obarsia Lotrului si nu era absolut nimic organizat. Poate s-a tinut in munti, in mare secret. Fratilor, nu asa se face.

 

 

@ D. P . Nu te lasa !

 

Or mai fi si unii care or sti sa aprecieze ce faci pentru motociclisti si motociclism !

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Popescu si Nastase, daca voi faceti fiecare cate o intrunire nationala (da' NATIONALA sa fie!) io vin la ambele si va strang mana amandurora.

Daca amandoi o sa dati chix, iar o sa facem misto de voi. Dublu!

 

Triplu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ocazia asta s-a convins (cine nu era deja) ca DP e bolnav psihic cu acte in regula; alta explicatie nu gasesc pentru modul uimitor in care poate sa abereze si sa aibe atatea halucinatii.

Editat de X-eL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit cu atentie tot ! Nu stiu daca aceasta intrunire nationala va avea loc. Nu pot decat sa astept data de 27.06.2013.

Pana atunci, dati-mi voie sa nu cred o iota din ce spune acest Popescu. Pentru mine credibilitatea lui este zero.

V-am prevenit pe toti, inca din data de 21 Februarie la pagina 3 a topicului. Unii m-au crezut, altii m-au "balacarit". Acum faptul e consumat. Putem insa, atunci cand DP mai posteaza ceva (orice) sa-l mistocarim crunt. X-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai pricep nimic:

" Multumim tuturor motociclistilor care au reusit sa ajunga la intalnire in acele conditii meteo foarte grele, ploie, vant si frig... Le multumim si celor care, avertizati fiind, au renuntat la participare si s-au orientat catre alte destinatii.
Pentru grupurile cu care nu ne-am intalnit dar ne-au cautat la Pensiunea Bradul (unde au fost informati ca suntem pe traseu), cei cu care am fost la drumul... forestier, cei cu care am fost pe TransAlpina de nord si nu am mai avut ecusoane brodate va rog sa-mi transmiteti adresa si numarul de motociclete pentru a va trimite ecusoane din a doua serie prin posta.
Multumim si celor aprox 50-60 motociclisti straini (unul a venit din pricina vremii rea cu masina) care au batut drumul pana la TransAlpina, din : Polonia, Cehia, Slovenia, Slovacia, Germania, Italia, Serbia, Austria.
Cazarea la cort a fost aproape imposibila, iar putinii care au prins cazare la pensiuni au ramas peste noapte.
Ca si obiective colaterale am vizitat si Pestera Muierilor, in apropierea TransAlpinei (inclusiv un strain care a apreciat obiectivul), Salina Ocnele Mari - langa Ramnicu Valcea precum si multitudinea de drumuri forestiere si alpine din zona.

Ca si constatare imediata, in urma discutiilor cu totii, am decis ca de la anul aceasta manifestare sa se organizeze in august, probabil in prima jumatate. Motivatiile sunt in principal de ordin meteorologic.

Multumim inca o data."

 

Chiar nu avea nimeni un telefon (macar strainul ala care a apreciat obiectivul) sa faca niste poze edificatoare cu conditiile (sic!) meteo nefavorabile si cu vitejii motociclisti care si-au riscat pielea pe Drumul Regelui?

 

 

LE: exista o poza: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=513281538726926&set=o.430374977034372&type=1&theater

si un comment: "ultima poza in drum spre intalnirea secreta a motociclistilor pe care nu i-am gasit..."

Editat de draggosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Langa liceul in care am invatat era o berarie. Ne cam placea sa chiulim de la ore, sa bem o halba de "Azuga" cu 3,60 lei.

 

Sorin, in toate periplurile mele moto prin tara... nu am apucat niciodata sa beau si eu o bere de Azuga.

Incredibil, dar adevarat! :D

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti rai... s-a tinut, doar ca cei care l-au cautat, n-au fost atenti si au trecut pe langa "gonglabila" alba a Secretariatului (ce pompos suna), care probabil se murdarise de maro si era camuflata :))

 

Rudotel, mult Rudotel... posibil si electrosocurile sa ajute.

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti rai... s-a tinut, doar ca probabil se murdarise de maro si era camuflata ...

 

oursjeep.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si noi pe transalpina sambata dupa o tura mai lunga prin tara si ne-am oprit sa mancam la pensiunea bradul, urmand sa coboram la tg jiu cu directia orsova. stand acolo cam o ora au aparaut 2 motoare de valcea. baietii erau foarte debusolati ca nu gaseau intrunirea. au ramas la masa si s-au ales cu o plimbare pe vreme buna pe transalpina nicidecum cu ploi si alte alea. intre timp au mai aparatut 2 jandarmi pe un polaris care si ei cautau locul pe care trebuiau sa il supravegheze. ne-au spus ca au fost informati de 3 zile ca se va tine ceva adunare. se pare ca nici cei de la jandarmerie cu tot cu polarisul lor nu au gasit locatia. tipul era fericit ca nu mai are batai de cap, a incalecat pe sa si a taiat-o. in rest vreme buna, un grup de nemtii pe bmw-uri cu care ne-am intalnit pe coborare + cateva grupuri de romania. ''secretariatul'' posibil sa nu fi avut program de sambata. cehi si polonezi nu am vazut iar sarbii erau cu noi. sa pui oamenii pe drumuri sa iti caute intrunirea imaginara e de ras si plans in acelasi timp.

 

Numa de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne meritam soarta.....
acum 5 ani cand s-a vrut sa se faca ceva la nivel national cu AMR-ul....au sarit multi la gautl nostru...
in clipa de fata DAn Popescu, tine si cu dintii de scaunul AMR-ului, precum Base.

 

pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ciuda celor cativa carcotasi care si-au consumat timp si benzina sa caute ursul in padure pe Transalpina, intrunirea chiar a avut loc si se va desfasura in fiecare an din ce in ce mai bine.

Anul asta s-a desfasurat doar pe feisbuc si au participat posesorii de mecuri si smartfoane. De la anul se va extinde pe tuiter si se va da voie la galaxiuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai va spun eu de ce nu i-a gasit nimeni: pentru ca toata lumea cauta mobre, cand de fap Popescu a fost cu...duba! A fost, de fapt, marea adunare nationala a dubistilor din Romania...

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...