Sari la conținut

SMAEB 2013 - 12-13-14 Aprilie - ROMAERO Baneasa - comentarii


SMAEB
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Eu sunt una dintre persoanele cu care a vorbit kikiroz pentru un acumulator. Are dreptate, unele site-uri afiseza acumulatorul JMT (GEL) la preturi de cel mult 240 lei. Toate site-urile respective ori au preturi vechi, ori afiseaza in mod gresit acumulator GEL, ei vanzand de fapt un acumulator cu acid. Rog pe oricine sa gaseasca de vanzare un acumulator JMT GEL (nou) mai jos de 240 lei, iar eu il cumpar. Este un pret excelent.

Kollar - ofertarea prin mesaj privat are plusuri si minusuri. Este un lucru cunoscut ca unii au preturi exagerate, dar asta nu inseamna ca toti practicam aceleasi preturi. Nu toti avem aceiasi furnizori si nu toti suntem acelasi vanzator.

 

Multumesc.

 

P.S. Preturile de la salon au fost cele recomandate de catre importatori. Un salon nu presupune oferte si reduceri, pentru ca nu este bazar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 164
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

A fost cum ar trebui sa fie la noi practic. Salon de regula inseamna altceva , prezentare de modele noi(motoare au fost, tiger explorer,gs1200 2013,ktm-ul nou,ducati ,modelele honda de 500) astea sunt modele de care citeam pe net sau prin reviste . Eu zic ca la importatori stam destul de bine , aia 10 lei au meritat pe deplin (20 ca am fost twice)

 

Problema mare este la echipamente , nu sunt modele noi de prezentat ci modele ramase pe stoc la care se incearca scaparea de ele ,si aici cu cateva exceptii , casti model nou: schubert c3pro sau shoei gt-air , in rest , dezamagire mare dar nici nu ma asteptam la altceva ,ii inteleg ,costuri de deplasare ...costuri de expozitie ...etc , trebuie sa scoata de undeva bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost cu un prieten la reprez Yamaha si ne-au lasat un gust placut! Ne-am urcat pe t-max, am stat la taclale, angajatul f. amabil, si spusesem clar ca nu aveam bani nici de tigari! Totusi omul a fost f. dragut..nota 10!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Kollar - ofertarea prin mesaj privat are plusuri si minusuri. Este un lucru cunoscut ca unii au preturi exagerate, dar asta nu inseamna ca toti practicam aceleasi preturi. Nu toti avem aceiasi furnizori si nu toti suntem acelasi vanzator.

Pai si? Cu ce dezavantajeaza afisarea pretului "pe public" pe cei care au preturi OK?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat o pereche de blugi cu protectii genunchi plus sold la 250 RON in conditiile in care pretul pe piata este undeva la 400-500 ron. Feasemenea castile Caberg poerneau de la 35o ron iar castile marushin de pe la 500-600 ron. Am vazut pantaloni de piele pt chopper, hand made la 130 ron. Si nu am fost cel mai atent cumparator. Deasemenea , cum zicea cineva mai sus, anul asta am avut Triumph. Un mare plus pt Honda care a venit cu tot alaiul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si? Cu ce dezavantajeaza afisarea pretului "pe public" pe cei care au preturi OK?

 

Ti-am trimis mesaj privat

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbind de fete, stie cineva cine e blonda inalta de la unitedmotors? :))

 

In timp ce vorbeam cu niste prieteni admirand aceasta '' caprioara'' ,si-a adus aminte unu' ca ar fi de gasit intr-un club in Bucuresti , e animatoare ;) . Langa Biserica Alba de pe Victoriei

 

Manusi scurte vanucci, luate acum un an din magazin 273 Ron; aceleasi manusi, sambata la salon, acelasi magazin/firma, pret 299 Ron......

 

Si marimi XS si S ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai plangeti atata. Salonul reflecta piata moto.

 

Nu are cum sa-ti aduca importatorul ultimele noutati in cond in care se vor cumpara maxim 2-3 in decursul unui an.

 

Salonul a fost decent daca ne gandim ca importatorii aia vand un numar ridicol de mobre (noi).

 

Printre ofertele importante de la salon, "arogantii" aia de la MyMoto aveau la vanzare (si inca au) geci Arlen Ness si Berik cu 159 euro. Asta fiind doar una dintre oferte.

 

Pentru mine salonul n-a reprezentat altceva decat ocazia de a ma revedea cu prietenii cu care nu am ocazia sa ma intalnesc in mod curent.

 

Salut si initiativa de a nu mai umple salonul cu pitzipoance pe motor. Aerul a fost un pic mai cocalar free.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Pentru mine salonul n-a reprezentat altceva decat ocazia de a ma revedea cu prietenii cu care nu am ocazia sa ma intalnesc in mod curent.

Daca salonul se transforma intr-un eveniment de acest fel, ar trebui sa se mareasca facilitatile pentru intalnirile prietenesti?

Ce ar trebui sa faca expozantii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...