Sari la conținut

SMAEB 2013 - 12-13-14 Aprilie - ROMAERO Baneasa - comentarii


SMAEB
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 164
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stie cineva daca o sa vina Angyal Zoltan?

Zoltan prezent...show de zile mari...

 

Salonul...este de fapt un targ....cu preturi de te doare mintea

 

Honda drive test cateva modele afara in parcare

 

Si vorba unui coleg mai sus...mici au fost super ok!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tie cineva daca o sa vina Angyal Zoltan?

da, are 2 reprezentatii pe zi.

nu e nimic cu test drive... si nici nu a fost vreodata

cei de la honda au destul de multe modele la test-drive, printre care transalpul, cb500f, cbr600f, nc700s, crossrunner si parca si un shadow. mai au si 2 scutere dar nu le-am pus la socoteala. spatiul e cam mic totusi, dar e de admirat ca AU totusi un test-drive :)

si cei de la bmw aveau niste mobre afara pe care scria drive-test dar nu stiu detalii :)

Salutare. Au venit cumva si cei de la MotoBoom cu Triumph ? La SAM (salonul auto-moto) de acum cateva saptamani aveau cel mai mare stand dintre cei cu motociclete si am avut ocazia sa vad Tiger 800, Tiger Explorer, noul Street Triple, etc. Si aveau si ultimele noutati de la Kawasaki (Ninja 300, Z800). Din pacate nu-i vad pe lista cu expozanti de la SMAEB.. :(

da, erau pe la (parca) united triumph-urile

 

si da, micii-s buni si berea rece, iar vremea a fost numai buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, are 2 reprezentatii pe zi.

cei de la honda au destul de multe modele la test-drive, printre care transalpul, cb500f, cbr600f, nc700s, crossrunner si parca si un shadow. mai au si 2 scutere dar nu le-am pus la socoteala. spatiul e cam mic totusi, dar e de admirat ca AU totusi un test-drive :)

si cei de la bmw aveau niste mobre afara pe care scria drive-test dar nu stiu detalii :)

da, erau pe la (parca) united triumph-urile

 

si da, micii-s buni si berea rece, iar vremea a fost numai buna

 

Da, se pare ca United Motors aduc Triumph si cica si-ar fi adaptat si service-ul in privinta asta. Pacat ca n-au decat Tiger 800 simplu, nu si XC, dar merge si asta la un ride test peste cateva luni (cel putin asa au zis ei).

Din ce-am vazut, mi-a placut CB1100. Foaaarte draguta! Si BMW-urile bleu. :)

 

IMGP4711.jpg IMGP4730.jpg

 

In rest, cam aceeasi mahnire ca in ultimii doi ani, dar daca esti atent gasesti oferte destul de bune (de exemplu geci Spidi touring la vreo 550 de lei).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nu mergeti fratilor..berea si micii sunt paziti, nu poti sa-ti iei cind/cum vrei si ai pofta fara sa platesti, astia care au expus cer bani pe absolut toate exponatele si nu inteleg ca motociclistii ie amarati si ce vremuri traim, inghesuiala, fete naspa, vremea frumoasa,..

 

NU MERGETI LA SMAEB!!

 

Lasati-ne pe noi astia naivii sa ne bucuram de toate si de faptul ca nu ne calcam pe bataturi cu voi, pretiosii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

true, in parcare erau destule mobre de vazut.

hai sa o luam mai specific..

am vrut sa probez un agv ax8, nu am gasit..

am fost la viomotor unde stiam ca o sa gasesc un model hjc enduro, nu l-am gasit..

am vorbit tot cu el inainte de salon si mi-a zis ca o sa fie preturile mai mici ca pe site.. nu mi s-au parut chiar asa mici..

gecile spidi de care vorbea cineva mai sus ori aveau protectiile scoase, ori aveau alte protectii si oricum, erau de prin 2000...2005 poaaate..

nush la ce se asteapta unii si cu ce se multumesc altii dar pana la urma chiar e o ocazie buna sa probezi geci, casti, ce-ti trebuie tie.

cat despre uitat la mobre.. mie nu-mi spune mai nimic o mobra cu cauciucurile lacuite, pusa pe o mocheta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai există standul celor de la kronau ?

Vin cu intenții serioase să cumpăr o plasă pentru cască. :D Acu` plec, sper să nu mă prindă ploaia.

da, e in acelasi loc in care a fost si anul trecut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kituri de lantz, chestii de genu? ..scule de service stradal? ..anvelope, camere?

Merita sa ajung sambata la 19, mai gasesc pe cineva?

PS Daca ajung cu o conserva... pe unde o pot lasa sa si ajung in timp util?

Asfalt fara nebuni si "blonde"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi de dimineata, eram acolo inainte de ora deschiderii (10:00). Le recomand celor care vor sa economiseasca timp sa lase masina undeva in jurul Autosoft, altfel stai 30 min ca sa iesi din parcarea Romaero. Mai ales ca dupa pranz s-a aglomerat foarte mult.

 

Pe scurt, merita cei 10 lei platiti.

- motociclete cam tot ce vrei, inclusiv Triumph, prin UnitedMotors. Ori n-am fost eu atent, dar parca nu am vazut Aprilia Caponord si nici MV Agusta nu cred ca a venit.

- echipamente cam vechiute, dar destule standuri cu accesorii, echipamente, etc. Si pline de vizitatori/cumparatori. La kronau era o aglomeratie ca in supermarketuri la orele de varf, chiar mai rau.

- Honda si BMW la drive-test, de apreciat.

- parcarea plina de motoare, fara sa exagerez, erau cateva sute.

 

Ca si minusuri, ar fi suprafata mica a standurilor unor expozanti, cum ar fi United. Abia incapea o persoana intre randurile cu echipament, iar daca vroiai sa te sui pe vreun motor, mai ca ajungeai sa-l "incaleci" si pe cel de langa :P.

Fetele au cam lipsit, deci cine vine pt hostesse, va fi dezamagit.

Si am vazut si o faza cam de prost gust la Ducati, dar nu vreau sa starnesc iar spiritele pe aici.

 

Foarte tare Expobike-ul, multe marci de biciclete/echipamente care credeam ca nu se aduc la noi. Iar preturile foarte ok, mi-am luat cate ceva. Comparativ cu zona de motoare, totul era mult mai aerisit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primul videoclip pe anu asta de la stunt show:)



primul videoclip pe anu asta de la stunt show:)

mai urmeaza si alte videoclipuri:D



august 2012: kronau, manusi vanucci short racing, pret: 249

aprilie 2013: Kronau, smaeb, pret: 370, la reducere 249...

concluzie: mare vrajeala

Editat de Piturlea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smaebu nu e spectaculos dar e cam singurul eveniment de profil de la noi si cred ca pentru 10 lei merita vazut. Cei care vreti sa va cumparati cate ceva e bine sa aveti cash. Expozantii nu au POS-uri (nu e linie telefonica). E bine ca poti vedea, proba si cumpara echipament dar intai de toate este "salon" unde vezi ce e nou in domeniu si ce ofera piata moto din Romania, aduni contacte si cand ai nevoie stii ce si unde gasesti. Mi-a placut standul DUCATI unde era un reprezentatnt foarte documentat si primeai raspuns la ce te interesa. Renumitul topic despre Ducati cred ca serveste ca publicitate. No Such Thing As Bad Publicity. "The only thing worse than being talked about is not being talked about." Oscar Wilde

 

 

 

Editat de lostheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator CristiBoroi

Si am vazut si o faza cam de prost gust la Ducati, dar nu vreau sa starnesc iar spiritele pe aici.

Colegul meu a fost saptamana trecuta la Ducati si dupa ce s-a invartit pe acolo un sfert de ora l-a intrebat pe baiatul care batea de zor in tastatura: "Ne ajutati si pe noi, va rog frumos?" Raspunsul a venit prompt: "Nu. Cel de la vanzari e plecat."

Asadar cred ca la Ducati este vorba de o politica de vanzari adaptata clientelei lor.

 

Renumitul topic despre Ducati cred ca serveste ca publicitate. No Such Thing As Bad Publicity. "The only thing worse than being talked about is not being talked about." Oscar Wilde

Perfect citatul asta pentru alde Capatos & Co.

Am auzit din mai multe surse ca personalul de la standul Ducati de anul asta a fost foarte OK ca atitudine. Poate fi un efect al topicului de anul trecut de pe forum? Who knows? Dar asta incepe sa fie publicitate, nu marlania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce-am vazut, mi-a placut CB1100. Foaaarte draguta! Si BMW-urile bleu. :)

 

IMGP4730.jpg

As zice ca asta e de departe cea mai misto aparitie. In rest, impartasesc opiniile de pana acum. Un targ cu preturi mari. Merita sa te duci? Categoric. Fu foarte multa lume azi. Atmosfera este extraordinara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit azi (sambata) sa ajung la salon... Mi se pare ca sunt mai putine motoare ca in anii trecuti, dar am gasit echipamente un pic mai accesibile la pret si merge si cu un pic de tocmeala. Am reusit sa-mi cumpar ca suvenir o busola ieftina de la ultimul stand pe dreapta (nu incerc sa fac reclama nimanui) si o pereche de ghete. Toate adunate, eu zic ca merita cei 10 lei platiti la intrare chiar daca nu cumperi nimic (vazusem pe unii care au scris ca regreta banii dati).

 

P.S. Nu recomand berea la pahar, e tare dubioasa la gust (probabil cea mai ieftina sub alta eticheta sau diluata cu apa)

 

P.S. 2 : Cine nu poate ajunge totusi si vrea sa vada poze sau filmari cu stunt-urile facute afara sa-mi dea un PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri am vizitat SMAEB.

Impresii:-Motoare frumoase ,suficiente si au acoperit aproape toata gama.Biciclete SUPER !!! Prodsele reduse erau la preturi normale..la reducere de10/25 %am gasit bujii si spray de gresat la pret de net.Asa ca ....fara reducere.

In parcare motoare frumoase .Tipul care a facut spectacol stund NOTA 10 CU FELICITARI .Forte de ordine ca la Cotroceni.

IMPORTANT !!!

-Ce ma face sa NU MAI CALC PE ACOLO este faptul ca am iesit pana la semafor si la intoarcere ""ORGANIZATORII""...mi-au cerut sa platesc alte bilete desii.... le-am aratat biletele pe care mi le-au dat cu putin timp in urma (eu, sotia ,copilul+parcare=40r) (cica regula casei dar ...stiuta numai de ei..).....Tipic romanesc...trebuie sa ne +++++ in drum si sa deranjam pe cei care ne viziteaza. Am facut si 300 km pentru asta....

Concluzia finala: EXPOZITIA MERITA VIZITATA iar restul.......sa umblam la mentalitate si educatie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu ieri,totul ok,unele preturi pe la casti si alte chestii erau acceptabile,insa unele nu.Si aici ma refer in special la Kronau,care,ca si anul trecut au avut preturile mai umflate ca in magazin.Ca un mic exemplu,aceasta cagula http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/278 daca ne raportam la pretul de magazin online vine fix 46,6 ron,nu?Eu am luat-o de la ei de la stand cu fix 49 de lei,nu e treaba de 2 lei si ceva,dar daca sunt reduceri,pai sa fie reduceri.Stiu anul trecut ca a fost la fel,o pereche de cizme alpinestars erau mai scumpe la SMAEB cu cateva zeci de lei fata de magazin,si lista poate continua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...