Sari la conținut

SHOEI - Discutii Generale


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Misto ca e mai compacta, mai usoara si, zic ei, mai silentioasa. Forma de asemenea arata bine si probabil si aerodinamica este imbunatatita.

Nu-mi place insa cum au modificat aerisirile si faptul ca i-au facut iar spoiler separat ca la xr1000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa imi cumpar o casca pe care sa o folosesc, in mod curent, pentru mersul pe strada, sezonul viitor cu un Ducati 749, am de ales intre noua rf1200 si http://www.amazon.com/Shoei-X-12-Helmet-Bautista-LARGE/dp/B007GGI7VU/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1381817156&sr=8-7&keywords=shoei+x12.

Ce imi recomandati?

va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.

Am cumparat o viziera (pregatita pentru Pinlock) pentru o casca Shoei RF-1100, dar am o mica problema cu "suportul" (este exact ca in fotografia atasata), adica este prea iesit in afara. Am mai vazut viziere, dar aproape ca nu se observa acel "suport". As dori sa le inlocuiesc, dar nici macar nu stiu cum se numesc (asa este la inceput :D). Unde as putea gasi alt model?

Multumesc pentru ajutor.

post-73533-0-46915900-1382285215_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea gasesti pinii de la pinlock separat. De obicei vin impreuna cu viziera. Doar sa iti dea cineva care are si o pereche de schimb si nu are nevoie de ei.

Desi e cam ciudat ce zici tu acolo. Ai montat pinlock-ul ? Daca apesi pe ei, nu intra inauntru ? Pune o poza eventual cu viziera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai are unde sa intre, asa este modelul...viziera este doar pregatita pinlock (cautam viziera neagra, dar din pacate a reiesit ca este cea putin fumurie...iar pregatirea pentru pinlock a fost ca un bonus)...pinii sunt exact modelul din postul anterior...problema este ca sunt mult prea iesiti in exterior, iar alte modele am vazut ca sunt ca un fel de dopuri ce par sa fie aproape pe aceeasi linie cu viziera (ma refer la exterior)...voi mai cauta. Oricum, multumesc pentru sfaturi.

 

Nu mai are unde sa intre, asa este modelul...viziera este doar pregatita pinlock (cautam viziera neagra, dar din pacate a reiesit ca este cea putin fumurie...iar pregatirea pentru pinlock a fost ca un bonus)...pinii sunt exact modelul din postul anterior...problema este ca sunt mult prea iesiti in exterior, iar alte modele am vazut ca sunt ca un fel de dopuri ce par sa fie aproape pe aceeasi linie cu viziera (ma refer la exterior)...voi mai cauta. Oricum, multumesc pentru sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cumva sunt pini si cu pregatire pentu tearoff, acea folie care vine peste viziera, folosita de pilotii de curse pentru a pastra viziera curata, se desface de pe casca in timpul cursei atunci cand este plina de mizerie. stiu ca nu este cea mai buna explicatie dar este pe intelesul tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit cu fotografiile promise (scuze pentru calitate, dar sunt facute in graba)...

@florynn: aici este o problema, respectiv, nu am pinlock, deci prin urmare, nici alti pini pe care saii folosesc :)

post-73533-0-86267000-1382337960_thumb.jpg

post-73533-0-04478100-1382337972_thumb.jpg

post-73533-0-02127500-1382337984_thumb.jpg

post-73533-0-14251300-1382337998_thumb.jpg

post-73533-0-12866800-1382338012_thumb.jpg

post-73533-0-30075500-1382338024_thumb.jpg

Editat de Ionut88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda..dupa cum zic si colegii mai sus,este pregatita pentru tear-off, asta fiind motivul pentru care pinii din exterior sunt atat de mari.

Pini ptr pinlock gasesti pe ebay.co.uk (shoei pinlock pins - 2.5 lire) dar nu stiu daca se potriveste diametrul. Indicat ar fi sa-i scoti pe astia si sa masori diametrul gaurii, dupa care sa afli care e diametrul gaurilor dintr-o viziera pregatita ptr pinlock.

Editat de cozmino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o poza pare sa aiba pin excentric pe interior , poate fi modelul cu pregatire pinlock si tear-off , mai pune poza cu pinii pe interior . http://www.revzilla.com/product/shoei-cwf-1-shield

 

nu cred ca te deranjeaza pinii mari pe exterior daca pe interior poti monta pinlock-ul

Editat de claman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@claman: exact asa este, pinlock + tear-off...ma deranjeaza deoarece suportul pentru camera video a fost montat inainte sa cumpar viziera aceasta (cea originala nu o mai pot folosi pentru ca am..."polizat-o" de asfalt :D), iar acum, pinii stau "in cadru"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...