Sari la conținut

SHOEI - Discutii Generale


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E normal putin condens in dreptul nasului in perioada asta ,si mie imi face putin . Daca pun cagula de iarna nu mai face . Daca iti face sub pinlock atunci mai trebuiesc tensionati pinii de prindere ,sa etanseze bine pinlock-ul

Editat de claman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a facut putin .. insa sincer n-am observat exact daca intre sau pe .. dar parca avea si pe si sub (adica pe viziera in josul pinlock-ului) ..dar parca n-a facut intre pinlock si viziera.

 

O sa fiu atent pe viitor ...

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ar trebui sa fie acelasi calapod, dar eu am pus pe cap si Qwest si Gt-air, si intr-adevar, qwuest-ul mi-a venit manusa, nu-l simteam pe cap, in timp ce gt-air-ul ma cam strangea la obraji. Acum poate si Qwest-ul era mai des probat, iar gt-air-ul era nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

qwuest-ul mi-a venit manusa, nu-l simteam pe cap, in timp ce gt-air-ul ma cam strangea la obraji.

La forma capului nu am sesizat diferente notabile. Ambele mi-au venit ok. Intr-adevar GT-Air-ul am observat ca l-au facut insa o idee mai fix, mai "strans". Dar nu deranjeaza, chiar imi place cum il simt. Qwestul e mai lejer putin

Bureteii de la obraji se pot schimba cu o marime mai mica sau mai mare, in functie de nevoile fiecaruia. Costul lor e destul de mic (20-30€ daca nu gresesc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Qwest-ul apare la oferte, ca e la capat de drum, dar GT-AIR-ul mai jos de 480euro modelul monocolor nu-l gasesc.

IN schimb GT-AIR are ochelari de soare, care pentru mine conteaza mult.

 

Pe motoblouz.com - http://www.motoblouz.com/vente-casque-shoei-gt-air-uni-46056.html - 379 euro + 16 transport (trebuie sa faci cont si sa te loghezi - se taie tva pentru .ro)

 

Legat de forma e similar cu xr1100 si diferit de quest

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MI-am facut si eu cont pe motoblouz. Preturile sunt mai jos intr-adevar, dar un pic cam ciudate - una afiseaza in view-ul general, apoi daca intri pe un model anume, pretul este ceva mai mic.

culorile uni simple, alb si negru - 352 euro

culorile uni metalizate si mate - 367 euro

toate modelele grafice - 426 euro

 

Nu-mi dau inca seama ce e cu preturile astea. Sunt cu/fara TVA ? Spui ca se taie TVA pentru ro, dar trebuie facut cere speciala pentru asta sau il taie ei implicit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preturile pe care le-ai pus tu acolo alea sunt preturile pe care le platesti. Intradevar nici mie nu imi e clar de ce apar preturi diferite. Pretul corect e cel din pagina produsului cand esti logat.

 

Am comandat printr-un prieten de nenumarate ori. Casti, case-uri, toba, echipamente. Ajung in o saptamana doua. Plata prin PayPal. Transportul e 16 euro (sau 18 parca) indiferent ca am comandat o casca sau 2 side-caseuri imense.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...