Sari la conținut

SHOEI - Discutii Generale


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator ALINU

Am si eu un shoei xr-1000 model rogue si pana acum sunt foarte multumit.Nu cred ca am nici chin guard sau nose guard dar daca puteti sa puneti niste poze cu ele si sa-mi spuneti la ce ajuta poate achizitionez.Astept...raspuns :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un shoei xr-1000 model rogue si pana acum sunt foarte multumit.Nu cred ca am nici chin guard sau nose guard dar daca puteti sa puneti niste poze cu ele si sa-mi spuneti la ce ajuta poate achizitionez.Astept...raspuns :laugh:

 

poze nush...sunt pe louis cred..dar iti spun eu ca merita fiecare banutz,si sa tinem cont ca sunt si foarte ieftine.chin guard-ul nu lasa sa intre aer pe la barbie absolut deloc si nu mai creaza "curent" in zona gurii.iar nose guardul iti va feri viziera de respiratie si va tine tot aerul unde trebuie.....cel putin asta face in cazul meu :lol: ...i rest my case :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat cu capul de planeta cu RF1000 cu standard DOT si este o casca solida si sigura. Modelul european XR1000, cu standardul aferent cica este si mai "blanda" pentru cap la impact pentru ca spuma este diferita.

Pentru cei carora li se pare ca le iese barba pe sub casca, trageti casca cu partea frontala mai jos. Casca asa se poarta, nu lasata pe spate cu barbia descoperita. Cred ca ii acopera lejer si barbia lui Jay Leno :love: daca o pune cum trebuie.

Vizierele se schimba imediat, fara efort sau multa stiinta.

Se ventileaza oricand si eu n-am aburit-o decat stand la semafor cand era frig, pret de doua secunde pana o deschideam. Se aburea doar cand aveam protectia la vant sub barbie.

Vopseaua si lacul de pe ea sunt foarte rezistente.

Face zgomot destul drept pentru care la drumuri lungi port dopuri de urechi. fac asta cu orice casca.

Este stabila la viteza mare.

Este greu de intors capul cu ea pe cap la viteza mare pentru ca are forma alungita.

Este grea - acum am o casca Shark RSR2 care este fulg.

Este slaba pentru ca interiorul nu se poate detasa in intregime pentru a-l spala. Pacat!

Inainte sa iesiti la plimbare cu ea trebuie reglata viziera sa se lipeasca de garnitura vizorului. Adica sa preseze pe ea ferm astfel incat sa nu intre aer pe langa garnitura.

 

La momentul asta n-as mai da 450 de dolari pe aceasta casca (vreo 11 milioane a costat in lei) pentru ca nu pot spala interiorul.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat cu capul de planeta cu RF1000 cu standard DOT si este o casca solida si sigura. Modelul european XR1000, cu standardul aferent cica este si mai "blanda" pentru cap la impact pentru ca spuma este diferita.

Pentru cei carora li se pare ca le iese barba pe sub casca, trageti casca cu partea frontala mai jos.1) Casca asa se poarta, nu lasata pe spate cu barbia descoperita. Cred ca ii acopera lejer si barbia lui Jay Leno :laugh: daca o pune cum trebuie.

Vizierele se schimba imediat, fara efort sau multa stiinta.

2)Se ventileaza oricand si eu n-am aburit-o decat stand la semafor cand era frig, pret de doua secunde pana o deschideam. Se aburea doar cand aveam protectia la vant sub barbie.

Vopseaua si lacul de pe ea sunt foarte rezistente.

3)Face zgomot destul drept pentru care la drumuri lungi port dopuri de urechi. fac asta cu orice casca.

Este stabila la viteza mare.

4)Este greu de intors capul cu ea pe cap la viteza mare pentru ca are forma alungita.

5)Este grea - acum am o casca Shark RSR2 care este fulg.

6)Este slaba pentru ca interiorul nu se poate detasa in intregime pentru a-l spala. Pacat!

7)Inainte sa iesiti la plimbare cu ea trebuie reglata viziera sa se lipeasca de garnitura vizorului. Adica sa preseze pe ea ferm astfel incat sa nu intre aer pe langa garnitura.

 

La momentul asta n-as mai da 450 de dolari pe aceasta casca (vreo 11 milioane a costat in lei) pentru ca nu pot spala interiorul.

1)daca ai barbie inalta nu lata sau lunga ca a lui leno,in clipa in care ai deschis gura esti cu ea afara.crede-ma,din proprie experienta...si stiu prea bine cum se poareta o casca

2)ia incearca sa vezi cum se ventileaza la 30kmh pe 30 grade celsius cu viziera inchisa :love:

3)zgomot?la ce viteza?am naked si pana la 150kmh e liniste ca de mormant

4)forma alungita?ia vezi un ARAI si apoi zi treaba asta.am intors capatana la peste 200kmh fara sa imi rup gatu`

5)think again...diferenta e de doar 35gr la marime M...se simt,dar nu e fulg,am testat rsr2(iti place interiorul ala ieftin din casca?no offence)

6)slaba nu e din cauyza asta,eventual greu de intretinut :lol:

7)nici vorba.inchizi normal ca la orice casca.nu am auzit alti posesori sa se planga de treaba asta...poate nu iti era reglata tie bine viziera din suruburi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

George, am senzatia ca iti place foarte mult casca pe care ai luat-o cu bani multi.

1 - Nu deschid gura pentru vocalize cand merg pe motoreta - sau ca la dentist si nici nu mananc seminte. Cine face asta probabil are motive. Cine are barbia lunga (asta e), testeaza casca si vede daca ii [place, daca nu-i place nu o cumpara. Exista un numar considerabil de casti de TOP, bune si medii iar XR1000 este una buna.

2 - Nu am avut niciodata probleme de ventilatie cu nici o casca. Tu faci teste la casti si ai un site de reviews? Da-mi link-ul sunt interesat de cat mai multe pareri critice.

3 - Zgomot de la 120 in sus. Am luat 0 penalizari la audiograma pentru piloti. Recomand dopuri ca sa va tina instalatia cat mai mult.

4 - Am avut si Arai, nu se compara la intorsul capului. Depinde in ce sistem de coordonate ai facut rotatia.

5 - Ai cantarit-o? Eu da, am peste 150 de grame. Mereu ma gandesc din nou, asta e meseria mea. Interiorul nu l-am cumparat separat, nu stiu cat de ieftin este. Tu cat ai fi dispus sa dai pe un interior scump?

6 - Nu stiu la ce te referi - interiorul nu se poate intretine daca nu-l spal. Nu iti inteleg afirmatia. Daca e o gluma insa, sa stii ca am zambit.

7 - Nu ai auzit pentru ca tac din gura toti ca sa nu se faca de rahat ca si-au luat casca SHOEI si le fac sprancenele permanent. Eu dupa primii km voiam sa o arunc. Am citit insa pe un sait strainez ca se remediaza. Am desurubat, reglat, rezolvat. La mine a fost cazul, la altii poate nu. Mai lejer pentru ei dar e bine sa stie. Inchisul "normal" este diferit de la o casca la alta. Iti pot explica pe rand pentru AGV, SUOMY, ARAI, SHOEI SCHUBERTH si SHARK.

 

Casca foarte buna la impact, repet acest aspect esential care le face pe celelate sa treaca in plan secund. Carcasa dura nu s-a deformat (impactu n-a fost chiar lejer), nu vreau sa stiu cum ar fi fost daca se crapa, m-ar fi durut mult mai rau capul cu siguranta.

Lectia invatata in mai multe sezoane este ca poti cumpara si ieftin si mai bun decat ceea ce crezi ca este TOP. Momentan n-as da RSR2 jos pentru o casca mai grea desi are si ea minusurile ei cu exceptia unei X11 care este cea mai buna casca facuta vreodata. Cine este interesat sa ma caute si ii explic in detaliu.

Nu vreau sa intru intr-o disputa cu iz de branding si voi demonta din start toate prejudecatile ca Arai sau Shoei sunt doar ele in top. Luati-va casti ceritificate cu standard de siguranta. restul este o discutie despre, performante, gusturi si bani.

Mesaj completat

Goeorge, poti sa pui o fotografie cu tine purtand casca? Sunt chiar surprins ca iti iese barbia pe-afara dar na... poate iese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

George, am senzatia ca iti place foarte mult casca pe care ai luat-o cu bani multi.

1 - Nu deschid gura pentru vocalize cand merg pe motoreta - sau ca la dentist si nici nu mananc seminte. Cine face asta probabil are motive. Cine are barbia lunga (asta e), testeaza casca si vede daca ii [place, daca nu-i place nu o cumpara. Exista un numar considerabil de casti de TOP, bune si medii iar XR1000 este una buna.

2 - Nu am avut niciodata probleme de ventilatie cu nici o casca. Tu faci teste la casti si ai un site de reviews? Da-mi link-ul sunt interesat de cat mai multe pareri critice.

3 - Zgomot de la 120 in sus. Am luat 0 penalizari la audiograma pentru piloti. Recomand dopuri ca sa va tina instalatia cat mai mult.

4 - Am avut si Arai, nu se compara la intorsul capului. Depinde in ce sistem de coordonate ai facut rotatia.

5 - Ai cantarit-o? Eu da, am peste 150 de grame. Mereu ma gandesc din nou, asta e meseria mea. Interiorul nu l-am cumparat separat, nu stiu cat de ieftin este. Tu cat ai fi dispus sa dai pe un interior scump?

6 - Nu stiu la ce te referi - interiorul nu se poate intretine daca nu-l spal. Nu iti inteleg afirmatia. Daca e o gluma insa, sa stii ca am zambit.

7 - Nu ai auzit pentru ca tac din gura toti ca sa nu se faca de rahat ca si-au luat casca SHOEI si le fac sprancenele permanent. Eu dupa primii km voiam sa o arunc. Am citit insa pe un sait strainez ca se remediaza. Am desurubat, reglat, rezolvat. La mine a fost cazul, la altii poate nu. Mai lejer pentru ei dar e bine sa stie. Inchisul "normal" este diferit de la o casca la alta. Iti pot explica pe rand pentru AGV, SUOMY, ARAI, SHOEI SCHUBERTH si SHARK.

 

Casca foarte buna la impact, repet acest aspect esential care le face pe celelate sa treaca in plan secund. Carcasa dura nu s-a deformat (impactu n-a fost chiar lejer), nu vreau sa stiu cum ar fi fost daca se crapa, m-ar fi durut mult mai rau capul cu siguranta.

Lectia invatata in mai multe sezoane este ca poti cumpara si ieftin si mai bun decat ceea ce crezi ca este TOP. Momentan n-as da RSR2 jos pentru o casca mai grea desi are si ea minusurile ei cu exceptia unei X11 care este cea mai buna casca facuta vreodata. Cine este interesat sa ma caute si ii explic in detaliu.

Nu vreau sa intru intr-o disputa cu iz de branding si voi demonta din start toate prejudecatile ca Arai sau Shoei sunt doar ele in top. Luati-va casti ceritificate cu standard de siguranta. restul este o discutie despre, performante, gusturi si bani.

Mesaj completat

Goeorge, poti sa pui o fotografie cu tine purtand casca? Sunt chiar surprins ca iti iese barbia pe-afara dar na... poate iese.

 

da imi place casca,mi se potriveste perfect....NU NU AM LUAT-O CU BANI MULTI desi am luat-o de noua.ca sa nu iti faci tu impresii ca sunt genu de dorobanti care ia ceva doar pt ca e scump.am dat mai putin decat dau majoritatea pe o casca decenta.

nu am fost ironic deloc,pe cand tu vad ca asta cauti si iti lace sa ai impresia ca detii adevarul absolut.adica subtil,dar se simte ironia din vorbele tale.

2)nu fac review-uri la casti,doar am probat f multe pana sa o aleg pe asta.

4)daca sustii ca ARAI nu e mai alungita ca SHOEI,iarta-ma,ori nu vezi bine ori nu faci diferenta intre alungit si rotund.no offence

5).evident ca am catarit-o,am 1350gr la marime M(nu ziceam doar sa ma aflu in tema)...cand am zis interior ieftin ma refeream la finete,calitate(trebuia sa intelegi asta sau tu cunosti preturile la interioare?)

7)nu imi e jena sa zic despre casca mea ca are minusuri sau defecte.altii ce sa zic.....macar unu din posesori ar fi fost normal sa se planga nu?eu nu am aceasta problema,inchide perfect oricum oricand.

poza cu barbia iesind din casca nu am,daca vrei pe PM iti trimit poza din lateral cu chin guard atasat sa vezi cam pe unde vine barbia....dar nu cred ca ai nevoie,tu deja stii tot si e imposibil sa gresesti......

 

si iarta-ma daca sunt putin ignorant,dar am impresia ca iti place enorm sa te auzi si sa detii adevarul absolut.corect?uitu un lucru esential...si altii au parerile lor,si nu e obligatoriu sa fie ca ale tale.intrebare la tine?ai avut tu personal pe perioade lungi toate castile si stii atata de bine TOTUL despre ele incat vrei sa ii inveti pe altii?...com`on

sanatate

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac alergie la numerotare dar daca iti face placere ... iti fac placere.

Sunt ironic. Si ce? Nu te tine? Cred ca da, atunci de ce sa te plangi pentru asta? N-are rost.

Ok, eu am mai facut reviews la unele produse, inclusiv motociclete. Imi plac toate parerile critice si cu cat aflu mai multe cu atat mai bine. Cantaresc si iar cantaresc. Si tu esti baiat istet pentru ca faci la fel.

Nu e suparare, masoara si ai sa afli in cifre ceea ce am zis eu fara sa afisez o singura cifra. Insasi operatiunea de masurare este una destul de sofisticata. daca vrei o mana de ajutor ma gasesti la bcesar16 pe YM sau 0722 620397.

Cu ce balanta ai cantarit, daca imi permiti intrebarea si ce eroare are? Cunosc terminologia "interior ieftin" dar am facut pe prostul de ce nu te-ai distrat? Calitatea pe care zici tu ca o simti la degete intre o casca si alta este foarte subiectiva. Din punctul meu de vedere XR100 este la treapta cea mai de jos pentru ca nu se poate scoate si spala. Casca mea mirosea dupa un an deja si nu prea imi place aspectul.

Zi si despre minusuri, deocamdata doar despre plusuri ai spus. Eu sunt mult mai interesat sa aud ce bune are un produs decat sa aud cat este de laudat. Am zis sa daugi o poza ca sa imi dau seama cam cat iti iese tie barbia afara. Este un aspect interesant si pana acum n-am mai auzit pe nimeni sa se planga. Dar ieri am invatat pe cineva sa isi puna casca pe cap corect. Cine nu stie invata, eu asa am facut mereu.

Adevarul este doar Cuvantul lui Dumnezeu. Vorbim despre Adevar sau despre o amarata de casca? :)

Am avut mai multe casti si despre ele pot vorbi. Despre casti pe care nu le-am avut nu pot sa dau atatea detalii. daca cineva gaseste util ce spun eu ese foarte bine. Daca i se pare ca ii ironizez parerile si casca este alta poveste dar cred ca ii trece.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
astea? 20012136 si 20012148

Nu va mai certati si da-ti un raspuns la ce am intrebat mai sus...

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac alergie la numerotare dar daca iti face placere ... iti fac placere.

Sunt ironic. Si ce? Nu te tine? Cred ca da, atunci de ce sa te plangi pentru asta? N-are rost.

Ok, eu am mai facut reviews la unele produse, inclusiv motociclete. Imi plac toate parerile critice si cu cat aflu mai multe cu atat mai bine. Cantaresc si iar cantaresc. Si tu esti baiat istet pentru ca faci la fel.

Nu e suparare, masoara si ai sa afli in cifre ceea ce am zis eu fara sa afisez o singura cifra. Insasi operatiunea de masurare este una destul de sofisticata. daca vrei o mana de ajutor ma gasesti la bcesar16 pe YM sau 0722 620397.

Cu ce balanta ai cantarit, daca imi permiti intrebarea si ce eroare are? Cunosc terminologia "interior ieftin" dar am facut pe prostul de ce nu te-ai distrat? Calitatea pe care zici tu ca o simti la degete intre o casca si alta este foarte subiectiva. Din punctul meu de vedere XR100 este la treapta cea mai de jos pentru ca nu se poate scoate si spala. Casca mea mirosea dupa un an deja si nu prea imi place aspectul.

Zi si despre minusuri, deocamdata doar despre plusuri ai spus. Eu sunt mult mai interesat sa aud ce bune are un produs decat sa aud cat este de laudat. Am zis sa daugi o poza ca sa imi dau seama cam cat iti iese tie barbia afara. Este un aspect interesant si pana acum n-am mai auzit pe nimeni sa se planga. Dar ieri am invatat pe cineva sa isi puna casca pe cap corect. Cine nu stie invata, eu asa am facut mereu.

Adevarul este doar Cuvantul lui Dumnezeu. Vorbim despre Adevar sau despre o amarata de casca? :(

Am avut mai multe casti si despre ele pot vorbi. Despre casti pe care nu le-am avut nu pot sa dau atatea detalii. daca cineva gaseste util ce spun eu ese foarte bine. Daca i se pare ca ii ironizez parerile si casca este alta poveste dar cred ca ii trece.

 

imi place cand se poate discuta constructiv :) .am zis si minusurile castii,din punctul meu de vedere,mai la inceputul topicului....dar recapitulez:

-nu e full detasabil interiorul(ca si tine nici mie nu imi convine treaba asta dar am gasit rezolvare sa o spal integral si in rest sa ii mentin un miros mai mult decat placut la interior),

-ventilatia in oras la temperaturi foarte ridicate cu viziera inchisa lasa mult de dorit

-barbia o idee cam scurta(adica prea aproape de gura mea-aici merge o comparatie cu RSR2-ul probat de mine unde imi incapea lejer mufa :D )

 

esti de acord cu mine ca iti poti da cu parerea despre o casca abia dupa ce ai purtat-o oo bucata buna de vreme pentru ca interiorul sa ti se muleze complet?de aceea te-am intrebat daca ai avut tu personal atatea casti si le-ai tinut destul pe fiecare incat sa iti capete forma capului interiorul....pentru ca,no offence,de astia pe forum care au pus 5 minute cateva casti in cap ca mai apoi sa isi dea cu parerea sunt destui

Mesaj completat

Uite niste fotografii. Am cantarit cu o balanta Maxwell cu precizie de un gram. Te las pe tine sa faci calculele. Prima casca este SHARK RSR2 Carbon red si a doua Shoei XR1000 Caster red.

 

cateva criterii mai mult decat importante la cantarire.....marimea,accesoriile fiecarei casti,inclusiv coloritul(in caz ca nu stiai casca shoei xr1000 full black marime M e mai usoara ca un shoei xr1000 Diabolique marime M)...asa ca e cam relativ ce ai scris tu aici

Mesaj completat

Nu va mai certati si da-ti un raspuns la ce am intrebat mai sus...

 

da acestea sunt accesoriile care fac diferenta...parerea mea :P

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ambele casti au chin courtain si breathguard. Vopseaua nu o pot cantari separat. Eu nu vorbesc despre pliante publicitare si marketing-ul fiecarui producator in parte. Este ceea ce port sau am purtat si ce pot evalua obiectiv si subiectiv desigur. Proba cantarului este cea obiectiva. Sunt altele insa unde fiecare alege dupa gust si preferinte.

Mesaj completat

Repet aspectul foarte important - cu ce cantaresti si ce precizie ai. Balanta asta are si buletin de metrologizare dar cred ca merg prea departe daca fac si precizarea asta. Te rog, pune o fotografie, Alinu.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ambele casti au chin courtain si breathguard. Vopseaua nu o pot cantari separat. Eu nu vorbesc despre pliante publicitare si marketing-ul fiecarui producator in parte. Este ceea ce port sau am purtat si ce pot evalua obiectiv si subiectiv desigur. Proba cantarului este cea obiectiva. Sunt altele insa unde fiecare alege dupa gust si preferinte.

Mesaj completat

Repet aspectul foarte important - cu ce cantaresti si ce precizie ai. Balanta asta are si buletin de metrologizare dar cred ca merg prea departe daca fac si precizarea asta.

 

degeaba au chin curtain si breathguard,pana si alea sunt de greutati diferite.nu tre sa cataresti vopseaua de pe ele doamne iarta-ma......ci iti spun ca ce zici tu e mult prea relativ.la acelasi model de casca cu colorit diferit sunt diferente de greutate.de ce te legi de marketing si alte cele?aici vorbim fapte concrete.eh,discutia se duce aiurea(ca rsr2 si alte casti nu stiu ce).nu mai are rost continuata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, RSR-ul are doua breath guards venite la pachet. Acum este echipat cu cel standard, nu cu cel inalt. Shoei a avut doar un singur pachet de accesorii si n-am vazut pe la altii altele nici mai mari nici mai mici.

Faza cu vopseaua a fost o gluma... dooh :))

Marketingul fiecarui producator scoate in evidenta aspectele forte ale produsului. Despre asta am adus aminte.

Eu am asteptat cu destula nerabdare X-12. Voiam sa o cumpar neaparat. N-am avut X-11 dar am purtat si mi-a placut enorm. Am zis insa ca dau doua-trei sute de dolari in plus si iau modelul nou. Dupa ce a aparut insa si am aflat ca e mai grea decat X-11 si ca nu se ventileaza la fel de usor am zis pass. Daca insa ma uit la reclamele si prezentarea tehnica la X-12 mi se pare o casca foarte atragatoare. Stiind insa ca X-11 este mai buna.... nu mai e atragatoare. Si asa am luat RSR2 direct din fabrica de la Marsilia cu doua viziere colorate bonus.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

castile shoei sunt in general de calitate, modele mai noi si imbunatatite sunt xr-1100 sau raid II sunt foarte recomandate dar si pretul este pe masura. totusi daca vrei sa te stii in siguranta mai ales cum se conduce la noi nu mai conteaza atat de mult pretul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

castile shoei sunt in general de calitate, modele mai noi si imbunatatite sunt xr-1100 sau raid II sunt foarte recomandate dar si pretul este pe masura. totusi daca vrei sa te stii in siguranta mai ales cum se conduce la noi nu mai conteaza atat de mult pretul

 

 

XR-1100 e peste XR-1000 iar Raid II e sub ! :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

castile shoei sunt in general de calitate, modele mai noi si imbunatatite sunt xr-1100 sau raid II sunt foarte recomandate dar si pretul este pe masura. totusi daca vrei sa te stii in siguranta mai ales cum se conduce la noi nu mai conteaza atat de mult pretul

 

ma distreaza cum majoritatea ziceti de pret ca e mare...fratilor,puneti mana si cautati un pic casca sa vedeti ca o puteti gasi la preturi mai mult decat decente...decente pentru aproape orice buzunar.daca acum nu mai sunt prea multe e din cauza aparitiei xr-1100-ului.eu am luat-o cu 30% mai ieftina cautand-o peste tot si asteptand vreo 2 luni ocazia...modele mai noi si mai imbunatatie sunt eventual xr1100 si x12,in nici un caz cele doua expuse de tine :love:

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Din cate am observat pe ebay, mai se merita sa cumperi din America, chiar daca platesti transportul, tot iesi mai ieftin cu cel putin 50 de euro.

Chiar ma uitam la un X11 care s-a ieftinit foarte mult undeva la 280 de euro variantele cu grafic fain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati schimbat vreodata buretii interiori, aia care vin in dreptul falcilor? ;) Ca ma strang ca dreacu, am zis ca "se lasa" cu timpul dar dupa vreo 3 luni de purtare nu mi se pare ca s-au lasat vreun pic. Tot strans de falci stau.

E vorba de astia: http://www.louis.de/_1037136c284d7a7edcd8f...tnr_gr=20015103

 

Aveti idee, or fi existand pe mai multe marimi?

 

Am schimbat eu buretii din interior. mi-am luat o masura un pic mai mica, deoarece cei originali mi se pareau un pic cam mari si mi se cam misca casca in cap. acum totul este super beton. app eu am XR-1000 ROGUE size L, si sunt foarte multumit de ea. o port de aproximativ 10.000 de km, si pe caldura insuportabila, si pe frig de iti inghetau dintii in casca :agree: si nu am nimic sa ii reprosez. la ea am viziera clara cu pinlock, o alta viziera dark black care este si montata acum pe casca, chin guard, breath guard. ca intretinere a castii totul se face extrem de simplu : se scot obrajii, se spala si se pun la uscat ( nu la soare!! ), iar restul interiorului se spala la fel de simplu : se da viziera jos, se baga casca in cada se spala cu apa calduta si sapun lichid se clateste bine si se las de asemenea la uscat ( nu la soare!! ). casca asta merita toti banii!!!! sunt totusi tare curios unde s-a gasit casca la pretul asta de 220 de euro si chiar te rog sa dai un add sa imi zici : crazy_yzz@yahoo.com ( valabil la add si pentru buretii de interior, ii am eu )

 

Va doresct toate cele bune domnilor/doamnelor, sa ne vedem pe sosele si cati mai multi km !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...