Sari la conținut

SHOEI - Discutii Generale


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

va salut! am o casca shoei GT-Air la care as dori sa-mi schimb vizorul transparent cu unul fumuriu (vizorul este CNS-1). a mai facut cineva pe aici operatiunea asta la modelul asta? multumesc

tare :)) cumpara viziera si schimb-o

 

vezi aici

 

sau daca vrei alti ochelari, aici

Editat de navix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

XR 1100 fabricat pe 09 dec 2011. Nu cred ca in 2013 se mai faceau XR 1000. Repet, e doar o presupunere.

 

La naiba, am gasit si o eticheta cu numele inspectorului CTC care a verificat casca si i-a dat ok-ul. :D

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

xr1000 s-a produs din 2004 pana pe la sfarsitul lui 2009-inceputul lui 2010. Deci cele sh care se vand pe la noi sunt ori vechi, ori foarte foarte vechi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Salutare !

Am un Xr1100 si as vrea sa iau un whisper strip ,cei care au asa ceva ,credeti ca merita cei 30 eur ?

Se simte diferenta ,e mai silentioasa?

Multumesc

A mea a venit cu whisper strip, si nu este deloc o casca silentioasa. Parerea mea e sa nu dai banii.

Imi place casca in toate privintele, mai putin zgomotul.

Mai bine dopuri de urechi, parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea a venit cu whisper strip, si nu este deloc o casca silentioasa. Parerea mea e sa nu dai banii.

Imi place casca in toate privintele, mai putin zgomotul.

Mai bine dopuri de urechi, parerea mea!

Dubioasa treaba...

Ai umblat cumva la suburile de reglaz?

Incearca sa bagi o coala de hartie si plimb-o pe toata suprafata garniturii.Teoretic trebuie sa se miste destul de greu.

Ar mai putea fi si garnitura de etansare inegal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine "chin guard"-ul sau whisper strip-ul ala face treaba excelenta- diferenta de zgomot si curent in casca e considerabila.

Sfatul meu: ia-l.

 

PS: dar de unde ai luat casca? In Europa casca vine cu dracia aia la pachet, doar in US este pe lista de optionale, in schimb iti ofera "breath deflector"-ul la pachet.

Editat de stokerel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dubioasa treaba...

Ai umblat cumva la suburile de reglaz?

Incearca sa bagi o coala de hartie si plimb-o pe toata suprafata garniturii.Teoretic trebuie sa se miste destul de greu.

Ar mai putea fi si garnitura de etansare inegal.

Viziera am reglat-o si zic eu ca am nimerit-o bine. Nici vorba de gap pana la garnituri. Pur si simplu e o casca zgomotoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vreo diferenta intre vizierele de pe siteul Louis (adica originale, cred) si cele aftermarket care le gasesti pe diferite siteuri? As dori sa mi iau una CW1 fumurie.

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vreo diferenta intre vizierele de pe siteul Louis (adica originale, cred) si cele aftermarket care le gasesti pe diferite siteuri? As dori sa mi iau una CW1 fumurie.

da,este diferenta!am luat eu doua viziere,una OEM fumurie si una iridium de pe ebay(non-OEM la jumate de pret) pt vechiul meu xr1000.cea OEM inchidea perfect,cobora si urca normal pe cand cea iridium se inchidea si se deschidea mai greu,nu etansa perfect.precizez ca nu umblasem la reglajele vizierei pt niciuna din cele doua viziere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

salutare! am avut un accident din cauza unui nesimtit care nu a oprit la cedeaza si pe langa un tendon belit de la mana stanga , mi am zgariat viziera. intrebare....unde gasesc si eu o viziera pt un gt air?............stie cineva un importator?

 

multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Dintre Shoei NXR si Schuberth S2 , ce ati alege?

Shoei.

 

Ma rog asta e parerea mea personala si as putea sa spun ca sunt nitel subiectiv pentru ca am avut doar shoei si nu as lua altceva.

Schubertu arata ca un castron...si am impresia ca e si mai greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...