Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kaufvertrag

uber ein gebrauchtes Kraftfahrzeug

 

Contract de vanzare-cumparare

al unui vehicul folosit

 

Zwischen dem Verkaufer ………………………………………………..…Intre Vanzator

…………………………………………………..

…………………………………………………..

…………………………………………………..

…………………………………………………..

 

und dem Kaufer ………………………………………………si Cumparator

………………………………………………

………………………………………………

………………………………………………

………………………………………………

 

Fahrzeugsart ……………………….………………..Vehicul

Marke………………………………….……....Marca

Typ…………………………………………Tip

Amtliches Kennzeichen………………………….......Nr inmatriculare

Fahrgestell-Nr………………………………………..Nr identificare sasiu

Tag der 1 Zulassung …………………………………Ziua primei inmatriculari

 

Tag des Verkaufes……………………………………Ziua Vanzarii

 

Preis……………………………euro………………...Pretul

 

 

Fahrzeugbrief, Fahrzeugschein Cartea, Certificatul de inmatriculare,

und ___Schlussel wurden nach si ___Chei au fost predate dupa

zahlung des preises ubergeben achitarea pretului

 

 

 

Verkaufer – Vanzator datum……………data Kaufer - Cumparator

 

 

 

 

Poate merge cineva in GERMANIA si ii trebe un contract de vanzare cumparare care sa nu mai necesite traducere de 25-30lei

Il puneti in word si il mai aranjati putin sa arete estetic, ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Imi spune si mie cineva unde gasesc un atelier de montaj/echilibrat anvelope pentru moto ?

 

(imi cer scuze daca s-a mai scris)

 

Merci !

La Sebi pe Liviu Rebreanu 34 ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru pasionati de foto si nu numai in carrefor in polus cluj trepied tripod30 redus de la 66ron la 24ron pt cine are nevoie. numai bine

 

de ce dimensiune e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

max extended height

1375mm

max weight

3kg

la ochan in mall este tripod d40 care e mai mare si mai profii la 100 ron.

max extended height

1610mm

 

ma si duc sa-mi iau :D la 24 de lei e moca. :banana:

multumesc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Stiti careva de unde as putea face rost de niste vata minerala? Imi trebuie sa umplu toba. Nu stiu...cam 1 m2 cred ca ar ajunge.

 

 

Adi

 

Daca bine imi amintesc, poti gasi la dedeman un pachet de 2.5 mp cu vreo 20 de lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cazare persoane in trecere prin cluj, perioade scurte si medii.

 

Oferat e permanenta si la un pret fix:

10 euro/pers/noapte.

Se taxeaza minim 2 pers!!!

 

Nu e camera ci ap complet mobilate dotate.

manastur si grigorescu

post-36287-0-91418700-1330872514_thumb.jpg

post-36287-0-92794800-1330872539_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Stie cineva un service pc bun, eventual si cu componente second?

Multumesc

 

sau Nelbo, langa parcul I.L. Caragiale (vis-a-vis de skatepark, langa liceul de muzica). de ani buni doar la ei apelez pentru ca sunt seriosi si lucreaza la preturi decente :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva ramas 200g de ulei motul 5100 10w40? as avea eu nevoie pt un schimb. multumesc anticipat. 0751232565

 

cred ca te pot eu rezolva intreb azi un amik nu este forumist ma vad cu el in seara asta :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta priveste pe toata lumea care are probleme cu asigurarile in cazul unei despagubiri.

 

in primul rand stiti cum ne cocosesc, ei ne spun ca de la bucuresti vin calculele pe care ti le fac in functie de dauna. bun...

atunci de ce nu primesc un comunicat scris cu stampila de bucuresti din care iau la cunostinta calculele?

 

de ce raspunsurile pe care le primesc in urma unor cereri inregistrate la registratura sediuliu de daune ale asigurarilor, vin toate cu stampenis de cluj?

 

a doua chestie: cand va intocmeste dosarul de dauna, ei va evalueaza masinaria in functie de anumite criterii, daca este in stare de intretinere BUNA / MEDIE / SATISFACATOARE. aici e smecheria. ei va evalueaza cum vor ei indiferent de cum arata sau in ce stare este. (e ca la servisuri unde se fac garantiile de laptop de exemplu. daca vor ei o fac daca nu, iti gasesc ei scuza cum ca ai pierdut garantia).

 

legat de aceasta tema, ei m-au tras in piept cu calculele, in dosarul meu, masina fiind catalogata ca medie, mi-au calculat ca si satisfacatoare. cand le-am cerut e explicatie pentru treaba asta, s-au facut ca ploua. cand le-am cerut sa-mi dea o explicatie detaliata de ce masina mea e trecuta ca stare medie, la fel s-au facut ca ploua. daca le-am cerut DETALIAT calculele efectuate de la bucuresti pentru fiecare piesa in parte + materie prima (vopsea si restul) + manopera, ghiciti... era furtuna afara.

 

sunt anumite dedesupturi pe care bine-nteles Inspectorul de daune le invarte cum vrea el. in primul rand se poarta cu tine ca si cum vrea sa te ajute, pe cand colo fix pix.

 

nu va lasati la mana lor. strangeti prin cereri cat mai multe raspunsuri legate de calcule si mergeti la CSA.

 

motivul din care eu ma lupt cu ei, e ca dauna mea este de 4000 de lei doar piesele, si ei imi ofera 2300.

 

ce se mai poate face e sa mergeti in servis direct la reprezentanta. ei va vor ameninta ca ei nu platesc la reprezentanta si ca daca vreti sa scoateti bani din buzunar n-aveti decat. dar ei avand contract cu toate asigurarile, sunt obligati sa respecte.

 

dar aici aveti grija. costurile reparatiilor, de obicei, la reprezentanta depasesc suma maxima asigurata. restul veti plati din buzunar.

 

de exemplu suma maxima asigurata pentru masina mea e de 8003 lei, iar reparatia ma costa cu mult peste 10.000 lei.

 

acum, ce mai zice legea este ca daca suma reparatiilor depaseste suma maxima asigurata (nu mai stiu cu cat la suta), se considera dauna totala si ti se va da acea suma maxima asigurata si ramai cu epava.

 

aici aveti totul despre cum se calculeaza coeficientul de uzura a masinii, cat si totul despre dauna totala

 

http://despagubiri-rca.ro/termeni/dauna-totala-auto/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...