Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Atentie pe blvd-ul 1 dec 1918 la trecerea de pietoni,la podul din fier....balta uriasa de ulei provenite de la un accident!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

Sa i pis in freza pe cei responsabili pentru curatarea jegului. PERICOL DE MOARTE ACOLO !!!!!

 

 

 

 

IS OCUPATE AUTORITATILE CU NUMARATUL VOTURILOR!!!!

 

 

 

 

TARA DE (cuvant urat)!!!!!! PISATI DE OAMENI :angryfire:

 

 

Editat de ionas_gpz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz de accident fara victime si unde partile ajung la intelegere amiabila, conduita este diferita functie de locul unde s-a produs accidentul si domiciliul fiecarui sofer. Respectiv daca ambii sint din aceeasi localitate, este indicat sa mearga impreuna fie imediat fie in ziua lucratoare urmatoare la biroul de daune a societatii de asigurare a soferului care admite ca a fost vinovat de producerea accidentului.

 

Daca in schimb accidentul s-a produs in afara orasului de resedinta a unuia, altuia sau amandorura dintre parti, sau chiar in afara de orice oras, intr-o zona izolata si s-a ajuns la intelegere amiabila intre parti, lipsa formularului de intelegere amiabila face insa imposibil demersul respectiv.Drept care se cheama politia cea mai apropiata, apoi ambii soferi pierd timp, sant supusi alcoltestului, procese verbale, amenzi.

 

Cu alte cuvinte este bine sa aveti fiecare dintre voi asupra voastra formularul de intelegere amiabila. Acesta se completeaza de catre ambele parti. Apoi vinovatul ii va inmana partii vatamate copii dupa ASIGURARE, PERMIS SI CARTEA DE IDENTITATE. Originalul formularului de constatare amiabila ramane la partea vatamata dar isi va face si vinovatul o copie cu care va obtine de la biroul de daune al societatii de asigurare proprii, documentul de introducere in reparatie.

 

linkuri utile: http://www.asigurari-sanatate.ro/auto/docs/pliant_constatare_amiabila.pdf

 

Uploadez si pdf-ul formularului. Este bine sa-l aveti asupra voastra, ca e mai greu de procurat prin cine stie ce coclauri in cazul nedorit in care aveti nevoie de el. :cheers:

Formular de Constatare amiabila de accident.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://theoatmeal.com/comics/tesla

 

 

Galen, formularul ala ti-l da orice asigurator in momentul in care iti faci asigurarea. Daca nu iti da, meri la orice centru de daune de la orice firma de asigurare, si la receptie, vezi un teanc mare de formulare si o secretara (pardon, assistant manager) care numa ca nu iti da o pupa ca sa o scapi de cate un elemplar.

 

Eo unu is mai preventiv asa de felu meu, si am cate unu la mine tot timpul, si cand ma duc la cumparaturi cu caruciorul in Cora :P

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut ieri pe la 6-7 pe acolo si era curatat. mai mult intins decat curatat. daca era pe partea dreapta cum mergi catre cora, inseamna ca era ceva urat de tot. s-a intins negreala pana la semafor de la trecerea de pietoni din dreptul podului catre parcul babes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu slabe sansele dar:

 

are cineva un aerograf in cluj? de inchiriat pentru 2 zile?

al meu s-a stricat tocmai acum si mai am 2 zile de terminat o lucrare pentru scoala. platesc cat e nevoie.

 

0755012789 iuliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PENTRU SANATATEA VOASTRA A MOTOCICLISTILOR! Feriti-va de capuse cand umblati prin padure ca :

sar la gat mai rau decat jaguarii :crack:

1 Doctorii va iau banii pentru analize!

2 Doctorii va vor lua mai mult sange decat o capusa .

3 Doctorii va vor chema din nou la supt (de bani si sange)

4 Doctori va trimit la alti doftori care sug tot bani si sange .

5 In fine banii ajung la crescatorii de capuse care le arunca in padure sa mergeti la doctor! :crack:

 

 

post-13032-0-15231300-1339611921_thumb.jpg

 

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PENTRU SANATATEA VOASTRA A MOTOCICLISTILOR! Feriti-va de capuse cand umblati prin padure ca :

sar la gat mai rau decat jaguarii :crack:

1 Doctorii va iau banii pentru analize!

2 Doctorii va vor lua mai mult sange decat o capusa .

3 Doctorii va vor chema din nou la supt (de bani si sange)

4 Doctori va trimit la alti doftori care sug tot bani si sange .

5 In fine banii ajung la crescatorii de capuse care le arunca in padure sa mergeti la doctor! :crack:

 

 

post-13032-0-15231300-1339611921_thumb.jpg

 

 

:crack:

 

ca patitul nu Âştie nimeni. pana nu ai avut boală lime faci misto, după ce ai avut-o si Âşti cât de nasol este realizezi ca nu e funny deloc. baftă

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PENTRU SANATATEA VOASTRA A MOTOCICLISTILOR! Feriti-va de capuse cand umblati prin padure ca :

sar la gat mai rau decat jaguarii :crack:

1 Doctorii va iau banii pentru analize!

2 Doctorii va vor lua mai mult sange decat o capusa .

3 Doctorii va vor chema din nou la supt (de bani si sange)

4 Doctori va trimit la alti doftori care sug tot bani si sange .

5 In fine banii ajung la crescatorii de capuse care le arunca in padure sa mergeti la doctor! :crack:

 

 

post-13032-0-15231300-1339611921_thumb.jpg

 

 

:crack:

 

Sper ca nu te superi, am "cosmetizat" putin poza, ca sa se vada mai bine dusmanul poporului! :rolleyes:

 

post-47060-0-56647200-1339849442_thumb.jpg

 

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare am sanse sa gasesc DOAR capacul de la un cob hepco & becker Alu Exclusive? in timpul mersului(am uitat sa-l inchid cu cheia) mi-a zburat si nu l-am mai gasit.

am cautat pe ebay.com/uk/de si nimic.

stie cineva un site/link unde as putea gasi asa ceva?

asa arata coburile....poza doar cu capacul nu am gasit

post-24906-0-98291100-1340029842_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca nu te superi, am "cosmetizat" putin poza, ca sa se vada mai bine dusmanul poporului! :rolleyes:

Hai norock!

Arata mult mai bine acum ,iese mai tare in evidenta dusmanul :cheers:

Editat de alexandru1771
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shake-ul de la Mc'Donalds, cel de 5 lei, adica cel mare, brusc si dintr-o data e la nici jumatate de cantitate, in pahar de frape, nici macar cat frape-ul, ce sa mai zic ca nici macar cat shake-ul mic care era inainte, si ca sa vezi ca tot 5 lei. adica la acelas pret primesti nici juma'. ma intreb portia mica cat e daca asta mare e de 3 degete? 'tui in gura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal, orice dealer oficial H&B trebuie sa-ti poata aduce la comanda componente.

Poti incerca la Motoland pe str Bucuresti sau in Bucuresti la firma Moto-Market.

Contact gasesti pe net.

Bafta !

 

ok mersi mult.

la un momentdat am gasit pe ebay in state si nu trimitea peste ocean si era la 45 $, am crezut ca fac cu nervii da nah....asta e....lozul nu a fost castigator....mai bagam o fisa :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care au drum in Polus Center ceva mai mult frumos decat util la intrarea 3

 

 

:cheers:

Hondita parca-i rupta din rai

 

 

 

 

 

Nici BMW-ul nu se lasa

 

 

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' pana la urma, be-em-weu' ala e de 650 sau de 800?

 

Ca pe foaia de prezentare scrie si una si alta. Adica scrie ca-i un 650 cu motor 800 :scratch:

 

apoi sti-l frantu, ca nu i-am masurat cilindreea poate ii de 725 cc media lor :crack:ii de 800 cc My link

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' pana la urma, be-em-weu' ala e de 650 sau de 800?

 

Ca pe foaia de prezentare scrie si una si alta. Adica scrie ca-i un 650 cu motor 800 :scratch:

 

Cand s-a introdus F800GS au terminat seria F650GS cu motorul intr-un singur cilindru facut de Rotax, crezand ca lumea nu va mai cauta asa ceva(avand in vedere modelul mai mare si mai capabil). Totusi, ca sa acopere si gama entry level au facut in continuare un F650GS, dar cu motorul bicilindric de 800 si puterea redusa pentru a fi potrivit pentru incepatori. (Intr-un final si-au dat seama de greseala facuta si au reintrodus monocilindrul anul trecut cu G650GS.)

 

Din punctul meu de vedere e foarte scump cu optionalele acelea. Pentru 3000e primesti F800'le la aceasi echipare si poti face mult mai multe cu el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I se spune F 650 GS Sertao,cu motor negru facut la Loncin!

 

Tot Loncin(in Coreea) fac si motoarele de 800. Din ce am citit pana acuma despre F800GS, o buna parte aveau probleme cu etanseitatea motorului(pierde ulei). Costuri mai mici, calitate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I se spune F 650 Sertao,cu motor negru facut la Loncin!

 

 

G 650 gs Sertao :bigstar:

 

F-urile au devenit motoare in doi cilindrii, iar cele intr-un cilindru se numesc acum G-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.louis.de/_1082036919a65f574028bba038be600a63/shop/shop_article_big.php?IMG=10025014-5_740_FR01_10&TITLE=10025015

potriveste placa asta la un topcase kymco cu placa 1 asa?

sau schimb placa asta 2 givi cu una pe care sa intre un topcase kymco, stilul primei placi.

sper sa inteleaga cineva ceva din ce am scris.

help....

Editat de florynn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...