Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

Nici nu stiu daca se merita sa ma razboiesc cu ei. Ei zic ca motorul e cam vechi ( e din 98 cu 33 000 km la bord). Cam asa ofera, 70 %.

 

 

Dar am inteles ca gradul de uzura se calculeaza dupa km/an si al meu nu depaseste 15 mii km/an

Si ce daca e din 98. Ai o dauna care trebuie platita. Le prezinti devizul si tot ajungeti la o intelegere. Nu tre sa te razboiesti cu ei ci sa te intelegi, si inspectorul e om doar ca meseria lui ii cere sa cheltuiasca cat mai putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare ,stie cineva un loc prin cluj unde se face cablaraie,(ambreiaj, acceleratie)? stiam eu in someseni un loc da am inteles ca nu mai fac. daca stie cineva mi-ar fi foarte de folos :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, bolnavul e o HONDA VTR 1000... nu stiu daca necesita interventii majore dar ar trebui verificata oricum, ce stiu e ca necesita un schimb de ulei+filtru. Stie cineva sa imi spuna unde/la cine/la ce service sa merg, sa nu fie nici prea scump dar sa fie de calitate si de incredere.

 

Mersi si asfalt uscat! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! vreau sa fac aplic niste stickere pe motor, un cbr F2, ca o fost frecat pe o parte si revopsit pe aceeasi parte, dar fara stickere. Am gasit 2 firme in cluj, de publicitate, Full Design(Ion Pop de Cj nr.3) si Serimer(Micus nr.4), intrebarea e daca stiti ceva de calitatea colantelor care le executa? sau poate stiti alte firme care fac asa ceva in cluj, va rog sa imi spuneti. mersi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! vreau sa fac aplic niste stickere pe motor, un cbr F2, ca o fost frecat pe o parte si revopsit pe aceeasi parte, dar fara stickere. Am gasit 2 firme in cluj, de publicitate, Full Design(Ion Pop de Cj nr.3) si Serimer(Micus nr.4), intrebarea e daca stiti ceva de calitatea colantelor care le executa? sau poate stiti alte firme care fac asa ceva in cluj, va rog sa imi spuneti. mersi !

 

Aceeasi intrebare am pus si eu pentru a-mi ajuta un prieten care nu avea acces la net.

Se pot face stickere la sediul Seth Motors in Floresti sau la userul raduprint01.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pori la pneul de pe fata. Cam o data la 3 saptamani trebuie sa umflu roata. Stie cineva o solutie mai practica? Un spray sau ceva ?

Cineva imi recomanda sa dau jos cauciucul si sa il pun iar, dar nu am chef de bataie de cap acum. Daca stiti alte metode ziceti.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pori la pneul de pe fata. Cam o data la 3 saptamani trebuie sa umflu roata. Stie cineva o solutie mai practica? Un spray sau ceva ?

Cineva imi recomanda sa dau jos cauciucul si sa il pun iar, dar nu am chef de bataie de cap acum. Daca stiti alte metode ziceti.

Multumesc

 

In principiu, un schimb ar fi binevenit, insa si un spray de pana ma gandesc ca ar ajuta (gasesti in praktiker, la un pret decent si functioneaza garantat) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare: am auzit ca acel spray este bun pe termen scurt (cateva zile max), daca il tii mult in roata, sudeaza guma de janta plus ca distruge janta. True or false??

 

Testat pe cauciuc/roata de masina, a stat in cauciuc undeva la o luna, apoi indepartata guma si pusa alta. N-au fost probleme de genul sudat sau distrus janta. Perioada mai lunga nu stiu ce sa zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are nici un bai, nici nu dezechilibreaza, nici nu sudeaza, nimic, la vreo 6 luni de stat pe roata spate de gixxer, din care 2 luni si ceva m-am dat. Dar la mine intr-adevar au fost pori, nu pana. Evident, la pana este solutie pe termen scurt, sa poti ajunge pana la vulcanizare.

Parerea mea: ii foarte bun si de luat cu tine la drumuri lungi, daca n-ai chit de reparatie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, am si eu o intrebare. Ma bate gandul sa-mi iau motor, un cruiser, mai ieftin, mai bun, (stiu ca nu exista ieftin si bun.... dar.....) si am gasit unul, o viroaga de 535, la 46 de cai. Pana aici totu ok. Dar e trecut la prima inscriere 2008 iar pretul este de 2000 iepuroi. Nu suna si in romanica nu afara. Nu am contactat vanzatorul, ca sunt prins momentan cu alte treburi zapacitoare si nu am timp. Dati cu parerea, sa-mi fac o idee. Imi vine sa cred ca ala vinde basme, nu motor. Cu respect, Nick.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit ceva util. Nu se pre incadreaza la capitolul "regionale" dar.. mi se pare f bine documentat. E posibil sa mai fie pe undeva pe site... n-am cautat.

Oricum.. enjoy:

http://www.motorcyclistonline.com/gearbox/...view/index.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un program de retusat poze cu rezolutie mica,reparat claritatea?deci o poza care marita e in patratele sa o fac clara indiferent ca e color sau alb negru!

 

cine stie? :) :lol:

nu exista asa ceva; din rahat nu faci bici;

 

ce vezi tu la proTV in filme ca fac aia zoom de pe o camera web de pe ulita de-i vede matreata la infractor ii frectie la picior de lemn cu crema Nivea.gif.

 

poate ca is ceva programe, da algoritmii aia nu fac de cat un fel de zoom digital la o rasnita(camera futo, pardon foto) de 4M.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu exista asa ceva; din rahat nu faci bici;

 

ce vezi tu la proTV in filme ca fac aia zoom de pe o camera web de pe ulita de-i vede matreata la infractor ii frectie la picior de lemn cu crema Nivea.gif.

 

poate ca is ceva programe, da algoritmii aia nu fac de cat un fel de zoom digital la o rasnita(camera futo, pardon foto) de 4M.

cam asa zic si eu oricum daca cauti ceva simplu si destul de bun picasa zic eu ca-i bun daca nu ai pretentii de fotoshop

toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un program de retusat poze cu rezolutie mica,reparat claritatea?deci o poza care marita e in patratele sa o fac clara indiferent ca e color sau alb negru!

 

cine stie? :) :lol:

 

Patratelele acelea is pixeli si dintr-un pixel veci pururi nu o sa faci inca 100 cu nici un progam. Asta era doar un vis din domeniul Hollywood.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun....totusi intre aceste 2 imagini este diferenta (litera a mic) daca nu este program,probabil se pot recolora pixeli cu nuanta potrivita ,pt a obtine o imagine mai clara.iar marit cam de 4 ori apare mult mai clar decat in prima poza.

VREAU SA RECORECTEZ CATEVA POZE ALB NEGRU VECHI DE ACEEA AM INTREBAT...

 

 

 

 

 

 

 

PS: DANE ma uit de obicei la cartoon network :laugh:

Editat de lakopeter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun....totusi intre aceste 2 imagini este diferenta (litera a mic) daca nu este program,probabil se pot recolora pixeli cu nuanta potrivita ,pt a obtine o imagine mai clara.iar marit cam de 4 ori apare mult mai clar decat in prima poza.

VREAU SA RECORECTEZ CATEVA POZE ALB NEGRU VECHI DE ACEEA AM INTREBAT...

 

 

 

 

 

 

 

PS: DANE ma uit de obicei la cartoon network :laugh:

nu o sa poti face niciodata "a"-ul din prima poza clar ca "a"-ul din cea de-a doua - de fapt poti, daca iei pixel cu pixel - asta mere la exemplul tau, unde ai doar 2 culori, negru si galben, dar intr-o poza din real life unde ai nspe mii de pixeli... nu ai cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...