Sari la conținut

Senior riders


Constantin
 Share

Postări Recomandate

Dragi domni, domnule Nastase, permiteti sa va rog sa fiti dvs. unul dintre acesti factori de echilibru. Spre bunastarea motociclistica a tuturor : fie seniori, motoveterani ... ! E pacat ca si anul acesta topicurile de acest gen sa fie iarasi impanate cu lucruri scrise la nervi. Toate bune, tuturor!

 

Domnule Rares, pe mine ma deranjeaza minciuna servita cu apa rece...

Nu o suport si o desfiintez oricand si cu orice risc!

 

La mine problema nu este factorul de echilibru...

La varsta mea, din cauza si datorita multiplelor intamplari si rele si bune

din vata de motociclist pe care am dus-o timp de 46 de ani...

am mai ramas doar cu un singur neuron inteligent

care vrea cu tot dinadinsul sa fie in echilibru cu mine insumi...

 

Problema este la romanii... care mint, fura sau tulbura apele cu supozitii de kakao...

pentru simplul motiv ca mai au doi neuroni sau patru... si aia vai de mama lor...

si astfel tulbura viata corecta a motociclistilor cu dezechilibrele lor.

 

soleilsourire.gif

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 449
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Domnule Rares, pe mine ma deranjeaza minciuna servita cu apa rece...

Nu o suport si o desfiintez oricand si cu orice risc!

 

La mine problema nu este factorul de echilibru...

La varsta mea, din cauza si datorita multiplelor intamplari si rele si bune

din vata de motociclist pe care am dus-o timp de 46 de ani...

am mai ramas doar cu un singur neuron inteligent

care vrea cu tot dinadinsul sa fie in echilibru cu mine insumi...

 

Problema este la romanii... care mint, fura sau tulbura apele cu supozitii de kakao...

pentru simplul motiv ca mai au doi neuroni sau patru... si aia vai de mama lor...

si astfel tulbura viata corecta a motociclistilor cu dezechilibrele lor.

 

soleilsourire.gif

bre Dane,

 

ma impresionezi !

Se vede ca esti in forma si incepi in forta noul an motociclistic . Nu ai avut ocazia anul trecut sa participi la cateva intruniri ale nostre unde am reeditat cumva atmosfera de demult de la Hanul Ancutei unde fiecare calator si-a depanat amintirile creend momente de neuitat .

 

Stiti ce este demn de remarcat :

Niciunul din Seniori nu fumeaza , iar de beut ...doar asa ca fetele , pun nuimai pe buze .

Faptul ca am intalnit niste oameni de exceptie mi-a incarcat bateriile , m-a trimis inapoi in timp pe vremurile copilariei .

Tocmai de aceea tin la acest grup . Sincer , la un moment dat imi venea sa-mi bag picioarele in ea de treaba vazand ca nu toti percuteaza si nu raspund la actiunile noastre , in plus mai fac si pe desteptii .

 

Poate ca si eu nu mi-am luat mai in serios responsabilitatile .

Una peste alta am incheiat un an exceptional . Vizualizand topicurile puteti vedea si domniile voastre prin ochiul din umbra al aparatului de fotografiat ce am facut noi .

... si anul acesta se anunta si mai bogat . Am de baza pe profu , Gigi si Ninel care prin bunatatea lor au lasat mereu sa le scape cate ceva din mana pentru binele tuturor (asteptam mai mult in acest an de la profu).

 

Consider ca acestia care suntem , suntem suficienti de multi pentru a fi o forza si fiti convinsi ca nu avem in vedere primirea de noi membri asa la intamplare . Dintotdeauna catitatea a daunat calitatii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Si daca tot am intrat in istorie ca cei mai drepti dintre... Seniori...

Cati ani aveai Sorine cand ai cerut si primit onorific acest titlu?!... :rusinica:

 

Domnule Dan Nastase, la intalnirea de la Nicon la Curtea de Arges, nimeni nu a cerut si deci nici eu, titlul de senior. A fost o propunere (nu stiu a cui) care deja era imbratisata de majoritatea cand am ajuns eu, pusa si pe hartie, pe care am semnat-o din inertie.

Referitor la varsta mea, nickname-ul meu spune tot... '56 fiind leatul (1956), iar 2001 anul cand mi-am facut prima casuta e-mail pe Internet.

Aritmetica sper ca nu este o bariera de netrecut pentru singurul neuron inteligent care ti-a mai ramas, dupa cum singur declari mai sus.

Fara suparare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ sorin:

"Domnule Dan Nastase, la intalnirea de la Nicon la Curtea de Arges, nimeni nu a cerut si deci nici eu, titlul de senior. A fost o propunere (nu stiu a cui) care deja era imbratisata de majoritatea cand am ajuns eu, pusa si pe hartie, pe care am semnat-o din inertie."

 

Domnule Sorin Gruesc,

 

Inteleg din ceea ce zici... ca te-ai nimerit acolo...

si ai votat/semnat fara sa stii ca este vorba despre constituirea unei comunitati de Seniori Moto?!...

Nici chear neuronul meu motociclist nu poate crede asta!

Sau poate ca da... asa s-au votat fonctii si guverne pe meleagurile noastre!!!

 

Desi esti om de baza la caile ferate... si bine vazut de oamenii din popor...

vezi-bine ca nu promovezi testul la rezistenta materialelor...

 

Este adevarat ca nici exemmplul meu nu a iesit prea ortodox

avand in vedere intrebarea pusa la care se cerea un raspuns ca exemplu pozitiv de la dta

la care, din pacate, la final, din viteza s-a infiltrat un... emoticon de rahat in loc de banana saltareata!...

Regret sincer!

Eu nu am de ce sa ma supar, domnia ta sa nu se ofusce, asa cum vaz ca ai tendinta,

motiv pentru care neuronul meu cere scuze neuronilor tai.

 

Oricum, lumea te percepe ca pe un baiat fain, ceea ce si esti...

mai putin faza in care te faci ca ploua in privinta listei celor 13 seniori fondatori

prezenti in Arges cu drept de vot...

si chiar a votului care a decis tot atunci ca presedinte Senior Riders sa fie Seniorul Nicon.

 

Cred ca ne-am mai limpezit putin, motiv pentru care sper ca nu vei fi de acord

cu cel care este impotriva termenului motociclist din pasiune care trebuie musai adaugat statutului nostru

si nu esti impotriva motociclistilor cu o experienta de peste 30 de ani la pupitru!

 

La multi kilometri frumosi! :mexicanwave:



Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un aspect care poate constitui tema de lucru: "membru simpatizant al grupului". Asa cum au MC-urile, stratificate din 5 in 5 ani (de exemplu) pana la varsta necesara de membru. Cred ca m-as inscrie la asa ceva decat la un MC local, prin prisma faptului ca as sustine fenomenul in sine de motocicleala decat apartenenta geografica. Zic si eu, dvs. judecati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pentru!

 

Colegii motociclisti din pasiune... Cuvioase Nicon, aveti legatura!

 

:peace:

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dane ai fondat alaturi de cativa dintre noi clubul motoveteranilor! apoi sau dupa ceva timp au aparut schimbari in perceptia ta asupra acestuii fapt. inpacarea cu ivan e un pas inainte! clubul motoveteranilor inceputul .....gandestete ce sa intamplat in acest timp stiu ca numai tu intelegi ce spun acum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doru Motoru,

O idee exprimata in societate nu are nicio relevanta in timp
daca principiul exprimat nu este viabil pentru ca nu respecta adevarul bunului-simt.

Aduti aminte ca, in urma cu zeci de ani,
desi unii dintre noi erau chiar securisi sau erau rude de nomenclaturisi...
iar altii erau ostracizati, nimeni nu a reusit vreodata sa ne desparta de pasiunea noastra motocicleta,
si, niciodata nimeni nu a reusit sa ne oblige la ceva impotriva convingerilor noastre curate.

Nici acum, nicio idee absurda si niciun regulament stufos
nu va avea puterea de a ne ingradi libertatea fiecaruia de motociclist.

Pentru ideea de veteran sau senior moto, chiar daca nu as fi fost eu s-ar fi gasit altul!

Prin urmare, pasiunea adevarata pentru motociclete,
indiferent ce sau pe cine ar injura unii sau vor aclama altii...
realitatea din viata va pastra in timp numai adevarul !

Pana acum s-au sedimentat doua idei de baza:
veteranii moto, sau motoveteranii cum va place voua sa spuneti,
posesorii de carnet cu o vechime de peste doua decenii,
si seniorii moto, oameni in varsta de 55 de ani de viata sau peste, fara nicio obligatie impusa
in afara de bunul-simt si decenta datorata varstei.

Chiar daca nu au fuzionat inca din cauza a 2 - 3 indoctrinati,
in mintea oamenilor normali acesta unire este fireasca si este deja facuta.

Veteranii moto,
odata cu trecerea inexorabila a timpului, volens nolens vor deveni SENIORI MOTO !

La multi kilometri frumosi!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos .

Interesant ca Doru contra asculta cu interes expunerile dumitale si este cooperant .

Este bine de stiut cine a fost initiatorul (sau initiatorii) termenilor de motoveteran si senior .



Eu sunt pentru!

 

Colegii motociclisti din pasiune... Cuvioase Nicon, aveti legatura!

 

:peace:


.....................

 

Si eu sunt de acord .

Faptul ca ceilalti nu intra pe forum nu inseamna ca nu sunt activi . Noi comunicam . Pozitia pe care o iau in multe situatii este si o consecinta a discutiilor avute anterior cu ei .

Acel cosiliu director functioneaza .

Trebuie sa punem la punct si un sistem propriu de monitorizare pentru cazuri de sanatate sau pentru alte evenimente .

Deasemeni pe principiul "ce mie imi prisoseste , poate altuia ii lipseste " se pot face multe fapte placute . Eu spre exemplu incep cu un calculator pentru unul din seniori , apoi cu inca unul . Sunt lucruri care le putem face complet dezinteresat fiecare .

La fel in cazul zileleor aniversare . Fiecare ar trebui sa primeasca o mica felicitare , inseamna altceva decat acel simplu " La multi ani ! " pus pe forum .

 

Consider ca toate acestea sunt lucruri simple usor de indeplinit si au un mare efect . Poate prin comportamentul nostru devenim niste exemple de viata .

Editat de nicon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum zburda pe aici motociclistii de miriste...

sunt si indivizi care se ezprima inca pe aici sau au bantuit uitandu-si propile clone si mancand kakao

numai cu scopul de a baga pumnul in gura realitatii.

A existat si un pseudonim sau clona care nu ajuta decat la aflarea adevarului !

 

In principiu, el argumenta ca nu poti sa te autointitulezi veteran al spatiului cosmic...

cand la data lasarii primului sputnic... nu figurai nici macar in actele de nastere ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu citesti acest forum, posibil inca sa mai mergi pe motocicleta!

 

Iar s-a alunecat spre miriste

 

:10: Bravo Rdule.Oameni deosebiti.Atat tu cat si onorabilul tau tatic.

 

Sa trecem la oile noastre,pardon ,la berbecii nostri.

Bai Nicusoare,tu esti barbat?Esti motociclist sau carlig de rufe?E e o zicala romaneasca,ca p-orma iar urla Nicusor ca l-am jignit.Nu te mai vaita ca o baba introienita ,ca nu te-a jignit nimeni.A te critica cineva nu insemna ca te-a jignit.Sau poate cuvintele "onoare" ,"respect",inseamna pt.tine o jignire.Promit sa nu le mai folosesc atunci cand e vorba de tine personal.Dar eu nu am treaba cu tine ,PF.Nu ma interesezi.Am treaba cu tine ca si investit de catre Membrii Fondatori ai Senior Riders 55,cu sarcina de a te ocupa si a organiza fundamentul acestui Club.Lucru pe care nu l-ai facut.Este firesc sa nu fi facut nimic pentru ca nu te pricepi.Nu este o jignire,este o realitate.Nu numai tu nu te pricepi.99 % din oameni nu se pricep,daca nu au trecut prin operatiune de fundamentare a unui ONG sau club.Corect.Nu ai de unde sti.Si aici cred ca trebuie sa-mi recunosc vina de a nu te fi informat si indrumat in aceasta chestie care nu este simpla.O sa o luam de la capat.Iata ce trebuia facut si inca se mai poate face si tu nu ai facut.

 

1.Prima chestie si ,zic eu,cea mai importanta,era stabilirea unui canal de comunicatie ,privat,in care toti cei 13 Membri Fondatori sa poata comunica si sa-si poata spune parerea si chiar sa poata vota anumite hotarari.Pe mail,pe fesbuci,pe orice.Nu pe Motociclism.ro.Aici s-ar fi publicat hotararile adoptate.Am dat un exemplu.Nu incerc saq impun nimic.

2.Tu Nicusoare,in loc sa te crezi Presedinte,Sef Suprem,D-zeu pe Pamant,trebuia sa-ti intelegi bine rolul cu care ai fost investit de catre Membrii Fondatori ai Senior Riders 55.Mai sus am definit rolul ce ti-a fost incredintat.Pot fi si alte pareri,cum e normal in democratie.Ai vina de a nu fi consultat pe nimeni in privinta asta.

 

3.Aveai obligatia de a alcatui si a supune dezbaterii celorlalti 12 Membri Fondatori ai Senior Riders 55,a unei forme simplificate de STATUT.Acest Statut de functionare a Senior Riders 55,avea menire sa puna reguli in toate ,ca sa nu mai existe interpretari si confuzii.El ar fi trbuit sa contina urmatoarele:

a.Cine suntem si ce vrem.

b.Denumire si durata existentei sau perioada de functionare,etc.

c.Ce vrem sa facem sau scopul infiintarii.

d.Membrii.Un capitool foarte important.Pun pariu Nicusoare ca dac te pun sa spui cati membri are Senior Riders 55,habar nu ai.Si nu ai fi singurul.E o chestie de nuanta ,de multa subtilitate si daca nu ai mai avut deaface cu asa ceva,nu ai de unde sti.Te anunt si pe tine si pe ceilalti colegi ,ca nu avem niciun membru.Avem numai 13 Membri fondatori.Acestia sunt o categorie aparte.Deci aceste lucruri trebuiau scrise,delimitate clar,ca sa nu mai existe confuzii si "pescuitori in ape tulburi".

Tot aici mergea scris ceva de drepturi,indatoriri,organ de conducere (bineinteles daca se hotaraste ca este nevoie),coordonare.De obicei Adunarea Generala,in cazul SRn 55,adunarea anuala a Membrilor Fondatori si a celorlalti membri ,este cea care hotaraste ce se va face in anul urmator si ia decizii in consecinta.Si un eventual Consiliu Director,am spus eventual pentru ca eu cred ca nu este cazul la noi,va duce practic la indeplinire aceste hotarari.

Este un capitol foarte important.Acesta fiind bine formulat,nu vor mai fi niciun fel de probleme .

e.Modalitatile de desfiintare,daca este cazul.

 

Orice Statut de ONG poate fi luat ca model,adaptat nevoilor SR 55,fara nicio rusine sau jena.

4.Nicusoare draga,mai aveai obligatia sa gasesti si sa propui o EMBLEMA si un LOGO,care sa defineasca si sa reprezinte SR 55.

 

Nu ai facut nimic din toate astea.Aceasta nu este o jignire ci este o critica obiectiva.Am facut sublinierea ca vad ca habar n-ai ce inseamna o jignire, da tipi cu orce ocazie ca esti jignit.

Acum te rog sa incetezi atacurile la persoana mea,nefondate si ne la locul lor.Pentru ca eu uite,sunt baiat amabil si-ti multumesc pentru ca ai fost alaturi de mine cand am organizat pentru prima oara in Romania,o expozitie de motociclete clasice la Muzeul de Istorie al Romaniei.Ba ai fost cu mine si la la cea de a doua expozitie ,ai fost alaturi de mine prin toata Europa,de la marea Egge la Oceanul Atlantic, cu motocicletele.Iti multumesc,ca m-ai ajutat sa organizez marsuri moto prin Bucuresti .Si prin tara.Iti multumesc ,ca ai fost cu mine si am fost primiti de catre Majestatea Sa Regele Mihai I al Romaniei si stateam impreuna in fata a 20 televiziuni si dadeam impreuna interviuri.Iti mai aduci aminte cand am fost invitati impreuna de ziua Regelui?Ce vremuri !Ce mai alergam amandoi ca prostii ca sa facem mareata Asociatie a Motociclistilor din Romania.Mi-ai fost alaturi in atatea furtuni si mari obstacole si greutati si tu ,prietene,nu mai vrei sa ne tragem de bracinari?

 

Nicusoare,sa-mi fie iertata curiozitatea,dea lungul lungilor mele peregrinari prin tara cu cele 5 motociclete pe care le detin si in prezent,am intalnit foarte multi motociclisti,din Curtea de Arges.Si se bagau in vorba,ca le placea cu ce mergeam eu.Si cutare si cutare,io ca de unde esti?El ,din Curtea de Arges.Bravo ,zic ,am si io un prieten acolo.Motociclist.Unu Nicu,Nicon,are caini,sta aproape de padure.Nimic.Dupa 15 minute de explicatii,motociclistul declara senin ca nu te cunoaste.Si nu unu,mai multi.Cred ca trebuie sa lucrezi la treaba asta.

 

Trecand peste aceasta amicala punere la punct,Nicusoare draga,incearca sa pui lucrurile pe fagasul lor normal si apucate de treaba,in interesul acestui club si al MF ai lui.Nu trebuie sa-mi raspunzi,trebuie numai sa te pui pe treaba si sa faci o ordine in sensul celor pe care ti le-am expus.Asta daca te intereseaza binele Clubului Senior Riders 55 si nu numai egoul tau marunt.

 

PS.

Membrii Fondatori ai oricarei forme organizate,asociatie,fundatie,club,adunatura,sunt vesnici,prin definitie.Asta impotriva oricarui idiot ce s-ar gandi la magarii.Orice asemanare cu vreo realitate oarecare , este intamplatoare.

 

Te pup Nicusoare.Si eu te iubesc. :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragul meu .

Pentru ca imi spui nicusoare , cum numai mama mea stie sa-mi zica , te-ai spalat .

Sincer sa fiu sunt interesante si de bun simt expunerile facute . Cred ca te-a ajutat cateva . Si stii de ce spun asta , pentru ca la urma i-ai scapat de sub atentie si ai dato -n perinita .

 

Din pacate inca nu mi-a trecut supararea si asa cum am aratat mai in urma , pentru mine esti o unitate neglijabila care nu are ce cauta in anturajul meu .

Dar nu fi trist pentru ca mie astrele imi prevad aceasta stare de repulsie pentru aproapele numai in lunile ianuarie si februarie . Dup-aia , ma fac bine si mai stam de vorba ., daca nu cumva ai obosit de asteptatre .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule profesor Constantin,va propun ,pentru armonizarea topicului cu continutul lui,ca in calitate de autor al acestui topic ,sa schimbati denumirea topicului prin adaugarea acestui "55".Astfel topicul s-ar putea numi "Senior Riders 55".Care ,dealtfel,este si denumirea adoptata si acceptata unanim ,pentru club.Este numai o propunere si sper sa nu fie considerate ofensatoare.



Dragul meu .

Pentru ca imi spui nicusoare , cum numai mama mea stie sa-mi zica , te-ai spalat .

Sincer sa fiu sunt interesante si de bun simt expunerile facute . Cred ca te-a ajutat cateva . Si stii de ce spun asta , pentru ca la urma i-ai scapat de sub atentie si ai dato -n perinita .

 

Din pacate inca nu mi-a trecut supararea si asa cum am aratat mai in urma , pentru mine esti o unitate neglijabila care nu are ce cauta in anturajul meu .

Dar nu fi trist pentru ca mie astrele imi prevad aceasta stare de repulsie pentru aproapele numai in lunile ianuarie si februarie . Dup-aia , ma fac bine si mai stam de vorba ., daca nu cumva ai obosit de asteptatre .

Nici n-am bagat de seama ca esti suparat.Nu e motive.Cuvintele tale,nu jignirile mele,spun ca te vei face bine.Nicusoare ,iti doresc insanatosire grabnica,la fel ca mai toata lumea care zice ca esti bolnav.Puiule ,da io nu cred .Ca chestia aia din fire , n-are lecuire.Poporul roman,un tezaur de intelepciune.Firesc,cu exceptiile de rigoare.

 

Nicusoare,punete pe treaba si lasa polemicile de doi bani.Am vazut ca ai receptat sugestia cu programul.FB.Recepteaza si ce te-am invatat mai sus si actioneaza in consecinta.Pentru binele SR 55.

Este ultimul raspuns la glumitele tale.Astfel de chestiuni nu sunt constructive.Daca pricepi ce spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ma uitam pe videoproiector la filmul asta japonez cand .......... prin stuf si tu ma deranjezi .

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=j_bBrpeG9B8&list=PLA8C379C8EFB1D586&feature=share&index=117

 

................................

noapte buna copii.



..................

Iar acum ca am vizionat filmul (tare plictisitor) sa dau un raspuns lui Marimir.

 

Dragul meu.

Incep aceasta scriere precum acum cateva secole , Neagoe Basarab catre fiul sau Teodosie , considerandu-te pe tine un fiu . Un fiu ratacitor al grupului nostru de motociclisti seniori.

  • :10: Bravo Rdule.Oameni deosebiti.Atat tu cat si onorabilul tau tatic. Nu te mai miorlai pe langa ei ca nici nu stii ce faci .Inca nu cunosti pozitia onorabilu-lui tatic.
  • PS.

    Membrii Fondatori ai oricarei forme organizate,asociatie,fundatie,club,adunatura,sunt vesnici,prin definitie.Asta impotriva oricarui idiot ce s-ar gandi la magarii.Orice asemanare cu vreo realitate oarecare , este intamplatoare.

     

    Te pup Nicusoare.Si eu te iubesc. :mexicanwave:. Asta cu membri fondatori ai unei fundatii , asociatii este valabila pentru tine care faci parte dintro asa ceva si are numai doi membri dupa cum am inteles . La noi nu este asa .Sau , cobesti sa ramana si aici numai doi : tu si Presedintele Onorific ? Noi nu avem un statut . In schimb avem un regulament simplu a carui regula fundamentala este resopectul . L-ai aburit pe don Profesor ca nu ai cum sa fi dat afara pentru ca esti fondator . Pacaleala. Nota ta de excludere sta la mine pe birou de mai mult timp .

 

Iata se spune Regulamentul Senior Riders 55:

  • Regulament de funcționare

    Grupul seniorilor motocicliști 55 s-a înființat ca urmare a vointei comune a unor motocicliști de a forma o grupare motociclista a căror condiție de baza sa fie vârsta minima de 55 de ani de viata , iar la data aderarii solicitantul sa fi fost motociclist activ ...

  • 2.Obligatiile membrilor

     

     Sa nu aduca atingere prestigiului grupului sau a oricarui membru al acestei comuniuni.

     Sa ia act de actiunile defaimatoare a altor persoane din afara grupului care pot prejudicia persoana sau comuniunea luând poziție fata de acestea....................................................

  • masuri disciplinare

    Pentru situatii in care sunt incalcate regulile de etica si conduita , se impun urmatoarele sanctiuni ...........................................

    De-asemeni prin neparticiparea la cel putin a unei actiuni organizate in decursul unui an a unui membru , intervine sancțiunea de excludere din oficiu a acestuia .

     

     

     

     

    Daca ai inteles , bine . Daca nu , iara bine.

     

Editat de nicon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Mircea, nu merge adaugat 55. Ar insemna ca Senior Riders pot fi si de la alta varsta si ar genera incurcaturi.

2. Mircea, in cele 10 luni care au trecut de la prima intalnire, Nicu a fost cel mai activ si a facut oricum, mai mult decat oricare dintre noi pt acest Grup.

3. Nicule, Mircea este un om foarte activ si crede ca toti suntem ca el. Dar este baiat bun. Cat am fost prin spitale s-a ocupat si ii multumesc.

4. Nicule, daca esti sef, coordonezi, evitand sa muncesti singur. Ce sarcini ai dat celorlalti si cum s-au achitat?

Si Nicu si Mircea sunt printre cei mai sufletisti motociclisti. Cu defectele lor! Stiind ca in fond sunt preocupati de cauza motociclismului la noi, fiecare cu propria viziune, eu ii consider pe amandoi Camarazi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Constatntin , a zis:

 

3. Nicule, Mircea este un om foarte activ si crede ca toti suntem ca el. Dar este baiat bun. Cat am fost prin spitale s-a ocupat si ii multumesc.

 

Sunt convins domnul Profesor .

Inseamna ca de-aia se tot da el la mine .

Oricum am scris destul despre acest personaj foarte activ. Adaug numai ca pentru mine nu are valoare" si nu are ce cauta acolo unde sunt eu .

 

Am scris mai sus . Lui ii trebuie inca o asociere (fundatie , club , grup ) care sa aibe numai doi membri si unde sa beneficeze de titluri , favoruri sau mai stiu ce .



" valoare = un corp fara masa care nu are atractie gravitationala

Editat de nicon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai catzele se cearta in mijlocul drumului, adica in public (v. forum). Barbatii se bat, stabilesc astfel cine este seful si merg mai departe. Domniile voastre, laturile in public afecteaza imaginea intregului SR55, punct. Va astept pe amandoi cu demisiile la mine pe birou! Sa vedeti urecheala ce luati si ce va bag pe teava la Mos Gerila de-o sa lustruiti geaba ghetutele... :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... aia cu bataia

 

pentru ca se tot agita pe dincolo i-am reamintit ca chiar pe aici pe data de 22 mai 2013 ora 07,41a cerut excluderea din clubul motoveteranilor asta e omul .

... si acum a obtinut-o de la Bogdan Harea.

Nu puteati si voi sa-l mai tineti ? Tot va veni globalizarea.

 

Dar hai sa nu mai fim rai .Nu vom reusi noi acum la batranete sa facem ceea ce trebuia facut la cei sapte ani de acasa .

Suntem de rasul lumii .

 

Voi cauta sa ignor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si acum a obtinut-o de la Bogdan Harea.

Nu puteati si voi sa-l mai tineti ? Tot va veni globalizarea.

Nicule, nu a obtinut nimic de la nimeni.

A cerut-o singur, si inca de acum 8 luni.

 

Dar puteti sa-l tineti voi , sau la voi nu e democratic, ca vad ca profu a zis sa-l tineti si tu zici ca nu vrei

Editat de Dan Rosca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicule, nu a obtinut nimic de la nimeni.

A cerut-o singur, si inca de acum 8 luni.

 

Dar puteti sa-l tineti voi , sau la voi nu e democratic, ca vad ca profu a zis sa-l tineti si tu zici ca nu vrei

 

... daca te uiti in urma pe postarile mele vei ghici raspunsul ....................................

 

Doamne iarta-ma ca iar ma lua gura pe din-nainte .Astazi este o mare, mare , sarbatoare .

La multi ani tuturor .

 

SFINTII TREI IERARHI. Vasile cel Mare, Grigorie Teologul şi Ioan Gură-de-Aur

 

În ziua în care sunt sărbătoriţi, nu se lucrează fiind rău de ars, de friguri şi de pagubă.

În această zi trebuie să dăm o lumînare de pomană, pentru ca întreaga viaţă să fie luminată.

În multe zone, familiile îi ţin pe cei Trei Ierarhi de patroni ai casei. Se face colivă şi oamenii merg la biserică.

Editat de nicon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Senior riders

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...