Sari la conținut

Senior riders


Constantin
 Share

Postări Recomandate

1. Clubul SR 55 a deviat total de la ideile frumoase care ne-au facut sa ne adunam anul trecut si sa infiintam SR 55.Acum acesta se transforma incet,incet,intr-un club banal cu motociclisti veterani sau nu.A devenit un club concurent Clubului Motoveteranilor,lucru pe care nu l-as fi dorit niciodata.

2.Purtarea mai mult decat abuzive si dictatoriala a celui care ar fi trebuit sa fie un camarad si transformarea SR 55 intr-o "celula de partid " unde un "secretar de partid" ,recte Nicusor,taie si spanzura,se poarta urat cu camarazii lui,raspunde violent la orice forma de critica si lucrul cel mai grav,ameninta.

3.Lipsa de reactie a colegilor,cu exceptia adevaratului Senior al Motociclismului Romanesc ,dintre acesti colegi unu,Dan Nastase fiindu-mi dator vandut ,eu intervenind in apararea lui in mai multe randuri,repet,lipsa de reactie a colegilor,la atacurile ,nu intamplatoare si nu dezinteresate,ale unor unor indivizi din afara clubului, denota lipsa de curaj,coeziune , de camaraderie si de respect ,aceste atribute fiind caracteristicile de baza ale unui Club de motociclisti.

Pe cale de consecinta am luat hotararea de a retrage sprijinul meu,acordat Clubului Senior Riders 55 ,renunt la calitatea de Membru Fondator al acestui Club ,cer imperios ca numele meu si datele ,inclusiv semnatura mea ,sa fie radiate de pe actul constitutiv al acestui club,astfel ca numarul MF ai clubului sa devina 12.

Declar ca incepand de astazi ,data postarii nu mai am nicio legatura cu Clubul Senior Riders 55 sau cum veti dori sa se numeasca si implicit nu mai am nicio obligatie fata de susnumita entitate.Reciproca este valabila.

 

Azi ,31 Ian 2014. Marin Mircea.



... daca te uiti in urma pe postarile mele vei ghici raspunsul ....................................

 

Doamne iarta-ma ca iar ma lua gura pe din-nainte .Astazi este o mare, mare , sarbatoare .

La multi ani tuturor .

 

SFINTII TREI IERARHI. Vasile cel Mare, Grigorie Teologul şi Ioan Gură-de-Aur

În ziua în care sunt sărbătoriţi, nu se lucrează fiind rău de ars, de friguri şi de pagubă.
În această zi trebuie să dăm o lumînare de pomană, pentru ca întreaga viaţă să fie luminată.
În multe zone, familiile îi ţin pe cei Trei Ierarhi de patroni ai casei. Se face colivă şi oamenii merg la biserică.

Nicule,hotaraste-te.Om cu doua fete.Ori cu cooru in iad,ori cu sufletu-n rai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 449
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mircea, seniorii moto sunt motociclistii peste 55 ani,activi, indiferent de forma de organizare.

Topicul se numeste SENIOR RIDERS. Senior Riders 55 este una dintre entitatile cu seniori. Mai pot fi si altele. Si fara nici o afiliere, tot senior esti.

Deci, la actiunile pe care le propun, contez pe prezenta ta. Si a altor seniori, independenti sau afiliati.

Gandeam sa discutam probleme specifice intervalului 55 - 75 ani. Dar deocamdata, ne rezumam la mers cu moto in grup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat act de cele doua cereri de retragere din grupul Senior Riders 55 respectiv Sorin Gruesc si Marin Mircea .

Nu mai au calitatea de membri fondatori .

Participa in continuare la evenimentele clubului ori de cate ori doresc acest lucru .



. si deocamdata prefer sa raman alaturi de Clubul Motoveteranilor = un grup de cunostinte (printre care si prieteni), cu aceeasi pasiune, respectiv mersul pe motocicleta, stilul touring.

 

 

Declar ca incepand de astazi ,data postarii nu mai am nicio legatura cu Clubul Senior Riders 55 sau cum veti dori sa se numeasca si implicit nu mai am nicio obligatie fata de susnumita entitate.Reciproca este valabila.

 

Azi ,31 Ian 2014. Marin Mircea.

Editat de nicon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un candidat: Dumitrescu Bogdan, Aninoasa, varsta 66, vechime in A 44 ani. Recomandat de Mircea. Bun venit!

Speram ca partea de " activ" este indeplinita.

 

Seniorii moto.

Cei cu varsta intre 55 si 75 ani, activi, care pot parcurge min 200 km/zi la un traseu pe carosabil asfaltat, respectiv 40 km/zi enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


SpeedRacer

  • Membri
  • 74 postari
    • Time Online: 2z 13o 9m 3s
  • Gen:Masculin
  • Interese:sa pot fi alaturi de prieteni de cite ori e nevoie, sa-mi pot permite un sprit, o bere, o cafea, de cite ori ne intilnim, sa mai pot merge alaturi de prieteni, sa-mi mai permita sanatatea sa merg pe doua roti?.......
  • Oras:Drobeta Turnu Severin
  • Motocicleta:Suzuki
  • Modelul:SUZUKI GSF 1200 S BANDIT
  • Numar moto:B 77 WOZ

Inregistrat: 24 Jan 2011

Adaugat Azi, 05:30 PM


Va salut din nou, cu scuzele de rigoare, eu de ce nu ma regasesc pe lista. Exista cineva care crede ca daca am participat, ca invitat, la intilnirile organizate de d-nul Nicon, am renuntat la prima dragoste - Clubul Motoveteranilor? Va anunt ca am participat ptr. ca au fost distante scurte fata de domiciliu, Cazare gratis la Valiug si la 15 lei la Bradetu. Esta foarte adevarat ca a mai fost si dorinta de a-l intilni pe d-l Troia, sau Haralambie. Au fost promisiuni ca vor participa alaturi de alte persoane dragi mie. Acestea fiind zise si nefiind membru fondator al grupului guvernat de d-ul Nicon, va asigur de respectul si loialitatea mea fata de Clubul Motoveteranilor, din care fac parte , am facut tot timpul si-mi doresc in continuare aceasta onoare. In incheiere va anunt ca voi participa la intilnirea Clubului de la Calimanesti, dar din lipsa resurselor materiale, voi sta la cort. Sa ne vedem sanatosi

#516 icon_share.png Toni

 

Adaugat 22 minute în urmă


 

Intra aici: http://www.pro-bike....otoveteranilor/

descarca Lista membrilor dupa Sacelu 1.pdf si ai sa vezi ca esti la pozitia 50.

 

 

 

 

 

 

 

 

Am luat act de cele doua cereri de retragere din grupul Senior Riders 55 respectiv Sorin Gruesc si Marin Mircea .

Nu mai au calitatea de membri fondatori .

Participa in continuare la evenimentele clubului ori de cate ori doresc acest lucru .

04 februarie 2014

Am luat act si de dorinta domnului Gelu Lasculescu de retragere din grupul Senior Riders 55 si reantoarcerea la Clubul Motoveteranilor



 

Editat de nicon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si va anunt ca Stefan este internat la Municipal, cu probleme la plamani;

L am sunat dimineata si spunea ca e mai bine;

Ar fi un gest frumos, ca macar un telefon sa I dam pentru moralul sau, nr. Lui este: 0766300213;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

SpeedRacer

  • Membri
  • 74 postari
    • Time Online: 2z 13o 9m 3s
  • Gen:Masculin
  • Interese:sa pot fi alaturi de prieteni de cite ori e nevoie, sa-mi pot permite un sprit, o bere, o cafea, de cite ori ne intilnim, sa mai pot merge alaturi de prieteni, sa-mi mai permita sanatatea sa merg pe doua roti?.......
  • Oras:Drobeta Turnu Severin
  • Motocicleta:Suzuki
  • Modelul:SUZUKI GSF 1200 S BANDIT
  • Numar moto:B 77 WOZ

Inregistrat: 24 Jan 2011

Adaugat Azi, 05:30 PM

Va salut din nou, cu scuzele de rigoare, eu de ce nu ma regasesc pe lista. Exista cineva care crede ca daca am participat, ca invitat, la intilnirile organizate de d-nul Nicon, am renuntat la prima dragoste - Clubul Motoveteranilor? Va anunt ca am participat ptr. ca au fost distante scurte fata de domiciliu, Cazare gratis la Valiug si la 15 lei la Bradetu. Esta foarte adevarat ca a mai fost si dorinta de a-l intilni pe d-l Troia, sau Haralambie. Au fost promisiuni ca vor participa alaturi de alte persoane dragi mie. Acestea fiind zise si nefiind membru fondator al grupului guvernat de d-ul Nicon, va asigur de respectul si loialitatea mea fata de Clubul Motoveteranilor, din care fac parte , am facut tot timpul si-mi doresc in continuare aceasta onoare. In incheiere va anunt ca voi participa la intilnirea Clubului de la Calimanesti, dar din lipsa resurselor materiale, voi sta la cort. Sa ne vedem sanatosi

#516 icon_share.png Toni

 

Adaugat 22 minute în urmă

 

Intra aici: http://www.pro-bike....otoveteranilor/

descarca Lista membrilor dupa Sacelu 1.pdf si ai sa vezi ca esti la pozitia 50.

 

 

 

 

 

 

 

04 februarie 2014

Am luat act si de dorinta domnului Gelu Lasculescu de retragere din grupul Senior Riders 55 si reantoarcerea la Clubul Motoveteranilor

nicoane, pana mea, ce i asta, plenara PCR ? ...clubul 1,. clubul 2.

sunteti oameni seriosi..sau ne jucam de a adeziunea ?

 

ma ridic in picioare si aplaud la comanda :)

 

hai , asfalt uscat si la plimbareeeeeee (saptaman viitoare sa nu spui ca nu stii )

 

ptiu ptiu , auzi exprimari de congresul taspe...adeziune, ale alea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ai sa mai .......................................................................... , ai sa intelegi multe lucruri despre noi . Deocamdata ma abtin in a comenta postarea dumitale . Acesta este un topic al Seniorilor si nu ne poti judeca actiunile , organizarea si deciziile noastre.

Ne cunostem destul de mult timp , un respect reciproc unul fata de celalat si ar fi pacat sa stricam o prietenie .

Editat de nicon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

SENIOR RIDERS este un grup de motociclisti care nu are nevoie sa se afiseze la Arc miercuri,

cand "e zi de targ", asa... ca sa ne vada lumea si sa ne facem ceva reclama... adunati la (in) gramada! :)


In principiu... oricare motociclist este liber sa vina miercuri la Arc DAR:

Daca dorim o intalnire in Bucuresti a seniorilor moto, perfect, fie si la Arc...

sau oriunde in alta parte: Sala Polivalenta, Fantana Miorita, Padurea Baneasa, etc dar NU MIERCURI.

Aceasta zi este traditionala si este consacrata comunitatii moto... "motociclistilor de oricand si de pretutindeni"...

nu grupurilor "dedicate"... daca imi intelegeti subtilitatea... :crack:

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

SENIOR RIDERS este un grup de motociclisti care nu are nevoie sa se afiseze la Arc miercuri,

cand "e zi de targ", asa... ca sa ne vada lumea si sa ne facem ceva reclama... adunati la (in) gramada! :)

 

In principiu... oricare motociclist este liber sa vina miercuri la Arc DAR:

Daca dorim o intalnire in Bucuresti a seniorilor moto, perfect, fie si la Arc...

sau oriunde in alta parte: Sala Polivalenta, Fantana Miorita, Padurea Baneasa, etc dar NU MIERCURI.

Aceasta zi este traditionala si este consacrata comunitatii moto... "motociclistilor de oricand si de pretutindeni"...

nu grupurilor "dedicate"... daca imi intelegeti subtilitatea... :crack:

 

Succes!

Nu am luat in considerație cele zise . Personajul Dan Nastase cu cat este mai controversat , cu atât este mai important . Vorba ceea : cine n-are bătrâni , sa-si cumpere.

 

Voi cauta sa fiu scurt si la obiect .

Zilele trecute s-a ținut la Calimanesti , întrunirea Clubului Motoveteranilor .

Conform regulii "cine nu este cu noi , este împotriva noastră " , s- a tras linie de demarcație fata de grupul SR 55 , astfel încât cei care fac parte din CM nu pot fi si membri SR 55 .

.........................

 

Astfel Dan Donighevici si Ion Paraschiv și-au exprimat dorința de a nu mai fi membri Senior Riders , rămânând in CM.

Le respectam hotararea .

 

 

Editat de nicon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am luat in considerație cele zise . Personajul Dan Nastase cu cat este mai controversat , cu atât este mai important . Vorba ceea : cine n-are bătrâni , sa-si cumpere.

 

Voi cauta sa fiu scurt si la obiect .

Zilele trecute s-a ținut la Calimanesti , întrunirea Clubului Motoveteranilor .

Conform regulii "cine nu este cu noi , este împotriva noastră " , s- a tras linie de demarcație fata de grupul SR 55 , astfel încât cei care fac parte din CM nu pot fi si membri SR 55 .

.........................

 

Astfel Dan Donighevici si Ion Paraschiv și-au exprimat dorința de a nu mai fi membri Senior Riders , rămânând in CM.

Le respectam hotararea .

Ciudata si regretabila aceasta linie de demarcatie intre filosofia "free" si politica de club, cu ierarhia si cu regulile sale.M-am lovit si eu de problema asta mereu. Si nimic nu se va schimba probabil prea curand, daca nu ne straduim sa creem un pol "free" masiv si constient de sine si de propria valoare in miscarea moto la modul general. In definitiv noi suntem cei mai multi. Altfel corect, fiecare are dreptul sa aleaga ceea ce i se potriveste.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am luat in considerație cele zise . Personajul Dan Nastase cu cat este mai controversat , cu atât este mai important . Vorba ceea : cine n-are bătrâni , sa-si cumpere.

 

Voi cauta sa fiu scurt si la obiect .

Zilele trecute s-a ținut la Calimanesti , întrunirea Clubului Motoveteranilor .

Conform regulii "cine nu este cu noi , este împotriva noastră " , s- a tras linie de demarcație fata de grupul SR 55 , astfel încât cei care fac parte din CM nu pot fi si membri SR 55 .

.........................

 

Astfel Dan Donighevici si Ion Paraschiv și-au exprimat dorința de a nu mai fi membri Senior Riders , rămânând in CM.

Le respectam hotararea .

 

 

 

?!?

 

Pacat de frumoasa idee a profesorului cu Senior Riders 55.Gestionata submediocru.

 

Sunt curios ce s-a intamplat cu Dniel 54 pentru ca pana mai ieri scuipa mai abitir ca un motan la mieunat pe stresini,atunci cand era vorba de CM ,ca dai ,ca dregui si acu ,dintr-o data ,harshti cu limba pe unde a scuipat.E ciudat.Si totusi ezista o explicatie.Nu a fost un "cineva" care sa-i fac atragator SR 55.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

?!?

 

Pacat de frumoasa idee a profesorului cu Senior Riders 55.Gestionata submediocru.

 

Sunt curios ce s-a intamplat cu Dniel 54 pentru ca pana mai ieri scuipa mai abitir ca un motan la mieunat pe stresini,atunci cand era vorba de CM ,ca dai ,ca dregui si acu ,dintr-o data ,harshti cu limba pe unde a scuipat.E ciudat.Si totusi ezista o explicatie.Nu a fost un "cineva" care sa-i fac atragator SR 55.

Ai ridicat "paturica "la fileu .Dar ce fileu spun eu aici ..Ai pus -o pe batator ! Acu sa te tii ! Dar sunt cu tine, nu esti singur ! Ne punem castile impotriva "pietrelor" :tempted: :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba-mi bat gura.Nicon asta nu pricepe nimic.Prefer varianta cu nu-l duce mintea decat cea in care doreste desfiintarea acestei frumoase initiative.Pentru ca tot ce face nu are ca rezultat decat imputinarea constanta a numarului de membri SR 55.Ba mai mult ,vad ca e bun tovaras cu Dodu si stapan-su.Conform cu "cine se aseamana se aduna".Bineinteles in centru satului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca-i iau apararea lui Nicu (il consider un prieten) dar chiar nu vad de ce ar fi el de vina.Din cate stiu a organizat cateva iesiri la care a contribuit financiar mai mult decat altii.Cam ce ar trebui sa mai faca el ca sa mearga bine? Si cam ce ati facut voi ceilalti pentru SR 55.Eu vad ca doar Dl. Constantin si Nicu au initiativa si pun lucrurile in miscare.Voi ceilalti sunteti doar spectatori.Asa ca am rugamintea sa nu-l mai atacati degeaba.

Sau macar veniti cu probe .Ce a trebuit sa faca si nu a facut. Ce ati fi vrut sa faceti voi iar el nu v-a lasat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca-i iau apararea lui Nicu (il consider un prieten) dar chiar nu vad de ce ar fi el de vina.Din cate stiu a organizat cateva iesiri la care a contribuit financiar mai mult decat altii.Cam ce ar trebui sa mai faca el ca sa mearga bine? Si cam ce ati facut voi ceilalti pentru SR 55.Eu vad ca doar Dl. Constantin si Nicu au initiativa si pun lucrurile in miscare.Voi ceilalti sunteti doar spectatori.Asa ca am rugamintea sa nu-l mai atacati degeaba.

Sau macar veniti cu probe .Ce a trebuit sa faca si nu a facut. Ce ati fi vrut sa faceti voi iar el nu v-a lasat.

Frumosele cuvinte si explicaţia pe care o dau ele ma fac sa intervin .

In nic-un caz Marin Mircea nu merita atenţie pentru a-i putea da un răspuns .

El este persona non grata pentru mine .

Ma abtin in a-l cataloga intr-un fel sau altul . Pentru mine nu exista aceasta persoana ca motociclist , la fel cum sunt si cativa de la motoveterani .

 

La Calimanesti doi dintre colegii nostri (duplicitari de fapt ) ca urmare a dispozitiei de partid de la CM s-au dezis de titlul Senior Riders 55 punându-si in cui insigna SR 55 si etalând-o pe cea a Clubului Motoveteranilor . Pentru mine o mare dezamăgire .

De acum inainte cat timp voi fi preşedinte executiv al acestui club nu voi permite participarea lor la vreo întrunire de-a noastră . Faptul ca profesorul se pozează cu cei care au adus atingere prin diverse mijloace clubului SR 55 nu poate decât iarăși sa ma dezamăgească .

In regulamentul nostru exista o condiţie care incriminează pe cei care au adus prejudicii clubului .

 

Cine stie , poate peste un an doi acest grup moto nu se v-a mai numi SR 55.

 

Timpul le va face pe toate .

 

Referitor la componenta grupului informez asupra faptului ca in acest moment avem un număr de 12 membri (intre timp am avut si alte adeziuni ) si are la baza un nucleu solid . Faptul ca aici nu postează unii ca Gigi Constantin , Șoimu , Emil , Ninel , Octav , Viorel si altii, nu înseamnă ca nu ne urmăresc . Noi ținem continuu legatura si toate deciziile pe care le transmit pe forum sunt in consens cu ei .

Poate v-a mai apare vreo demisie , doua .

Fiecare este liber sa faca ce vrea .

Aceste situaţii nu au cum sa ne destabilizeze ci din contra.

 

Nu ne-am propus sa creştem numărul membrilor doar de dragul de a fi mulți .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca as avea suficienta benzina si timp as merge cu fiecare dintre voi pana la capatul lumii...Viata e scurta si imprevizibila. Bucurati-va de ea, plimbati motoarele care pe unde puteti.

Oameni cu parul alb relaxati-va !

Cu toata stima, nu pot sa nu remarc ca Nicon organizeaza iesiri frumoase, e foarte activ, nu numai pe net.

Cine are de castigat din toate disputele astea, nimeni !?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...................................

..........................................

 

 

 

Poate ca ai dreptate .

Din întâmplare in mine se bat doua caractere . Unul al omului bun , pâinea lui Dumnezeu si unul ancestral al tătarului nomad care-și respecta pana la sacrificiu crezul sau .

 

Iata ca omul bun învinge si de data asta si voiu incerca sa-mi revizuiesc atitudinea fata de cei care au încălcat regulile .

Editat de nicon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

...... un om in varsta nu ia in seama parerile unor neaveniti care arunca vorbe la "plesneala" numai ca sa se distreze la reactiile unora care nu se pot abtine .

Stiti cum se spune popular "Gura lumii nu o inchide decat pamantul" .

In unul din filmele din seria "Dacii" personajul principal interpretat de Ilarion Ciobanu spune despre un tradator (Ghe. Dinica) ceva de genul : "- Ce ne intereseaza pe noi ce gandeste un vierme....."

La varsta aceasta am pretentie la mai multa intelepciune .....

Cititi numai ce posteaza membrii .

Editat de Liviu M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut cu stima, Liviu!

 

Perfect de acord cu tine si atitudinea ta intransigenta.

Mai mult, pentru mentinerea echilibrului

ar trebui ales un moderator dedicat "Senior Riders"

si propus la ADMIN.

Ar fi un lucru just si obiectiv la atacurile "flame" si off-topic" venite din afara.

 

Sa traiesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...... un om in varsta nu ia in seama parerile unor neaveniti care arunca vorbe la "plesneala" numai ca sa se distreze la reactiile unora care nu se pot abtine .

Stiti cum se spune popular "Gura lumii nu o inchide decat pamantul" .

In unul din filmele din seria "Dacii" personajul principal interpretat de Ilarion Ciobanu spune despre un tradator (Ghe. Dinica) ceva de genul : "- Ce ne intereseaza pe noi ce gandeste un vierme....."

La varsta aceasta am pretentie la mai multa intelepciune .....

Cititi numai ce posteaza membrii .

O viziune corecta! Echilibrul este pana la urma o lupta infinita a contrariilor si mereu se gasesc mai multi sa demoleze decat sa construiasca. Chiar si la o varsta care ar trebui sa fie dominata de intelepciune. :) Apropo, moderarea trebuie sa fie corecta si neexcesiva iar masuri drastice se impun doar cand se sare ireversibil calul. In rest ca sa parafrazez o axioma crestina clasica voi spune ca "La inceput a fost cuvantul", spre deosebire de fiinte neganditoare si lucruri, pe noi, ca materie ganditoare ne defineste cuvantul. Salut decizia lui senior Nicon de a scoate mereu la inaintare "omul bun". Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ca sa parafrazez o axioma crestina clasica voi spune ca "La inceput a fost cuvantul"...

 

"La inceput" nu este cuvantul... Mai intai se naste gandul.

Bun sau rau!

Pe cale de consecinta, un moderator dedicat seniorilor moto

trebuie sa fie ferm si sa reteze din fasa orice idee persiflanta

sau care impieteaza conceptul de educatie si cultura.

Sa auzim numai de bine!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Senior riders

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...