Sari la conținut

Accident Lascar Catargiu 02.04.2013


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

Am vorbit cu d-l Constantin (user pe forum ) , are o fractura la glezna ( maleole ) , piciorul opus celui fracturat acum 2 ani , dar in rest e bine , e optimist si.......stiti vorba aia : Doamne fereste de mai rau !

man, ti-a zis daca a rezolvat cumva cu motoreta ?

a lasat-o pe strada...trebuie dusa undeva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci motociclistul mergea inainte de pe obligatoriu la stanga, iar soferul a virat stanga de pe obligatoriu inainte?

Nu, frate, am explicat foarte clar: sunt trei benzi pentru inainte PLUS una pentru stanga. Dom' Profesor mergea inainte pe banda 3, SIDA mergea pe banda 2 si de acolo a facut stanga peste mobrist, taindu-i calea.

Ce dreaqu, ma, chiar nu stiti semaforu' de la jumatea distantei intre Romana si Victoriei? E nemodificata intersectia aia de ani de zile...

 

Repet, aia e situatia asa cum a descris-o ProTV ca fiind explicata de politisti. daca realitatea a fost alta, nu ma bag...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine or sa se schimbe benzile, se vor trasa marcaje noi astfel: banda 1 inainte si dreapta, banda 2, 3 si 4 pentru stanga.

 

Deci motociclistul e vinovat: ce cauta pe banda 3 ?

 

SIDA o sa-si repare masina pe RCA-ul lui iar mosul o sa plateasca daune morale pentru unghia indoita si sperietura cretinului din conserva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fim putin obiectivi, putea sa fie un "bulgar" cu VW Golf 3 si sa fi facut aceeasi manevra. Depinde de vatamat daca o sa depuna sau nu plangerea, omul e trecut prin viata si probabil cunoaste sistemul judecatoresc mai bine decat noi si e posibil sa fie mai avantajos sa o dea la pace in urma unei intelegeri financiare, caci pe cale de instanta mai mult ca sigur ca nu o sa se rezolve nimic.

Ciudat este faptul ca a parasit locul accidentului cu victime, cu masina, desi eu stiu ca in astfel de situatii nu trebuie miscate vehicolele.

Ca deobicei pe forum se pun b.o.ii in fata carului. Asteptati deznodamantul si discutam dupa asta.

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca deobicei pe forum se pun b.o.ii in fata carului.

 

La tine la tara se pun in spatele carului sau cum ?

 

Revenind la topic ... mosul de 73 ani o mai avea reflexe ? La varsta aia in loc sa te gandesti la cele sfinte, te dai cu mobra ... Daca era un conservar de aceeasi varsta sareati toti in sus ca de ce-i permite legea sa conduca si ca omoara motociclisti pe sosele ... Hai sa fim politically correct.

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

Daca Sida e cat de cat destept, (si daca nu este are grija tata-socru), se va interesa permanent de starea d-lui profesor, ii va cumpara un moto nou, ii va plati cea mai buna ingrijire si recuperare posibila, ii va da o despagubire in plus, si va ramane prieten cu accidentatul, si astfel se va inchide si gura presei...eu asa as face!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

La tine la tara se pun in spatele carului sau cum ?

 

Revenind la topic ... mosul de 73 ani o mai avea reflexe ? La varsta aia in loc sa te gandesti la cele sfinte, te dai cu mobra ... Daca era un conservar de aceeasi varsta sareati toti in sus ca de ce-i permite legea sa conduca si ca omoara motociclisti pe sosele ... Hai sa fim politically correct.

Nu stiu ce reflexe are la 73 ani dar am o banuiala ca are simturile(iplicit reflexele) mai ,,ascutite'' decat ale tale.Care parte din banda 4 se vireaza la stanga nu o intelegi? ai habar ccare sunt regulile de circulatie?

Te rog eu mult da dedicatii pe taraf tv si lasa-ne in pace sa ne facem griji pentru camarazii raniti de dobitoci

 

Ii doresc recuperare rapida Domnului Constantin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din respect pentru varsta D-lui Constantin, apoi din respect pentru multii km facuti cu diverse moto, precum pentru si implicarea in toti anii astia in fenomenul moto din Romania, nu comentati rautacios la adresa dansului. Nu merita.

 

Sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce reflexe are la 73 ani dar am o banuiala ca are simturile(iplicit reflexele) mai ,,ascutite'' decat ale tale.Care parte din banda 4 se vireaza la stanga nu o intelegi? ai habar ccare sunt regulile de circulatie?

 

Banuiesti mult si prost. Iar despre regulile de circulatie habar n-ai tu. Una e virajul la stanga, alta schimbare de banda. Faci pariu ca verdictul politiei va fi "neasigurare la schimbarea benzii" ? Ce o tot dati cu viraj stanga ? Ganditi cu fundu' ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de obicei nu scriu la rubrica asta, dar acum chiar e cu totul altceva...

La 73 de ani chiar si o simpla factura e destul de greu recuperabila, asa ca sper pentru motoveteran sa aiba parte de o intelegere amiabila si recuperare (fizioterapie and stuff) pe banii soferului.

Pentru curiozitatea mea personala, are idee cineva ce model de moto conducea? (fara legatura cu accidentul!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de obicei Constantin merge in oras cu un maxiscuter Suzuki Burgman , mai detine o enduro Kawa de vreo 500 si un Fazer de 800 luat nou anul trecut pe vremea asta , nu-i purtati de grija , omul mananca km pe paine fiind pasionat de moto la maxim si cu permis de 48 de ani !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca in urma accidentului rezulta vatamari, automat i se ia permisu si i se ofera dovada

daca numarul de zile de ingrijiri medicale e mai mare de 25 sau 30 , urmarirea penala incepe din oficiu, nu trebuie sa depuna plangere vatamatul...e clar ca ginerica e vinovat, din cate vad se ocupa de bunastarea motociclistului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fim putin obiectivi, putea sa fie un "bulgar" cu VW Golf 3 si sa fi facut aceeasi manevra. Depinde de vatamat daca o sa depuna sau nu plangerea, omul e trecut prin viata si probabil cunoaste sistemul judecatoresc mai bine decat noi si e posibil sa fie mai avantajos sa o dea la pace in urma unei intelegeri financiare, caci pe cale de instanta mai mult ca sigur ca nu o sa se rezolve nimic.

Ciudat este faptul ca a parasit locul accidentului cu victime, cu masina, desi eu stiu ca in astfel de situatii nu trebuie miscate vehicolele.

Ca deobicei pe forum se pun b.o.ii in fata carului. Asteptati deznodamantul si discutam dupa asta.

Cand am facut eu ultima scoala, acu ceva ani, zicea ca n-ai voie sa muti masina decat daca e cazul sa duci o victima la spital. Deci s-ar incadra. Nu stiu daca mai exista articolul asta asa acum.

 

Banuiesti mult si prost. Iar despre regulile de circulatie habar n-ai tu. Una e virajul la stanga, alta schimbare de banda. Faci pariu ca verdictul politiei va fi "neasigurare la schimbarea benzii" ? Ce o tot dati cu viraj stanga ? Ganditi cu fundu' ?

Corect, dar in cazul asta nu mai conteaza, e accident cu victima. => dosar de cercetare penala si procurorul decide, (f) si de zilele de ingrijiri medicale sau zilele de spitalizare, daca se incepe sau nu urmarirea penala.

 

daca in urma accidentului rezulta vatamari, automat i se ia permisu si i se ofera dovada

Adica i se retine permisul pe durata cercetarilor, pana se da IUP sau NUP. Si circula cu dovada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am facut eu ultima scoala, acu ceva ani, zicea ca n-ai voie sa muti masina decat daca e cazul sa duci o victima la spital. Deci s-ar incadra. Nu stiu daca mai exista articolul asta asa acum.

Corect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate lui Constantin,un om extraordinar,un motociclist extraordinar,un companion extraordinar.Bine ca nu a fost mai grav.Dupa cate il cunosc va fi pe motocicleta in maxim o luna,o luna jumate.A venit el din Delta cu dubla fractura si legat cu bete.O sa vina repede si de la Elias.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai acu cativa ani avea un FJR 1300 si a facut un Gibraltar si un Kapul Nord.E tare.Avea pe FJR un fel de frana pentru acceleratie si acolo unde se putea ,o punea la 180 km/h si bloca acceleratia si asa mergea o gramada.A vandut FJR ul pentru ca era cam greu.A luat moto mai usoare.Pacat de acest accident stupid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate d-lui Constantin. Eu i-am luat FJR-ul si pot spune ca era foarte capabil pentru varsta dansului. Ii urez multa sanatate si insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...