Sari la conținut

Masina lovita in parcare


LKss
 Share

Postări Recomandate

Va salut! Daca gresesc locul postului imi cer scuze si rog un moderator sa il mute. Astazi, pe Dinu Vintila cu Blvd Lacul Tei mi-am gasit masina lovita, un Renault Clio. Far spart, aripa si spoiler. Soferita a decis sa plece. Numarul de inmatriculare este B - 5x - ROP. Daca a fost careva martor va rog mult sa-mi completati numarul de inmatriculare + orice alte informatii referitoare la masina domnisoarei ca sa ma pot duce maine sa declar "accidentul". Va multumesc frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Renault Clio care a fost lovit in parcare de o masina cu nr B-5x-ROP argintiu inchis, maro. WV, Ford, Volvo condusa de o domnisoara blonda. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Sergiu, suntem pe motociclism.ro. E un forum si e util, n-am avut nici o intentie sa te deranjez. Ma gandeam ca poate a vazut, auzit cineva ceva si poate ma duc maine sa declar accidentul cu mai multe informatii (am inteles ca s-a strans mai multa lume acolo din statia de autobuz).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin lege esti obligat sa declari evenimentul. Chiar daca loveai singur masina intr-un gard. Cu avarii te opreste politistul in trafic si-ti cere constatarea, altfel te pofteste in "biroul" lui sa-i explici de ce nu ai declarat evenimentul.

Identificarea soferului tine de ei (politia) desi competenta e "limitata". Tu oricum trebuie sa declari. Timp pierdut = aprox. 5-6 ore

Rabdare si tutun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine e sa te duci la politie sa declari accidentul desi o sa fie futere maxima pe acolo. O sa stai ceva asa e garantat ( ca e o ora ca sunt 3 e timp pierdut). Nu cauta martori ca degeaba nu o sa vina nimeni cu tine sa isi piarda timpul aiurea. Vorbeste cu un prieten de-al tau sa vina martor cu tine asta e singura solutie. Ai destule informatii despre masina in felul asta se poate indentifica.

 

Si a mai intrebat si Johnyebravo de unde ai vazut numarul? Daca l-ai vazut live de ce nu ai fugit dupa ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suntem pe motociclism.ro ????

corect !!! ce noi nu suntem oamenii ? Daca am masina si motocicleta ? ,Crede-ma ca as apela mai repede pe un forum de motociclisti, ca majoritatea de 5% de aici mai sunt si oameni cu bun simt ! peace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B-50-ROP Toyota Avensis. Domnisoara a fost invitata la politie, a recunoscut fapta. Am inchis declaratia mea si am facut amiabila. Si-a cerut scuze de nenumarate ori. Un minus pt faptul ca a plecat de la accident, un plus pt atitudinea avuta la politiei.
Va multumesc pt sfaturi, indrumari si va doresc o vara uscata si frumoasa, fara evenimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai stai asa, acu' daca tot ne-ai povestit ceva, povesteste-ne tot. De unde ai aflat numaru'? A cautat-o politia? A venit ea de buna-voie? De ce a plecat de la locul tamponarii fara sa lase niciun numar de telefon sau altceva? De ce ti-ai retras plangerea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numarul il stiu pt ca l-am vazut de la departare; paznicul de vis-a-vis mi-a confirmat ca am vazut bine B-50-ROP. Am fost am declarat accidentul. Se pare ca am vazut bine si culoarea si numarul dar nu modelul masinii. Cand esti implicat intr-un accident, politia te suna; deci a sunat-o si s-a prezentat de buna-voie. A plecat de la locul tamponarii pt ca "s-a speriat". Mi-am retras plangerea ca sa nu o las fara permis; ma intereseaza sa imi repar masina, nu sa ma razbun. A fost cu super bun simt la politie, si-a cerut scuze de o mie de ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numarul il stiu pt ca l-am vazut de la departare; paznicul de vis-a-vis mi-a confirmat ca am vazut bine B-50-ROP. Am fost am declarat accidentul. Se pare ca am vazut bine si culoarea si numarul dar nu modelul masinii. Cand esti implicat intr-un accident, politia te suna; deci a sunat-o si s-a prezentat de buna-voie. A plecat de la locul tamponarii pt ca "s-a speriat". Mi-am retras plangerea ca sa nu o las fara permis; ma intereseaza sa imi repar masina, nu sa ma razbun. A fost cu super bun simt la politie, si-a cerut scuze de o mie de ori.

Inainte de a face amiabila te-ai interesat unde are asigurare blonda?

Si stai linistit, de morcov nu ai scapat pina nu ai masina reparata.

Iti poate explica mai multe tsunami cum e cu amiabila . Ca fapt divers, chiar daca ea a recunoscut ce a facut, poti ajunge sa iti repari masina pe banii tai.

Din punctul meu de vedere, politia tot trebuie sa ii aplice ceva "corectie" pt parasirea locului accidentului..nu cred sa existe legatura intre plingere facuta de tine contra ei si faptul ca a parasit. Aaaa, daca tu spui ca domle, "nu a fugit, a stat, ne-am vorbit, si ne intilnim azi la politie" e altceva, desi si asta e cusuta cu ata alba. Un politist care aplica numai si numai litera legii, o poate blagoslovi cumva, ca na, a venit la politie in urma unei invitatii, deci a parasit locul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...