Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Nu , dar l-am vazut ..era Crivit parca si calitatea era similara celor low budget de la Louis .

Am eu. Nici nu se compara. Sunt de parere ca e f bun.

 

@ Kevin: nu il vand! :crack: Daca dau mobra, ti-l fac cado, daca nu, il mai tin, ca primavara tine cald la spate :)

 

PS: am mai prins 2 gogosi, in rest s-a cam ras tot, parca trecusera termitele. Nema gentute, voiam si eu o pereche.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe moinesti la ora 7:45 mai erau 3. Nu stiu daca a fost cutia plina sau nu da am luat doo`. Un pt mine si unu pt Falkemberg. A mai ramas doar unu in cutie acolo. Culmea este ca erau si ceva mai tineri prin magazin. Ce mi s-a parut de cacao e ca nu cred ca au fost cutiile pline, si probabil ca au fost mai putine aparte puse. Si mai aiurea e ca cuplu care era in fata mea(tineri, cumparat 2 tigai si un set de huse de masina), tipul se uita la mine si zice: "trebuia sa-mi fi luat si eu un redresor de ala", desi tocmai ce isi cumparase bateria la masina. Impresia care mi-a lasat-o dupa mimica a fost ceva de genu, daca tot e la reducere hai sa iau, ca cine stie cand mi-o trebui. Daca si dupa atatia ani tot mentalitatea asta o avem, "las ca iau sa fie acolo", e rau.

 

Cica 10 bucati au fost la Moinesti. Dupa ce n-am gasit in Dr Taberei, am pus-o pe prietena sa se opreasca in drumul spre casa la Pacii si Moinesti si a intrebat.

Noroc ca-s "inteligente", ca altfel nici nu stiau sa le foloseasca multi.

» Post actualizat in 28 Nov 2014 20:29

p.s: brau are Gri-ul si cica e multumit de el. Cand mai apare, daca nu vin hoardele de pensionari iar, o sa-mi iau si eu unul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incarcatoare de astea au avut in septembrie la Kaufland, varianta cu led-uri, la 70 de lei.Aceeasi marie cu alta palarie (cica Franta) au la emag cu 250 lei.

Sunt in teste , am pus la incarcat o baterie de UPS (o foloseam la mobra de 125) ce nu a mai fost umblata de 10 luni.

Eu zic ca merge ok dar la baterii cazute s-ar putea sa fie enervant de lung timpul de incarcare.


» Post actualizat in 28 Nov 2014 21:41


Moartea pensionariilor

Puschea pe limba ca peste noua ani ma inregimentez si eu in hoarde.

Si anii incep sa-i percep ca zboara din ce in ce mai repede.

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit si am luat si eu un redresor.

In magazinul in care am fost, mai erau 3 bucati la ora 11 cand am ajuns. Doua din cutii erau desfacute, probabil sa vada ei ce e inauntru (a dracu curiozitate).

De restul ofertelor nu am fost interesat.

 

Astept saptamana cu oferte "moto", poate prind un costum termic si niste manusi pentru vreme mai rece.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit si am luat si eu un redresor.

In magazinul in care am fost, mai erau 3 bucati la ora 11 cand am ajuns. Doua din cutii erau desfacute, probabil sa vada ei ce e inauntru (a dracu curiozitate).

De restul ofertelor nu am fost interesat.

 

Astept saptamana cu oferte "moto", poate prind un costum termic si niste manusi pentru vreme mai rece.

Asta cand este? tare curios sunt daca se baga mosii la termice

Editat de lexysexy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 ani - o viata de pisica. Enjoy the ride while it lasts.

Pisica mea are 12 ani si fiesa 11 sper s-o duca pana cel putin la 18 :D

Voi dupa cum decurg ostilitatile parca va vad ca urcati cu pensia la 70

Dar sa revenim la oile noastre.

Bateria am bagat-o pe la 18 cu 12,1V pe ea, mi-a incarcat-o in 6 ore.

Pentru redresor incarcata inseamna 12,8V cu un curent de mentinere de 8mA.

"Inteligenta" incarcatorului a constat in determinarea voltajului bateriei pe urma incarcare a constat in "suturi" de 0.8A pana la 14,8V dupa care astepta sa scada sub 12,8V pana s-a stabilizat la 12,8 (adica nu a mai scazut sub).

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E olx-ul plin de redresoare la 120 ron buc. Ce porcarie. . . Desi inteleg fenomenul (ca nu e mare filozofie) totusi nu pot sa fiu chiar impacat cu bisnita asta romaneasca. Imi trezeste sentimente contradictorii - pentru cine nu stie cum e cu sentimentele contradictorii, o sa povestesc la rubrica de glume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cand este? tare curios sunt daca se baga mosii la termice

La termice nu se baga ca nu stiu ce sa faca cu ele si nu-s obisnuiti cu haine care sa le stea lipite pe piele. Am luat eu anu trecut termicele universale si le-am folosit asta vara cu brio(in special bluza in care isi face treaba foarte bine si pe caldura), si le-am folosit si pe partie(si acolo si-au facut datoria fara probleme). Acuma mi-am luat termincele de ski, si e o diferenta intre cele 2 modele. La vara o sa incerc bluza sa vedem daca ma incing in ea. Oricum la banii astia nu gasesti termice la aceeasi calitate. Eu sunt multumit de ele si le recomand.

Editat de Zven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La termice nu se baga ca nu stiu ce sa faca cu ele si nu-s obisnuiti cu haine care sa le stea lipite pe piele. Am luat eu anu trecut termicele universale si le-am folosit asta vara cu brio(in special bluza in care isi face treaba foarte bine si pe caldura), si le-am folosit si pe partie(si acolo si-au facut datoria fara probleme). Acuma mi-am luat termincele de ski, si e o diferenta intre cele 2 modele. La vara o sa incerc bluza sa vedem daca ma incing in ea. Oricum la banii astia nu gasesti termice la aceeasi calitate. Eu sunt multumit de ele si le recomand.

 

Am vazut ca erau ieri costume termice (bluza, pantalon, sosete) dar erau pentru SKI.

Ma gandeam care o fi diferenta intre cele pentru moto si cele pentru ski ...

Are cineva idee cand se aduc cele pentru moto ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Termicele de la Lidl sunt ok daca mai iei peste ceva polar ,iar la pantalon ceva cu mesada . Numai termice nu sunt , comparativ cu un combi termic de la vanucci este diferenta mare .

Acum sunt la oferta ceva de la Fastway pe Louis , 30 euro combi din doua bucati . Am mai vazut la Hervis ceva termic de la Benger parca ,foarte ok dar nu foarte ieftin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica oferta de pe site saptamanal, nu are nimeni de unde sa stie cand baga diverse.


» Post actualizat in 29 Nov 2014 09:20

@claman prietena mea a avut doar o pereche de blugi subtirei peste cei termici de la Lidl si nu i-a fost frig, la 8 grade. 8 grade care s-au simtit mult mai jos la 100 km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca erau ieri costume termice (bluza, pantalon, sosete) dar erau pentru SKI.

Ma gandeam care o fi diferenta intre cele pentru moto si cele pentru ski ...

Are cineva idee cand se aduc cele pentru moto ?

Este ceva diferenta intre cele din oferta actuala si cele "de moto". Alea care le-am folosit eu si asta vara culmea este ca tot iarna le-am luat. Cat despre frig, cand am fost pe Transbucegi erau cam 15 grade maxim, si sus si mai jos de 10. Am avut doar panatalonii de moto(faraca ptuseala) si pantalonii termici. La partea superioara e adevarat ca am avut si un polar, dar geaca este de piele si nu am folosit si mesada.Nu am simtit frigul. Ciorapii sunt intradevar doar de iarna, ca vara nu am avut curajul sa ii folosesc. Depinde foarte mult de cat esti de aparat de vant, pt ca nu sunt si windproff, si daca iti trece vantu prin pantalonii exteriori e aproape ca si cum nu ai avea nimic pe tine. Spor!

 

PS: echipamentul asta este o solutie ieftina la echipamentele dedicate exclusiv moto. Sunt pt astia mai saraci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar sunt o solutie ieftina ,insa daca urmaresti reducerile vei gasi la pret bun , comparativ pe cele de la lidl am dat 90 lei parca iar pe combi vanucci dintr-o bucata am dat 120 lei

La hervis la fel ,erau 40 de lei pantaloni termici de ski (luat pt fata) mult mai ok decat cele de la lidl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut zilele trecut la lidl in C-ta niste redresoare, dar am uitat sa anunt. In schimb doar ce mi-am luat o husa decenta pt. scuter cu 30 de lei. Marime M, dar mere la un GS (de 500 nu beamveau) sau un chopperas mai mic zic eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...