Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu daca trebuie luate de bune testele astea... sunt mari sansele ca unele rezultate sa fie "comandate" de catre X sau Y producator.

Pana la urma, cam orice casca decenta ofera o protectie destul de buna la viteze decente (nu vorbim de impact la viteze mari, ca acolo degeaba apara casca, restul corpului e praf), mai conteaza si cat e de comoda, de grea, de aerisita, se abureste sau nu, intra aer aiurea sau nu, vajaie sau nu... confortul, mai pe scurt.

Mie castile de la Lidl nu mi-au inspirat nici cea mai mica incredere. Poate un castron pt oras mai merge... dar o integrala sau flipup cred ca e praf, mai bine un sh mai rasarit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mie castile mi s au parut absolut decente pentru pretul si categoria lor, chiar ma batea gandul la un castron pentru zilele cu +30 grade. Flip up urile nu le port, am o aversiune fata de ele.

In alta ordine de idei, de jumatate de an umblu dupa brau si nu gasesc. Toate braiele sa apeleze la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie castile mi s au parut absolut decente pentru pretul si categoria lor, chiar ma batea gandul la un castron pentru zilele cu +30 grade. Flip up urile nu le port, am o aversiune fata de ele.

In alta ordine de idei, de jumatate de an umblu dupa brau si nu gasesc. Toate braiele sa apeleze la mine.

Flip up-ul l-am luat pentru tempearturi sub 10 grade in rest merg cu open face-ul. Nu au cum sa nu fie decente, orice ar zice altii din snobism, pentru ca au TUV-ul nemtesc si nici pretul nu e chiar mic. Eu ma simt bine cu ea si asta e tot ce conteaza pentru mine. Protectie in caz de ceva? Nu ma incanta cu nimic daca este casca intreaga si eu am creierii muci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa MuMuIesc toti mosii si toate babele care au stat in fata lidl ului si au luat tot ce se putea in primele 5 minute....au ras tot.

 

wat ? au luat babele redresoarele ? le vand pe olx sau ce fac cu ele ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Da ma, am auzit si eu ca asta batranii rad tot! Si nu e la misto!

Cumpara cu baxul orice de la promotie si apoi le revand. Daca stai sa te gandesti este un lucru trist, oamenii o fac din cauza starii materiale precare, nici nu prea iti vine sa te enervezi pe situatie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu la 2 magazine pe la 8 si era bataie la raionul ala cu reduceri. La primul un mos din fata mea l-a luat pe ultimul, iar la al doilea eram eu cu 2 mosuleti care intrebau de redresoare...

Pana la urma l-am sunat pe taicamiu la Valeni si a gasit acolo. Nu a gasit din prima, a intrebat si un angajat i-a zis ca nu mai au, a mai cautat el si a gasit undeva pe fundul "containerului" ala, cica mai erau aprox 10 bucati.

Chiar ca erau numai mosi si babe in ambele magazine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce fac cu ele...ca le vand la pret mai mare , ca le cumpara doar ca sunt la reducere mi se rupe PAULA dar nici chiar asa frate...si nu vorbesc doar de redresoare. Au disparut cam tot ce era la prmotie, trolerele erau luate in numar mare, lustre cu telecomenzi rase in primele 10 minute de la deschidere, redresoare in primele 10 minute, DUD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma bip bip.... m-am oprit si eu pe la 10 fara ceva la Lidl... nici un redresor, nici macar pretul nu mai era (l-au cumparat si pe ala?! :crack: ).

Frate, ce fac cu ele? Si fix mosi si babe erau in magazin, sunt sigur ca 99% dintre ei nu au ce face ele. Asa am patit si cu testerul de antigel, am zis sa iau si eu unul pt masina... si ciuciu, gol raftul, se vandusera cateva sute in 2-3 ore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa am patit si cu testerul de antigel, am zis sa iau si eu unul pt masina... si ciuciu, gol raftul, se vandusera cateva sute in 2-3 ore.

Am prins si eu unul atunci! Aruncat pe undeva, nu l-au vazut mosii! Era folosit totusi, cred ca l-a adus cineva inapoi, probabil nu stia sa il foloseasca sau i s-a parut gresit ceva! L-am si testat in paralel cu altul mai vechi si e in regula. Asta de stiut pe viitor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa iau si eu doua, unul pentru mine si unul pentru un prieten.M-am dus chitit sa iau redresor si tensiometru (cate doua ca am prieteni), in timp ce parcam am vazut ca intra lumea buluc ca tocmai se deschisesera usile. Daca nu aveam mainile lungi nu mai apucam. S-a ras tot in doua minute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca la XorX, am inteles ca are un redresor si nu e multimit de el.

Nici nu stiam ca am casuta plina, multumesc pentru notificarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe moinesti la ora 7:45 mai erau 3. Nu stiu daca a fost cutia plina sau nu da am luat doo`. Un pt mine si unu pt Falkemberg. A mai ramas doar unu in cutie acolo. Culmea este ca erau si ceva mai tineri prin magazin. Ce mi s-a parut de cacao e ca nu cred ca au fost cutiile pline, si probabil ca au fost mai putine aparte puse. Si mai aiurea e ca cuplu care era in fata mea(tineri, cumparat 2 tigai si un set de huse de masina), tipul se uita la mine si zice: "trebuia sa-mi fi luat si eu un redresor de ala", desi tocmai ce isi cumparase bateria la masina. Impresia care mi-a lasat-o dupa mimica a fost ceva de genu, daca tot e la reducere hai sa iau, ca cine stie cand mi-o trebui. Daca si dupa atatia ani tot mentalitatea asta o avem, "las ca iau sa fie acolo", e rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...