Sari la conținut

accident tg mures mortal


kill4speed
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca atat te duce capu...aplauda tu

R.I.P

Si cand te uiti in stanga si vezi ca e super membru.....ma gandesc daca e bine sa mai stau pe aici. Ma doare sufletul cand ne parpadim asa usor pe rand, dar parca imi vine sa xxxxx cand vad comentarii gen Nationalismul. Regretabil exemplu! Bravo, as spune ironic....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au aratat acum 2 minute la stirile ProTV.

 

Motociclistul mergea regulamentar, cand din sens opus, unul cu un Audi negru a vrut sa schimbe directia spre stanga, insa fara a se asigura.

 

Martorii au spus ca motociclistul ar fi dat drumul motocicletei undeva la 20 de metri de masina, insa acesta a intrat cu capul in masina (din pacate). De altfel, au mai precizat faptul ca i-a sarit casca, dar nu stiu exact daca inainte sau dupa impact.

 

Motocicleta era in culori alb-albastru.

 

Dumnezeu sa-l ierte!

Editat de stely_yoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii chiar nu stiu ce e ala sarcasm,si nu stiu sa citeasca printre randuri.

 

Pentru cei care nu se prind,am sa le explic ce inseamna postul meu anterior ca la clasa a V-a.

 

"ce sa mai .misto.de-acum mai bine aplaudam cand mai auzim de un mort,macar sa fim veseli in fiecare zi."

 

Inseamna de fapt

"Mai murim multi? Mai citim zilnic de un mort? Mai trebuie sa ne suparam in fiecare zi cu ganduri negre cand vedem inca un motociclist intins pe sosea?La cat s-a murit in ultimu timp ar trebui sa aplicam regula ca la Sapanta si sa fim veseli cand unu din noi se duce,altfel nu mai iesim din casa."

 

 

Asadar ,imi cer scuze ca nu am facut si eu restul plebei si am dat cu un rahat de floricica si 3 litere ca sa imi arat adevarata suparare si respect fata de colegul mort.

Editat de Nationalistul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator 01Hornet

Unii chiar nu stiu ce e ala sarcasm,si nu stiu sa citeasca printre randuri.

 

Pentru cei care nu se prind,am sa le explic ce inseamna postul meu anterior ca la clasa a V-a.

 

"ce sa mai .misto.de-acum mai bine aplaudam cand mai auzim de un mort,macar sa fim veseli in fiecare zi."

 

Inseamna de fapt

"Mai murim multi? Mai citim zilnic de un mort? Mai trebuie sa ne suparam in fiecare zi cu ganduri negre cand vedem inca un motociclist intins pe sosea?La cat s-a murit in ultimu timp ar trebui sa aplicam regula ca la Sapanta si sa fim veseli cand unu din noi se duce,altfel nu mai iesim din casa."

 

 

Asadar ,imi cer scuze ca nu am facut si eu restul plebei si am dat cu un rahat de floricica si 3 litere ca sa imi arat adevarata suparare si respect fata de colegul mort.

n-ai ma cu cine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii chiar nu stiu ce e ala sarcasm,si nu stiu sa citeasca printre randuri.

 

Poate ca nu e nevoie sa fim mereu sarcastici, ironici sau metaforici.

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Martorii au spus ca motociclistul ar fi dat drumul motocicletei undeva la 20 de metri de masina, insa acesta a intrat cu capul in masina (din pacate).

De unde sa intelegem ca e o idee destul de proasta sa culci motorul inainte de impact ? Mai bine te ridici in scarite si sari peste conserva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde sa intelegem ca e o idee destul de proasta sa culci motorul inainte de impact ? Mai bine te ridici in scarite si sari peste conserva ?

 

Da, in principiu e o idee destul de proasta. In 20 de metri ar fi avut timp sa franeze. Poate n-ar fi reusit sa opreasca motocicleta de tot, dar cu siguranta viteza de impact ar fi fost mult mai mica si poate s-ar fi ridicat de jos fara nicio zgarietura.

Dar nah, e usor sa vorbesti de pe margine ce trebuie si ce nu trebuie facut. Nimeni nu stie cum reactioneaza intr-o situatie critica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu a dat drumul la motor..cel mai probabil a franat, a pierdut aderenta si a cazut..am fost la un alt accident cu acelasi tipar..frana, pierdut aderenta, dus taras si lovit cu capul in portiera masinii..deces prin fractura la baza craniului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

a franat si a pus-o jos,au fost 47m de frana(cu spatele cred).

impactul cu audi s-a facut cu capul fara casca.

era sens unic,si verde la semafor pe sensul lui.

era un motociclist vechi,doar ca a circulat mai mult prin oras.

dumnezeu sa-l odihneasca.

inmormantarea marti la cimitirul din recea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde sa intelegem ca e o idee destul de proasta sa culci motorul inainte de impact ? Mai bine te ridici in scarite si sari peste conserva ?

 

Am transmis si eu ce s-a spus in reportaj. Tu intelegi ce vrei si ce crezi ca este mai bine pentru tine. Este doar declaratia martorilor! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...