Sari la conținut

Seawolves Bike Fest VI - Mamaia 2013


Seawolves
 Share

Postări Recomandate

Mah, daca stam sa cautam nod in papura, gasim destule. Cozile la bere m au iritat destul de mult, de exemplu. In rest, lume multa, motoare 'fara numar'.., mi a placut si m am simtit foarte bine. Felicitari organizatorilor pt efortul depus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 184
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cristi Hrubaru a venit la fest pe motorul propriu si personal, pe o ploaie si o grindina ce i-a facut pe multi sa stea acasa! A stat la un hotel de 2 stele pentru ca asa a vrut el, refuzand oferta de cazare la 4 stele pentru ca, citez - "nu-mi trebuie mie frate fitze! un pat in care sa bag somn mi-e suficient". A stat la bere cu fundu pe bordura, cu si alaturi de motociclistii veniti la fest. A prezentat festivalul pentru ca asta ii face lui placere si ii place intre motociclisti, si nu pentru a-si umple buzunarele sau burta! Cristi se plimba pe la multe intruniri si petreceri moto prin tara la fel ca voi, ca simplu rider, dar banuiesc ca asta nu o stiu decat cei care chiar se plimba prin tara si participa la astfel de evenimente...

 

Ne cerem scuze pentru acea zona de pietris, orice om cu capul pe umeri si-a imaginat ca nu a depins de noi, iar in rest... nu are rost sa comentam. Daca am reusit sa oferim un weekend de neuitat chiar si unui singur motociclist, atunci targetul a fost atins... si stim ca au fost mai multi!

 

Multumim tuturor pentru participare, va asteptam si la Buzau, si la Tulcea... ca in fiecare an, si vom organiza aceste festuri pentru cei care stiu sa le aprecieze si sa le inteleaga sensul, in fiecare an... cat ne-or tine picioarele si mintile!

 

Revenim in curand cu poze si cu un amplu film video!

 

Sa ne vedem sanatosi pe la celelalte manifestari de gen din tara... sezonul abia a inceput. Numai bine din partea lupilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

detaliaza, sunt curios.

 

 

Si eu sunt curios.

 

Mic edit: Cu 200 de europeni, nici o mwie de calitate nu dai in Mamaita, e' asa sau nu? :crack: Preturile au fost decente,accesibile oricui.

Editat de Ice-D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi Hrubaru a venit la fest pe motorul propriu si personal, pe o ploaie si o grindina ce i-a facut pe multi sa stea acasa! A stat la un hotel de 2 stele pentru ca asa a vrut el, refuzand oferta de cazare la 4 stele pentru ca, citez - "nu-mi trebuie mie frate fitze! un pat in care sa bag somn mi-e suficient". A stat la bere cu fundu pe bordura, cu si alaturi de motociclistii veniti la fest. A prezentat festivalul pentru ca asta ii face lui placere si ii place intre motociclisti, si nu pentru a-si umple buzunarele sau burta! Cristi se plimba pe la multe intruniri si petreceri moto prin tara la fel ca voi, ca simplu rider, dar banuiesc ca asta nu o stiu decat cei care chiar se plimba prin tara si participa la astfel de evenimente...

 

Ne cerem scuze pentru acea zona de pietris, orice om cu capul pe umeri si-a imaginat ca nu a depins de noi, iar in rest... nu are rost sa comentam. Daca am reusit sa oferim un weekend de neuitat chiar si unui singur motociclist, atunci targetul a fost atins... si stim ca au fost mai multi!

 

Multumim tuturor pentru participare, va asteptam si la Buzau, si la Tulcea... ca in fiecare an, si vom organiza aceste festuri pentru cei care stiu sa le aprecieze si sa le inteleaga sensul, in fiecare an... cat ne-or tine picioarele si mintile!

 

Revenim in curand cu poze si cu un amplu film video!

 

Sa ne vedem sanatosi pe la celelalte manifestari de gen din tara... sezonul abia a inceput. Numai bine din partea lupilor!

A fost excelent ,Covaci si Jon minunati ,ori ce ai face nu poti multumi pe toata lumea . Brasov

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea se plange de mancarea de la acea cantina, care intr-adevar e jalnica, si la preturi umflate de fiecare data in preajma festivalului. DAR, pentru lenesi e numai buna, la 10 metrii departare. Pentru restul, un pont de tinut minte, cine vrea mancare buna si la preturi mult mai mici ca cea de langa locatie, gaseste la cantina care se afla la celalalt giratoriu. Sunt cam 5 min de mers pe jos pana acolo, dar diferenta este enorma. Si intr-adevar, nu are clubul nici o vina ca astia asigura servicii de 2 lei. Cine vine la o asa intrunire vine exact pentru tipul asta de conditii. N-am vazut inca nici o intrunire care sa se tina intr-un hotel de 5 stele. La cat mai multe. Si daca ar fi fost toate celelalte conditii mai rele, Cargo tot a meritat plimbarea pana acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta ca aprecierile asupra unui festival pot fi facute doar subiectiv, din punctul de vedere a fiecaruia. Unii apreciaza confortul, curatenia, mancarea buna. Altora le este egal daca fac dus o data la doua zile, ca mancarea e mai slaba, ca intrarea costa nu stiu cat, s.a.m.d.

Impreuna cu colegii de club, am facut pentru aceasta intalnire aprox 1400 de km dus-intors si sincer spun ca a fost o experienta placuta. Este adevarat ca de la inceput ideea a fost sa nu ne rezumam doar la aceasta intalnire. Adica ne-am bucurat de plaja,soare, mare si pe langa astea de motoare, parada, concerte.

Parerea mea este ca nu trebuia sa stai de loc la coada la bere, pentru ca la nici 100 de metri de iesire gaseai asa ceva ( si multe altele) si erai servit aproape instant. Organizatorii nu au oprit pe nimeni (din cate stiu) sa intre in incinta cu bauturi aduse de afara.

Personal am apreciat sonorizarea si parada ce s-a desfasurat foarte ok.

Despre conditiile de campare, nu stiu ce sa zic, intrucat am avut cazarea asigurata la maxim 100 metri de locatie (de pe balcon am putut vedea majoritatea "miscarilor de trupe" din incinta) ;)

Daca toate intalnirile o sa se organizeze in cel mai rau caz ca cea de la Mamaia, garantat o sa fie bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

C _ _ i PE TINE era continuoare , tu care ai venit pe o ploaie de nu a mai ramas nimic uscat pe tine esti facut de acest Super bieker de 30 min esti facut " fatalau " adica ce te plangi de putina ploaia si dupa ce ajungi acolo te iau in primire acei bodygoarzii cu ceafa groasa si slinoasa ei zic de la sala nu de la borhotul pe care-l baga in ei si te taxeaza de bani sa nu cumva sa faci un pas inauntru fara a plati si iti pune acea lesa pe mana numita " bratara " , conditii de campare oha / un pom ceva sa poti intinde si tu cortul la umbra sa nu mai fie ziua cand este soare 60 de grade in cort oha / mancare la o autosrvire de ziceai ca esti la cantina saracilor / pietre mai rau ca intr-o cariera / pt o amarata de bere sa stai de doua ori la coada , de aceia exista acele intelepte proverbe romanesti SA NU TE DUCI NICIODATA LA POMUL LAUDAT .

Eu unul m-am lamurit [ normal este parerea mea ] si nu voi mai contribui financiar niciodata la asa ceva .

 

Bine ca ai recunoscut ca esti analfabet.

Cand faci niste afirmatii (ex. Hrubaru) trebuie sa le si dovedesti, ca altfel e doar barfa.

Apoi chiar esti beat ori ai scris motivat de alte interese aceste ineptii.

Si nu uita: NU TE-A FORTAT NIMENI SA PARTICIPI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

, apoi acest HRUBARU mare motociclist vi la eveniment cu limuzina de 100.000 euro stai la un hotel de 5 stele pe banii organizatorilor normal , bagi in tine pana nu mai poti si pe scena normal si mai iei si acasa din prstigiosul whisky jack daniels , te sui pe motor pt parada circa 30 min cu politia in fata /spate si de apuci sa te C _ _ I

 

 

Cristi Hrubaru a venit la fest pe motorul propriu si personal, pe o ploaie si o grindina ce i-a facut pe multi sa stea acasa! A stat la un hotel de 2 stele pentru ca asa a vrut el, refuzand oferta de cazare la 4 stele pentru ca, citez - "nu-mi trebuie mie frate fitze! un pat in care sa bag somn mi-e suficient". A stat la bere cu fundu pe bordura, cu si alaturi de motociclistii veniti la fest. A prezentat festivalul pentru ca asta ii face lui placere si ii place intre motociclisti, si nu pentru a-si umple buzunarele sau burta! Cristi se plimba pe la multe intruniri si petreceri moto prin tara la fel ca voi, ca simplu rider, dar banuiesc ca asta nu o stiu decat cei care chiar se plimba prin tara si participa la astfel de evenimente...

Ceva se bate cap in cap aici ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- Am fost pt prima oara la Seawolves si pot spune ca nu am venit acasa dezamagit.

- Legat de faza cu coada la bere pot spune nu am stiut cum o sa fie cu bautura acolo si am venit de acasa cu ceva bere deoarece nu suport berea la tap (nu m-a intrebat nimeni de nimic la intrare). Sambata seara (nu stiu daca a fost si Vineri la fel) m-am dus pana la urma sa-mi iau bere la tap si am constatat ca in frigider aveau si bere la cutie care avea acelasi pret (un jeton - 4 RON) si numa' din aia am baut toata noaptea.

- Legat de Hrubaru nu stiu ce sa zic de barfele cu limuzina decat ca am prieteni care la intoarcere s-au intalnit cu el pe A2 si era cu Vulcanul. Deci cineva minte si nu sunt de-ai mei.

- Covaci si John au meritat toti banii. Jos palaria.

La o intrunire mai depinde si cu cine vii sau cu cine te intalnesti acolo. Ca daca vii singur si te apuci sa aduni ghinde si nu esti nici sociabil normal ca te intorci acasa cu buza umflata si pus pe carcoteala.

Editat de Schwarz Muller
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva se bate cap in cap aici ....

Hrubaru a venit pe Vulcanu' lui cam de fiecare data. Anul trecut la Buzau la intoarcere am fost parteneri de drum o perioada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cozile la bere m au iritat destul de mult, de exemplu.

Eu am laut bere de la terasa de langa, tot 4 lei, fara coada. Unele 'probleme' se rezolv usor.

Mie mi s-a parut foarte fain, s-a vazut ca au avut grija de noi.

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Cate discutii provocate aiurea, de cativa chitzibusari... no offence, dar e ridicol. E ca si cum, dupa ce imi cumpar un bilet (sa zicem - la un meci) cu 30 de lei, cand ma intorc acasa incep sa spun: vaaai. am cheltuit banii aiurea, pentru ca:

 

- am stat la coada sa-mi iau bere, ceilalti spectatori cu totii voiau bere deodata cu mine, ce surprinzator.

- m-am asezat pe o banca tare, foarte incomoda.

- comentatorul meciului nu a venit pe jos, ca mine si ceilalti microbisti; ci intr-o masina foarte,foarte, foarte, foarte! scumpa (aici chiar n-am inteles care e faza, putea sa vina si cu elicopterul sau vaporul).

- alte plansete de doi lei, gen: mancarea ieftina nu a fost un regal gastronomic... incredibil.

 

Hilar, trist, ridicol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din experienta capatata in ceilalti ani la Seaw m-am pregatit temeinic mai ales ca e criza si la mine.Am plecat seara pe ploaie de acasa si la 10km s a oprit ploaia.Am ajuns vineri pe la 23.Parcat,platit,baut 2 berila cutie la pret dublu fata de supermarket bune din locatie si o litra de votca lemon de acasa.O seara folk placuta.Am fost dezamagit de lipsa romului de la intrare sau de un actipild sau o amintire ceva la intrare.Nu m a deranjat prea mult lipsa biletului sau bratara de la aripioara.Un streaptease subtire ,dar a fost.Dupa ora 4 somn in masina sotiei.Trezirea dimineata cu mic dejun la Ocean-ieftin,proaspat si bun.Apoi fuga la parada-cea mai mare si adevarata.O plaja,o baie,un dus cald(m-am uitat din curiozitate sa vad daca sunt sapunuri si hartie igienica la baie asa cum se lauda cineva,dar lipseau)un concurs cu un premiu si in sfarsit o amintire de la bikefest(desi meritam locul 1 am fost sabotat).Un somn de o ora,o masa rapida si una la pachet la Maritimo.Concert super Cargo,companie placuta Gino si amica la o tarie pe plaja,apoi inca una de acasa la folk,erotic si artificii-Peu si Max tocmai de la Craiova si bomboana de pe coliva vitelul care a fost o surpriza placuta si m-a facut sa uit de romul lipsa si insigna amintire.Somn o ora in fuga in masina,goana spre casa eu cu moto si sotia cu masina.Un race scurt cu un Ferari in Mamaia,scurtul drum pe a2 spre casa cu geamul deschis sa ma trezesc,dush,barbierit,haine si go to work.Locatia ok,am fost si in altele,dar mai buna nu se putea.Putini mai inchiriaza locatia pt motofestivaluri.ORGANIZAREA OK,paza la moto cu rond,baietii saritori,poate berea un pic cam scumpa,dar se permitea cu ceva la pachet.Am plecat dezamagit ca s a terminat asa repede si ca din judetul meu care e vecin cu Ct am fost doar eu cu moto si doar 6 hayabuse prezente in tara fiind cateva sute.In general este chestie de orientare...cine nu o face mai poate doar sa se vaite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Seawolves, o intrunire perfecta dpmdv.

 

Oameni super ok, parada reusita, conditii de campare bune (cu toate ca noi am campat in afara locatiei, langa parcarea de motociclete, nu ne-a disparut nimic din corturi), mancarea la terasele din jur decenta (hamsiile o nebunie), concerte, concursuri, plaja, bautura... per total a fost o intrunire reusita, noi ne-am distrat foarte bine. Berea a fost ieftina, buna si rece, nu stateai foarte mult la coada, iar cine nu voia JD putea sa-si ia de la magazinele de afara ce tarie dorea, nu a zis nimeni nimic ca intram in locatie cu sticlele de vodca.

 

PS. ca tot zicea cineva mai sus, pe plaja erau umbrelute si sezlonguri gratuite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut.

 

Ok, organizarea nu a fost ireprosabila, dar cei de la Seawolves s-au straduit, ca in fiecare an as zice. Multe lucruri nu li se poate imputa lor in mod direct.

 

Mi se par penibili carcotasii care comenteaza ca pretul biletului ar fi "exagerat" la 30 de lei, dar baga in ei bautura de cateva sute de lei.

Pe bune, 30 lei e exagerat? In banii astia intra loc de campare, concerte si acces la plaja.

Btw, coada mare la bautura a fost doar vre-o ora in timpul concertului cand a fost o afluenta mare de lume. Oamenii inteligenti puteau sa-si ia de baut un pic mai devreme sau sa se duca la una din terasele din apropiere (n-ar fi mers mai mult de 1-2 minute pana acolo). Nu cred ca asta ar trebui sa fie un motiv de suparare atat de mare.

 

Prin comparatie cu alte intalniri organizate in Romania, asta mi se pare printre cele mai bune daca nu cea mai buna. Din punctul meu de vedere, e bine ca numarul de participanti a crescut de la an la an si sper sa creasca in continuare. Cu cat se strang mai multi motociclisti cu atat mai reusita e o intalnire. Restul sunt amanunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Din experienta capatata in ceilalti ani la Seaw m-am pregatit temeinic mai ales ca e criza si la mine.Am plecat seara pe ploaie de acasa si la 10km s a oprit ploaia.Am ajuns vineri pe la 23.Parcat,platit,baut 2 berila cutie la pret dublu fata de supermarket bune din locatie si o litra de votca lemon de acasa.O seara folk placuta.Am fost dezamagit de lipsa romului de la intrare sau de un actipild sau o amintire ceva la intrare.Nu m a deranjat prea mult lipsa biletului sau bratara de la aripioara.Un streaptease subtire ,dar a fost.Dupa ora 4 somn in masina sotiei.Trezirea dimineata cu mic dejun la Ocean-ieftin,proaspat si bun.Apoi fuga la parada-cea mai mare si adevarata.O plaja,o baie,un dus cald(m-am uitat din curiozitate sa vad daca sunt sapunuri si hartie igienica la baie asa cum se lauda cineva,dar lipseau)un concurs cu un premiu si in sfarsit o amintire de la bikefest(desi meritam locul 1 am fost sabotat).Un somn de o ora,o masa rapida si una la pachet la Maritimo.Concert super Cargo,companie placuta Gino si amica la o tarie pe plaja,apoi inca una de acasa la folk,erotic si artificii-Peu si Max tocmai de la Craiova si bomboana de pe coliva vitelul care a fost o surpriza placuta si m-a facut sa uit de romul lipsa si insigna amintire.Somn o ora in fuga in masina,goana spre casa eu cu moto si sotia cu masina.Un race scurt cu un Ferari in Mamaia,scurtul drum pe a2 spre casa cu geamul deschis sa ma trezesc,dush,barbierit,haine si go to work.Locatia ok,am fost si in altele,dar mai buna nu se putea.Putini mai inchiriaza locatia pt motofestivaluri.ORGANIZAREA OK,paza la moto cu rond,baietii saritori,poate berea un pic cam scumpa,dar se permitea cu ceva la pachet.Am plecat dezamagit ca s a terminat asa repede si ca din judetul meu care e vecin cu Ct am fost doar eu cu moto si doar 6 hayabuse prezente in tara fiind cateva sute.In general este chestie de orientare...cine nu o face mai poate doar sa se vaite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,de ce intrebi?Au sarit doapele?106,2 db cu toba,iar Fzr-ul 107 cu toba scoasa.Am trecut cu vederea mai ales ca Madalin avea nevoie de premiul ala.Eu am avut hartie,sapun(lichid ca sa nu-l scap din greseala),era doar o curiozitate.Am constatat insa ca s-au luat hartiile si sapunurile de la baie.Daca vreti la urmatoarea intalnire aduc personal cateva baxuri de hi si bidoane de sapun-fara gluma si no ofense.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca s-au mai racorit copii pe doua roti pot sa le spun si eu asa o vb doua nu va mai aruncati asa cu capu in perete imediat arunca cineva o vorba si voi repede sa fiti primi puneti B_ _ _ L..... Habar nu aveam eu cu ce a venit Hrubaru , Habar nu aveam eu unde a dormit Hubraru , de aia nu mai pot eu de cati bani a luat sau nu Hubraru , eu cand ma plictisesc testez reactiile oamenilor care din pacate vad ca se lasa foarte usor manipulati ,,,,,,,,,,,de acea imi pare rau ca nu m-am facut si eu POLITICIAN cred ca era destul de usor ....

 

Toate cele bune si pe randul viitor .

:crack: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...