Sari la conținut

Ce folositi impotriva coroziunii la naked-uri?


Postări Recomandate

Nimic .. las asa sa se vada ca o folosesti si nu e numai de bibelou...

 

:) glumesc , si a mea are ceva urme de rugina , dar nu prea multe , acum 24 de ani se faceau altfel motocicletele ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si te-ai gandit sa te folosesti de problema cu corodarea suruburilor ca sa-ti faci reclama la transport de marfuri din galati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit solutie Nigrin (bidonas 100 ml) care transforma rugina in grund.

Nu o gasesc pe net, insa eu am cumparat-o de la Real Palady. Nu am folosit-o pe suruburi, ci pe tabla, in portbagajul masinii, si am ramas uimit. Chiar transforma rugina in grund, si poti vopsi peste.

 

Pe net am gasit o solutie asemanatoare, de la alta firma:

http://www.conrad-uk.com/ce/en/product/821195/Brunox-BRO03EP-rust-converting-and-primer-30-ml;jsessionid=AE83ED865E37851184A7DEBC42ADDFDB.ASTPCEN26

 

L.E. am gasit si solutia pe care o am eu:

http://www.nigrin.de/en/products/nach/produkt/nigrinrustconverter

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si te-ai gandit sa te folosesti de problema cu corodarea suruburilor ca sa-ti faci reclama la transport de marfuri din galati?

mi-ai luat vorba din gura :) in curand, o sa apara posturi gen " sunt patron de videochat, pe care puteti sa il vedeti la www. etc.ro, si doresc sa va intreb, oare motocicleta pe care e posibil sa o cumpar, functioneaza pe benzina?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suruburi de aluminiu la mobra?

unde mai pui ca aluminiu + porcarii gen spuma activa (soda caustica in esenta) = pete care nu prea se mai duc decit cu polish.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...