Sari la conținut

ACCIDENT CHEIA


TDMANDI
 Share

Postări Recomandate

zx6r avariat in fata am inteles ca a fost acrosat de un camion , cobora de la cheia spre valeni intr-o curba la dreapta pe coborare,raiderul nu mai era, fusese luat de salvare,motorul avea scurgeri de lichide sa nu se lase cu rip doamne ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au fost doua mobre implicate in accident,pe langa kawa mai era o yamaha albastra,amandoua au lovit camionul(din spusele martorilor).

rider-ul a fost luat de salvare,am inteles ca avea o mana rupta si era constient

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au fost doua mobre implicate in accident,pe langa kawa mai era o yamaha albastra,amandoua au lovit camionul(din spusele martorilor).

rider-ul a fost luat de salvare,am inteles ca avea o mana rupta si era constient

bine ca e ok insanatosire grabnica,urata priveliste am avut.....bine ca nu a fost impact intre camion vs motoare cred ca cel cu yamaha a evitat pe cel cu kawa si a picat nu era sifonata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aud foarte multi ca vor sa mearga pe cheia, ca e smecherie, ca nu stiu ce... ma mai gandesc, cam multe accidente acolo. sper sa fie bine baietii

corect ,dar depinde si de gandirea fiecaruia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aud foarte multi ca vor sa mearga pe cheia, ca e smecherie, ca nu stiu ce... ma mai gandesc, cam multe accidente acolo. sper sa fie bine baietii

Nu e nici smecherie,nici prostie!E un drum la munte ,relativ liber,cu ceva curbe,peisaje!Aproape de Bucuresti,Ploiesti,Buzau,Brasov!

Devine periculos doar daca ai ghinion sa dai de fraier pe banda ta sau daca te dai mai tare si mai riscant decat poti!

Oricum este mult mai putin periculos decat mersul in oras sau datul in gura pe DN1 Bucuresti-Ploiesti!

Sanatate confratelui motociclist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nici smecherie,nici prostie!E un drum la munte ,relativ liber,cu ceva curbe,peisaje!Aproape de Bucuresti,Ploiesti,Buzau,Brasov!

Devine periculos doar daca ai ghinion sa dai de fraier pe banda ta sau daca te dai mai tare si mai riscant decat poti!

Oricum este mult mai putin periculos decat mersul in oras sau datul in gura pe DN1 Bucuresti-Ploiesti!

Sanatate confratelui motociclist!

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I don't...

 

Cheia e periculoasa datorita pietrisului tras de TIR-uri, exact in acele de par.

:agree: dar in acele de par nu cred ca a fost un accident moto...ever,bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:agree: dar in acele de par nu cred ca a fost un accident moto...ever,bafta

Sau nu s-a scris despre ele, daca pici acolo sansele sa fie ceva grav sunt foarte mici ... cata viteza poti sa ai intr-o curba de genul asta ?

 

Ca o mica paranteza, is patit cu idiotii pe contrasens in zone de munte, culmea astia cu auto au o tendinta mai mare spre asa ceva, in cazul meu pot sa zic ca am scapat ca prin urechile acului, alte variante ar fi fost duba, stanga fata sau sant, daca il pot numi asa, adanc de vreo 5m si destul de abrupt ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aud foarte multi ca vor sa mearga pe cheia, ca e smecherie, ca nu stiu ce... ma mai gandesc, cam multe accidente acolo. sper sa fie bine baietii

 

Eu am fost, acum un an pe cheia si nu mi s-a parut un drum mai periculos sau mai nu-stiu-cum decat altele, bine eu am cruiser si nu ma dau tare, dar atunci am vazut cativa colegi care au trecut pe langa mine cu genunchii pe jos... cat despre tiruri, eu atunci am dat de niste tiristi foarte, foarte ok, chiar 2 au tras pe dreapta ca sa ma lase sa trec de ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost, acum un an pe cheia si nu mi s-a parut un drum mai periculos sau mai nu-stiu-cum decat altele, bine eu am cruiser si nu ma dau tare, dar atunci am vazut cativa colegi care au trecut pe langa mine cu genunchii pe jos... cat despre tiruri, eu atunci am dat de niste tiristi foarte, foarte ok, chiar 2 au tras pe dreapta ca sa ma lase sa trec de ei...

 

Hmmmm... deci tu tii cu conservarii... treaba ta... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmm... deci tu tii cu conservarii... treaba ta... :)

RIO mare, mi-ai facut pofta :crack: ... nu, am zis ca mie nu mi s-a parut un drum asa nasol dar na, serpentinele pot fi nasoale mai ales daca iti vine un tir din fata, fiind o singura banda pe sens automat el o sa intre pe contrasens ca sa poata aborda virajul... si daca tu intri cu 70 ( realist vorbind ? ) e reteta pentru necaz...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:agree: dar in acele de par nu cred ca a fost un accident moto...ever,bafta

Ever?... M-am confruntat cu multe dupa curbele fara vizibiltate, TIR-uri care se depaseau (la intelegere probabil prin statii), conserve pe contrasens, am privit un cal ocji in ochi de mi-am vazut propria reflexie, cate un crater care mi-a testat suspensiile pana la limita...dar pietrisul din acele de par mi-a phs capac. Acolo am luat prima (si singura) tranta in peste 20 de ani!!! Cum mai zicea cineva, noroc ca nu sunt de viteza...m-am scuturat de praf, am cules cioburile de la semnalizare, am indreptat maneta schimbatorului si... mai departe. De atunci insa evit Cheia sau, daca nu, imi las o marja de siguranta mult mai mare decat de obicei. Poate sunt eu mai paranoic dar pentru mine Cheia ramane o zona periculoasa.

 

Stie cineva starea accidentatului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Cheia au loc evenimente de genul asta, saptaminal, dar nu ajung publice. E superpericulos, mai ales incepatorii care sint pt la a 2-a, a 3-a iesire, si-i ia flama. Am fost si eu client Cheia, pe vremuri. Am vazut destule accidente pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nici smecherie,nici prostie!E un drum la munte ,relativ liber,cu ceva curbe,peisaje!Aproape de Bucuresti,Ploiesti,Buzau,Brasov!

Devine periculos doar daca ai ghinion sa dai de fraier pe banda ta sau daca te dai mai tare si mai riscant decat poti!

Oricum este mult mai putin periculos decat mersul in oras sau datul in gura pe DN1 Bucuresti-Ploiesti!

Sanatate confratelui motociclist!

Daca ne bazam pe ghinion sau pe noroc pe ingeri pazitori.. este doar o chestiune de timp pana se va mai deschide un topic aici.

Norocul, ghinionul, dumnezeii si ingerii pazitori nu au nici o treaba cu conducerea preventiva.. care tine direct de noi si de ceilalti colegi de trafic.

Nu ai ce sa cauti cu SS-ul pe sosea cu genunchii pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...