Sari la conținut

Accident mortal DN1


budha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

Daca si la Saftica nu esti in stare sa iei curba ce sa mai zic. Omu' ajunsese probabil in zona aia in care merge drept atat de bine ca o curba nu-i bai.

Bai motoexpertule, parca nici tu nu ai mai multa experienta pe 2 roti asa ca mai bine ne cam abtinem la comentariile despre capabilitatea unuia si a altuia de a lua o curba, ce zici? Da, poti pierde controlul si acolo daca ii dai in goarna si te fura peisajul. Sunt cateva portiuni cu asfalt super-neted, pare aproape lucios si aderenta lasa de dorit.

 

Cred ca e de bun-simt sa nu sarim cu ironii aiurea pana stim circumstantele exacte.

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

sunt scuterist de 2 sezoane,nu stiu ce-i aia 100/kmh pe 2 roti(sofer de 15 ani) dar vad la drujba mea(un scuter ragalie) ca e grea viata pe 2 roti in afara de faptul ca trebuie sa ai grija de cum mergi ,trebuie sa te ASIGURI ca fetele are telefon...,ca l-a chemat sefu` din weekend sau de la shaworma,sau ca are ceafa lata si nr de patria hotilor . fratilor asfaltul doare in cel mai bun caz... gandeste ca poate nu apuci sa cazi si a doua oara. imi cer scuze pt. morala si pt. greselile gramaticale sunt intr-un stadiu euforic si de asta am si postat, dar daca postul meu scapa unu...

ramai la scuter atunci......

ca nici nu o sa vezi mai mult de 100 km....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!!





ps nu l cunosc ci doar am comentat cu el la telefon si mi am dat seama ca nu abereaza

Daca nu te superi!.

Din cate stiu eu mersul pe motor este una practic,si alta tradus(teoretic) prin telefon!

ps. sper sa nu ma insel!

Oricum imi pare nespus de rau de acest baiat tanar care avea viata inainte.

RIP!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!!

Daca nu te superi!.

Din cate stiu eu mersul pe motor este una practic,si alta tradus(teoretic) prin telefon!

ps. sper sa nu ma insel!

Oricum imi pare nespus de rau de acest baiat tanar care avea viata inainte.

RIP!!!

ma REFEREAM LA USER "tsunami" .......... BUNA DIMINETA!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca si la Saftica nu esti in stare sa iei curba ce sa mai zic. Omu' ajunsese probabil in zona aia in care merge drept atat de bine ca o curba nu-i bai.

 

Nu suntem urcati pe motor cu forta . O facem singuri , de buna voie si citind in fiecare zi pe acest topic ce se intampla , ajungi sa te intrebi daca nu cumva o cautam cu lumanarea . O greseala face diferenta intre cine ajunge si cine nu mai ajunge acasa . Greseala poate fi din partea motociclistului sau din partea altui participant la trafic . Daca tie ti-au iesit toate curbele pana acum nu cred ca-ti da dreptul sa judeci . Taci , invata , baga la cap si mergi mai departe . O zi faina .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum era vorba aia ca inainte sa fortam nota cu motocicleta pe drum public, trebuie mult antrenament , sa capatam reflexele necesare? Cine urmeaza?

Ca sa fii in stare sa iei o curba cu viteza mare, trebuie sa inveti sa iei una strinsa strinsa la viteza mult mai mica, si dupa aceea, tot mai sus. Nu cumva erau 2-3 in gasca si se alergau? Sau o mica intrecere cu vreo masina?

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Bai motoexpertule, parca nici tu nu ai mai multa experienta pe 2 roti asa ca mai bine ne cam abtinem la comentariile despre capabilitatea unuia si a altuia de a lua o curba, ce zici? Da, poti pierde controlul si acolo daca ii dai in goarna si te fura peisajul. Sunt cateva portiuni cu asfalt super-neted, pare aproape lucios si aderenta lasa de dorit.

 

Cred ca e de bun-simt sa nu sarim cu ironii aiurea pana stim circumstantele exacte.

Cred ca e bine sa ne tinem degetele acasa. Nu am ironizat nimic, daca tu ai inteles o ironie poate ar trebui sa te mai analizezi un pic, posibil ca o rotita p-acolo sa nu mai stea bine pe ax.

 

Nu suntem urcati pe motor cu forta . O facem singuri , de buna voie si citind in fiecare zi pe acest topic ce se intampla , ajungi sa te intrebi daca nu cumva o cautam cu lumanarea . O greseala face diferenta intre cine ajunge si cine nu mai ajunge acasa . Greseala poate fi din partea motociclistului sau din partea altui participant la trafic . Daca tie ti-au iesit toate curbele pana acum nu cred ca-ti da dreptul sa judeci . Taci , invata , baga la cap si mergi mai departe . O zi faina .

Nu am judecat nimic. Tu ce vrei?

 

acuma putem sa speculam cat vrem..dar ce rost are?

 

klux, poate faci un tutorial despre cum sa iei curbele, sa-i mai inveti si pe altii, sau doar din taste stii?

Nu mersi, nu mai fac tutoriale si sa dau sfaturi, ma rezum sa rad de aia care nu stiu sa ia o curba. In fond, la ce-o fi bun circuitul? Te invata sa mergi tare si prost nu? (acum eram ironic, freya)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ce zice..

 

cam de mult nu mai aparuse nimic p-aici

faceam o tombola si ghiceam care-o sa apara primu.

unii nu intra in caciula nici d-ai dracu, nus cum dracu, dar nu intra.

 

 

la toti astia vii care sunteti morti din nastere, accidente moto pasive, dac-as castiga la loto v-as lua la fiecare cate un ier unu si vi l-as da.

la iesirea din saftica

 

uite ca asta nu i-o mai zisei lu ianachim, ca mi-a bagat morciovu cu cauciucurile.

care te-o mai suna pe tine ianachime!!! ms de harta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

 

 

 

omul zice ca stie .... si a plimbat 2 roti destul pentru multi motocheisi si motoformulisti de pe aici

 

ps nu l cunosc ci doar am comentat cu el la telefon si mi am dat seama ca nu abereaza

Nr de km parcursi nu iti da dreptul sa iti refulezi frustrarile pe forum la rubrica accidente.daca are probleme sa isi ia pastilele si sa plece in lume

Nu ma obosesc sa iti dau quote la prostiile pe care le debiteaza... vezi singur posturile lui

 

 

In iunie am dat cu buca de asfalt dupa 4 ani,am evitat pe aceasi strada 4 masini intrate pe contrasens.pe al 5 lea nu am mai reusit sa ,,ii citesc'' intentiile.A virat stanga fara sa aiba in fata un alt vehicul de depasit si nici strada la stanga pe sensul lui de mers...

Soseaua plina de gropi,am tinut scuterul pe roti pret de 2 gropi luate pe franare la a 3a am pierdut fata

daca ajungeam subiect pe forum debita asta ce vedea noaptea pe calea lactee,nu din experienta dobandita pe 2 roti

Editat de little wayne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e bine sa ne tinem degetele acasa. Nu am ironizat nimic, daca tu ai inteles o ironie poate ar trebui sa te mai analizezi un pic, posibil ca o rotita p-acolo sa nu mai stea bine pe ax.

 

Nu mersi, nu mai fac tutoriale si sa dau sfaturi, ma rezum sa rad de aia care nu stiu sa ia o curba. In fond, la ce-o fi bun circuitul? Te invata sa mergi tare si prost nu? (acum eram ironic, freya)

 

Pai da, tine-le acasa. Cand 2 oameni iti zic ca esti beat, du-te acasa si te culca. Si de replica ta s-au luat ceva mai mult de 2... :D

Ar fi multe de invatat de la tine - sa ne dam pe curbe, sa fim ironici... Off, pacat ca viata-i asa de scurta... :(

 

P.S: Rotita defecta e cea cu nr. 379, nici macar n-ai ghicit. :D

 

ONTOPIC: RIP baiatului. E pacat, ala nu e loc sa ii dai tare. DN1 e presarat cu stalpisori din aia care te fac bucatele daca te "cerni" prin ei. Sunt si in Otopeni, si pe curbe mai incolo...

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa-ti un topic unde sa-ti primesti urarile si felicitarile si lasa-l pe asta curat . Scuze ca te intrerupem .

Gata il las curat...pentru trandafiri! Scuze daca te-ai bagat in seama si te-ai ofensat!

ON de bou nu imi e mila, de familia lui insa da!

Editat de KOS36
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, tine-le acasa. Cand 2 oameni iti zic ca esti beat, du-te acasa si te culca. Si de replica ta s-au luat ceva mai mult de 2... :D

Ar fi multe de invatat de la tine - sa ne dam pe curbe, sa fim ironici... Off, pacat ca viata-i asa de scurta... :(

 

P.S: Rotita defecta e cea cu nr. 379, nici macar n-ai ghicit. :D

 

ONTOPIC: RIP baiatului. E pacat, ala nu e loc sa ii dai tare. DN1 e presarat cu stalpisori din aia care te fac bucatele daca te "cerni" prin ei. Sunt si in Otopeni, si pe curbe mai incolo...

Astia trei care v-ati bagat in seama faceti parte din acelasi club. Daca galeria iti striga "ue freya" nu inseamna ca asta faci ci doar ca s-au strans destui prosti intr-o tribuna si striga imbecilitati spre tine. Nu mai folosi exemplul cu betia ca tie nu-ti sta bine, ai rotite patrate si neunse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In iunie am dat cu buca de asfalt dupa 4 ani,am evitat pe aceasi strada 4 masini parcate pe contrasens.pe al 5 lea nu am mai reusit sa ,,ii citesc'' intentiile.[...]

Soseaua plina de gropi,am tinut scuterul pe roti pret de 2 gropi luate pe franare la a 3a am pierdut fata

daca ajungeam subiect pe forum debita asta ce vedea noaptea pe calea lactee,nu din experienta dobandita pe 2 roti

 

absolut.

fereste-te sa ajungi pe mana mea.

 

faceti voi ce faceti si ma trimiteti la culcare cu ochi-n lacrimi...

asta ca in imaginatia mea bolnava, chiar cronica incerc sa mi te imaginez fara fatza..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte !!

 

Cea mai mare durere pentru un parinte este sa-i vina copilul in patru scanduri acasa . Cand bagam noi goneta si traim momentul sa ne gandim la ei o secunda.

 

Grija mare fratilor pe strada.. ochii cat cepele !!!

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru decesul acestui tanar motociclist.Facand insa o paralela sunt de acord nu noua legislatie vis-a-vis de permisul cat A. Baiatul avea permis din 2011,insa nu sunt convins ca avea si motoreta din acelasi an.E posibil sa nu fi avut mai mult de 4-5 luni experienta pe 2 roti.Iar pe o vitezana nu te dai cum te taie capul.Teribilism,ghinion,carosabil infect,nu stiu....cert e ca s-a pierdut un suflet si nu e cazul de ironii sau glume din partea unor "profesionisti".Mie imi este frica sa ma urc pe un R1 sau un 929 dupa ce am cochetat cu ceva motorete de 50,125,250 si 600(cu clasa asta mai putin,ce-i drept).

Editat de Gargoyle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...