Sari la conținut

Route des Grandes Alpes - iulie 2013


Postări Recomandate

Bravo domnule, una dintre cele mai faine ture de concediu + povestea scrisa aici pe mototicli.ro.

Inca un bravo pt carat mobra pe autostrada in remorca ...

Numai bine,

paul

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ati suparat omu si nu mai face almanahe de calaltorie ...

omu a spus ce a facut pe coclaurile alea , a pus si trei poze ... a raspuns si la 3 intrebari cat costa hotdogu p`acolo si gata

ce atatea nebuloase ?

ati inceput sa va manjiti topicurile , de parca aveti vreun concurs pe jde mii de tzechini ...

care vomita mai mult pe topicu celuilalt

a zis Petre Tutea una buna : " dupa ce ca suntem prosti , ne mai si inmultim ... " - se referea la noi romanashi bineinteles

m-ati enervat ... asa degeaba

va doresc tocire frumoasa la cauciucuri ... prin remorci , pe coclauri ... pe oriunde , atata timp cat va place ceea ce faceti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati suparat omu si nu mai face almanahe de calaltorie ...

omu a spus ce a facut pe coclaurile alea , a pus si trei poze ... a raspuns si la 3 intrebari cat costa hotdogu p`acolo si gata

ce atatea nebuloase ?

ati inceput sa va manjiti topicurile , de parca aveti vreun concurs pe jde mii de tzechini ...

care vomita mai mult pe topicu celuilalt

a zis Petre Tutea una buna : " dupa ce ca suntem prosti , ne mai si inmultim ... " - se referea la noi romanashi bineinteles

m-ati enervat ... asa degeaba

va doresc tocire frumoasa la cauciucuri ... prin remorci , pe coclauri ... pe oriunde , atata timp cat va place ceea ce faceti

gata sefu ma abtin ca ...poate te manaca in popo sa pui poza cu MINE pe CHOPER si mi dispare aura de GURU ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dispare aura de GURU ......

si apare gaura de la COORU

nu stii cum e cu ala care cedeaza ...

oricum tu n-o sa te inmulteshti :)

ps : sa traiti boss

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la Norvegia si modul tau de abordare vis-a-vis de RGA si vacanta mea personala, sa nu extragem frazele din context.

Stiu ca ai meciuri cu Bogdan, asta nu inseamna sa vezi scenarii unde nu sunt.

da nu pot sa ma abtin.....dydy

 

 

meciuri cu bogdan...... e mult spus

 

meciuri poti avea cu unul care plimba motorul nu cu unul care doar intreaba de preturi...... si la randul lui APLAUDA

 

restul e poveste ...eu oricum ma las asa ca ......bogdane/road runner beep beep de la 250000 km facuti de mine ...preia tu comanda.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu a spus ce a facut pe coclaurile alea , a pus si trei poze ... a raspuns si la 3 intrebari cat costa hotdogu p`acolo si gata

ce atatea nebuloase ?

Uite ce descriere frumoasa a muncii mele, te unge la suflet.

Noroc ca, spre deosebire de altii care se stiu, eu am plecat strict pentru mine si placerea mea, iar parerea celor de pe forum e total secundara. Avem calatori pe aici care nici n-au oprit bine motorul si asteapta aplauze pentru 2 poze si 3 randuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce descriere frumoasa a muncii mele, te unge la suflet.

Noroc ca, spre deosebire de altii care se stiu, eu am plecat strict pentru mine si placerea mea, iar parerea celor de pe forum e total secundara. Avem calatori pe aici care nici n-au oprit bine motorul si asteapta aplauze pentru 2 poze si 3 randuri.

se pare ca GTR 1400 se cumpara de clienti pe acelasi "calapod"

daca pe celalalt proprietar il inteleg .....

 

pe tine care te ai dat ceva anul asta ...chiar ca nu....

 

" eu am plecat strict pentru mine si placerea mea"""" ....... in ce lume si timp traieste man??????

 

la 2 euro pe litru de gaz, CARE E PROSTUL CARE CHELTUIE PENTRU PLACEREA ALTORA BANII ASTIA??????

 

eu si la curve cand merg, DOAR trag o "mana" .........pai ce dracu de banii MEI doar EU sa ma bucur

 

parerea celor de pe forum poate fi ......oricare .....atat timp cat scrii pe un forum public si ti povestesti...viata.... publicul cititor poate interveni POZITIV SI NEGATIV la ceea ce ai tu sau eu de spus

 

si aici avem "calatori" care se bucura si pentru acele 2 -3 poze facute din mers.......mersul ALTORA......

 

SI IN SCHIMB CALCULEAZA CATI BANI FAC ALTII...... in loc sa faca si ei si sa puna 2-3 POZE DIN TURELE LOR....

 

uite un EXEMPLU........

 

Bravo Vlad.

 

Sunt in asentimentul tau cu metoda de petrecere a concediului imbinand comfortul din masina, cu placerea de a merge cu moto.

 

Noi am mai vorbit si stii ca iti impartasesc ideea de concediu in felul acesta petrecut.

 

Astept cu interes relatarea despre preturile din zonele parcurse de tine la cazari si cat de usor sau greu este sa le faci singur, fara alte sfaturi ale unor asa-zisi experti/ghizi care nu stiu decat sa jumuleasca naivii.

 

Astept urmarea.

 

Edited by road_runner 1400, 16 July 2013 - 04:40 PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@textex: Sa-ti fie de bine! Ai avut parte de un concediu fain, unul pe care mi l-as dori si eu daca n-as fi limitat de finante. Multumesc pentru povestire, foarte utila pentru cei care au de gand sa-ti calce pe urme. Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca GTR 1400 se cumpara de clienti pe acelasi "calapod"

daca pe celalalt proprietar il inteleg .....

Amice, esti suficient de incuiat sa crezi ca cine nu posteaza pe forum poze si impresii din ture, nu exista sau nu face ture lungi sau scurte.

 

Mentalitatea ta nu o comentez sau judec, ea se vede cu ochiu liber de catre oricine care-ti citeste posturile.

 

Nu voi intra in polemica pe care o propui din putul gandirii tale si anume ca ai facut nu stiu cati km si binenteles ne vorbesti de la un for superior tuturor.

 

Sunt oameni pe forumul asta care iti dau clasa la ceea ce ai impresia ca esti bun, km multi, abilitati de conducere a motocicletei, etc, insa acei oameni au niste calitati care iti sunt total straine si anume, modestia, politetea, in general educatia sau cum se spune "cei sapte ani de acasa".

 

Iti dai seama ca nu ai cum sa inveti la varsta pe care o ai asa ceva.

 

Daca e sa ne masuram in km, deoarece mintea ta numai asta vede, iti spun ca nu ai calcat si nici nu o s-o faci in viata asta, pe unde m-a purtat pe mine providenta, dar, desigur, asta e alta poveste.

 

Tu prin posturile tale esti tare amuzant, cand, febril cauti si cersesti atentia altora pe forum, celor care-ti canta in struna si-ti alina orgoliu de mare motociclist.

 

Esti disperat sa provoci pe toata lumea cu care crezi tu ca ai ceva, sau care ai impresia ca nu te-a laudat suficient, sau ca te ignora.

 

Esti patologic baiatule, dar iti multumesc pentru interesul acordat.

 

A zis bine Doru ce te-a caracterizat in doua randuri cand tot asa provocai pe toata lumea, ca esti atat de frustrat incat devii penibil.

 

Din respect pentru cel care a initiat topicul, voi incheia aici raspunsul la elucubratiile tale.

 

Voie buna.

Editat de road_runner 1400
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Extraordinar traseu ! RGA este unul dintre visele mele ... momentan imposibil din motive financiare !

As face acest traseu si cu Simpsonul, daca as avea bani ..... asa pur si simplu: mi-as urca femeia in spate, as lua 3 chiloti si 2 tricouri si ... as pleca !

Copii ?! ... am si eu, insa pentru un astfel de traseu, le-as da liber la bunici ! ... insa nu as pleca cu mobra in remorca nici mort ! ... si pe ce motive ??? ... ca uzez motocicleta :lol: . Dar fratilor ... DE CE V-ATI CUMPARAT MOTOCICLETA ??? ... SI DE CE KAWA GTR1400 ??? ... puteai foarte bine sa mergi linistit in masina fara remorca si inchiriai o mobra de acolo si gata, dar sa te cari un un super-tourer in remorca este un lucru pe care nu o sa-l inteleg vre'o data !

Puteti sa ma faceti cum va vine la gura, insa ca multi alti ,,tembeli" de aici, mintea mea nu pricepe acest lucru ! ... stiu ! Sunt retard si de asta nu pricep ! :scratch:

 

Ce frumusete de motocicleta ? ... ce confort trebuie sa ai pe ea ? ... ce fin si rapid trebuie sa zboare pe autostrada ? ... ce senzatie trebuie sa ai cand iti bei cafeaua dimineata si te apuca seara dincolo de 1000 de km ? ... ce sentiment de libertate poti avea in saua ei ? Dar NU, NU, NU ... o ascundem intr-o remorca banala si renuntam la toate aceste senzatii dumnezeesti ! ... si pe ce motiv: ,,se uzeaza cauciucurile" ..... dap, sunt un dus ! Nu inteleg si gata !

 

@textex, iti urez cat mai multe calatorii, asa cum vrei tu ... cu remorca sau fara !

 

Doamne ce motocicleta !

... si mai ai si GPS la ea !

post-10224-0-00095700-1374653402_thumb.jpg

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Petrica, fiecare cu optiunile si socotelile lui, asa cum am mai spus. Mie asa mi-a dat mai bine in excursia asta, altele le-am facut si le voi face strict pe 2 roti.

Oricum, iti respect parerea.

Pe cuvant, daca stiam cate controverse va genera biata mea remorcuta, nici nu mai pomeneam de ea.

Ceva intrebari, comentarii sau chestii legate de excursia propriu-zisa nu sunt? Ca vad ca accentul e pus pe cei 3500 de km de ses si autostrada, zona care mie mi se pare total nesemnificativa. Am plecat fresh in sa, exact de unde devenea interesant pentru mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AI ECONOMISIT FIX TAXA DE PE AUTOSTRADA.......INTR-O TURA PLANUITA IN TREI ANI DAR COPIATA 90% DE PE ACEST FORUM(IN ULTIMUL MOMENT) .....FELICITARI PENTRU ""IMAGINATIE""!!!!!

IN ALTA ORDINE DE IDEI,NU ESTE NIMIC RAU CA AI FACUT ACEST LUCRU....DOAR DE ACEEA EXISTA ACEST FORUM,DAR NU ESTE FAIR PLAY SA FACI AFIRMATII DENIGRATOARE LA ADRESA CELOR CARE TE-AU INSPIRAT :nono: ......

IAR DIN PUNCT DE VEDERE AL POVESTII...CRED CA MAI ESTE UNA INCEPUTA INAINTEA TA CU ACELAS CONTEXT ...FELICITARI PENTRU ""COPY/PASTE""

 

P.S Dupa cum se poate vedea la statusul meu,nu sunt genul care sta si posteaza pe forum toata ziua.....mai ales sa intru in polemici cu unul si cu altul..dar indirect m-ai jignit si pe mine cand ai facut afirmatiile(ne argumentate) la adresa lui Vlad si a grupului nostru..

Eu personal am fost in trei ture cu Vlad si voi mai merge cu cea mai mare placere si in altele,iar din punct de vedere al costurilor, crede-ma ca nu ai economisit nimic!!!!!!!ba din contra..ai pierdut placerea de a lega noi prietenii, de a povesti la o bere cu prietenii ,de a stabilii ruta de a doua zi,etc etc.... si nu in ultimul rand de a merge in gasca !!dar asta este alta poveste,dupa cum am vazut tu ai un singur prieten!!!!!!!

O ZI BUNA SI ASFALT USCAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca s-a intors roata si ti-ai luat si tu o galeata cu laturi in spirit romanesc asa cum iti place. Am vrut sa zic initial ca nici nu vreau sa imi imaginez cat ti-a luat sa iesi din tara cu remorca "fresh" :) da n-am mai zis ca pe urma ziceai ca am ceva personal cu tine. Au zis-o altii...

Editat de knox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...a zis Petre Tutea una buna : " dupa ce ca suntem prosti , ne mai si inmultim ... " - se referea la noi romanashii bineinteles.

 

va doresc tocire frumoasa la cauciucuri ... prin remorci , pe coclauri ... pe oriunde , atata timp cat va place ceea ce faceti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AI ECONOMISIT FIX TAXA DE PE AUTOSTRADA.......INTR-O TURA PLANUITA IN TREI ANI DAR COPIATA 90% DE PE ACEST FORUM(IN ULTIMUL MOMENT) .....FELICITARI PENTRU ""IMAGINATIE""!!!!!

IN ALTA ORDINE DE IDEI,NU ESTE NIMIC RAU CA AI FACUT ACEST LUCRU....DOAR DE ACEEA EXISTA ACEST FORUM,DAR NU ESTE FAIR PLAY SA FACI AFIRMATII DENIGRATOARE LA ADRESA CELOR CARE TE-AU INSPIRAT :nono: ......

IAR DIN PUNCT DE VEDERE AL POVESTII...CRED CA MAI ESTE UNA INCEPUTA INAINTEA TA CU ACELAS CONTEXT ...FELICITARI PENTRU ""COPY/PASTE""

 

P.S Dupa cum se poate vedea la statusul meu,nu sunt genul care sta si posteaza pe forum toata ziua.....mai ales sa intru in polemici cu unul si cu altul..dar indirect m-ai jignit si pe mine cand ai facut afirmatiile(ne argumentate) la adresa lui Vlad si a grupului nostru..

Eu personal am fost in trei ture cu Vlad si voi mai merge cu cea mai mare placere si in altele,iar din punct de vedere al costurilor, crede-ma ca nu ai economisit nimic!!!!!!!ba din contra..ai pierdut placerea de a lega noi prietenii, de a povesti la o bere cu prietenii ,de a stabilii ruta de a doua zi,etc etc.... si nu in ultimul rand de a merge in gasca !!dar asta este alta poveste,dupa cum am vazut tu ai un singur prieten!!!!!!!

O ZI BUNA SI ASFALT USCAT!

Astea sunt genul de mesaje la care pur si simplu nu ai ce sa raspunzi. In fata unei asemenea demonstratii de (elegant spus) non sens, nu poti decat sa te inchini.

 

Vad ca s-a intors roata si ti-ai luat si tu o galeata cu laturi in spirit romanesc asa cum iti place. Am vrut sa zic initial ca nici nu vreau sa imi imaginez cat ti-a luat sa iesi din tara cu remorca "fresh" :) da n-am mai zis ca pe urma ziceai ca am ceva personal cu tine. Au zis-o altii...

Am fost la ora 13 in vama, plecat la 8,30 din Sibiu, deci ca de obicei. Iar pe autostrada, mergand constant cu 100, din motive aerodinamice, iti garantez ca am scos timpul normal, pentru ca nu am oprit o data la 300 km.

Alte nelamuriri in afara de remorca mai sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AI ECONOMISIT FIX TAXA DE PE AUTOSTRADA.......INTR-O TURA PLANUITA IN TREI ANI DAR COPIATA 90% DE PE ACEST FORUM(IN ULTIMUL MOMENT) .....FELICITARI PENTRU ""IMAGINATIE""!!!!!

IN ALTA ORDINE DE IDEI,NU ESTE NIMIC RAU CA AI FACUT ACEST LUCRU....DOAR DE ACEEA EXISTA ACEST FORUM,DAR NU ESTE FAIR PLAY SA FACI AFIRMATII DENIGRATOARE LA ADRESA CELOR CARE TE-AU INSPIRAT :nono: ......

IAR DIN PUNCT DE VEDERE AL POVESTII...CRED CA MAI ESTE UNA INCEPUTA INAINTEA TA CU ACELAS CONTEXT ...FELICITARI PENTRU ""COPY/PASTE""

 

P.S Dupa cum se poate vedea la statusul meu,nu sunt genul care sta si posteaza pe forum toata ziua.....mai ales sa intru in polemici cu unul si cu altul..dar indirect m-ai jignit si pe mine cand ai facut afirmatiile(ne argumentate) la adresa lui Vlad si a grupului nostru..

Eu personal am fost in trei ture cu Vlad si voi mai merge cu cea mai mare placere si in altele,iar din punct de vedere al costurilor, crede-ma ca nu ai economisit nimic!!!!!!!ba din contra..ai pierdut placerea de a lega noi prietenii, de a povesti la o bere cu prietenii ,de a stabilii ruta de a doua zi,etc etc.... si nu in ultimul rand de a merge in gasca !!dar asta este alta poveste,dupa cum am vazut tu ai un singur prieten!!!!!!!

O ZI BUNA SI ASFALT USCAT!

 

:)))) Nu ma pot abtine! Tu vorbesti de altul ca nu are imaginatie si ca copiaza tura dupa altii cand tu platesti sa iti organizeze altul concediu. Da stiu...nu e acelasi lucru...poate ca platesti sa legi noi prietenii :))))))

 

On topic: sa va fie invatatura de minte sa va povestiti turele la necunoscuti. Intotdeauna o sa se gaseasca unul sa va umple topicul cu mizerii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On topic: sa va fie invatatura de minte sa va povestiti turele la necunoscuti. Intotdeauna o sa se gaseasca unul sa va umple topicul cu mizerii.

De acord 100%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

:)))) Nu ma pot abtine! Tu vorbesti de altul ca nu are imaginatie si ca copiaza tura dupa altii cand tu platesti sa iti organizeze altul concediu. Da stiu...nu e acelasi lucru...poate ca platesti sa legi noi prietenii :))))))

Gresit !

Platesti comoditatea ... daca se poate intelege chestia asta !

 

On topic: sa va fie invatatura de minte sa va povestiti turele la necunoscuti. Intotdeauna o sa se gaseasca unul sa va umple topicul cu mizerii.

Editat de dydy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

:)))) Nu ma pot abtine! Tu vorbesti de altul ca nu are imaginatie si ca copiaza tura dupa altii cand tu platesti sa iti organizeze altul concediu. Da stiu...nu e acelasi lucru...poate ca platesti sa legi noi prietenii :))))))

 

On topic: sa va fie invatatura de minte sa va povestiti turele la necunoscuti. Intotdeauna o sa se gaseasca unul sa va umple topicul cu mizerii.

intrebare:

 

tu nu ai calatorit niciodata cu o agentie turistica?????

 

sau poate pana la mamaia ... nu i nevoie!!!!!!

 

pardon... CAMPULUNG ....

 

"#3198412Chestii de facut in Campulung Muscel

Posted by smire on 07 August 2012 - 12:45 PM in Motociclisti in timpul liber

Daca vreti sa va plimbati prin oras sa vedeti ceva frumos, mergeti la manastirea Negru Voda. E o oaza de liniste. Apoi e un drum frumos de facut pe deal, de unde se poate vedea orasul de la umbra unor meri...nu-mi amintesc cum se cheama satul, dar cum veniti dinspre Pitesti, o luati in dreapta, se vede de jos, e un drum cu serpentine frumoase de urca pe deal. Mai e de mers la Bughea bai pentru balaceala, dar nu stiu exact cum este ca nu am ajuns acolo. Si cum a spus si Bogdan, cabana Voinea si mausoleul. Si inspre Leresti mai este de explorat...nu am mers decat putin in directia aia.

 

Aha, si inainte de Campulung, pe drumul de Pitesti, sunt ramasitele unei vechi asezari romane, pe dreapta...este un indicator la sosea.

 

De mancat si baut nu cunosc."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...