Sari la conținut

Accident Marriot


enduristull
 Share

Postări Recomandate

Am ajuns la 3 minute dupa ce baiatul a fost bagat in salvare,din cate am inteles avea ceva julituri,purta doar casca,era in tricou.....motorul un R1,numere b 22 sau 21 XIT,rudele nu erau ajunse am inteles de la un domn ca au fost anuntate,motorul destul de avariat,masina care i-a taiat calea la fel,am inteles de la acel domn care il ajutase si care statea langa motor ca cel cu volvo ii taiase calea in aceea bretea de intors si l-a trantit jos,baiatul s-a lovit si de copacul din poza....Sper sa auzim de bine!!! Daca are cineva detalii in plus...


daca recunoaste cineva motorul,numarul ceva va rog detalii,nu am putut sta foarte mult eram cu masina pe avarii in statia de acolo si deja militienii faceau scandal....

post-41715-0-15299700-1374362143_thumb.jpg

post-41715-0-80917900-1374362158_thumb.jpg

Editat de enduristull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai de capul meu nu se mai termina cu accidentele....

r1 si doar casca, fara altceva ...

sper sa traga singur niste concluzi...

insanatosire grabnica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa incaltaminte, cel de langa motor e dl. Marius de la MotoLouis. Dar poate gresesc.

Daca el este cel ce l-a ajutat am incredere ca a avut grija de moto si de baiat asa cum trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram cu accident la Panduri el la Marriot. Accidentul si strada.

Sa scape sanatos, cel mai important.

 

Intamplarea face ca mergand spre fast-food-ul de la Marriot am vazut motorul tau la Panduri si ne-am zis "Doamne fereste!". La 10 minute dupa am vazut patania colegului cu R1.

 

Pe scurt, dupa ce am auzit impactul, am vazut motorul in aer si lovindu-se de pomul respectiv. Am traversat repede, colegul era constient, isi daduse casa jos singur, avea intr-adevar multe julituri si se plangea de dureri la sold. Nasol e ca a dat cu capul destul de rau de bordura.

 

Volvo-ul, desi a fost mutat inainte de sosirea Politiei, era oprit cumva intre banda 2 si 3, deci spusele soferului care posta in "Alba ca Zapada" nu se coroboreaza nici cu pozitia masinii nici cu urma de impact.

 

Nu sunt partinitor si nu am nimic personal cu soferul dar atitudinea pe care a avut-o m-a scos din minti. Nici macar nu l-a interesat de motociclist, era mai preocupat de confortul nuntasilor (era "lider de coloana" la o nunta), si sa linisteasca pe toata lumea ca el e OK. A aberat multe in cele doua ore dar e de prisos sa le mentionez.

 

Oricum, doi amici ai colegului au venit si au spus ca or sa se ocupe de motor, si probabil au anuntat si familia.

 

Sper sa fie OK colegul si sa scape fara complicatii.

 

Daca amicii lui citesc topicul ii anunt ca am pozele de la fata locului in caz de nevoie, din pacate nu am reusi sa fac inainte sa se mute masina, stand langa el.

 

Dupa incaltaminte, cel de langa motor e dl. Marius de la MotoLouis. Dar poate gresesc.

Daca el este cel ce l-a ajutat am incredere ca a avut grija de moto si de baiat asa cum trebuie.

 

Asa e, eram impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jungla. Toată lumea are pile la politie sau beneficiază de pe urma prostiei și nepăsarii acestora.. Mai puțin victima. Martorii sunt ignorați... Fiecare muta mașină cum vrea... Jungla. Îmi pare rău Pt băiat. Sper sa se facă bine ca asta e important...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce viteza avea R1-ul? Mai mult ca sigur nu 60km/h? Doar nu-ti iei R1 sa mergi ca melcul! E ca boala SIDA, te hazardezi s-o practici fara prezervativ, poti s-o iei.

 

Cine-i urmatorul pe lista ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce viteza avea R1-ul? Mai mult ca sigur nu 60km/h? Doar nu-ti iei R1 sa mergi ca melcul! E ca boala SIDA, te hazardezi s-o practici fara prezervativ, poti s-o iei.

 

Cine-i urmatorul pe lista ?

Din spusele babelor de pe margine 300+

 

Sa fim seriosi acum si cu viteza si fara viteza poti sa o patesti . E adevarat cu cat viteza e mai mica cu atat ai mai multe sanse,dar in cazul de fata nu se stie nimic. Si pana la urma da nu iti iei R1 sa mergi ca melcul ,dar un om constient stie cum sa isi limiteze mana in functie de zona/trafic etc Am vazut prin diferite topicuri ai unele postari destept ,dar cateodata o dai si tu in bara. Nu mi-o lua in nume de rau ,esti mult mai experimentat ca mine si poate mai in varsta si respect asta.

 

Sanatate baiatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Pe zi ce trece sunt tot mai multi dobitoci care invart covrigul

In cateva zile state in provincie am evitat o multime de retardati

Logan intrat in depasirea unui autobuz la sacrificiul...meu

Utilaje argicole care depasesc carute fara sa ii interezeza de cei care vin din sens opus

 

 

Cireasa de pe tort e ca am fost apostrofat de un cunoscut cand am trecut la mai putin de 1 metru in curba pe langa un tir care s-a bagat pe banda mea ca sa evite o groapa

Explicatia manelozaurului....tu ai fost de vina ca ai trecut atat de aproape de el.omu avea dreptul sa se bage pe banda ta cu tiru daca pe partea lui era o groapa ce trebuia evitata

Bine ca i-au anulat permisul la 1 an dupa ce la dobandit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe zi ce trece sunt tot mai multi dobitoci care invart covrigul

In cateva zile state in provincie am evitat o multime de retardati

Logan intrat in depasirea unui autobuz la sacrificiul...meu

Utilaje argicole care depasesc carute fara sa ii interezeza de cei care vin din sens opus

 

 

Cireasa de pe tort e ca am fost apostrofat de un cunoscut cand am trecut la mai putin de 1 metru in curba pe langa un tir care s-a bagat pe banda mea ca sa evite o groapa

Explicatia manelozaurului....tu ai fost de vina ca ai trecut atat de aproape de el.omu avea dreptul sa se bage pe banda ta cu tiru daca pe partea lui era o groapa ce trebuia evitata

Bine ca i-au anulat permisul la 1 an dupa ce la dobandit

 

Astia sunt toti inapti dpdv psihologic, dracu sa i tune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cand am facut topic cu "Noua moda in moto" ....au sarit sacalii cu gura ca ei merg pe motor asa cum vor ei ca este cald ...etc

Accidente de genut asta ar trebuii sa ne constientizeze ca tricoul pe motor este cel mai mare dusman....geaca cu protectii si nu mai este la fel

Sanatate rider-ului si multa MINTE pt cei care merg in tricou...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cand am facut topic cu "Noua moda in moto" ....au sarit sacalii cu gura ca ei merg pe motor asa cum vor ei ca este cald ...etc

Accidente de genut asta ar trebuii sa ne constientizeze ca tricoul pe motor este cel mai mare dusman....geaca cu protectii si nu mai este la fel

Sanatate rider-ului si multa MINTE pt cei care merg in tricou...

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care merg in tricou si pantaloni scurti o fac pe barba lor...majoritatea in Bucuresti din ce am vazut,pe SS-uri bineinteles...asadar combinatia este cu atat mai rea cand in oras sunt atatia soferi de duminica la volan care nu se asigura vreodata in oglinzi/schimba benzile fara semnal si tufe care si-au luat permisul pe neve si se macheaza/vorbesc la telefon..o multime de pitipoance in SUVuri mai ales in cartierele de fite am observat,mare atentie la ele,se baga in trafic crezand ca marimea masinii le da prioritate in orice situatie...

Din pacate de multe ori cei de genu au relatii si scapa ieftin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care merg in tricou si pantaloni scurti o fac pe barba lor...majoritatea in Bucuresti din ce am vazut,pe SS-uri bineinteles...asadar combinatia este cu atat mai rea cand in oras sunt atatia soferi de duminica la volan care nu se asigura vreodata in oglinzi/schimba benzile fara semnal si tufe care si-au luat permisul pe neve si se macheaza/vorbesc la telefon..o multime de pitipoance in SUVuri mai ales in cartierele de fite am observat,mare atentie la ele,se baga in trafic crezand ca marimea masinii le da prioritate in orice situatie...

Din pacate de multe ori cei de genu au relatii si scapa ieftin...

stiu eu un caz concret...o gajica cu un x5 imi povestea ca daia i-a luat tasu ditai jipanu sa fie impunatoare in trafic si daca e mare ceilalti se vor da din calea ei....RAU AM AJUNS!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu eu un caz concret...o gajica cu un x5 imi povestea ca daia i-a luat tasu ditai jipanu sa fie impunatoare in trafic si daca e mare ceilalti se vor da din calea ei....RAU AM AJUNS!!!

Ptr traficul din Romania , se recomanda : TAB -ul : . Macar ptr vreo 2 ani . Dupa aia se mai " linistesc " apele si se va putea incepe educatia rutiera .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@enduristull asta dovedeste ce mentalitate de retardati au oamenii din Bucuresti,prostia/cm patrat este supraunitara la fiecare pas.Mai ales patzachinele astea care nici macar la cratiţă nu mai sunt bune,lor le trebuie coloşi in trafic,ca si asa nu e destul de aglomerat in Bucuresti.De cate ori mi-a fost taiata faţa cand eram cu masina, de pitipoance dinastea,ma bucur ca nu eram eu atunci pe 2 roti.Nu intuiesti ce vor sa faca te dau pe jos.....daca nu ne pazim noi,e degeaba,multe maimuţe la volan...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergi linistit in oras nu prea ai cum sa freci gumele la 2 cm de margine, asa cum sunt la motocicleta din poze. Well, nimeni nu e sfant...

:) serios?

Inseamna ca inainte de viraje, tu te dai jos de pe mobra si o impingi ?

Exista sute de curbe pe drumurile din bucuresti pe care poti sa le iei foarte inclinat si sa fii si safe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cand am facut topic cu "Noua moda in moto" ....au sarit sacalii cu gura ca ei merg pe motor asa cum vor ei ca este cald ...etc

Accidente de genut asta ar trebuii sa ne constientizeze ca tricoul pe motor este cel mai mare dusman....geaca cu protectii si nu mai este la fel

Sanatate rider-ului si multa MINTE pt cei care merg in tricou...

:agree: se demonstreaza incaodata ca SS + tricou, nu da bine pe asfalt ! :)) insanatosire baiatului si "multa MINTE " !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@enduristull asta dovedeste ce mentalitate de retardati au oamenii din Bucuresti,prostia/cm patrat este supraunitara la fiecare pas.

 

unii oameni din Bucuresti. Nu toti bucurestenii sunt cretini. De fapt, cred ca mai putin de jumate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...