Sari la conținut

In loving memory


Arthur E
 Share

Postări Recomandate

Lansez acest topic , din dorinta de a crea un loc in care prietenii sa poata vorbi despre prieteni , in care fiecare sa poata depana o poveste sau o intamplare alaturi de cei care nu mai sunt printre noi . Toti au lasat in urma lor , prieteni , familii , amintiri . Toti acesti oameni , mai au povesti de spus . Povesti frumoase . Toti acesti oameni mai au prieteni . Prieteni adevarati .

Imi doresc ca acest topic sa poata aduce un zambet pe buze si sa poata arata ca inca suntem oameni . Sa poata arata ca nu au fost uitati si ca sunt tinuti minte si vor fi tinuti minte asa cum au fost ei .

Si as incepe aici cu o persoana cu care mi-a fost dat sa ma intersectez de cateva ori in viata . A fost destul sa inteleg ce fel de om este si sa consider ca merita sa fie amintit : Adi QAZ !

 

 

Cu tot respectul . . . , , .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun ca atunci cand se "comemoreaza" o persoana sa fie pus si linkul catre topicul accidentului (daca exista) si/sau linkuri cu articole din presa despre accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun ca atunci cand se "comemoreaza" o persoana sa fie pus si linkul catre topicul accidentului (daca exista) si/sau linkuri cu articole din presa despre accident.

Ideea topicului si-ar pierde scopul amintind cum au plecat dintre noi . Toti stim asta si multi am fost scarbiti de circul ce precede cate un accident .Am vrut ca aici sa scrie prietenii lor , cunostintele lor . Sa scrie oameni care au fost aproape de ei si care chiar au ce povesti . Oameni care sa-si aminteasca cu placere de ei . Ce-l putin asta era ideea mea cand am creat acest topic si tot in aceasta idee am rugat si moderatorii sa nu permita abaterile inutile de la tema .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu te plictisesti in casa observ.

Mai bine ai pune mana pe telefon si ai suna familia si apropiatii, sau i-ai ajuta familia decat sa faci vrajeala asta.

Iarta-ma , dar nu ma simt in stare sa ma cobor la nivelul tau . Sper sa nu te retin .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarta-ma , dar nu ma simt in stare sa ma cobor la nivelul tau . Sper sa nu te retin .

Imi dau seama ce coeficient de inteligenta ridicat ai tu, daca atat te-a dus capul sa faci.

Ma faci sa te fac idiot ca asta esti, mai faci si aroganta pe deasupra tu desteptule.

Ce rahan rezolvi cu topicul asta, in afara faptului ca nu lasi oamenii sa isi vada de viata lor si rascolesti sentimentele unora ?

Mergi si aprinde o lumanare macar daca bani n-ai sa dai familiei care au pierdut un membru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi dau seama ce coeficient de inteligenta ridicat ai tu, daca atat te-a dus capul sa faci.

Ma faci sa te fac idiot ca asta esti, mai faci si aroganta pe deasupra tu desteptule.

Te superi daca te ignor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... S-a dus si topicul asta in pwla, ca de obicei....

 

Eu unul nu inteleg o chestie: daca (,) cuiva nu-i convine un topic, de ce se baga in seama ca (,) chilotii in c.ur? Te uiti, nu-ti convine, nu mai intri pe topicul respectiv. Dar este la moda pe acest forum, unora le place foarte mult sa fie in postura de chiloti in c.ur......

Editat de scania.topline
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca opinia mea sa nu fie luata in nume de rau, e doar opinia mea.

 

Eu nu cred in manifestarea in public a unor sentimente de pierdere a celor dragi. Cred in gestul retinut, facut cu fereala, cred in gestul care are greutatea lui doar cand e facut in soapta, cand putini ochi sunt prezenti. Nu cred nici in inmormantari fastuase, in pomeni pantagruelice si nici in omagii postume ale cohortelor. Durerea e un sentiment prea intim si prea delicat pentru a fi exhibat.

 

Cunoscutii stiu deja unde sa aduca omagiile. Necunoscutii sunt doar ipocriti care scriu "RIP" si vor sa zica "ma bucur ca n-am fost eu".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Qaz , a fost unul din oamenii care s-a implicat in lansarea proiectului Banat Poker Run , pe langa multi altii . Din nefericire , a plecat dintre noi inainte de lansarea proiectului , insa Poker Run - ul a fost continuat fiindu-i dedicat in totalitate . Acest concurs , se tine in fiecare an , de atunci . Avand in vedere reactiile aparute , ma intreb daca nu cumva este la fel de sinistru sa porti pe geaca / vesta , un patch pe care sa scrie " in memoriam " . . ? Imi cer scuze daca am suparat si rog un moderator sa inchida acest topic . Va multumesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... S-a dus si topicul asta in pwla, ca de obicei....

 

Eu unul nu inteleg o chestie: daca (,) cuiva nu-i convine un topic, de ce se baga in seama ca (,) chilotii in c.ur? Te uiti, nu-ti convine, nu mai intri pe topicul respectiv. Dar este la moda pe acest forum, unora le place foarte mult sa fie in postura de chiloti in c.ur......

 

pentru ca trebuie sa te dai in stamba unde poti si tu.

nici eu nu inteleg ce are cu postul asta individul de comenteaza aiurea.

 

oameni si oameni intalnim

Editat de adovis77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos topic.Bravo Arthur!Am avut un weekend de cosmar dar mi-ai inseninat ziua cand vad ca mai sunt oameni care nu uita.Am zambit si eu la pozele cu uriasul nostru QAZ.Frumoase amintiri...Poker Run,Mos Craciun pe motocicleta.Multumesc.

 

Citind topicul mi-am dat seama si cati dobitoci frecventeaza internetul (Da WTF:despre tine e vorba.Nu uita sa-mi dai REPORT)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos topic si sincer,nu pot sa vad cum se intineaza ,prin posturi de o grosolanie maxima,memoria unora care nu mai sunt printre noi!

Respectul....ala de care se vorbeste nu a iesit si in calea voastra ,macar sa-l mirositi???....Voi ,motociclistii de tastatura cu kilometrii in litere si capul tubeless lasati macar acest topic dedicat liber de comentarii ce nu au legatura cu subiectul!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ar trebui facuta o sectiune separata la accidente, unde prietenii (care vor) sa dedice cate un topic celui care a murit pe doua roti. Poze, intamplari haioase, amintiri. Asa intr-un singur topic iese invalmaseala. Personal nu imi place sa ma manifest asa si sper nici sa nu am ocazia vreodata, dar sunt oamni si oameni, cum s-a mai spus. Daca e sa vorbim in general, ori de cate ori te manifesti public, de exemplu pe forumul asta, se cheama ca te exhibi, chiar si atunci cand, culmea, te exprimi impotriva acestei practici in numele decentei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok topicul, Arthur.

Este FORUM, adica acel loc unde oamenii isi exprima ideile, parerile, bla bla-urile.

Nu va place, nu cititi, nu va obliga nimeni, cum spunea si un amic mai sus (si da, si el luat la "alea alea" din pacate...).

Omu' a scris despre un prieten (si sper ca multi sa o faca aici) pe care l-a pierdut. Este un REMEMBER, este un omagiu adus celor care au insemnat ceva pentru noi. Nu vad cu ce va incomodeaza ideea.

Amatorii de poze gen "ogrish" sau subiecte de scandal, cautati in alta parte daca nu va satisface indeajuns ideea comemorarii prietenilor nostri.

Cei care n-au nimic de facut sunteti voi, cei care scrieti "nimic". Adica doar afirmatii contradictorii, de dragul de a posta.

Nu v-a invitat nimeni sa postati !

Va credeti destepti. Realitatea demonstreaza contrariul...

 

+1 Arthur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tot aici ati putea sa o comemorati si pe Madalina, ca pana la urma el a fost om, omeneste a gresit, dar a luat si o viata cu el. Deci comemorati-o si pe ea daca tot va apucati sa puneti poze,ganduri,amintiri...

Este foarte corect ce spui dar eu nu am cunoscut-o personal pe Madalina . Ce as putea spune despre ea ? Sunt altii care pot sa povesteasca despre ea . De uitat nu se va uita ptr ca numele lui Qaz va fi mereu legat de cel al Madalinei . In schimb Qaz a fost in Timisoara , a participat la fel si fel campanii , a baut vin fiert la Sorin in cafenea unde am impartit aceeasi banca cu el .Corectez : la Sorin in magazin ! Se strangeau produsele pe margine , se scoteau motocicletele in strada si locul devenea cafenea ! Tot din aceste principii nu am mentionat nici numele lui Andrei Popoviciu " Matasosu " . A fost de asemenea un om deosebit si a ramas in amintirea multor motociclisti Timisoreni cu state vechi , dar eu personal nu am avut tangenta cu el . O zi placuta .

Editat de Arthur TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un topic, era pinned la un moment dat, Jurnalul Negru parca-i zicea... de fapt am gasit doua.

 

/index.php?/topic/130272-forumisti-morti/?hl=jurnalul

 

/index.php?/topic/21807-jurnalul-negru/?hl=jurnalul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un topic, era pinned la un moment dat, Jurnalul Negru parca-i zicea... de fapt am gasit doua.

 

/index.php?/topic/130272-forumisti-morti/?hl=jurnalul

 

/index.php?/topic/21807-jurnalul-negru/?hl=jurnalul

 

Exact asta nu am vrut aici . Cum au murit , din ce cauza . . . s-a scris si se va mai scrie dar nu o fac ce-i care iau cunoscut . Este evident de ce si atunci de ce sa nu se scrie si cine au fost ei , cu adevarat ?

Editat de Arthur TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...