Sari la conținut

accident mortal ciorogarla


COObra
 Share

Postări Recomandate

un om prost nu invata nimic de-a lungul vietii, un om normal invata din greseli, oamenii mai inteligenti incearca sa invete din greselile altora.

 

Din pacate prea multi destepti mor din cauza prostilor! E nedrept dar asta e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

moarte TIRistilor!

De ce ??

Crezi ca o sa iti vina apa minerala la hypernarket cu moto sau cu roaba ???

 

Ar trebui taiati si toti pomii,astupate santurile,darmate casele,scosi parapetii,tot globul sa fie asfaltat ca in palma fara denivelari,masinile sa dispara si atunci tot ar exista riscul ca doi motociclisti sa se loveasca intre ei !!

 

Trebuie doar ca cei in viata sa traga ceva invataturi de la rubrica ACCIDENTE,sa le si aplice in trafic si atunci numarul victimelor va scadea....

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ??

Crezi ca o sa iti vina apa minerala la hypernarket cu moto sau cu roaba ???

 

Ar trebui taiati si toti pomii,astupate santurile,darmate casele,scosi parapetii,tot globul sa fie asfaltat ca in palma fara denivelari,masinile sa dispara si atunci tot ar exista riscul ca doi motociclisti sa se loveasca intre ei !!

 

Trebuie doar ca cei in viata sa traga ceva invataturi de la rubrica ACCIDENTE,sa le si aplice in trafic si atunci numarul victimelor va scadea....

 

man te rog nu mai bea atata cafea pana la pranz, ca uite ce se-ntampla :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog un moderator sa inchida acest topic.Am Vrut ceva si iese altceva.Eu sunt inscris la Clubopel dar acolo si se intampla asa ceva.Nu vreau sa ma cert cu nimeni,imi cer scuze pentru unele iesiri si cu asta inchid si nu mai urmaresc aceste discutii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti invata , de exemplu, ca in apropierea intersectiilor e bine sa reduci viteza chiar daca ai prioritate, pentru ca nu stii cat de atenti sunt ceilalti participanti la trafic. Iar pentru asta nu trebuie sa-ti dezvolti nici un reflex, nu trebuie sa mergi in poligon.

 

Tie nu ti se pare ca e de invatat nimic din accidente? E nasol, in cazul asta...

Asta nu e reflex din pacate. Sa intrii cu 200 in intersectie tine de simtul de conservare.

 

Chiar trebuie sa explic ca la prosti ce e ala un reflex si ce se invata din practica si ce din teorie.

Cand intri cu 70km intr-o curba si iti iese ceva in fata sa stii cum sa eviti acel iti trebuie reflex ca nu ai timp sa gandesti.

Sa mergi pe prima banda cu masini parcate pe dreapta si strazi latularnice stiind ca unu la volanul unei masini care iese nu are vizibilitate si trebuie sa iasa un pic cu botu masinii in strada iar tine de cat de duce capul.

Sa franezi de la 80-90km/h la 0 in cel mai rapid si practic mod fara sa pierzi aderenta iti trebuie practica.

 

 

Ti-am dat 4 exemple acu poate gelatina din cap o sa prelucreze informatia si isi da seama ce am vrut sa zic.

Editat de Kidooz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog un moderator sa inchida acest topic.Am Vrut ceva si iese altceva.Eu sunt inscris la Clubopel dar acolo si se intampla asa ceva.Nu vreau sa ma cert cu nimeni,imi cer scuze pentru unele iesiri si cu asta inchid si nu mai urmaresc aceste discutii.

Suntem de mirul lumii ! Ajunge tatal baiatului sa-si ceara scuze :whip: . Cred ca era una din putinele persoane ce ar fi trebuit sa beneficieze de intelegere .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu consider ca s-a spus ce era de spus...si s-a invatat ce era de invatat...conduceti prudent ca nu are nimeni grija de voi..si luati mereu in considerare ca si altii pot sa greseasca, nu doar voi...nu cred ca mai are nimeni poze sau informatii...cred ca e momentul sa se inchida, pentru a nu amplifica sentimentele familiei

Editat de Tince1290
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut de multe ori prin locul cu pricina, atat cu masina cat si cu motocicleta, din ambele directii. Nu este un loc periculos, cu atat mai putin unul in care sa mori la ghidon.

Nu vreau sa fac pe moralistul aici pe forum, cum n-o fac nici in viata reala. Merg in tricou si adidasi de 4 ani prin oras, sa nu mai zic de cativa kilometri aproape zilnic pe DN1. Nu respect nici eu limitele de viteza in oras, uneori circul cu 2x viteza legala, cand traficul e de asa natura.

 

Chiar si asa, mi se pare ca lumea a cam luat-o razna. Nu vreau sa rascolesc familia si tatal decedatului, dar oricat de intelegator as fi nu pot pricepe cum sa iti lasi copilul fara carnet si cu CBR-ul pe strazi. Pentru ca scopul sectiunii de accidente e sa invatam ceva din ea, asta ar fi primul lucru de invatat: nu ai ce sa cauti fara disciplina si experienta traficului la ghidonul motocicletei!! Daca esti parinte, fa-ti timp si explica-i copilului tau lucrurile astea! Daca ai un prieten si-l vezi ca-l ia valul, pune mana si explica-i unde o sa ajunga!

 

Presupun ca nu e nimeni care citeste aici strain de "microbul" de care se vorbea mai sus. Partea si mai frumoasa e sa practici motociclismul asta astel incat sa te bucuri cat mai mult de el.

O plimbare la pas prin centru, sa ai timp sa te uiti dupa toate fetele, e mai misto decat o forja aiurea noaptea.

O iesire pe un drum virajat din afara e mai misto decat o depasire "la mustata" pe centura.

Sunt locuri in care trebuie sa folosesti motocicleta aia mai lejer asa...si sunt locuri unde poti sa mergi cu ea dupa pofta inimii. Trebuie sa te duca putin capul sa le deosebesti.

 

Imi cer scuze fata de familie pentru durerea provocata, dar asta e realitatea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un om prost nu invata nimic de-a lungul vietii, un om normal invata din greseli, oamenii mai inteligenti incearca sa invete din greselile altora.

 

Iezact.

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ai treaba pe vreun alt forum si noi te retinem..

Nu am treaba, nu ma retii deloc.

 

Doar ca sunteti cativa dobitoci pe forum care "impart moarte" tiristilor, conservarilor si mai stiu eu cui.

In fiecare din aceste categorii sunt "uscaturi, ca in orice padure", dar si oameni de treaba. Dar voi bagati pe toata lumea in aceeasi oala, va repeziti cu "moarte lor". De exemplu, daca vreunul cu ZX6R'08 ar face vreo boacana urata, ti-ar conveni sa zica cineva "moarte celor cu ZX6R'08"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloooo , lumea ! Isi mai aduce cineva aminte despre ce era vorba in topicul asta ? Mai putin si va bateti dar fara sa va intrebati de ce ! Haideti la o tigara , bem si o cafa si o sa vedeti altfel lucrurile :) . Parca suntem nebuni : ne certam cu vii ptr cei morti si invers .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloooo , lumea ! Isi mai aduce cineva aminte despre ce era vorba in topicul asta ? Mai putin si va bateti dar fara sa va intrebati de ce ! Haideti la o tigara , bem si o cafa si o sa vedeti altfel lucrurile :) . Parca suntem nebuni : ne certam cu vii ptr cei morti si invers .

Da, s-a (ne-am) cam intors lumea cu susul in jos. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha nu, e din seria Moarte - conservarilor

- biciclistilor

- mecanicilor de locomotiva

 

scania, nu m-ar deranja man, posturile de genu sunt de obicei scrie la caterinca si nu e un atac la persoana - fie ea (persoana) conservar, tirist, biciclist, zx6rist

 

:offtopic:

Editat de ciubix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha nu, e din seria Moarte - conservarilor

- biciclistilor

- mecanicilor de locomotiva

 

scania, nu m-ar deranja man, posturile de genu sunt de obicei scrie la caterinca si nu e un atac la persoana - fie ea (persoana) conservar, tirist, biciclist, zx6rist

 

:offtopic:

Let it be, it doesn't have sense...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloooo , lumea ! Isi mai aduce cineva aminte despre ce era vorba in topicul asta ?

 

Sigur ca da. E vorba de accidentul din Zarnesti, in care o baba pe un R8 cu anvelope dot 98 a lovit un caine beat in slapi si l-a aruncat intr-un vapor.

 

Moarte vapoarelor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...