Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

Acum 6 ore, ENEOS a spus:

A 3-a poziție nu prea mi s-a părut că ar fi cedat-o.


Cam cate ai fi vrut sa cedeze?!

Si a cedat-o si pe a treia, aia a lu' Russel, daca nunprimea de la boxe interzis il depasea demult. Si pe el si pe Noris.

Mie driveroftheday mi s-a parut Leclerc. Fara el nu castiga Junioru'. Cu toata tactica lui senzationala de pe ultimele ture. Chiar, sclipitor Carlito, l-a dus capu'.

Oricum, m-am simtit bine azi, nu i-am vazut deloc boticul beizadelei...

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 oră în urmă, Speedy.K a spus:

Cam cate ai fi vrut sa cedeze?!

Aia o fi fost cedare a poziției sau depășire? Oricum nu s-a grăbit deloc cu ea. Iar manevra cu scurtătura a fost premeditata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu răspund decât în fața marii adunări naționale!

Cred că s-ar putea demonstra cu datele telemetriei, s-a văzut că a accelerat blană pe direcția aia, nu a fost împins sau ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 hours ago, Speedy.K said:

Mie driveroftheday mi s-a parut Leclerc. Fara el nu castiga Junioru'.

 

De ce? Este drept că l-a cam protejat pe Sainz, dar n-a putut să facă mare lucru. A rezistat doar câteva viraje când l-au prins Mercedes-urile, având pneuri la vel de vechi ca și Sainz. Pentru mine Leclerc subperformează de la Zandvoort încoace.

 

13 hours ago, Speedy.K said:

nu i-am vazut deloc boticul beizadelei...

 

Te referi la Stroll? Sau la Max Emilian?

 

12 hours ago, ENEOS said:

Iar manevra cu scurtătura a fost premeditata.

 

Oarecum. A fost cinic, cel mai probabil spera să fie îndeajuns de rapid încât să-și permită să ia cele 5s de penalizare și să iasă tot în fața celor doi (Russell și Norris) la final. Când a văzut că nu reușește, a cedat pozițiile. Aia cu "George pushed me off" a fost praf în ochi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 18.09.2023 la 7:40, ENEOS a spus:

Nu răspund decât în fața marii adunări naționale!

Cred că s-ar putea demonstra cu datele telemetriei, s-a văzut că a accelerat blană pe direcția aia, nu a fost împins sau ceva.


Stiu ce spui, ce vroiam eu sa zic e ca nu se poate dovedi, deci hotul ramane negustor cinstit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Era doar o chestiune de timp, de cel puțin câteva curse încoace. Mai interesant și important mi se pare venirea în formă a celor de la McLaren și mai ales victoria lui Piastri de ieri. Victorie în primul lui sezon. Tipul are stofă de mare pilot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, danypop said:

Dap, clar. Osama binRussel a fost vinovat 100%

 

Nu înțeleg de ce. Unde să fi mers Russell? Era între Hamilton și Verstappen. Sir Liuis se aștepta poate ca George să-l ferească? Cum?


Hamilton avea destul loc în stânga. Russell nu mai avea unde să meargă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, PzKpfW a spus:

 

Nu înțeleg de ce. Unde să fi mers Russell? Era între Hamilton și Verstappen. Sir Liuis se aștepta poate ca George să-l ferească? Cum?


Hamilton avea destul loc în stânga. Russell nu mai avea unde să meargă.

Evident ca era o ironie. Omu negru nu greșește niciodată 🙂

Acum 2 ore, Speedy.K a spus:

Omu' nu e idiot.

Nu e idiot, e foarte idiot. Cum @#@& sa virezi in ala de lângă tine imediat ce ai trecut cu jumătate de mașina de el. Ce credea ca o sa se întâmple? 🤦‍♂️

Și apoi mai și latră pe radio ca vezi doamne l-a scos propriul coleg din cursă 🤢

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Speedy.K a spus:

Tu nu vezi nicio diferenta intre a gresi si a fi idiot? Tu nu gresesti niciodata cu nimic? 

Bada, dar nu arunc vina pe celălalt când se vedea din avion cine e vinovat. Și nu e prima oara când face manevre de genul,chiar anul acesta mai are vreo 2 de genul. E 7 Time World Champion, nu Piastri rookie🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Speedy.K said:

Daca era idiot tacea malc dupa ce vedea reluarile, nu se mai deranja sa-si ceara scuze.

 

Având în vedere comentariile pe care le-a făcut la cald, după incident (I'm being taken out by my own teammate), a trebuit să clarifice. Idiot nu este, dar este puțin nepermisă greșeala lui, și este una pe care Hamilton de acum 5-6 ani probabil nu ar fi făcut-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...