Sari la conținut

Accident craiova ?!


Fulguletz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 344
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Posturile voastre nu au legatura cu accidentul. Au legatura cu faptul ca o fata are are Hayabusa, si-a permis sa fie aroganta cu voi acu' ceva vreme. Si nu mai puteti de "binele" ei, asa cum a fost si atunci. De fapt, posturile nu transmit, "bah, nu este bine sa te sui baut pe motor", ci "bine c-a dat cu tartitza de pamant, asa-i trebuie daca..."

Daca ar fi sa judece cineva pe majoritatea care ati postat aici, dupa aroganta de care dati dovada, jumatate dintre voi ar trebui sa fi fost in spital pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posturile voastre nu au legatura cu accidentul. Au legatura cu faptul ca o fata are are Hayabusa, si-a permis sa fie aroganta cu voi acu' ceva vreme. Si nu mai puteti de "binele" ei, asa cum a fost si atunci. De fapt, posturile nu transmit, "bah, nu este bine sa te sui baut pe motor", ci "bine c-a dat cu tartitza de pamant, asa-i trebuie daca..."

Daca ar fi sa judece cineva pe majoritatea care ati postat aici, dupa aroganta de care dati dovada, jumatate dintre voi ar trebui sa fi fost in spital pana acum.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa o FU....T da nu stiu cum nu vrei sa ma ajuti.......... da si are o gaoaz..a.... buna rau pe busa ce zici sunt in tema are legatura cu accidentul ........aaaa recuperare rapida ca altfel o pierd cine stie ,,,,,,,,,,,.......pilotez un repsol ...........sa ma caute in bucale

Pai, de ce nu ai zis asa de la inceput si ai pierdut timpul cu alte povesti din metroul londonez. Scrie-i un PM. Un baiat cu Repsol, care a terminat toate fetele de la el din oras si se "muta" tocmai la Timisoara, ce sa zic....cred ca ai multa sansa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prietene steptam 15 pagini ca sa pot fffff ceva

 

si nu asta ma intereseaza da asa ca fapt divers sa fim in topic

 

Catalin, fata asta nu a facut rau nimanui, nici acum, nici atunci. DACA, din cauza actiunilor ei de acum sau atunci, ar fi ranit pe cineva sau ar fi adus prejudicii vreunuia dintre voi, judecata voastra ar fi fost intemeiata. Dar asta NU s-a intamplat. Judecati un om pentru un fapt la care nu ati fost partasi, doar bazandu-va pe clisee sau prejudecati, pe care, sunt sigur, cu greu, voi insiva le puteti sustine in viata de zi cu zi.

Tot ca "fapt divers" iti spun ca, din vremurile in care am aparut eu pe aici, un post ca cel al tau, nu exista. Exista obiectivitate, ajutor, intelegere si cel mai probabil, tovarasi din alte orase ar fi fost acum la spitalul in care se afla, indiferent daca este sau nu vinovata. Era o comunitate, care incepea de la o simpla bere bauta la o intrunire pana la chestii mai "grele". Dar banuiesc ca pentru un cocalar ca tine, este absolut normal sa scrii aici ca vrei s-o F UTI, facand referire la G aoaza ei, asa ca, ce am scris mai sus, pentru tine, cel mai probabil, sunt limbi straine. Daca ai fi un om normal, probabil ti-ai cere scuze, dar asta este alta liga, pentru ca nu esti decat un cocalar care jigneste un om, si femeie , "ca fapt divers" de la adapostul tastelor. Ce sa zic, ce ti-am zis si mai sus, esti un baiat valabil, iar din cauza baietilor valabili ca tine, sa fii biker in Romania nu mai are nicio valoare.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai n-a jignit-o ...doar ca asa stie el sa se exprime cand apreciaza o femeie :) . faptul ca vrea s-o fu.ta inseamna ca omul chiar are o parere foarte buna despre ea ca o considera o femeie frumoasa si atractiva. ca doar nu si-o pune cu oricine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da prietene sunt deacord cu tine dar daca eu eram pe motorul de coclau si traversam zona in care ea se tragea cu busa matoala si ma arunca dincolo de Banie (cunosti craiova nu) ce parere mai aveai.....nu am nici ITP nici asigurare ......eu sunt de vina nuuuuuuuuu? Scuze Gilda Vasilescu ca nu am fost in Craiova sa-ti rup si celalalt picior CARMOLISTII NU AU VOIE SA CONDUCA NICIUN VEHICUL NICI MACAR CU TRACTIUNE ANIMALA (CARUTE)

Prietene, folosesti prea multi de DACA in posturile tale si, banuiesc, nu faci parte din Politia Rutiera si nici nu esti Procurorul de caz. Am dreptate ? Rezuma-te in a comenta ceea ce stii, nu pe ce iti inchipui tu. Este o chestie de bun simt.

 

@wayne : sunt sigur ca primul lucru care o sa-l faca Pantera cand se pune pe picioare, este sa-l contacteze pe Catalin pe PM. Pare un baiat valabil, cu succes la femei.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai nea, tu sti sa citesti romaneste?!??? mai toata lumea a blamat-o pentru ca era cam ranga asa cand s-a suit pe mobra... unde ai vazut tu ca a sarit vreunu in sus si a zis bine domle ca s-a tavalit sa ii vina minte la cap...

 

@ Pantera: Gildo maica si cu picioarele-n ghips vad ca esti sex-simbol... te ti bine, ce sa zic :)

 

mai nea, tu sti sa citesti romaneste?!???

Ma bine, invata tu sa citesti "romaneste" printre randuri si, mai vorbim dupa.

 

Numai bine tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-nei sau d-rei nu cred sa-i mai foloseasca la ceva morala facuta acum,cert este ca alcoolul nu se impaca cu covrigul sau ghidonul si nici cu legea sau constiinta.Din pacate unii dintre noi ,poate din comoditate ,poate din lipsa vointei la un moment dat facem cate o greseala extrem de grava.Nu ii gasesc nici o scuza cum nu-mi gasesc nici mie, pt o greseala asemanatoare pe care am facut-o si eu asta-vara..0,12 n-a fost nici mult ,nici putin ,dar suficient sa raman pieton 90 zile(30 dupa examen legislatie),poate nici n-ar fi trebuit sa scriu despre asta ,dar am gresit.Speram sa ating 50 de ani de soferit fara nici o suspendare ,dar se pare ca 25 de ani au fost cam multi .Ce sa mai,am baut inainte de a sufla in etilotest 1,5 litri de apa distilata si tot n-am coborat-o sub 0,10 care este limita in acest moment.Am redescoperit viata dupa ce mi-am luat permisul intr-o vineri stiind ca luni urma sa plec cu baietii la Odessa cu motorul.Mai pe scurt ,este pacat sa ne stricam multe planuri ,ale noastre sau ale altora ,pentru o alta mica placere pe care ne-o oferim din cand in cand fiecare dintre noi,conducand aghesmuiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.google.ro/search?q=povestea+cu+drobul+de+sare&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=ro&client=safari

 

Pentru multi care nu au citit...povestea cu drobul de sare... Sa traga un google ca tot se porta.

Iar pentru cei care nu stiu citi sau sa-i duca capul sa citeasca, exista si filme despre prostia omeneasca.

 

Multa zarva ptr nimic... Fata a baut, a cazut, nu a accidentat pe nimeni, e in spital...

 

Rastiti-va la taste cat vreti.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am inteles ca i-a dat fum.

 

oricum, ma uimeste cum de a trecut de sensul ala giratoriu :lol:

Haidi bre mosnegutule ...

 

Fata merge bine ..

 

Intai o scoate din garaj ...

 

 

Apoi se da reising ... mai ceva decat ducati reising stail.

 

 

Si de ce te-ai mira ? Si indiencele merge pe Buse.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Judecati un om pentru un fapt la care nu ati fost partasi, doar bazandu-va pe clisee sau prejudecati,

ca sa tragem o concluzie (un pic extrema ce-i drept), ar trebui sa ne placa de hitler, ca noua nu ne-a facut nimic.

din cauza actiunilor ei de acum sau atunci, ar fi ranit pe cineva sau ar fi adus prejudicii vreunuia dintre voi

nu dintre noi, e adevarat, dar parca data trecuta a belit si o masina si evident ca l-a bagat si pe nenea ala in povestea aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Haidi bre mosnegutule ...

 

Fata merge bine ..

 

Intai o scoate din garaj ...

 

 

Apoi se da reising ... mai ceva decat ducati reising stail.

 

 

Si de ce te-ai mira ? Si indiencele merge pe Buse.

 

Ai uitat sa postezi link u' de la maneaua aia cu....dusmanii mor de ciuda ca n-au valoarea mea

Editat de little wayne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ce e atat de greu de inteles? Femeia asta a fost aroganta, inganfata si mult prea superioara tuturor.

A gresit cand a considerat ca ea isi poate permite asemenea comportament fara sa platesca pentru asta. Si acum plateste acea greseala.

Greseala care in mare parte se datoreaza si aplaudacilor ce o incurajau sa isi etaleze aroganta si sa isi vomite gaburile asa cum au fost digerate sau nedigerate.

Cei ce ii tin si acum partea gresesc a doua oara minimalizand greseala ei. Probabil o vor incuraja sa greseasca pana cand se va intampla o tragedie.

Greseala proprietarilor de Hayabuse fiind ca incurajeaza o fata sa mearga pe o motocicleta prea grea si prea dificila pentru ea.

Greseala ei este da a ajuns in aroganta ei sa creada ca poate controla acea motocicleta chiar si beata evident in aplauzele lingailor ei.

--------------------------------------------

Probabil ca daca avea o motocicleta mai usoara in primul rand avea o sansa sa ia curba, poate ar fi avut viteza mai mica si nu in ultimul rand poate nu isi mai rupea piciorul.

-------------------------------------------

Sunt sigur ca aceasta fata este un om bun, sunt sigur ca poate da dovada de compasiune si ii multumesc pentru ajutorul dat lui Kali. Dar chiar si in aceste conditii imi doresc sa isi revizuiasca atitudinea.

Sunt sigur ca oricare dintre cei ce au blamat-o ar fi facut pentru fata asta ce a facut ea pentru Kali. Intodeauna ne vom ajuta intre noi. Dar asta nu inseamna ca vom aplauda caracterele neplacute si actiunile inconstiente.

-----------------------------------------

Dupa acest sut primit in posteriorul lovit de asfalt si lins cu mare grija de aplaudaci poate a invatat ca modestia nu dauneaza nimanui.

Eu ii urez insanatosire usoara multa minte in viitor si o motocicleta pe puterile ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca aceasta fata este un om bun, sunt sigur ca poate da dovada de compasiune si ii multumesc pentru ajutorul dat lui Kali. Dar chiar si in aceste conditii imi doresc sa isi revizuiasca atitudinea.

Sunt sigur ca oricare dintre cei ce au blamat-o ar fi facut pentru fata asta ce a facut ea pentru Kali. Intodeauna ne vom ajuta intre noi. Dar asta nu inseamna ca vom aplauda caracterele neplacute si actiunile inconstiente.

 

 

+1

 

Chiar ma gandesc la cum ar suna:

Acuzator: Bai nu e bine ca ai condus bauta motocicleta.

Pantera + fanclub: Am adapostit porumbei de furtuna, am ajutat batranii sa treaca strada, am donat pentru azil etc etc, nu e suficient?

 

Subiectele nu trebuie amestecate. Toti suntem buni in felul nostru dar in acelasi timp nu te urci beat pe motor chiar si daca esti Mesia.

Nu neg ce a spus cineva mai sus c-ar fi un suflet framantat, dar nu trebuie sa aiba legatura cu moto-beat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...