Sari la conținut

Accident craiova ?!


Fulguletz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 344
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

2 ani poate sa-i dea instanta ca pedeapsa complementara, depinde cum considera completul de judecata.

ghinion sau nu, in afara de genunchiul distrus e OK fata, adica nu are leziuni mai periculoase ...speram?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pffff, cand te mananca pielea te scarpini, ce sa zic....



Astia zic la misto sau Gilda chiar e asa de ghinionista, ca parca a mai avut un accident si in Timisoara de curand?

curat ghinion la ce alcoolemie avea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut cand acei cativa nemotociclisti adevarati incercau sa ii mai domoleasca pe cei ce sufereau de prea mult entuziasm in urari pe topicul cu taximetrul in Timisoara, au fost scuipati din toate pozitiile ... Acum ma intreb daca in loc sa ii fi urat in genul "you rock ... keep it up! ... esti cea mai tare!" era sfatuita sa o lase un pic mai moale ... era altfel ori ba?

 

Ei ii doresc refacere usoara, si imi pare chiar rau de intamplare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam aiurea pt o gagica sa aibe ditamai alcoolemie..Si io mai drinkuiesc da' niciodata cand stiu ca trebuie sa conduc.

Cred c-ar trebui sa ia o pauza indelungata.Si nu doar peste iarna.

Asta daca tine la oasele ei.

Cred ca mama ei ii va trage o muma de bataie.

C-ar cam merita-o..

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e cand o mizda se crede cea mai tare pe hayabusa. anu' trecut am mai crezut-o cum am crezut-o noi, dar sa vad anul asta cu ce explicatii vine.

 

in orice caz, e perioada cand mustul fermenteaza, prunele fierb la foc moale.... cu atatia "aburi" in aer, nici nu-i de mirare cum de e gaura aia in stratul de ozon.



Da, nu se refacuse ficatul complet dupa accident si nu mai avea aceeasi rezistenta la bautura ca altadata...

sa inteleg ca acum ea era in "teste" iar la 0,89 s-a oprit. i s-a aprins becul in bord :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator FOXXkid

o data am patit-o si eu, dupa ce ma ametzisem un pic, eram zmeu. wheelie-uri n shit, pana am observat ca ma apropii vertiginos de masina din fata, am pus frana, am culcat-o si am scapat usor, ceva road-rash-uri. Aia a fost ultima data cand am baut intainte sa conduc. Asa suntem de prosti uneori... Sper sa nu aiba toti nevoie, ca alde mine, de o fapta implinita pentru o invatare minte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Procentul de alcool în aerul expirat e de multe ori irelevant, dacă abia ai gustat o gură de bere apare pe aparat alcoolul din salivă, Dacă te-ai oprit de mai mult timp din băut valoarea în sânge e cam dublul valorii din aerul expirat.

Văzând acum accidentul de la Vâlcea cu trei poliţişti beţi am înţeles ce se întâmplă, urmează să apară noul cod rutier, oamenii şi-au dat seama că din cauza sărăciei nu-şi vor mai putea permite aroganţe şi atunci se grăbesc să "prindă oferta" cu amenzi încă mici.

Editat de Penetru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sariti asa ca mustele, Pantero, vezi cum faci cu recalcularea alcoolemiei ca sigur o sa scoti sub 0.8 ca sa nu iti faca dosar penal.

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Pana Duminica (inclusiv) eu prevad ca ajunge la macar 15 pagini (topicul). DECAT 15 PAGINI.

 


Cel mai si cel mai mult vreau sa vad insa cum apar lingaii de pe topicul din trecut, sa vedem cum ii construiesc 'defensiva'/'apararea'.


Totusi cred ca poate e o gluma proasta articolul ala...

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveam senzatia ca a avut ceva tije din cel de anult trecut dar m-am documentat mai bine,am inteles ca nu a avut decat clavicula rupta,daca era cu tije nu se refacea intr-un an,cat despre ficat...trbuia sa-i faca rodajul cum trebuie nu sa ii dea pana la 0.89

 

una peste alta,sa ii fie ei bine,fiarele se indreapta dosarele se inchid,permisul il mai arunci uneori dar sa fie ea sanatoasa ca boala vine si singura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Procentul de alcool în aerul expirat e de multe ori irelevant, dacă abia ai gustat o gură de bere apare pe aparat alcoolul din salivă, Dacă te-ai oprit de mai mult timp din băut valoarea în sânge e cam dublul valorii din aerul expirat.

 

De-aia este obligatorie recoltarea de probe biologice:

 

ART. 88

(6) Persoana care conduce un autovehicul sau tramvai, testată cu un mijloc tehnic certificat ca având o concentraţie de peste 0,40 mg/l alcool pur în aerul expirat, este obligată să se supună recoltării probelor biologice sau testării cu un mijloc tehnic omologat şi verificat metrologic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca si eu,in vremurile mele de teribilism sub 20 de ani,am mai condus de cateva ori baut,uneori baut peste limita decentei,nu cea legala:)).De ceva ani nu m-am mai urcat baut ,dar atat stiu..ca in vremurile cand o faceam,mergeam ca un mielusel cu 30 la ora tocmai pentru ca eram constient ca sunt o gelatina beata.



Si asta recomand si altora..daca tot stii ca esti beat,mergi naibii frumos pana acasa,macar daca riscul de oprit in trafic nu poti sa il eviti decat prin noroc,macar cel de accident ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca si eu,in vremurile mele de teribilism sub 20 de ani,am mai condus de cateva ori baut,uneori baut peste limita decentei,nu cea legala:)).De ceva ani nu m-am mai urcat baut ,dar atat stiu..ca in vremurile cand o faceam,mergeam ca un mielusel cu 30 la ora tocmai pentru ca eram constient ca sunt o gelatina beata.

 

Si asta recomand si altora..daca tot stii ca esti beat,mergi naibii frumos pana acasa,macar daca riscul de oprit in trafic nu poti sa il eviti decat prin noroc,macar cel de accident ...

 

 

De taceai filosof ramaneai...adica cum?? erai un iresponsabil responsabil??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Recunosc ca si eu,in vremurile mele de teribilism sub 20 de ani,am mai condus de cateva ori baut,uneori baut peste limita decentei,nu cea legala:)).De ceva ani nu m-am mai urcat baut ,dar atat stiu..ca in vremurile cand o faceam,mergeam ca un mielusel cu 30 la ora tocmai pentru ca eram constient ca sunt o gelatina beata.

 

Si asta recomand si altora..daca tot stii ca esti beat,mergi naibii frumos pana acasa,macar daca riscul de oprit in trafic nu poti sa il eviti decat prin noroc,macar cel de accident ...

 

eu am renuntat sa pun alcool in gura cand conduc pt ca ma gandesc la cel mai prost scenariu: daca merg perfect legal, si ok, si am o alcoolemie destul de mica(incat sa nu-mi afecteze reflexele,dar suficienta totusi cat sa ma fwta legal) si intra un bou in mine, care nu-mi acorda prioritate sau ceva, atunci sunt bun de plata si pt masina lui ala,si pt motoru meu si-mi face si dosar moca.... pt ce? pt ca-s prost? Nu ,mersi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...