Sari la conținut

Accident craiova ?!


Fulguletz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 344
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mahmura...

:crack:

 

iar eu pe al lui Kollar :D

eu o astept pe gilda(super membru) ...sa ne povesteasca cu adevarat cum sa intamplat

inca o data sanatate fetei....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba nu mai vorbiti prostii ca nu s-a legalizat nici un consum de de iarba in scopuri medicinale. S-au legalizat doar medicamentele cu gust de iarba....cam atat am avut de spus.

PS: E oarecum ironic cum se repeta istoria...cam aceiasi perioada .....2012.

Editat de Luke_highwalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg de ce va agitati atata. alcoolemia legala o sa fie de 0,20, iar ea a avut 0,80, doar de 4 ori mai mult. la valoarea ei putea sa aibe fara numar....

P.S. moarte conservarilor si sensurilor giratorii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar cand exista indivizi aici pe forum care arunca cu rahat in toti doar ca cineva isi exprima opinia ca nu este in regula sa calaresti mobra beut, emanad tot felul de aberatii, este evident ca spiritele se vor incinge..intradevar nu a omorat pe nimeni ''inca''...si asta cu ''toti bem'' nu este adevarata..sau mai bine spus nu toti conducem beti..majoritatea nu o fac..

Inconstienta maxima, dupa accidentul de anul trecut (tot din vina ei), acum altul cu singele diluat in alcool, foarte tare, si asta cica ne-ar caracteriza pe toti (cum ar fi ca majoritatea o ard pe la 0.89%). Membru vechi al comunitatii de motociclisti - halal exemplu.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat toti cei care au baut si au cazut, au avut mereu parte de critica, corect ar fi ca si Gilda sa aiba parte de acelasi tratament.

Gilda imi e amica, ii doresc insanatosire rapida si mai multa minte pe viitor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat toti cei care au baut si au cazut, au avut mereu parte de critica, corect ar fi ca si Gilda sa aiba parte de acelasi tratament.

Gilda imi e amica, ii doresc insanatosire rapida si mai multa minte pe viitor :)

Nimeni nu-i doreste altceva, dar si MULT mai multa minte pe viitor, sa se faca bine, si poate mai putine vorbe pe net si mai multi km fara incidente, n-ar fi mai ok?

 

PS. sa fi prezent la stiri 1/an, ar trebui sa pricepi ceva din asta.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A gresit, nimic de spus aici. Mai mult, sunt convins ca si aceasta experienta va fi o lectie si sper, nu doar pentru ea, dar pentru noi toti.

 

Sunt constient ca este posibil sa-mi atrag comentarii negative, dar daca nu as scrie ce gandesc - as comenta eu negativ la adresa mea, asa incat mai bine voi.

 

Nimeni nu spune ca acum nu este momentul pentru critica, subscriu la asta. Insa felul in care o faceti voi, dragi colegi de forum, nu este realizata intr-o maniera constructiva, de colegialitate. La fiecare doua, trei postari pe acest forum, indiferent despre ce este vorba, rabufneste violent un iz negativ. Inteleg libertatea de opinie si o subliniez - este extrem de important sa spunem ce gandim si nu fac nici o aluzie in a atrofia mesajul pe care dorim sa-l transmitem, dar mai degraba as atrage atentia la faptul ca am putea sa cizelam modul in care gandim. Imi aduc aminte cum, cu ani in urma, cand veteranii pe doua roti nu se uitau la mine cu dispret, iar mai degraba cu blandete punctand greselile mele cu argumente logice ce la aduceau, cu rabdare, pe intelesul meu. Nu urma niciodata o stigmatizare, ci mai degraba o incurajare ponderata a drumului ce urma sa-l parcurg.

 

Sunt convins ca ce am spus va fi interpretat intr-o directie ce nu am intentionat macar o clipa. Mai mult, sunt convins ca este o "frectie la picioru' de lemn". Insa sunteti motociclisti, iar pentru asta am sa incerc sa fiu cat mai optimist la adresa voastra si sper in continuare, intr-un forum in care, indiferent daca constatam, laudam sau criticam - sa o facem intr-o maniera frumoasa si demna de a fi citita.

 

Va doresc tuturor experiente minunate pe motoarele voastre.

 

Gilda, iti doresc insanatosire grabnica. Sunt convins ca ai invatat ceva din experienta aceasta si sunt bucuros ca ai posibilitatea sa continui sa inveti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fiecare doua, trei postari pe acest forum, indiferent despre ce este vorba, rabufneste violent un iz negativ. Inteleg libertatea de opinie si o subliniez - este extrem de important sa spunem ce gandim si nu fac nici o aluzie in a atrofia mesajul pe care dorim sa-l transmitem, dar mai degraba as atrage atentia la faptul ca am putea sa cizelam modul in care gandim. Imi aduc aminte cum, cu ani in urma, cand veteranii pe doua roti nu se uitau la mine cu dispret, iar mai degraba cu blandete punctand greselile mele cu argumente logice ce la aduceau, cu rabdare, pe intelesul meu. Nu urma niciodata o stigmatizare, ci mai degraba o incurajare ponderata a drumului ce urma sa-l parcurg.

 

 

Sunt convins ca ce am spus va fi interpretat intr-o directie ce nu am intentionat macar o clipa. Mai mult, sunt convins ca este o "frectie la picioru' de lemn". Insa sunteti motociclisti, iar pentru asta am sa incerc sa fiu cat mai optimist la adresa voastra si sper in continuare, intr-un forum in care, indiferent daca constatam, laudam sau criticam - sa o facem intr-o maniera frumoasa si demna de a fi citita.

Corecte sint toate afirmatiile tale, eu unul n-o cunosc pe fata, dar nici nu vreau , mai ales dupa ce am citit reactiile ei la primul accident, in principiu faci bine, gasesti bine, arunci cu aerele de superioritate si jigniri, cu ce crezi ca iti va raspunde lumea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Contabil, nu cunosc acele mesaje de dupa primul accident mentionate, iar in aceasta directie nici nu am sa incerc sa argumentez ceva pro sau contra. Banuiesc, ca daca ele denota superioritate si jigniri - probabil sunt pe fondul tineretii. Iar vremea trece ca apoi sa ne amintim, uneori cu rusine despre unele fapte, declaratii etc.

 

Mai consider, ca cei tineri sunt reflectia celor in varsta. Iar comunitatea noastra, ar fi una din primele ce trebuie sa arate tuturor celorlalti ca putem sa ne schimbam, putem sa fim ce este mai greu decat motoristi experimentati... oameni.

 

Eu unul, ori de cate ori simt nevoia sa critic pe cineva, intotdeauna imi amintesc de lipsurile mele anterioare, prezente si ma ingrozesc de cate inca mai am :)

 

Sfarsit frumos de sezon tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu pw cinwva cu un R1 care toata vara s-a plimbat prin statiuni si nu numai cu alcolemii mult mai mari si l-a prins toamna fara accident.Sa nu mai spunem de whelie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

@ AndiOliver: foarte decent si pertinent postul tau........din pacate forumul asta n-o sa mai fie niciodata.......ce-a fost......pentru ca a scazut si calitatea oamenilor care-l frecventeaza.....



Eu stiu pw cinwva cu un R1 care toata vara s-a plimbat prin statiuni si nu numai cu alcolemii mult mai mari si l-a prins toamna fara accident.Sa nu mai spunem de whelie...

 

iti garantez ca prietenul tau cu R1 a avut in proportie de 70% parte de NOROC si 30% de skill.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A avut totusi noroc, se putea si mai rau. Oricum e neplacut diagnosticul. Recuperare rapida.

Nu trebuiesc priviti cu admiratie cei care conduc sub influenta alcoolului - 2, 4, 18 roti. Unii poate vor intelege din astfel de accidente, altii nu inteleg decat pe pielea lor.

Cum spunea Zair in posturile anterioare "Nu pleci pana cand termini toata bautura, asta ca sa te asiguri ca nu poti conduce" Daca tot te apuci sa bei nu umbla cu jumatati de masura. Luati exemplu de AICI

Editat de lostheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ AndiOliver: foarte decent si pertinent postul tau........din pacate forumul asta n-o sa mai fie niciodata.......ce-a fost......pentru ca a scazut si calitatea oamenilor care-l frecventeaza.....

 

Exact, a scazut enorm de cand nu mai scrie Pantera pe-aici. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator catalin013

eu zic sa asteptam si reactia GILDEI VASILESCU sa citim si varianta ei poate a fost sicanata in trafic ....poate nu consumase alcool.....am mai auzit si varianta ca din dorinta de a consuma ceva alcool intr-un moment in care nu ai voie sa o faci corpul PRODUCE ALCOOL cautati pe net stirea cu conducatorul de metrou din UK care a plecat de la capat de linie treaz si a ajuns la celalalt capat RANGA fara a consuma nici macar un gram de alcool.......deci lasati vedeta in pace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa asteptam si reactia GILDEI VASILESCU sa citim si varianta ei poate a fost sicanata in trafic ....poate nu consumase alcool.....am mai auzit si varianta ca din dorinta de a consuma ceva alcool intr-un moment in care nu ai voie sa o faci corpul PRODUCE ALCOOL cautati pe net stirea cu conducatorul de metrou din UK care a plecat de la capat de linie treaz si a ajuns la celalalt capat RANGA fara a consuma nici macar un gram de alcool.......deci lasati vedeta in pace

 

 

produce... 0.8+ produce! :))))) fii ma serios!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa asteptam si reactia GILDEI VASILESCU sa citim si varianta ei poate a fost sicanata in trafic ....poate nu consumase alcool.....am mai auzit si varianta ca din dorinta de a consuma ceva alcool intr-un moment in care nu ai voie sa o faci corpul PRODUCE ALCOOL cautati pe net stirea cu conducatorul de metrou din UK care a plecat de la capat de linie treaz si a ajuns la celalalt capat RANGA fara a consuma nici macar un gram de alcool.......deci lasati vedeta in pace

 

=)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa asteptam si reactia GILDEI VASILESCU sa citim si varianta ei poate a fost sicanata in trafic ....poate nu consumase alcool.....am mai auzit si varianta ca din dorinta de a consuma ceva alcool intr-un moment in care nu ai voie sa o faci corpul PRODUCE ALCOOL cautati pe net stirea cu conducatorul de metrou din UK care a plecat de la capat de linie treaz si a ajuns la celalalt capat RANGA fara a consuma nici macar un gram de alcool.......deci lasati vedeta in pace

mai ai buze de la atata pupat in c..?hai sa fim realisti...toate pana la alcool

Editat de alyU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...