Sari la conținut

prosper dristor- care te-ai intins aseara


stulewa
 Share

Postări Recomandate

Art. 71

Dreptul la viaţa privată

(1) Orice persoană are dreptul la respectarea vieţii sale private.

 

corect.....de FOARTE' acord cu tine

insa cred ca stw' se gandea ca ....E PE DOMENIU PUBLIC ACCIDENTUL........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara pe la 8...lume multa, agitatie militie scandal....

 

care te-ai intins si nu zici nimic ?!?

 

O prietenă aflată pe motocicleta de şcoală, la ora de trafic, având ca pasager pe instructor, a fost lovită uşor de un taxi.

Făcea dreapta de pe Mihai Bravu pe calea Vitan, era încadrata pe banda 1, iar un taximetrist aflat în spate a vrut sa treacă pe banda 2, nu a apreciat corect distanţa şi i-a atins cu aripa dreaptă, împingându-i şi dezechilibrând-o pe colegă. Deşi instructorul a fost dus cu smurd-ul, nu are nimic. Acuza dureri la piciorul stang. În rest, în afară de mici contuzii şi mici urme pe motocicletă, toată lumea e bine.

Le-au fost reţinute carnetele de conducere instructorului şi taximetristului până la finalizarea cercetărilor, deşi a fost foarte clar că motociclista cursantă n-a greşit cu nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre Jumba, s-a facut Prosper la Dristor?




O prietenă aflată pe motocicleta de şcoală, la ora de trafic, având ca pasager pe instructor, a fost lovită uşor de un taxi.
Făcea dreapta de pe Mihai Bravu pe calea Vitan, era încadrata pe banda 1, iar un taximetrist aflat în spate a vrut sa treacă pe banda 2, nu a apreciat corect distanţa şi i-a atins cu aripa dreaptă, împingându-i şi dezechilibrând-o pe colegă. Deşi instructorul a fost dus cu smurd-ul, nu are nimic. Acuza dureri la piciorul stang. În rest, în afară de mici contuzii şi mici urme pe motocicletă, toată lumea e bine.
Le-au fost reţinute carnetele de conducere instructorului şi taximetristului până la finalizarea cercetărilor, deşi a fost foarte clar că motociclista cursantă n-a greşit cu nimic.

Asa e procedura la accidentele cu vatamare. Daca-l intrebi pe instructor o sa afli ca i-a dat dovada in schimb.

 

In alta ordine de idei, voi sunteti aia cu care ma tot intalnesc pe la 6 si un sfert pe splai?

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre Jumba, s-a facut Prosper la Dristor?

 

Asa e procedura la accidentele cu vatamare. Daca-l intrebi pe instructor o sa afli ca i-a dat dovada in schimb.

 

In alta ordine de idei, voi sunteti aia cu care ma tot intalnesc pe la 6 si un sfert pe splai?

 

Nu ştiu care "voi". Dacă te referi la aceia care fac şcoala şi au ore de trafic şi se pot afla în jurul orei 18 pe Splai, da e posibil ca "ei" să fie. Ciudată întrebare :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu ştiu care "voi". Dacă te referi la aceia care fac şcoala şi au ore de trafic şi se pot afla în jurul orei 18 pe Splai, da e posibil ca "ei" să fie. Ciudată întrebare :).

A, sorry, intelesesem ca esti coleg de scoala moto cu fata in cauza si ca erai cu ei. No offens!

Ma tot intalnesc cu un grup de mobre de scoala pe la 18:15 pe splai. D-aia intrebam.

 

In alta ordine de idei, era de asteptat sa se intampla d-astea de cand au bagat astia traseu la scoala. Bine ca a fost subtire. Louis sau Adi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, sorry, intelesesem ca esti coleg de scoala moto cu fata in cauza si ca erai cu ei. No offens!

Ma tot intalnesc cu un grup de mobre de scoala pe la 18:15 pe splai. D-aia intrebam.

 

In alta ordine de idei, era de asteptat sa se intampla d-astea de cand au bagat astia traseu la scoala. Bine ca a fost subtire. Louis sau Adi?

Nicio problemă, acum am înţeles.

Instructorul era respectabilul domn Marius, de la Louis :) (sper să nu greşesc declinându-i identitatea).

 

Şi mie mi se pare că era de aşteptat şi cred că poliţia nu face suficient. Dacă tot vrea să examineze mai aspru şi vrea probă de trafic, să ofere şcolilor mijloace optime de desfăşurare a orelor de trafic. Să le dea voie, de exemplu, să monteze pe motocicletele de şcoală girofaruri galbene.

Eu am făcut ore de trafic opţional, înainte să fie probă de examen. După ce că eşti stresat, pe o motocicletă pe care nu o cunoşti bine (sau nu o cunoşti deloc), iei în spate un instructor care nu poate face decăt să te atenţioneze verbal (faţă de instructorul de B care are pedale), şi mai trebuie să şi faci faţă junglei care este traficul din Bucureşti. (Poate în alte oraşe e mai bine.)

Editat de Machauer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi spunea cineva care a stat prin doua tari civilizate ale Europei (Germania si Olanda) cat de mult se feresc soferii de acolo sa atinga numai vreun biciclist sau motociclist. Daca scapa de politie ii "mananca" asigurarile in anul urmator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce veste nasoala. Sper ca nu a patit nimic Marius, nici medical nici legal.

Nu vreau sa generalizez dar taximetristii sunt in mare parte niste janghine. Mai ales in ultimii ani a ajuns o meserie dedicata subspeciilor.

 

Pe Splai, dupa parerea mea, posibil sa-i intalnesti pe cei de la MotoLouis pe traseul 13 Septembrie - Ilioara - Electronicii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iete bah, ce sariti asa in sus?!? ma roade si pe mine curiozitatea era barfa cartierului si acum na, am pus si eu o intrebare sau acilea la noi pi forum tre sa discutam doar ce vor inpricinatii...

 

s-au mai tras niste semanle, ceva invataturi si din patania asta... cativa ilustrii au mai facut ceva posturi etc...

 

bine ca nu si-a rupt nimeni nimic!

 

hai ca va pupa tata, PAH BUSHON cum cerea cineva p-aci :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi spunea cineva care a stat prin doua tari civilizate ale Europei (Germania si Olanda) cat de mult se feresc soferii de acolo sa atinga numai vreun biciclist sau motociclist. Daca scapa de politie ii "mananca" asigurarile in anul urmator.

 

din ce stiu eu ii doare mai rau ca le ia permisul o luna decat ca le creste asigurarea :). un coleg de-al meu a tavalit o motociclista (picior rupt, motoreta dauna totala). si imi povestea......bai a fost naspa....mi-au suspendat permisul o luna pe teritoriul elvetiei (el locuind in franta facea naveta in elvetia). la capitolul bani a platit asigurarea toata cheltuiala. chiar daca iti aresc prima de asigurare cu 2-300euro e nimic pe langa ce s-a cheltuit cu spitalizarea + dauna motoretei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...