Sari la conținut

Accident grav in Medias


startrek
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 201
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sunt oameni mai periculosi pe strada decat unu care a facut o greseala. daca societatea ar inchide pe toti cei care incalca o regula de circulatie, tara asta ar fi toata o inchisoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ca sa clarific cateva chestii sa se limpezeasca apele. Motociclistul in cauza era vitezoman fara nicio scuza. Strada pe care se afla avea limitare la 20 pt k era zona rezidentiala iar martorii au spus k avea viteza mare...ce-o fi insemnand viteza mare nu stie nimeni decat motociclistul. Dupa ce a vazut k e in incurcatura si ca ii taiase soferul auto calea a franat violent si a intrat in voblaj dupa care s-a lovit de masina, a sarit peste masina si a cazut drept in cap pe asfalt sau unii spun k direct cu capul in bordura. Pe cand a ajuns ambulanta mai avea puls dar foarte slab. Si apropo de casca...nu o mai avea in cap in momentul impactului cu solul deoarece nu si-a folosit acea inchizatoare de siguranta si i-a sarit din cap dupa impactul cu masina. Informatii de la martori + personal de pe ambulanta + politist ce ancheteaza cazul

 

Mah tu te- ai uitat macar la poze?

 

Daca ar fi avut viteza foarte mare, trecea prin ford ca prin brinza. Motorul ala are peste 200 kg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti ce judeca faptul ca soferul va fi judecat in liberatate :

 

Am impresia ca unii trebuie sa se mentina retarzi din scoala genrala pana la arhivarea intre 4 scanduri. Fapta nu poate fi stersa si soferul va fi judecat pentru faptul ca a comis un delict in privinta faptului ca nu detine acte pentru mobilul cu care se deplasa. Cu alte cuvinte pustiul nu a murit din cauza lipsei de atentie acordate de catre sofer, a murit pe mana lui, cu ea in gaz.. nu avea sub 90-100km/h nici batut.

 

Forumul asta incepe sa detina din ce in ce mai multi ipocriti, cum pm vreti sa fiti respectati?!?! Dpmdv nu meritati niciun salut, si da.. salutul vine in urma respectului si nu a ratelor achitate la o motocicleta.

 

 

L.E : In aceasta perioada a anului cunosc mai mult motociclisti ce ruleaza pe drumurile publice fara RCA, p'aia de ce sa nu i bagam la bulau??

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

entru toti ce judeca faptul ca soferul va fi judecat in liberatate :

 

Am impresia ca unii trebuie sa se mentina retarzi din scoala genrala pana la arhivarea intre 4 scanduri. Fapta nu poate fi stersa si soferul va fi judecat pentru faptul ca a comis un delict in privinta faptului ca nu detine acte pentru mobilul cu care se deplasa. Cu alte cuvinte pustiul nu a murit din cauza lipsei de atentie acordate de catre sofer, a murit pe mana lui, cu ea in gaz.. nu avea sub 90-100km/h nici batut.

 

ZaiR nu-s de acord cu tine aici, ai vazut cum arata fordu in video? nu avea mai mult de 60, daca avea 80-100 cum zici tu rupea fordu ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZaiR nu-s de acord cu tine aici, ai vazut cum arata fordu in video? nu avea mai mult de 60, daca avea 80-100 cum zici tu rupea fordu ala.

E corect ceea ce sustii, aceea poate fi viteza reala a impactului, dar daca avea 40km/h se deschidea acest topic sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti ce judeca faptul ca soferul va fi judecat in liberatate :

 

Am impresia ca unii trebuie sa se mentina retarzi din scoala genrala pana la arhivarea intre 4 scanduri. Fapta nu poate fi stersa si soferul va fi judecat pentru faptul ca a comis un delict in privinta faptului ca nu detine acte pentru mobilul cu care se deplasa. Cu alte cuvinte pustiul nu a murit din cauza lipsei de atentie acordate de catre sofer, a murit pe mana lui, cu ea in gaz.. nu avea sub 90-100km/h nici batut.

 

Forumul asta incepe sa detina din ce in ce mai multi ipocriti, cum pm vreti sa fiti respectati?!?! Dpmdv nu meritati niciun salut, si da.. salutul vine in urma respectului si nu a ratelor achitate la o motocicleta.

 

 

L.E : In aceasta perioada a anului cunosc mai mult motociclisti ce ruleaza pe drumurile publice fara RCA, p'aia de ce sa nu i bagam la bulau??

ACCIDENTUL S A PRODUS PENTRU CA.....

SOFERUL nu a respectat semnificația indicatorului rutier obligatoriu la dreapta, a pătruns în intersecție fără să se asigure și NU A acordat prioritate de trecere unui motociclu înamtriculat în județul Mureș, care circula pe strada Blajului, având direcția de deplasare către strada Iacob Pisso, fiind condus de către un tână de 21 de ani domiciliat în municipiul Mediaș.

 

ca nu avea acte , inmatriculare, numere ....(cuvant urat)......

 

DACA NU AM RCA nu inseamna ca pot sa te omor........

 

E corect ceea ce sustii, aceea poate fi viteza reala a impactului, dar daca avea 40km/h se deschidea acest topic sau nu?

facem un TEST

 

TU MERGI CU 40 la ora si eu intru in tine din lateral........Cu masina....VREI???????

 

poti sa cazi si sa ti rupi gatul in contactul cu asfaltul si al 10 km/h..................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul s-a omorat singur, nu l-a omorat nimeni, terminati cu gargara.

E ca si cum sari cu parasuta, nu se deschide si de vina e pamantu ca nu se da la o parte cand vii tu.

O arzi intre blocuri te lipesti de masini care nu se uita, simplu.

 

Daca lua un caine in nas si facea doua tumbe in aer, ii sarea casca si dadea cu dibla goala de bordura va legati de caine ca nu i-a acordat prioritate si ca nu-i inmatriculat?

 

Eu nu stiu ce au de castigat motociclistii din apararea unor asemenea specimene, a murit pe barba lui, treaba lui, tineretea lui... nu ma solidarizez cu asa ceva si nici n-am cum sa-l acuz de crima pe cocalarul ala. Il pot acuza de incalcarea regulilor de circulatie, regimului inmatricularilor dar nu de crima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul s-a omorat singur, nu l-a omorat nimeni, terminati cu gargara.

E ca si cum sari cu parasuta, nu se deschide si de vina e pamantu ca nu se da la o parte cand vii tu.

O arzi intre blocuri te lipesti de masini care nu se uita, simplu.

 

Daca lua un caine in nas si facea doua tumbe in aer, ii sarea casca si dadea cu dibla goala de bordura va legati de caine ca nu i-a acordat prioritate si ca nu-i inmatriculat?

 

Eu nu stiu ce au de castigat motociclistii din apararea unor asemenea specimene, a murit pe barba lui, treaba lui, tineretea lui... nu ma solidarizez cu asa ceva si nici n-am cum sa-l acuz de crima pe cocalarul ala. Il pot acuza de incalcarea regulilor de circulatie, regimului inmatricularilor dar nu de crima.

cand am sarit cu parasuta mi am asumat faptul ca pot da coltul DIN VINA MEA sau a PARASUTEI

 

Nu inteleg de ce nu a iesit NICI UN MIG DIN NORI sa ma loveasca

 

pentru ca MIGUL xxxxx RESPECTA REGULILE si nu intra in spatiul aerian de salt

Editat de Kali
Merg folosite cuvinte mai "usoare"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, da tu ai sarit regulamentar cu parasuta, adica ai deschis-o, ai respectat procedurile, etc, nu te-ai dus la futu-i ma-sa sa o arzi cu parasuta cu 100 la ora intre blocuri unde isi tin marlani miguri neinmatriculate.. intelegi diferenta?



N-am vazut unu' pe topicurile astea la accidente sa moara dracu intr-o parcare goala, pe o strada dreapta pustie din camp, pe circuit.., nu.

Toti o mierlesc in trafic, loviti de copac, de semne de circulatie, de masini conduse de maimute, etc etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianachime..Ianachime

 

Ai auzit de vorba "suicide by cop"

 

Asta a facut "suicide by motorcycle" ,puteti sa va mintiti singuri sa impartiti vina pe primaru din strehaia si pe Ponta, faptul ca i-a iesit in fata o masina neinmatriculata nu schimba cu absolut nimic deznodamantul si nici cauza accidentului.

 

Nici un motociclist nu are instinctul de conservare foarte bine dezvoltat, dar sa mergi tare pe stradute e sinucidere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o ...MENTOLAM.... ca de fiecare data

 

CERT..... masina a circulat NEREGULAMENTAR....si aici nu ma ref doar la NEINMATRICULATA .... ci NU S A ASIGURAT SI NU A DAT PRIORITATE

 

 

INCERT ......VITEZA DE DEPLASARE A MOTOCICLETEI....nu vom stii niciodata cat de TARE mergea....

 

CERT..... A DECEDAT.... cu prioritatea "in mana""

 

aici nu se mai pune problema ca masina a vrut sa intoarca/ vireze stg etc si din cauza VITEZEI motocicletei, soferul a fost surpins.......

 

SOFERUL NU AVEA DE CE SA FIE ACOLO!!!!!!

 

si asta sa va fie clar si la 20-40km/h

 

merg cu rolele la 40 km/h ce pulala sa mi mai iau motocicleta.......

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu era ala, putea fi altul, o baba cu un copil traversand neatent, un tigan cu carut cu fier vechi, wtf man parca ai 12 ani.

Iar viteza o stim cu exactitate: e viteza la care a murit izbindu-se de o masina. :mellow

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ACCIDENTUL S A PRODUS PENTRU CA.....

SOFERUL nu a respectat semnificația indicatorului rutier obligatoriu la dreapta, a pătruns în intersecție fără să se asigure și NU A acordat prioritate de trecere unui motociclu înamtriculat în județul Mureș, care circula pe strada Blajului, având direcția de deplasare către strada Iacob Pisso, fiind condus de către un tână de 21 de ani domiciliat în municipiul Mediaș.

 

ca nu avea acte , inmatriculare, numere ....(cuvant urat)......

 

si motorul avea cu mult peste limita legala, motiv pentru care motociclistul nu a putut evita caruta ce rula ilegal.

 

 

DACA NU AM RCA nu inseamna ca pot sa te omor........

 

care pe care a omorat, ala care nu a vazut un punct in oglinda, sau motocicleta ce se apropia cu 100km/h

 

 

facem un TEST

 

TU MERGI CU 40 la ora si eu intru in tine din lateral........Cu masina....VREI???????

 

poti sa cazi si sa ti rupi gatul in contactul cu asfaltul si al 10 km/h..................

Poti muri la 40km/h si daca treci printr-o padure unde pe carosabil sunt frunze uscate, poti muri si cand pui globuri in pom.. samd, dar nu e cazul sa creem idoli care au murit pe barba lor. De altfel recunosc faptul ca abordez viraje pe ideea ori la bal, ori la spital (pentru mine this is the true shit).. dar mi s-ar parea normal ca in cazul in care nu mai pot da declaratii, cei ce raman in viata sa nu ma ia in brate pe motiv ca aveam acelasi hobby.

 

 

 

Iana.. nici macar cu dreptatea in mana nu a murit, de ce sa-l plangem?!? Sau.. inca crezi ca rula regulamentar si doar carutasu are o vina?

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o ...MENTOLAM.... ca de fiecare data

 

CERT..... masina a circulat NEREGULAMENTAR....si aici nu ma ref doar la NEINMATRICULATA .... ci NU S A ASIGURAT SI NU A DAT PRIORITATE

 

 

INCERT ......VITEZA DE DEPLASARE A MOTOCICLETEI....nu vom stii niciodata cat de TARE mergea....

 

CERT..... A DECEDAT.... cu prioritatea "in mana""

 

aici nu se mai pune problema ca masina a vrut sa intoarca/ vireze stg etc si din cauza VITEZEI motocicletei, soferul a fost surpins.......

 

SOFERUL NU AVEA DE CE SA FIE ACOLO!!!!!!

 

si asta sa va fie clar si la 20-40km/h

 

merg cu rolele la 40 km/h ce pulala sa mi mai iau motocicleta.......

OFF: mie imi place de nenea Ianachim ca le stie pe toate, desi nu vrea sa te copleseasca cu vocabularul din dotare, asa ca baga multe puncte ca sa te mai lase si pe tine sa intelegi ce vrei. dar fiindca stie ca te concentrezi greu, ca sa scoata in evidenta ce are de spus scrie cu majuscule. bravo si va multumim d-le "vesnic".

ON: prea multe topicuri cu RIP, din pacate. soferul a gresit, bikerul la fel. un om a murit. n-ar trebui sa fie topicul asta ceva gen "asa nu!" ca sa tragem invataminte din greselile altora sperand ca nu vom face unele curand sau mai urate si noi? ca daca "Accidente" e topic de balamuc, sa stiu, ca ma pricep si eu foarte bine si nu vreau sa raman pe dinafara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Zair, B.B, bec: Mai puteti de atata ipocrizie?

 

 

Nu inteleg cum puteti lua partea ratatului cu masina sau tentativele voastre penibile de acordare de circumstante atenuante.

 

Dobitocul ala cu masina, care nici nu era inmatriculata si care n-avea nici permis, a incalcat REGULA de circulatie si a intrat EL primul.


Daca reisarul nostru se infingea ca prostul intr-o masina parcata, era SINGURUL vinovat...

 

Deci cretinul ala a incalcat nu stiu cate legi si reguli de circulatie si voi spuneti ca ...vezi doamne, tot bikeru avea viteza.

 

Erai mai impacat sufleteste si emotional daca il omora un sot responsabil,cu RCA platit, masina inmatriculata, tata a 2 copii si cu o sotie blonda?



Poti muri la 40km/h si daca treci printr-o padure unde pe carosabil sunt frunze uscate, poti muri si cand pui globuri in pom.. samd, dar nu e cazul sa creem idoli care au murit pe barba lor. De altfel recunosc faptul ca abordez viraje pe ideea ori la bal, ori la spital (pentru mine this is the true shit).. dar mi s-ar parea normal ca in cazul in care nu mai pot da declaratii, cei ce raman in viata sa nu ma ia in brate pe motiv ca aveam acelasi hobby.

 

ce viraje sa abordezi ba TU pe ideea ori la bal ori la spital? auzi la el, true shit...... cwaie,ai stat vreodata macar in spital? ai avut vreun accident?

pentru mine esti ca o fetita din aia care se uita la TV si spune "uite mami,asa o sa fiu si eu candva"...

 

unde ti se pare tie ca-l ia careva pe biker in brate??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zair, B.B, bec: Mai puteti de atata ipocrizie?

 

 

Nu inteleg cum puteti lua partea ratatului cu masina sau tentativele voastre penibile de acordare de circumstante atenuante.

 

Dobitocul ala cu masina, care nici nu era inmatriculata si care n-avea nici permis, a incalcat REGULA de circulatie si a intrat EL primul.

 

Daca reisarul nostru se infingea ca prostul intr-o masina parcata, era SINGURUL vinovat...

 

Deci cretinul ala a incalcat nu stiu cate legi si reguli de circulatie si voi spuneti ca ...vezi doamne, tot bikeru avea viteza.

 

Erai mai impacat sufleteste si emotional daca il omora un sot responsabil,cu RCA platit, masina inmatriculata, tata a 2 copii si cu o sotie blonda?

 

ai invatat un cuvant nou hadriane? ipocrizie... citeste-i si semnificatia daca tot il folosesti.

 

ce nu intelegi tu ...(pe langa multe altele) este ca NIMENI nu "ia partea" conservarului

 

discutia se rezuma fix la avea viteza mare ori ba. ATAT!

 

Cand circuli cu viteza decenta (nu neaparat legala) ai timp sa vezi si mai important lasi timp altora sa TE VADA !!! crezi ca ala cu masina neinmatriculata nu avea ochii cat cepele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

grasule de unde stii tu cat de mari erau ochii celui din masina?

 

de ce ma rog se rezuma discutia fix la viteza motociclistului?

un bou fara permis cu masina neinmatriculata intra aiurea, omoara un motociclist iar pe tine te intereseaza si te roade ce viteza avea motociclistul, nu?

 

 

nu stiu care din noi nu intelege ceva....

 

sunt stradute din astea cu masini parcate pe toate partile incat efectiv trebuie sa mergi cu 5 la ora ca sa nu omori pe careva sau ca sa nu mori tu. iti poate tasni un copil sau un bou de dupa o masina oricand, fara sa-l vezi,sau de dupa o duba parcata... vorim de distanta 2-3 metri... mai adauga bonus ca pe stradutele astea poti gasi de la nisip fin pana la (cuvant urat) de caine, de ce mai vrei tu......fa un calcul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grasule de unde stii tu cat de mari erau ochii celui din masina?

 

de ce ma rog se rezuma discutia fix la viteza motociclistului?

 

un bou fara permis cu masina neinmatriculata intra aiurea, omoara un motociclist iar pe tine te intereseaza si te roade ce viteza avea motociclistul, nu?

 

 

nu stiu care din noi nu intelege ceva....

 

sunt stradute din astea cu masini parcate pe toate partile incat efectiv trebuie sa mergi cu 5 la ora ca sa nu omori pe careva sau ca sa nu mori tu. iti poate tasni un copil sau un bou de dupa o masina oricand, fara sa-l vezi,sau de dupa o duba parcata... vorim de distanta 2-3 metri... mai adauga bonus ca pe stradutele astea poti gasi de la nisip fin pana la (cuvant urat) de caine, de ce mai vrei tu......fa un calcul...

naiv ca deobicei...

 

5km/h e mers incet la pas, 10km/h e pas grabit, de la 15 in sus alergare, cred ca si eu prind 25km/h alergand, la viteza asta poti da cu fata de beton si ai foarte mari sanse sa supravietuiesti

 

ti-e rusine sa mergi cu 30 daca n-ai vizibilitate?

 

problema e ca nu poti controla cand iti iese conservaru (cuvant urat) de pe straduta insa POTI controla viteza cu care te deplasezi

 

ia vezi mai sus un accident similar doar ca la viteza mica ... alt cascador care a "culcat" mobra inainte sa loveasca conserva dar a scapat cu 2 vanatai si 3 zgarieturi pe carene, acelasi modus operandi in schimb alta viteza !!!!

 

eu stiu ca vrei, din nefericire nu poti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

si eu stiu ca vrei,dar iti garantez ca nu p rinzi tu 25 km/h nici daca te leg de un carucior de supermarket si-ti fac vant la vale :)))


te las sa te contrazici cu altii in continuare, imi dau seama ca nu am cu cine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...