Sari la conținut

Accident grav in Medias


startrek
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 201
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca niste soferi inconstienti nu ne vad pt. ca nu se asigura, atunci sa ne lase sa punem sirene ca la politie, salvare, pompieri, poate atunci macar ne vor auzi si o sa beleasca ochi mai bine. neasigurarea la scimbarea directiei de mers si accidentarea unui motociclist care crapa este omor cu premeditare, dupa parerea mea. sa speram ca nu este asa de grav, cu toate ca dupa casca e nasol si ai doresc insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Aici nu-i vorba de "moralism" sau ca alti sunt master motociclisti. Eu doar am subliniat cum stau lucrurile. Mi se putea intampla mie sau tie, sau lu' Gigispeed, dar daca ai baga la cap din asemenea intamplari nu s-ar mai scrie pe forum. Cand pleci la drum ai 3 lucruri in cap: e posibil sa nu primesti prioritate chiar daca o ai, conditia carosabilului si problemele care pot aparea chiar la o motocicleta noua. Nu pleci de la stop ca din prastie, nu mergi ca vaca sa faci senzatie, moartea ta nu foloseste nimanui. Imi pare rau pentru el si tineretea lui. Sa ii fie tarana usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neasigurarea la schimbarea directiei de mers si accidentarea unui motociclist care crapa este omor cu premeditare, dupa parerea mea.

Esti pe langa, premeditare inseamna ca a pus la cale moartea lui... o prostie... nu stim toate datele accidentului ca sa facem analiza... din cate vad nu avea viteza , sangele de acolo pare arterial ma gandesc ca s-a taiat undeva in zona gatului care e mai predispusa, la fel pe casca e sange ..., naiba stie ce s-a intamplat... in orice caz, foarte tanar baiatul , o viata intreaga inainte ... sa-i fie tarana usoara , RIP ! .

Nu mai taiati capete in stanga si-n dreapta, pentru ca nu stim mai nimic din accident.... poate baiatul avea viteza (ceea ce nu cred) poate soferu conservei nu l-a vazut... parca vad ca soferul e unu pe la 60 ani ... cu cati din astia m-am intalnit in trafic si pur si simplu iti iasa in fata fara sa se asigure ,sau nu te vad...

 

Odihneasca-se in pace !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comentariile nu-si au rostul, vorbim vorbim constienti fiind ca mult peste 90% din noi care detinem vitezane o ard in viteza atat prin oras cat si afara, doar de aia ai luat vitezana. Din pacate se pare ca acesta combinatie adica tanar de 21 de ani + vitezana nu a fost una potrivita pt colegul nostru, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si sa-l ierte!

 

Mi se rupe inima cand vad inca unul si inca unul si inca unul.... Chiar te pune pe ganduri asemenea evenimente, fiecare plecare de acasa poate fi ultima!

Editat de Error1132
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...poate soferu conservei nu l-a vazut... parca vad ca soferul e unu pe la 60 ani ... cu cati din astia m-am intalnit in trafic si pur si simplu iti iasa in fata fara sa se asigure ,sau nu te vad...

 

Odihneasca-se in pace !

Soferul nu avea ce sa caute acolo, a virat la stanga, desi avea interzis. Va ramane fara permis vreo 3 luni si va lua 1-2 ani cu suspendare, o sanctiune prea dura pentru bietul om. Eu i-as da foc sau l-as omori cu pietre, in felul acesta l-as scapa de stresul de a mai acrosa motociclisti cand vreaza pe sens interzis fara sa se asigure macar.

 

R.I.P.

Editat de pasquinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

furca nu e intacta, poza doi unghiul de bracaj al rotii fata de jug ;)

chiar si-n ultima poza se vede cum roata nu mai e pe aceiasi traiectorie cu furca.

 

mda, ce sa mai.. fara cuvinte.

 

Autoturismul implicat în accident era neînmatriculat şi avea numere false de înmatriculare. Şoferul autoturismului care a provocat accidentul va fi reţinut de poliţişti pentru 24 de ore, urmând ca în cursul zilei de duminică să fie prezentat Parchetului cu propunere de arestare preventivă. Mai sus am postat declaraţia subinspectorului Dragoş Dumitrescu, din cadrul Poliţiei Rutiere Mediaş.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu-i vorba de "moralism" sau ca alti sunt master motociclisti. Eu doar am subliniat cum stau lucrurile. Mi se putea intampla mie sau tie, sau lu' Gigispeed, dar daca ai baga la cap din asemenea intamplari nu s-ar mai scrie pe forum. Cand pleci la drum ai 3 lucruri in cap: e posibil sa nu primesti prioritate chiar daca o ai, conditia carosabilului si problemele care pot aparea chiar la o motocicleta noua. Nu pleci de la stop ca din prastie, nu mergi ca vaca sa faci senzatie, moartea ta nu foloseste nimanui. Imi pare rau pentru el si tineretea lui. Sa ii fie tarana usoara!

bai fratilor terminati cu datul sfaturilor!toti sunteti tari si mari,cei mai priceputi si iubiti de dumnezeu si voua nu vi se poate intampla ca mergeti legal!

mergi legal daca boul iti iese in fata,50Km/h e de ajuns!va treziti mereu sa dati sfaturi!nu zi hop pana nu sari!

nu doresc nimanui nici cel mai mic aciident(nici sa scape mobra de pe cric!)

putere familiei R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

@haman, condusul preventiv iti spune ceva? Daca tu esti cascat si mergi cu 50 km/h nu te va ajuta cu nimic daca iese Jiji, dar daca tu esti mai atent si te astepti ca Jiji sa iti sara in fata... Cred ca intelegi ce vreau sa zic.



P.S: Poti sa mergi si cu 150 in oras, dar atentie in intersectii... "MERGI CA SI CAND NICIODATA NU AI AVEA PRIORITATE"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Valeuuu!!! Ala umbla cu masina neinmatriculata si cu numere false. Sper sa primeasca ce merita! Anularea permisului si cativa ani cu suspendare ar fi prea bland. Inconstienti naibi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei si prietenilor.

 

Nu ca (n)-as fi moralist, dar combinatia tanar + vitezana si-a luat tributul.

 

Cum poti tu ca parinte sa il lasi pe fi-tu la 21 ani sa isi ia vitezana cand, cel mai probabil, experienta lui in trafic batea spre 0? Si probabil sa ii dai si bani pentru asta...

Editat de jupanu77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valeuuu!!! Ala umbla cu masina neinmatriculata si cu numere false. Sper sa primeasca ce merita! Anularea permisului si cativa ani cu suspendare ar fi prea bland. Inconstienti naibi!

cu legea actuala are sanse mai mari sa faca puscarie pentru numerele false si alte matrapazlacuri dinastea decat pentru ca a omorat un om ! ce porcarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cauza taxei de inmatriculare f mari , probabil a pus numerele altei masini identice , pe a lui ..

 

(

erau de pe o dacie,sa specificat,in linkul de mai sus

O mai spun iar...nici el nu merita

Dumnezeu sa-l ierte.

Editat de THE GYX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haio ca numerele ca numerele. fie ca erau sau nu false, mortul tot mort e. eu i-as judeca pe amandoi, desi soferul a gresit. dar nu pot baga mana i foc pt tanarul de 21 ani. imi pare rau de parintii si nu cred ca pot sa le inteleg suferinta, dar de multe ori e greseala lor ca isi lasa odraslele pe asa ceva. pana la urma nici nu au ce sa le faca, la 21 ani esti destul de mare incat parintii sa nu-ti mai poarte de grija. la mine mama mi-a zis, ia-ti ce vrei, dar fii atent ca nu vreau sa-ti aprind lumanari la cap, ci doar pe tort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rip,pacat de el,21 de ani...si pe sfarsit de sezon,acum trebuie avut cea mai mare grija pt ca aderenta nu mai e ca la 35 de grade,mai ales cu gume mai vechi.

Din ce vad eu acolo,nu cred ca avea mare viteza,problema e ca nu prea cred ca a franat.S-ar putea sa ma insel,dar se vad mai ales in a doua poza zgarieturi pe asfalt,cred ca baiatul s-a speriat cand i-a taiat ala calea si a blocat frana.S-a imprastiat pe jos si s-a dus gramada in masina.Daca a lovit masina cu capul/casca in partea de jos,e ceau.Poate o casca beton il salva,dar slabe sanse.Poate se salva singur daca ar fi franat bine si nu s-ar fi speriat.Daca tinea motoreta sus,avea mult mai mari sanse.

Dar pe de alta parte poate ca el saracu' chiar a franat dar nu a mai avut ce face.Oricum experienta e intotdeauna un atu si el la 21 de ani nu prea avea de unde sa aiba experienta.

Da' si Nolan-ul ala s-a rupt ca alea din piata de la rusi.Bine,poate o casca de varf ar fi rezistat,dar totusi socul cred ca era prea mare si tot il omora,cine stie...

Pacat de el.Urat accident.

 

Concluzia pe care trebuie s-o tragem (pe langa cele clare,stiute deja,de a mere cu prudenta in oras si aproximativ in limitele vitezei legale,lucru care iti permite sa mai reactionezi cat de cat in caz de ceva) : invatati sa franati eficient,practicati franarea de urgenta pt a va intra in instinct si gume bune mai ales pe fata daca nu va permiteti un set complet.

Daca nu se poate noi,cautati macar gume soft,de la baietii care fac trackdays.Pot face diferenta intre o sperietura si un accident urat.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...