Sari la conținut

am reusit sa-mi iau un R 1200 GS :)


rzw
 Share

Postări Recomandate

salutare,

imi doream de mult... stiam ce e... dar ... doar acum 2 luni am reusit sa-l cumpar... R 1200 GS (2005)

nu am prea multe de povestit... imi place mult...e ceea ce trebuie... poate merge si tare dar si la plimbarica.

pun si cateva poze...

post-9379-0-80829900-1384968851_thumb.jpg

post-9379-0-79301500-1384968866_thumb.jpg

post-9379-0-33791600-1384968880_thumb.jpg

post-9379-0-59483700-1384968901_thumb.jpg

post-9379-0-12585500-1384968924_thumb.jpg

post-9379-0-03511800-1384968937_thumb.jpg

post-9379-0-60737000-1384968959_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Doua jucarii foarte diferite... imi place la nebunie Speed Triple 1050, dar nu mergi cu 1050 ul pe unde mergi cu 1200GS ul

 

de curiozitate, cat are la plin R1200GS ul? si ce consum are, in afara/oras ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca arata ca noua ! am fost extrem de impresionat cand am vazut-o ... zici ca a fost tinuta in showroom...

avea neamtul un set de 5 periute de dinti pentru curatare...fiecare periuta pentru o anumita parte a motocicletei...neamt...deh...

are 64.200 km.

 

Doua jucarii foarte diferite... imi place la nebunie Speed Triple 1050, dar nu mergi cu 1050 ul pe unde mergi cu 1200GS ul

 

de curiozitate, cat are la plin R1200GS ul? si ce consum are, in afara/oras ?

motorul de 1050 e bomba! nu pot sa-l compar cu nimic din ce am avut pana acum! dar... intr-adevar GS-ul e mult peste tot ce am avut pana acum!

 

GS-ul cica are 225 kg la plin...dar eu nu cred... sigur are mai mult... consum in oras 6-7% si in afara 4-6%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

n-are asa mult la plin....ai zice ca are mai mult cand te uiti la el.

 

consumul e decent chiar,mai ales in oras, pt un 1200cc...

 

stiu ca boxerul asta ia putin,ca si R1200S (varianta sport) ia tot in genul asta...


sa-l stapanesti sanatos si sa-i arati multi coclauri:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

imi doream de mult... stiam ce e... dar ... doar acum 2 luni am reusit sa-l cumpar... R 1200 GS (2005)

nu am prea multe de povestit... imi place mult...e ceea ce trebuie... poate merge si tare dar si la plimbarica.

pun si cateva poze...

Excelenta alegere imho si arata foarte ingrijita. Sa o stapanesti sanatos si sa te duca jdemii de km pe cele mai frumoase drumuri ! :)

 

sper ca neamtul, pe langa cele 6 periute, sa ti fi dat si niste SORICI pe buci ......

nu de alta dar o sa te manance multi de cour de acum inainte.....

:crack: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi doream de mult... stiam ce e... dar ... doar acum 2 luni am reusit sa-l cumpar... R 1200 GS (2005)

nu am prea multe de povestit... imi place mult...e ceea ce trebuie... poate merge si tare dar si la plimbarica.

pun si cateva poze...

 

S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! ;)

Vad ca deja i-ai pus si un crashbar (de la Touratech)... crashbar-ul este intre cele mai uitle investitii pe care le poti face la un GS!

Saua ta este joasa, si daca nu ma insel cea joasa nici nu se regleaza pe inaltime ca celelalte. Asadar, daca asa ai luat-o de la fostul proprietar dar nu este ceea ce ai tu nevoie, ai de ales intre sa normala sau inalta. Poate gasesti chiar s-o dai la schimb ca sunt destui care au nevoie de cea joasa. Ideal ar fi insa una gen Touratech sau de Adventure, cele standard nefiind tocmai comode la drum lung. Insa asta o sa iti dai tu seama in timp.

 

GS-ul cica are 225 kg la plin...dar eu nu cred... sigur are mai mult...

 

pai da, ca 225 e standard, fara ABS, topcase, crashbar etc. Deci bate pe la 235 acum :D

 

de curiozitate, cat are la plin R1200GS ul? si ce consum are, in afara/oras ?

 

Informatiile astea pot fi gasite instant pe net ;)

http://www.r1200gs.info/misc/specs/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

instant pt un fan al modelului care deja s-a informat in prealabil, dar mersi de link...

 

misto ca nu papa mult magaoaia asta la 90/100 la ora...

 

Nu, nu... doar am scris pe Google r1200gs 2005 specs si ala a fost primul link.

 

Nu papa mult nicodata... eu in toate turele mele, si nu o menajez deloc, nu am resuit sa scot mediu mai mult de 5,7-5,8. Dar cel mai des e pe la 5,3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

eu n am reusit sa scot sub 5.6% la a mea,in afara (mers 120 km/h)...

 

SV 650 scoate 4% la 100 la ora poate... :)

1200GS ul cred ca se duce intr-un 4.2% poate, la 100 la ora...

 

zic si eu......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...