Sari la conținut

Yamaha Yzf - R6


hateganclauciu12
 Share

Postări Recomandate

De cateva zile ma bucur sa spun ca detin si eu un R6 si sper ca va fi o experienta placuta in viata.

 

. Cu greu dar am reusit sa imi implinesc visul de a intra in lumea Moto .

 

Decizia de a ma orienta spre yamaha a fost din cauza "coditelor" . Coditele la R6 SI R1 consider ca sunt cele mai frumoase.

 

Inculpatul R6 are furtune racing , consumabile schimbate cap-coada , ii mai trebuie un pilot power spate si este perfect. Are 22k reali ( istoric detaliat => a umblat prin "familie" )

 

Am apucat sa fac doar 100km cu ea ... pana sa vina vremea asta oribila. Dar asta e.

 

Am observat ca este nervos ... mai ales de la ++6.000 de ture

 

Orice sfat este bine venit:

---MAI ALES DESPRE FRANARE --- ( ULTIMA IESIRE LA FRANA DE MOTOR AM SIMTIT SPATELE FUGIND ... INTELEGETI VOI MAI BINE LA CE MA REFER) { aici si cauciuc vinovat)

 

Cateva poze cu el:

 

 

post-80074-0-02058400-1385672831_thumb.jpg

post-80074-0-39727600-1385672833_thumb.jpg

post-80074-0-77002000-1385672835_thumb.jpg

post-80074-0-82835500-1385672836_thumb.jpg

post-80074-0-25635600-1385672837_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1: Nu merge cu prieteni vitezomani !

2: Nu baga mana in gaz

3: Joacate cu franele ca sa te inveti cu ea ( preferabil la viteze mici ) invata sa exersezi frana de urgenta ( eu seara cand nu e trafic mai exersez franarea de urgenta inainte de semafor )

4: Paranoia - toata lumea in trafic si de pe trotuar este un posibil pericol pentru tine

5: Nu merge la drum cu prieteni vitezomani ( si daca faci greseala asta , nu incerca sa ii prinzi din urma ) dai in ,,,,, mai important ii curu tau !

6: Mare grija la cauciucuri si la consumabile ( si presiunea in cauciucuri daca mergi cu pasager sau fara )

7:Echipamentul de protectie

 

Eu de fiecare data cand era sa fac accident a fost intodeauna cand eram in brigada ! ps; stay safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa o calaresti sanatos si fara incidente!! arata foarte bine! grija mare la "explozie"(8-11k). eu cand am accelerat prima data putin mai tare am fost surprins ca sa nu mai zic ca s-a ridicat relativ usor pe spate(cu pasager ce-i drept).

 

P.S actualizeaza-ti nr la profil :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult yusuf si styuk.

 

Cei drept nu am inca echipament de protectie . dar pana la primavara cred ca imi iau.

 

Nu ma omor dupa viteaza , in general , dar cand urmeaza drum drept si eu stau dupa 1,2,3 masini care merg sub 60 km/h nu pot sta dupa ei. ...

 

simt ca stau pe loc daca stau dupa ei. daca mergeau cu 90 km/h era super.

 

sunt in ceata cu "frana de urgenta" ?

 

imi poti da cateva detalii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici ceva grosso mode. Totodata poti sa mai arunci un ochi in sectiunea "Incepatori". Sunt foarte multe topicuri utile. Chestia nasoala...trebuie sa le cauti printe multe...inutilitati. Dar cum orcicum nu te mai dai...spor!!!

 

http://www.transalp.ro/files/Tutoriale/Tutorial%20de%20condus%20motocicleta%20(RO).pdf

 

 

Totodata iti recomand sa citesti si http://jurnaldeghidon.blogspot.ro/2012/08/am-devenit-motociclistoare-cat-mai-am_31.html si sa reflecti...

Editat de styuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca pe langa investitia in echipament de protectie, ar trebui sa investesti si in gume bune, de consistenta moale (personal nu inghit pilot power sub nici o forma)... care sa iti ofere o aderenta buna la franare. Cum zice si mai sus, joacate un pic cu franarea insa numai cand vine caldura... acum poti sa te joci doar in garaj cu ea.

In anturajul tau este obligatoriu sa fie si o persoana care sa tina la tine, la oasele tale si viata ta... el sigur va ramane mereu in spatele tau sa fii ultimul si sa silesti aiurea.

 

Bafta multa, si te asteptam la rugaciuni pt o iarna scurta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fumos. Sa o stapanesti sanatos si sunt convins ca noi toti ceilalti, ca astepti caldura care...o sa vina. Asa cum spuneau baietii grija mare la exploziile de putere si la incalzitul anvelopelor. Conteaza foarte mult. Eu am R1, dar si r6 e rea din cale afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos ! arata bine , bestia .

referitor la cauciucuri , cumpara un "pirelli" semi slick si nu ai treaba !

Bine/..acum si eu am simtit cum fuge asfaltul de sub mine , intr-o dimineata prin traficul bucurestean insa ...era ud asfaltul , faceam viraj stanga la semafor ...si bineinteles , mana in gaz , insa am reusit s-o redresez , dupa ce mi-a facut un vibro-masaj corporal.

 

 

Nu ma omor dupa viteaza ,

 

hai maaa... daca nu te omorai dupa viteza iti luai rs de 49 cc .

Toata treaba vine din cerebel, in timp ce pilotezi :)

 

Stay SAFE ! nu incerca sa sfidezi legile gravitatiei :) ...motocicleta are doua roti ... NU UNA !

Editat de alex4ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepator , nu stii mai nimic despre tehnica, lipsa echipament, toate R6-urile au o MARE problema cu explozia de putere, combinat cu faptul ca se usureaza prea mult fatza si intra foarte usor in voblaj. Au fost zeci, chiar sute de cazuri asemanatoare ca combinatie, cu sfirsit la spital sau la morga. Nu-mi place sa urez ca toti ceilalti interlocutori bafta, norocul ti-l faci singur. Poate te strofoci si-ti iei niste cauciucuri noi si MOI, un echipament complet, si te duci si exersezi la greu frinarile de urgenta (in parcari mari, nu intre blocuri). Sa vezi ce frumos o sa fie cind o sa depasesti o masina care merge cu doar 60k/h , si fiind in dreptul ei, se baga peste tine si te trimite in boscheti.

Spor la motociclit.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepator , nu stii mai nimic despre tehnica, lipsa echipament, toate R6-urile au o MARE problema cu explozia de putere, combinat cu faptul ca se usureaza prea mult fatza si intra foarte usor in voblaj. Au fost zeci, chiar sute de cazuri asemanatoare ca combinatie, cu sfirsit la spital sau la morga. Nu-mi place sa urez ca toti ceilalti interlocutori bafta, norocul ti-l faci singur. Poate te strofoci si-ti iei niste cauciucuri noi si MOI, un echipament complet, si te duci si exersezi la greu frinarile de urgenta (in parcari mari, nu intre blocuri). Sa vezi ce frumos o sa fie cind o sa depasesti o masina care merge cu doar 60k/h , si fiind in dreptul ei, se baga peste tine si te trimite in boscheti.

Spor la motociclit.

cele mai adevarate sfaturii...... :peace: JAGI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alex4ice

 

ai si tu dreptate :)) dar parca nu te satisface un RS ... clar nu . Compari dacia cu audi ? Niciodata.

Am vrut R6 si nu R1 tocmai sa nu fie prea mult .... si totusi in cazul in care am nevoie de acceleratie sa poate accelera.

Si chiar si asa e puternic R6. As fi vrut sa existe R4 ... Ar fi fost super oke .

(( Am mers cu RS 125..... putina diferenta fata de un scuter bun .... )

 

 

 

 

Sa dus dracu tot dragul de sezon dupa ce a zis JAGI .

 

Mai exact in ce conditii intra in acest "voblaj" ???

 

Sunt dornic sa invat tocmai pentru a veni mereu acasa teafar si fara incidente .

 

Si da am de gand sa imi aiu pana in primavara cauciucuri fata spate noi . Si echipament protectie... insa nu ma vad purtand acel echipament la drum scurt.

- un exemplu : fac 20km pana la Lujerului ... vin prin Dragomiresti - Chiajna - rosu - dudu - uverturii ... cine cunoaste traseul acesta pe 2 roti stie ca nu ai unde sa accelerezi. Curbe dupa curbe . Soferi dobitoci la tot pasul.... am 3 ani si de categoria B .... si km buni facuti... stiu la ce sa ma astept.

 

Daca GIGI ma vede la 50 m .... cu moto.... el se va baga garantat... zicand: aaaa aammm timp . multi iDIOTI.

 

Adica voi merge cu un maxim de 100 km/h

Doar nu stau sa pun echipament pentru 5km facuti.

Si sincer nu sunt maniac dupa viteza.

Am vazut ce poate "jucaria" .... 2 pe ea .... a tras pana la 200 km/h fara stres apoi am lasat -o eu ca se ducea drumul drept.

 

 

Am de gand sa ajung mereu teafar acasa... si as prefera sa nu ma aratati cu degetul si daca tot stiti multe

 

SA DATI UN SFAT BUN.... DE CARE SIGUR VOI ASCULTA !!!

MERSI MULT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am vazut la m4mihai faptul ca nu recomanda Pilor Power. Sunt incepator, am numai 22 de ani si tot ce puteam alege mai bun dupa parerea mea este un RS125 cu powervalve. Si chiar ma gandeam la un Michelin Pilot Power pentru ea si fata si spate. Ce gume moi recomandati pentru inceput tinand cont ca vreau sa exersez cat mai mult franarea si virajele? O zi buna! :)

Editat de kadar20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica voi merge cu un maxim de 100 km/h

Doar nu stau sa pun echipament pentru 5km facuti.

Si sincer nu sunt maniac dupa viteza.

Am vazut ce poate "jucaria" .... 2 pe ea .... a tras pana la 200 km/h fara stres apoi am lasat -o eu ca se ducea drumul drept.

 

Un sfat pentru tine, nu mai lua pasager.

 

Deci in primii 100km ai mers cu 200km/h fara echipament si cu pasager?

 

Te incadrezi perfect in randul forjatorilor de er6 care au impresia ca ei sunt mai prudenti/talentati decat cei ce deja s-au spart.

 

Atentie mare.

Editat de vladf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfaturi? Judecand dupa poza de profil si motocicleta aleasa (la cata experienta ai tu), nu pot sa spun decat "Bine-ai venit, rau ai nimerit!".

 

De cateva zile ma bucur sa spun ca detin si eu un R6 si sper ca va fi o experienta placuta in viata.

 

Orice sfat este bine venit:

---MAI ALES DESPRE FRANARE --- ( ULTIMA IESIRE LA FRANA DE MOTOR AM SIMTIT SPATELE FUGIND ... INTELEGETI VOI MAI BINE LA CE MA REFER) { aici si cauciuc vinovat)

 

Spera cat mai ai timp la o experienta placuta in viata, circa pana la primavara. Vezi ca s-a dat la stiri ca Romania este prima tara europeana in care s-a implementat sistemul automat de alarmare in caz de accident. Cauta despre asta.

Alte sfaturi, citeste-le aici. /index.php?/forum/66-articole-si-tutoriale/

 

 

Adica voi merge cu un maxim de 100 km/h

Doar nu stau sa pun echipament pentru 5km facuti.

Si sincer nu sunt maniac dupa viteza.

Am vazut ce poate "jucaria" .... 2 pe ea .... a tras pana la 200 km/h fara stres apoi am lasat -o eu ca se ducea drumul drept.

 

DATI UN SFAT BUN.... DE CARE SIGUR VOI ASCULTA !!!

MERSI MULT

 

SFAT BUN: Nu irosi banii pe echipament, axeaza-te mai mult pe tuning, prosoape, lumanari, loc de veci si alte accesorii. Neaparat toba sport.

 

A, si daca vrei sa mai fii printre noi (nu in gashka, ca bajetzii, ci IN VIATA), ia si te uita zilnic 30 de minute pe youtube la accidente moto, poate vei invata ceva.

 

Si pune-ti naibii echipamentul ala chiar si pentru 5 km! Exista doar doua categorii de motociclisti: cei care au cazut si cei care vor cadea. Eu cred ca tu ai sa cazi cand vei scapa mana in gaz in curba sau cand vei frana cu fata, tot in curba.

 

Da, azi sunt hater. La multi ani, Romania!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat pentru tine, nu mai lua pasager.

 

Deci in primii 100km ai mers cu 200km/h fara echipament si cu pasager?

 

Te incadrezi perfect in randul forjatorilor de er6 care au impresia ca ei sunt mai prudenti/talentati decat cei ce deja s-au spart.

 

Atentie mare.

 

Nu au fost primi 100 km din viata pe moto.... au fost primi pe r6.... am mai avut un kawa de 400 cm ... si nu am cazut niciodata :)

 

fiind diferenta mare intre ele... automat cred ca este mai prudent sa consider ca am inceput de la 0

 

Sfaturi? Judecand dupa poza de profil si motocicleta aleasa (la cata experienta ai tu), nu pot sa spun decat "Bine-ai venit, rau ai nimerit!".

 

 

Spera cat mai ai timp la o experienta placuta in viata, circa pana la primavara. Vezi ca s-a dat la stiri ca Romania este prima tara europeana in care s-a implementat sistemul automat de alarmare in caz de accident. Cauta despre asta.

Alte sfaturi, citeste-le aici. /index.php?/forum/66-articole-si-tutoriale/

 

 

 

SFAT BUN: Nu irosi banii pe echipament, axeaza-te mai mult pe tuning, prosoape, lumanari, loc de veci si alte accesorii. Neaparat toba sport.

 

A, si daca vrei sa mai fii printre noi (nu in gashka, ca bajetzii, ci IN VIATA), ia si te uita zilnic 30 de minute pe youtube la accidente moto, poate vei invata ceva.

 

Si pune-ti naibii echipamentul ala chiar si pentru 5 km! Exista doar doua categorii de motociclisti: cei care au cazut si cei care vor cadea. Eu cred ca tu ai sa cazi cand vei scapa mana in gaz in curba sau cand vei frana cu fata, tot in curba.

 

Da, azi sunt hater. La multi ani, Romania!

 

Poza profil era cea de la facebook ... si nu vad legatura intre poza - moto ales - si mentalitate ( experienta cum am spus colegului de mai sus .... sunt primi 100km pe R6 .... nu in lumea moto .... avand in trecut ceva mai cuminte de 400

 

Apreciez totusi sfaturile tale sarcastice ;) puteai spune totusi frumos ...

 

Lumanari , loc de veci ? Nu este nevoie de asa ceva.... Sunt total deacord cu tine dar nu am de gand sa cad . Mai ales sa mor.

 

Daca erai atent vedeai ca nu am bagat in tuning ... ba din contra... consumabile cap - coada. absolut tot.

 

Cauciuc mai am de schimbat ... fata si spate in primavara.

 

Am vazut Keith Code de cateva ori si alte materiale de genul.... + accidente .

 

Daca tot ai facut asa urat sa imi spui ca sunt prost.

 

Spunei prostului ce cauciucuri ii recomanzi... pentru o priza cat mai buna pe asfalt in curbe si la franare brusca.

120/60/zr176 fata si 180 / 55 / zr17 spate

Editat de hateganclauciu12
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are motorul asta 22000 cand imi vad eu curu..:)))))poate 220000.e revopsit.pilot power pentru habarnisti e un cauciuc foarte bun daca e dot nou...eu am set pe a mea...si pot sa spun ca am fost pe transalpina transfagarasean ,topa,autobanda etc...si trust me...numa plangeau gumele fara pic de alunecare...dar sper sa nu fie si copilu asta un fost scuterist care s-o gandit sa isi ia ER6...sa ii dea "turatii cu foc in toba"...ca dupaia gasim piese pe bikeshop...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are motorul asta 22000 cand imi vad eu curu.. :)))))poate 220000.e revopsit.pilot power pentru habarnisti e un cauciuc foarte bun daca e dot nou...eu am set pe a mea...si pot sa spun ca am fost pe transalpina transfagarasean ,topa,autobanda etc...si trust me...numa plangeau gumele fara pic de alunecare...dar sper sa nu fie si copilu asta un fost scuterist care s-o gandit sa isi ia ER6...sa ii dea "turatii cu foc in toba"...ca dupaia gasim piese pe bikeshop...

 

Domnule Bica ...

Daca ai pareri cu km nu ma intereseaza. Daca eu iti spun ca e umblat in familie... cum imi spui tu mie cat are? Nu sa umblat cu el , il stiu de la 10 ani .

Pilot power 2ct ..... am de gand sa cumpar fata si spate.

 

Copilu' asta a avut grija de el in cateva zile cat ai tu in cateva sezoane.

 

Sa schimbat absolut tot... si nu a fost deloc ieftin .

 

Mai am doar Pilot 2ct de pus si e complet .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alex4ice

 

 

Si sincer nu sunt maniac dupa viteza.

Am vazut ce poate "jucaria" .... 2 pe ea .... a tras pana la 200 km/h fara stres apoi am lasat -o eu ca se ducea drumul drept.

 

 

Am de gand sa ajung mereu teafar acasa...

SA DATI UN SFAT BUN.... DE CARE SIGUR VOI ASCULTA !!!

MERSI MULT

ce ai zis mai sus se cam bate cap in cap.

uite un sfat, daca tot ceri: nu mai fa asta cu "2 pe ea, lejer 200"

 

da, stiu, era drum intins si liber.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e dreaq chiar asa de negru..o sperietura zdravana si te resetezi imediat pe modul safe..hahahahaaa!! vezi tu pe pielea ta! fii calm si e ok

:mexicanwave: cat de adevarat. speram sa fie in limitele in care te mai poti reseta si sa incepi in modul safe dupa. Bafta la motociclit si pana la urma cum iti asterni asa dormi. Eu am inceput la fel pe r6 si am avut parte de "resetare" in a doua saptamana de cand l-am luat si a prins bine ca de atunci au mai trecut inca 4 ani tot pe el fara nici o alta resetare :crack: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat pentru tine, nu mai lua pasager.

 

Deci in primii 100km ai mers cu 200km/h fara echipament si cu pasager?

 

Te incadrezi perfect in randul forjatorilor de er6 care au impresia ca ei sunt mai prudenti/talentati decat cei ce deja s-au spart.

 

Atentie mare.

Si doar stiam eu ! lasa-l ma , ca asa e bine ! isi da cu putin gel in par , isi leaga casca de mana si merge prin oras cu 40 la ora :) ca nu se omoara dupa viteza.

 

Sfaturi? Judecand dupa poza de profil si motocicleta aleasa (la cata experienta ai tu), nu pot sa spun decat "Bine-ai venit, rau ai nimerit!".

 

 

Spera cat mai ai timp la o experienta placuta in viata, circa pana la primavara. Vezi ca s-a dat la stiri ca Romania este prima tara europeana in care s-a implementat sistemul automat de alarmare in caz de accident. Cauta despre asta.

Alte sfaturi, citeste-le aici. /index.php?/forum/66-articole-si-tutoriale/

 

 

 

SFAT BUN: Nu irosi banii pe echipament, axeaza-te mai mult pe tuning, prosoape, lumanari, loc de veci si alte accesorii. Neaparat toba sport.

 

A, si daca vrei sa mai fii printre noi (nu in gashka, ca bajetzii, ci IN VIATA), ia si te uita zilnic 30 de minute pe youtube la accidente moto, poate vei invata ceva.

 

Si pune-ti naibii echipamentul ala chiar si pentru 5 km! Exista doar doua categorii de motociclisti: cei care au cazut si cei care vor cadea. Eu cred ca tu ai sa cazi cand vei scapa mana in gaz in curba sau cand vei frana cu fata, tot in curba.

 

Da, azi sunt hater. La multi ani, Romania!

 

Pai daca tu crezi ca si-a luat echipamentul ca sa i-l poarte , te inseli amarnic !

Cu echipamentul iese doar de Pasti si la intruniri moto , eventual .... aaa da si la balul bobocilor , ca sa impresioneze pitipoancele .

Domnule Bica ...

Daca ai pareri cu km nu ma intereseaza. Daca eu iti spun ca e umblat in familie... cum imi spui tu mie cat are? Nu sa umblat cu el , il stiu de la 10 ani .

Pilot power 2ct ..... am de gand sa cumpar fata si spate.

 

Copilu' asta a avut grija de el in cateva zile cat ai tu in cateva sezoane.

 

Sa schimbat absolut tot... si nu a fost deloc ieftin .

 

Mai am doar Pilot 2ct de pus si e complet .

Prietene , poti sa dai si 50 de milioane pe un cauciuc ,...daca esti lemn , lemn ramai. daca nu esti tu atent la ce ai pe asfalt , e problema ta . e tavaleala ta ,nu a noastra , a celor care comentam , incercand sa iti bagam ceva de bine in cap. Nu ma intelege gresit !nu imi place sa vad accidente cu motociclisti , insa unii o cauta cu lumanarea !

peace !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti cu cazutul in gura....

 

Daca voi ati fost incapabili si ati cazut este problema voastra.

 

Ce bagati in cap ma?

 

Un lucru bun nu ati zis.... putini cei ce au zis ceva bun....

 

Daca merg cu 200 nu e prob nimanui .... daca zic ca merg usor iarasi .... a nimanui...

 

Numai stati voi cu cazutul in gura .... ca sunteti voi lemne ;)

 

Asa am vazut ca voi pe tot forumul .... cand aveti ceva bun de zis atunci tastati ;) nu sa spuneti porcarii .

 

Daca 1 vrea sa vanda ceva nu poate de voi .... daca unu se lauda nu poate de voi .... daca unu zice ca e prost adaugati si voi.

 

Numai destepti pe forumul asta... si in viata de zi cu zi.

 

 

P.s : tin sa multumesc celor ce au spus ceva folositor ... chiar si sarcastic.

 

Restu: ...... PFFF... mai ales tu 4ice... taci in banca ta

Editat de hateganclauciu12
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te incadrezi perfect in randul forjatorilor de er6 care au impresia ca ei sunt mai prudenti/talentati decat cei ce deja s-au spart.

 

 

Daca voi ati fost incapabili si ati cazut este problema voastra.

 

Numai stati voi cu cazutul in gura .... ca sunteti voi lemne ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti cu cazutul in gura....pt ca o sa se intample, poate cand nu ai echipament, poate cand o arzi capat cu pasager

 

Daca voi ati fost incapabili si ati cazut este problema voastra. Oare incapabilitate se numeste?

 

Ce bagati in cap ma? In cap? Nimic. Pe cap?...sigur casca!

 

Un lucru bun nu ati zis.... putini cei ce au zis ceva bun.... Poate pentru ca cei care au ceva bun de zis, din atitudinea si vorbele tale si-au dat seama ca nu are rost...

 

Daca merg cu 200 nu e prob nimanui .... daca zic ca merg usor iarasi .... a nimanui...Clar este problema ta daca mergi "blana"...atata timp cat drumurile mele sau ale cunoscutilor mei nu se intersecteaza cu ale tale.

 

Numai stati voi cu cazutul in gura .... ca sunteti voi lemne ;) Cine zice ala "IE"!!!!

 

Asa am vazut ca voi pe tot forumul .... cand aveti ceva bun de zis atunci tastati ;) nu sa spuneti porcarii . Este iarna, motor la iernat, dimineata la munca ii grea...iarta-ne!!!

 

Daca 1 vrea sa vanda ceva nu poate de voi( ba poate, doar ca dureaza putin mai mult(trebuie sa treaca de inutilitati)).... daca unu se lauda nu poate de voi .... daca unu zice ca e prost adaugati si voi. Daca mai si semnalizeaza, clar adaugam si noi....

 

Numai destepti pe forumul asta... si in viata de zi cu zi. Welcome in our life!!!

 

 

P.s : tin sa multumesc celor ce au spus ceva folositor ... chiar si sarcastic.

 

Restu: ...... PFFF... mai ales tu 4ice... taci in banca ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...