Sari la conținut

Topic de Feedback - Comuniste


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 586
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

...Âşi totuÂşi, atitudinea lui dany mi se pare justificată. Dacă vine unul la tine cînd tu Âştii că i-ai vîndut porumb bun, sănătos Âşi cernut, după N ani Âşi zice "mi-ai vîndut porumb mucegăit"... ce ai face?

 

Eu unul nu am răbdarea să explic prostului - iertat să-mi fie - ce Âşi cum. Dacă te-am citit că nu ai minte să înțelegi că Âşunca nu se umflă iar cauciucul nu se pune pe grătar, te tuf în cap imediat. Asta e...

Ioon avea ,de multi ani,un magar. Intr-o zi se gandeste sa-l vanda. Vassile,prietenul lui cel mai bun,afla de treaba asta si cumpara magarul de la Ioon.

-Bai Vassile,sa ai grija,daca vreodata magarul se opune inintarii caretei tu sa nu-l bati.

Ia Vassile magarul,il pune la careta si se baga in codru. Umple teleguta cu lemne si indeamna magarul la drum.Acesta merge vreo cativa metri si se culca iremediabil.Asteapta Vassile o vreme,magarul nu prea da semne de colaborare.Ii da cu niste iarba pe la nas,il impinge,dar nimic.Magarul deja sforaie.

- Bai,ne prinde padurarul.Hai odata!

Vassile o ia la fuga spre sat,sa-l aduca pe Ioon la fata locului.Acesta tocmai dregea un butoi. Cu barda in mana se indreapta,impreuna cu noul proprietar,spre padure.Pe drum isi face o maciuca dintr-o tufa de corn. Cand ajunge langa magar Ioon ii frige una cu maciuca dupa cap. Magarul se ridica brusc si o ia cu teleguta la drum.

-Pai bine,bai Iooane,nu ai zis ca,orice s-ar intampla,sa nu-l bat.

-Dar nu l-am batut,frate. Numai i-am atras un pic atentia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Aha! Am înțeles ideea! Da, e o mică mare diferență... una e să-l bați anume, din răutate sau alte motive, alta e să-l corijezi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum naiba se face ca numa' oamenii cu bani sunt nemultumiti de una si de alta? :scratch:

 

cine sunt oamenii cu bani??

as vrea sa stiu si eu??nu de alta dar data viitoare sa-i ard la pret,am vazut ca se poarta treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha! Am înțeles ideea! Da, e o mică mare diferență... una e să-l bați anume, din răutate sau alte motive, alta e să-l corijezi...

 

N-ai inteles chiar tot. Ideea principale este ca unul e stapinul si unul e magarul-- asa sint relatiile intre noiDisappointed.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va stresati degeaba pentru 2 camere . Eu am primit multe lucruri trimise de catre colegi de forum care nu corespundeau descrierii , sau erau chiar cu hibe grave ,desii ei au spus ca sunt in stare perfecta ! nu m-am plans si nici nu am sa dau nume, stie fiecare ce mi-o trimis ;) sa fie fericiti . Dar un lucru stiu .. nu mai fac afaceri cu ei .

Ceace priveste colegul Dani e un om de treaba .A trimis coletul , am verificat produsele si ulterior am trimis banii, fara sa ne cunoastem. Doar pentru gestul asta deja are un punct rosu ! Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Primit garniturile de la Dany. Material bun. BONUS o pereche de garnituri de chiulasă, de CUPRU.

deci.... băiat de salon :ok:

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum naiba se face ca numa' oamenii cu bani sunt nemultumiti de una si de alta? :scratch:

Unde e butonul de "Like", frate?!

 

 

Lista ce urmează este alcătuită, cu excepția ultimului alineat, în ordinea în care mi-am amintit de oamenii în cauză :). Să nu vă fie, așadar, cu supărare!

 

Feedback tare pozitiv pentru Planeta V, care m-a pricopsit cu o seamă de piese de Jawă (baÂşca o furcă Âşi-un motor de vreo 175 cmc) Âşi s-a-ntins la vorbă cu mine Âşi cu Ovidiu. Tot la el m-am dat prima dată pe un Simson Âşi țin să spun că motorul Âşi cutia funcționau grozav!

 

Feedback măcar la fel de pozitiv pentru Hell_Rider_Edy, care a aÂşteptat bărboÂşii să ajungă pe la orele 23:00 în Fieni ca să încarce un fier în Break-ul vișiniu. Edi a avut încredere să ne lase fierul pe arvună, iar plata datoriei rămase urmează să fie făcută în vinerea ce vine. Tot la drumul ăsta am descoperit că Dacia mea a mers cam fără ulei în cutia de viteze. Nașpa.

 

Feedback din nou pozitiv (era să scriu progresiv) pentru choppermaniac, care mi-a lăsat pe mână - contra unui "mulțumesc" - o anvelopă Dunlop sănătoasă tun. Anvelopa a echipat anterior un... Harley!

 

Feedback tâmpit de pozitiv lui florin.radu, al cărui V-Strom a făcut indirect o donație lui Ivan-fierul, constând în patru încălțări soft enduro pe 19 țoli. Anvelopele sunt niște Heidenau-uri folosite dar frumoase foc, au un asemenea profil încât cred c-o să-nceapă să mă-ncurce chiulasele boxerului ucrainean în curbe :P.

 

Feedback respectuos de pozitiv Krazului nime'n drum, care s-a zbătut (deÂşi lucrurile au luat o întorsătură care n-a mai ținut de puterile lui Nika) să mă pricopsească cu o Nipră verde din TimiÂşoara. Mi-a făcut cadou o cutie de cafea plină cu segmenți noi-nouți de Jawă de 250 cmc și o pereche de tobe de CZ Sport.

 

Feedback pozitiv D-lui petcudan55, care mi-a donat o cutie laterală de Simson, unde mai pui că era sudată gata, chituită și grunduită. Cu ocazia asta îi mulțumesc și lui red bandit, care m-a ajutat în câteva rânduri cu transporturile prin țară!

 

Feedback cu strângere de mână lui Lolo ID, care mi-a donat o pereche de semnale de Nipru MT-10 (model vechi, ăla pătrățos) și s-a oferit de câteva ori să mă ajute cu o seamă de transporturi.

 

Uf, s-a spart țeava de feedback :P.

 

Feedback pozitiv lui Nea' Victor, alias Rocknroll, care mi-a reparat cutia de viteze la Nipru și mi-a sugerat să folosesc relee de putere pentru instalația electrică. Aveam de gând încă de pe-atunci să fac așa ceva, însă dumnealui m-a făcut să mă interesez cu adevărat de funcționalitatea releelor.

 

Fiidbiec pozîtîv lui VULPOIU, cari o aruncăt piesti gard un rezervor dă iawă șî-i om cumsăcadi foarte.

 

Mulțumesc lui dany_tunky pentru piesele dăruite și vândute. El acoperă o niÂşă importantă Âşi foarte bine că o face!

 

Mulțumesc lui micriganel, Owene, Roskatu, Ivan_pedala, mihai_prd, simson simson, schumydan, thvlad, km453, ro nin et alia.

 

Nu în ultimul rând dar lăsat la urmă ca mustul bun (că nu servesc alcool Âşi aÂş spune "ca vinul bun" în necunoÂştință de cauză), strângere de mână tovărăÂşească Cicloburului-Âşef, care vrea cu tot înadinsul să-Âşi paradească repede Uralul, fapt pentru care mi l-a tot împrumutat atât de des! Nu mai zic de cât caÂşcaval pe pâine am mâncat la el acasă Âşi la câte depanări m-a ajutat! Unde mai pui că e printre puținii prieteni pe care i-am avut vreodată. Stimă! ÂŞi, întru încheiere, plecăciuni repetate Âşi îndelungi (vorbim în termeni de ani întregi) pentru Pasagera Ancuța.

 

Cine n-are prieteni, să-Âşi facă! Sunt îmbrăcat în mare parte cu haine de căpătat (poate pe alocuri inexact spus, dar lăsăm aÂşa), am o slujbă pe care-am găsit-o grație unei prietene Âşi merg pe motociclete a căror achiziție Âşi punere la punct mi-a fost mult ajutată de o mare seamă de oameni. AÂş fi fost cu siguranță mult mai puțin împlinit fără această suită de întâmplări și aparente coincidențe. Vă mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Să-ț hie di ghini, măi băiete.

 

Ăsta e farmecul comunității! Motorul, ca hierul, merje nu merje... se rupe se sudează... se duce se schimbă... însă omul rămîne, e uÂşor să fii individ dar' e Âşi mai uÂşor să fii OM.... sau nu...

 

Am Âşi io de mulțumit multora. Dany in primul rînd pentru piese originale de calitate, Âşi "fidbiec" la nevoie; Schumy Dan pentru sfaturi din experiență Âşi alte poveÂşti; Pedros pentru învățăminte (deÂşi cam scump la vorbă în ultima vreme...); Cicloburu, AdrianS, Festina Lente, pentru cunoÂştință în persoană, mănuÂşi, Âşi altele, care fac mult!

iar ceilalți... nerăbdător să-i cunosc în persoană!

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+ Ptr @VULPOIU in privinta corectitudini.

+ ptr @Aurelian_mz_rt125..idem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cate un mare plus pentru:

- silviu.tomica - platini jawa

- Strmbu - tobe esapament Jawa ....mai baieti m-ati facut sa ma simt prost, macar transportul trebuia sa ma lasati sa-l platesc, oameni de cuvant

- comunistul - au ajuns gresoarele, sunt cum am discutat

- pedros - pentru sea, si intelegere pt intarzierea platii

 

si tuturor celor cu care am colaborat , probabil sunt vre-o 40% din cei care postam pe aici

Editat de aurelian_mz_rt125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Primit coletul de la vyo79, e aÂşa cum am vorbit. E în regulă.

 

Că nu-i ce-mi trebe mie, asta e altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...