Sari la conținut

Topic de Feedback - Comuniste


Postări Recomandate

Vizitator VULPOIU

dany_oldmoto.... ok, foarte ok, nimic de comentat...

 

...cu o singură condiție: să fii extrem de norocos să dai de el..... pe messenger incredibil de extrem de greu.... pe telefon nu răspunde...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 586
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ma da' unu n-ar zice de bine si de mine :P .

Am vandut-cumparat piese de la dany(pe care l-am gasit intodeauna ;) ) , aurelian_mz 125, lolo, simson_simson si alti cativa cu care m-am inteles excelent. De fapt sunt useri de baza pe acest forum si sunt oameni seriosi ( nu tu tata postas ce nu te lasa cu motoare, nu tu lipsa de timp :D etc ).

 

Recunosc ca mi-am luat si eu o mica teapa de vreo 2 bulioane cu un tip din Alba care nu stiu daca are cont dar a avut multe anunturi pe bikeshop. Edy traxeleduard parca id.....daca aveti vreodata in viata asta impulsul sa faceti vre-un business cu el, renuntati in secunda 2, este cel mai neparolist om posibil, desi la telefon pare foarte ok.

Editat de master_alexut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am vrut sa evit sa se ajunga aici dar se pare ca "anghelus" chiar trage tzepe! Deci am licitat 2 gume Barum, si doua camere tot Barum, si am muscat-o urat de tot. A venit coletul, dar marfa era inutilizabila! Anvelopele coapte rau de tot, camerele cu valve "made in romania" aplicate. I-am scris imediat un mesaj pe PM propunandu-i sa i le trimit inapoi ca sa o rezolvam in liniste si eu sa pierd contravaloarea postei pe un sens de expediere.Dar liniste a ramas! Nici un raspuns de la individ, asa ca ma vad dator sa va atrag atentzia asupra afacerilor cu el. Daca am vazut asa zic hai sa vad cum o fi cu gumele pe janta umflate si sa intimplat exact ce era de asteptat, adica era sa imi rup si gatul!

Robert bk350 trebuie sa dea o bere ca l-am scutit de tarasenia asta :disappointed: !Norocosul!

post-56732-0-00024900-1307379422_thumb.jpg

post-56732-0-28538000-1307379496_thumb.jpg

post-56732-0-79035800-1307379533_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer..imi pare rau,ca ai patit-o.lasa ca,la prima ocazie bem o bere,si il boscozim pe individ :angryfire:

si eu am luat deja 2 tepe de alti 2 indivizi.ii boscozim si pe aia.aduc eu papusa wodo,tu accesoriile.

 

si dedicatie speciala pt "twotimer" ..... :finger: :finger: :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar te asteptai ca o anvelopa veche de 30 de ani sa mai fie utilizabila? :crack:

poate ca n-a stiut omul ca e de 30 de ani, n-o fi stiut dot-ul pana sa ii vina coletul. oricum era barum , deci se putea sa fie de fabricatie mai recenta, daca zicea ca-s Victoria, danubiana, sau made in URSS mai ziceam ca alea sigur aveau 20-30 de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ca n-a stiut omul ca e de 30 de ani, n-o fi stiut dot-ul pana sa ii vina coletul. oricum era barum , deci se putea sa fie de fabricatie mai recenta, daca zicea ca-s Victoria, danubiana, sau made in URSS mai ziceam ca alea sigur aveau 20-30 de ani.

Eu sunt doar unul din fraierii care cred ca totusi oamenii sunt oameni. Adica daca eu sunt sincer si fair-play, am impresia ca si cei cu care am de a face sunt ca mine! adica am si io niste gume an vechi de fab. de vanzare dar nu le-am facut poze neclare ca sa prostesc prostii! :baldy: Tre sa ma tratez de asta!Gumele astea mele nu au nici un semn de imbatranire, nici o crapatura cat un varf de ac! :rolleyes:

post-56732-0-13955400-1307479982_thumb.jpg

post-56732-0-23226700-1307480042_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te supara,dar este vina ta!Ai observat cu siguranta problema mea avuta cu acest individ pe acel topic de licitatii si totusi te-ai arucat sa cumperi marfa de la el!Am fost prompt si i-am dat feedback negativ acolo.Nu ti-ai pus nici un semn de intrebare?Au fost si cativa care i-au luat apararea...iata consecintele.Asemenea gunoaie de oameni nu trebui bagate in seama,indiferent ce ar vinde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar te asteptai ca o anvelopa veche de 30 de ani sa mai fie utilizabila? :crack:

 

Pe roata atasului am un cauciuc marca Victoria, masura 3,25/19 (sub denumirea marcii scrie "FABRICAT IN RPR", anul STAS-ului fiind "-59", atasul stat inca din anul 1977) care se prezinta intr-o stare foarte buna (asta se datoreaza faptului ca a fost tinut in mediu semi-umed si intunecat). Dupa cum arata talpa cauciucului.....nu pare sa aiba mai mult de 200 km rulati.

 

Cei care vand asemenea produse ar trebui suspendati pe forum pe o anumita perioada (este doar o parere personala).

Cei care cumpara piese de aici , de pe forum , ar trebui sa consulte temeinic topicul asta , inainte de a cumpara ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Multumesc lui @jethro tull ptr. pinionul de angrenare kilometraj,trimis pe gratis si cu taxa postala suportata tot de el. :ok: .Sper ca odata sa-ti pot intoarce favorul inapoi.

 

...de la altii,dupa 3 luni si ceva, inca astept niste chiulase de M72 :(

 

/index.php?/topic/274372-bursa-clasicelor/page__st__120

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa evit sa se ajunga aici dar se pare ca "anghelus" chiar trage tzepe! Deci am licitat 2 gume Barum, si doua camere tot Barum, si am muscat-o urat de tot. A venit coletul, dar marfa era inutilizabila! Anvelopele coapte rau de tot, camerele cu valve "made in romania" aplicate. I-am scris imediat un mesaj pe PM propunandu-i sa i le trimit inapoi ca sa o rezolvam in liniste si eu sa pierd contravaloarea postei pe un sens de expediere.Dar liniste a ramas! Nici un raspuns de la individ, asa ca ma vad dator sa va atrag atentzia asupra afacerilor cu el. Daca am vazut asa zic hai sa vad cum o fi cu gumele pe janta umflate si sa intimplat exact ce era de asteptat, adica era sa imi rup si gatul!

Robert bk350 trebuie sa dea o bere ca l-am scutit de tarasenia asta :disappointed: !Norocosul!

 

 

CAUTA CAUCIUC LA CEI CARE ADUC ANVELOPE SH DIN STRAINATATE.... CU PUTIN NOROC LE GASESTI NOI CU ETICHETA... EU ASA AM FACUT. AM GASIT UN DUNLOP NOU CU ETICHETA (50LEI) SI UN MICHELIN (50LEI)PUTIN UZAT :)SANATATE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

salut, am de facut o reclama unuia din cluj, o reclama NEGATIVA binenteles

nu stiu nickname de pe forum dar am numele,adresa si nr lui de tel, are un simson pe care vrea sa il readuca la viata

 

asadar feritiva sau ganditiva de 2 ori cand auziti acest nume: BACIU RADU CATALIN, nr de tel. 0763482272, si adresa str. Gen. Traian Mosoiu nr 28 Cluj Napoca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

un + mare pt. "el_nynios", om cu inima mare si seros. recomand eu,si toti prietenii mei din cluj,care au cumparat de la el piese :ok:

Un MARE - pt el_nynios, om cu inma mica si neserios. Dupa ce am facut un troc de motociclete a uitat sa imi mai dea diferenta stabilita de comun acord la inceput( 20 mil lei vechi si piesele aferente), preferand de 5 luni sa nu mai raspunda la telefon. I-am trimis si mesaje spunandu-i ca daca nu mai are bani sa ii dau moto inapoi si sa imi dea motocicleta mea si tot nu a binevoit sa raspunda. Cica sa mai ai incredere in oameni. Eu ce sa ii mai doresc unui asemenea om? Dar nu ii nimic, sa stiti ca TOTUL in viata se plateste mai devreme sau mai tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un MARE - pt el_nynios, om cu inma mica si neserios. Dupa ce am facut un troc de motociclete a uitat sa imi mai dea diferenta stabilita de comun acord la inceput( 20 mil lei vechi si piesele aferente), preferand de 5 luni sa nu mai raspunda la telefon. I-am trimis si mesaje spunandu-i ca daca nu mai are bani sa ii dau moto inapoi si sa imi dea motocicleta mea si tot nu a binevoit sa raspunda. Cica sa mai ai incredere in oameni. Eu ce sa ii mai doresc unui asemenea om? Dar nu ii nimic, sa stiti ca TOTUL in viata se plateste mai devreme sau mai tarziu.

 

 

 

 

nu inteleg de ce nu ati facut pe actul de vanzare -cumparare ,,urmand ca a doua parte din bani sa fie acordata pe data de.......) tot acelasi pret avea actul si era mai sigur.

 

 

oameni suntem toti.... insa nu tuturor le place munca.... bijnita si tzeapa e mult mai avantajoasa...contravaloarea unui act valora in cazul dumneavoastra, 2000 de lei... il aveati la mana.

 

 

 

 

 

 

 

pe viitor optati pentru ,,ACTE"

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu ce să zic de @VULPOIU! Mare pișicher! Zice că-mi trimite niște mănuși second hand, dar ele sînt aproape noi! Zice că le pune ramburs, da' le primesc fără să trebuiască să plătesc... Nu faceți afaceri cu el, că iese OMUL în pierdere!

 

:cheers:

 

 

P.S. Să trăiești o mie de ani, Vulpoiule! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...@VULPOIU! Mare pișicher! ... Nu faceți afaceri cu el, că iese OMUL în pierdere!

P.S. Să trăiești o mie de ani, Vulpoiule! :friends:

Confirm si io cele spuse de Ovidiu! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eeeeeee, am avut incredere in acest om, adica animal :finger: , dar de acuma suflu si in iaurt. Asa ca mare atentie.

daca ai fi verificat aici inainte de a face 'tranzactia' poate nu luai teapa. am avut de-a face si eu cu acest om si am lasat feedback negativ...data viitoare mai multa atentie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Un plus pentru Adrian RoÂşca (simson simson), care mi-a donat o pereche de cutii laterale de Simson Sport Âşi un semnalizator de Nipru MT-10. Mulțumesc! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No, ma plictiseam tare, asa ca am recitit topicul asta din scoarta in scoarta.

Intrebare: poate cineva face o centralizare, sau un tabel cu userii mentionati in prezentul topic, desigur cu numarul de plusuri sau minusuri acumulate? Adica e interesant sa nu parcurgi toate paginile ca sa vezi opiniile despre un user. Iar daca vei parcurge tot, vei constata ca sunt useri care au si plusuri si minusuri acumulate.

Ma refer la faptul ca daca userul "x-ulescu" are 12 plusuri acumulate si un singur minus, atunci nu-i rau tare, dar asta nu poti vedea decat daca cineva face un "rating" al aprecierilor fiecarui user mentionat.

 

Mai on topic: Au fost cativa in decursul timpului care mi-au lasat un gust amar, dar nu i-am pus la suflet. Iar daca banii mei i-au facut mai fericiti, atunci le urez toate cele bune in viata!

La capitolul plusuri, acolo e belea: Ar trebui sa insir o gramada mare de oameni care au raspuns prompt solicitarilor mele de ajutor!!!

Totusi nu pot sa nu-i amintesc pe o parte din prietenii mei, care mi-au dat doar satisfactii si care au facut tot ce le sta in putinta sa ma ajute in decursul timpului: Aleko, Cristi57, nea' Victor (din Constanta), Dany, Gaspar, Robert BK, GTR1000, Berchezii (tata si fiu), Calin (Rua), Drobu si desigur multi altii !!! Sper ca cei de care (involuntar) am uitat sa-i trec in lista cu plusuri sa nu se supere pe mine.

 

ar fi o chestie faina, sa apara chiar sub avatar plusurile si minusurile userului .

si dupa 3 plusuri ,ti se scade un minus :)

Editat de robert bk350
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...