Sari la conținut

Multumesc taranului pe motor ca m-a speriat..


Yaho0o
 Share

Postări Recomandate

Am tot citit postarea si reply-urile mai mult sau mai putin pertinente si la ce concluzie am ajuns?...Mai bine nu postai nimic YahoOo :) Tu si cel de te-a depasit stiti cel mai bine ce si cum a fost...si probabil ca si celalat citeste acum si-si spune "mna..si eu m-am bagat aiurea" dar asta doar in sinea lui...Insa lumea aici a inceput sa polemizzeze,sa se avante in afirmatii si acuze si etc...Pacat...

Dupa cum se poate vedea nu sunt decat un incepator in ale motociclismului dar ce stiu sigur ca am invatat pana acum e BELESTE OCHII ! ! ! indiferent ca ai sau nu prioritate,ca intorci sau doar virezi,ca opresti sau accelerezi.

Cu stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ma bucur ca am deschis acest topic. am invatat si eu cum considera unii ca e corect sa mergi in trafic. cand o sa fiu pe motor o sa fiu la fel de "preventiv" ca pana acum chiar daca anumite chestii nu ai cum sa le previi.

cand o sa fiu in conserva am invatat de la unii care au postat pe aici ca riderul este vinovat orice ar fi asa ca sper sa nu se bage in depasiri aiurea ...



ps. acum puteti sa ma injurati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuza-ma ca te informez dar esti - conform a ceea ce ai scris in ultima fraza - bolnav psihic.

 

Cum sa zici ca te apuci sa omori oameni?!

Ai crescut la casa de copii sau ce-i wrong with you?

Editat de Sergiu_KB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff nu am zis ca ma apuc sa omor oameni. am zis doar ca o sa circul corect in continuare. nu o sa incalc legea nici pe motor nici in masina doar ca poate nu o sa mai am instinctul de a feri vreun zmeu sau a pune frana cand il vad ca se baga in depasiri aiurea. nu am nimic cu nimeni si respect pt anumiti oameni care au postat aici (nu nominalizez dar se stiu ei)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun sa discutam cele de mai sus la o bere.pana la urma suntem toti in aceeasi oala.ca unu e mai bine pregatit sau mai putin...nu e un dezavantaj ca sa zic.toti am plecat de undeva,trebuie sa ne pazim si sa ne dam sfaturi.nu trebuie sa ne balacarim si sa ne consideram inferiori.fiecare poate invata ceva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun sa discutam cele de mai sus la o bere.pana la urma suntem toti in aceeasi oala.ca unu e mai bine pregatit sau mai putin...nu e un dezavantaj ca sa zic.toti am plecat de undeva,trebuie sa ne pazim si sa ne dam sfaturi.nu trebuie sa ne balacarim si sa ne consideram inferiori.fiecare poate invata ceva .

SheriffC any time bere cu tine o dau eu ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu eram ieri intr-o intersectie, nu mi-a dat unul prioritate si mi-a sarut lacul de pe unghii cand am franat...

 

...asta si cel care a lovit masina parcata. Fratilor, daca sunteti praf, luati masina. Ma rog, de fapt nu asta e problema, ca toata lumea are momente cretine, nu cred ca e cineva care nu a scapat niciodata motorul intr-un mod stupid, dar nu toti se plang ca niste p*zde pe forum ca si-au scapat motorul la 5 la ora. Pe bune, e rusinos...

 

Si ala, da, e nesimtit daca a vazut si nu a oprit. Dar probabil era prea ocupat sa se uite inainte dupa alti talentati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu eram ieri intr-o intersectie, nu mi-a dat unul prioritate si mi-a sarut lacul de pe unghii cand am franat...

 

. Fratilor, daca sunteti praf, luati masina.

Zise unu` mai rasarit ! Tu esti plin de tine si ti-ai luat motor.

 

ON : Nu te mai vaicari pentru o oglinda si un schimbator. Dar sunt tare curios cum de s-a rupt schimbatorul .... Pune te rog o poza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e plina lumea de "meseriasi" !

nasol e cand ii prind din urma, ii depasesc si apoi il intreb ce a avut in cap... surpriza, se blocheaza :)))))



PS: te-a atins?? nu, atunci ai cazut ca boul, LOAD PIPE SAVE LIVES... NA, CA TI-A APLICAT-O!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Cataline, lasa bre copchii in pace..se supara pe vorbele tale si p'orma spun in stanga si dreapta ca motociclistii nu ie uoameni

 

PS:Am modificat titlul topicului care inducea in eroare (vorba cuiva mai sus), avand in vedere ca nu a avut loc niciun contact..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clar ca de pe acest forum nu poti invata nimic. de unde ati ajuns voi la concluzia ca ma plang ca am scapat motorul? ma plang ca alt motociclist mai smecher a depasit cand nu avea voie si voi considerati ca a procedat corect ? (wtf)

 

Rog un moderator sa sa stearga acest topic oricum nu ajuta pe nimeni ce s-a scris aici .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

observ ca unii intra pe aici sa se planga ca niste....cum zice colegul mai sus si sa li se bata cu palma pe umar compatimitor.

eu am constatat ca al mai bun amic mi-a fost ala care mi-a dat una peste ceafa si mi-a zis direct ca eu am fost prostul cand am cazut. nu nisipul de pe marginea drumului. sau cainele de pe pod.

daca vrei compatimire, mergi la un pension de domnisoare batrane.

daca vrei sa ajungi acasa intreg nu iesi la bere cu ala care te compatimeste casa dea bine, incearca sa iesi cu ala care iti spune ce ai gresit si ce trebuie sa imbunatatesti la tine sau la mobra.

bafta.

 

PS - daca iesi la berea aia incearca fara mobra sau masina. ma simt oarecum dator sa fac si mentiunea asta ca cine stie......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar am deschis un topic in care am descris ce mi s-a intamplat si am intrebat unde pot suda schimbatorul. de unde ati dedus ca eu ma plang ca o (cuvant urat). am observat ca aproape toti de pe aici sunt experti si ca voua nu o sa vi se intample nimic .

 

rog un moderator sa stearga topicul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

observ ca unii intra pe aici sa se planga ca niste....cum zice colegul mai sus si sa li se bata cu palma pe umar compatimitor.

eu am constatat ca al mai bun amic mi-a fost ala care mi-a dat una peste ceafa si mi-a zis direct ca eu am fost prostul cand am cazut. nu nisipul de pe marginea drumului. sau cainele de pe pod.

daca vrei compatimire, mergi la un pension de domnisoare batrane.

daca vrei sa ajungi acasa intreg nu iesi la bere cu ala care te compatimeste casa dea bine, incearca sa iesi cu ala care iti spune ce ai gresit si ce trebuie sa imbunatatesti la tine sau la mobra.

bafta.

 

PS - daca iesi la berea aia incearca fara mobra sau masina. ma simt oarecum dator sa fac si mentiunea asta ca cine stie......

Exact asta era ideea pe care au incercat cei mai multi sa o transmita, mai dur sau mai voalat. Nimeni nu a sustinut ca celalat nu a gresit. Dar e o alternativa mai comoda sa iei seriful stelar in brate si sa planga ambii de compatimire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

observ ca unii intra pe aici sa se planga ca niste....cum zice colegul mai sus si sa li se bata cu palma pe umar compatimitor.

eu am constatat ca al mai bun amic mi-a fost ala care mi-a dat una peste ceafa si mi-a zis direct ca eu am fost prostul cand am cazut. nu nisipul de pe marginea drumului. sau cainele de pe pod.

daca vrei compatimire, mergi la un pension de domnisoare batrane.

daca vrei sa ajungi acasa intreg nu iesi la bere cu ala care te compatimeste casa dea bine, incearca sa iesi cu ala care iti spune ce ai gresit si ce trebuie sa imbunatatesti la tine sau la mobra.

bafta.

 

PS - daca iesi la berea aia incearca fara mobra sau masina. ma simt oarecum dator sa fac si mentiunea asta ca cine stie......

 

irosesti interneti de pomana

 

clar ca de pe acest forum nu poti invata nimic. de unde ati ajuns voi la concluzia ca ma plang ca am scapat motorul? ma plang ca alt motociclist mai smecher a depasit cand nu avea voie si voi considerati ca a procedat corect ? (wtf)

clar ca n-ai ce invata daca esti incepatorul smecher care le stie pe toate

 

ala nu te-a depasit regulamentar, daca ai semnalizat schimbarea directiei catre stanga , trebuia sa te depaseasca pe dreapta.

atat timp cat nu a existat contact intre motociclete ... cazatura e numai din vina ta, poate vei intelege asta peste cativa ani, dar la cum le iei ca o fetita suparata... nu prea cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun sa discutam cele de mai sus la o bere.pana la urma suntem toti in aceeasi oala.ca unu e mai bine pregatit sau mai putin...nu e un dezavantaj ca sa zic.toti am plecat de undeva,trebuie sa ne pazim si sa ne dam sfaturi.nu trebuie sa ne balacarim si sa ne consideram inferiori.fiecare poate invata ceva .

 

Deci dupa logica ta nu ai nici un avantaj daca faci eforturi sa ti imbunatatesti abilitatile in controlarea motocicletei, esti egal cu cel care merge ca o gasca. Exact asta ai scris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Rog un moderator sa sa stearga acest topic oricum nu ajuta pe nimeni ce s-a scris aici .

Este o vorba adevarate pe care sunt convins ca nu o stii: oamenii destepti invata din propriile greseli, cei inteligenti din greselile altora, iar prostii nu invata de la nimeni..ei se cred mereu cei mai destepti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aproape toti de pe aici sunt experti si ca voua nu o sa vi se intample nimic

unii chiar sunt (eu nu), iar la majoritatea....sau chiar toti, ni s-a intamplat. de aia ne si permitem sa vorbim si nu doar ne dam cu presupusul. am fost si noi incepatori si nu am uitat ca doare. planeta vine brusc in sus cand nu mai ti cauciucu' pe asfalt.

L.u.v se poate sterge acest topic sau nu ?

nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Haide bre, nu te supara ca magarul pe sat..cum bine a spus un coleg mai sus, mai bine sa te superi acum de la o tranta mica dar sa ai de invatat, decit mai tarziu, dar s-o comiti mult mai grav!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luv, din cate stiu eu semnalizarea trebuie inceputa cu 50m inainte de schimbarea directiei de mers in localitati si 100m in afara acestora.

 

Baiatul a procedat corect, intai a semnalizat, s-a asigurat apoi a inceput manevra de a face stanga in acea intersectie cand a fost depasit de acel bou.

 

Baiatul nu are absolut nici o vina a procedat corect. Maimutoiul trebuia sa-l depaseasca prin dreapta, daca avea loc, daca nu - trebuia sa astepte.

 

Unde si in ce tara ai vazut tu ca atunci cand faci stanga intr-o intersectie si semnalizezi acest lucru... sa te depaseasca lumea prin stanga???

 

Tu confunzi cu alta situatie, la plecarea de pe loc cand esti tras pe dreapta, dar si acolo INTAI SEMNALIZEZI, te asiguri ca nu de depaseste nimeni si abia apoi te pui in miscare.

 

Dar in situatia lui de a vira stanga in intersectie nici nu se pune problema ca cineva sa fi avut dreptul sa-l depaseasca prin stanga acolo!!!

 

Revizuieste-ti aberatiile inainte de a da sfaturi.



clar ca de pe acest forum nu poti invata nimic. de unde ati ajuns voi la concluzia ca ma plang ca am scapat motorul? ma plang ca alt motociclist mai smecher a depasit cand nu avea voie si voi considerati ca a procedat corect ? (wtf)

 

Rog un moderator sa sa stearga acest topic oricum nu ajuta pe nimeni ce s-a scris aici .

 

Omule, eu spre deosebire de altii am inteles situatia in care te-ai aflat.

Nu ai absolut nici o vina, de vina e acel taran prost ghiolban care te-a depasit in ultima clipa cand tu urmai sa faci stanga. Nu ai voie sa depasesti pe cibeva care face stanga!

 

Reguli pentru circulatia vehiculelor ¤ 3. Depasirea

Art. 149. - (1) Depasirea vehiculelor se face numai pe partea stânga, în sensul de mers, cu exceptia celor ai caror conducatori au semnalizat si s-au încadrat corespunzator schimbarii directiei de deplasare spre stânga si a tramvaielor, care se depasesc pe partea dreapta.

 

Deci daca este obligatoriu sa-i depasesti prin dreapta pe cei care fac stanga atunci e clar ca e INTERZIS sa-i depasesti prin stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...