Sari la conținut

accident agronomie 10 05 2014


riderontornadoes
 Share

Postări Recomandate

Traficul este destul de ingreunat in acea zona in timpul targurilor din cauza masinilor parcate pe carosabil pe singura banda de circulatie,de multe ori am observat ca cei care parcheaza pentru targ la plecare nu se mai asigura la iesirea din coloana sau intorc direct peste linia de tramvai,de vreo 2 ori era sa pocnesc pe cate unul care nu sa asigurat ,din pacate noi motociclistii avem de suferit mai tare decat tabla indoita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum sincer, cate linii 41 pot sa treaca pe la o agronomie? e clar bucurestiul :) sanatate riderului

 

Autobuzul 41 din Iasi are capatul la Rond Copou, unde se afla si Universitatea Agronomica, zona cunoscuta sub denumirea de Agronomie, unde marele trol al comunitatii noastre, Adrian, a avut accident grav acum cateva saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul era un cbr de 125.

motociclistul are clavicula facuta zdrente, marti il opereaza, acum e acasa.

accidentul a avut loc deoarece un meltean cu un bmw i-a intors in fata, "ca la noi". :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eroul ce pazea? Nu vedea ca-i targ, adica multe masini ? Am mai vazut azi un insetat de adrenalina crosetind la greu pe Mihai Bravu. Avea casca pt pasager prinsa de scarita pasagerului, probabil ca se grabea la intilnire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eroul ce pazea? Nu vedea ca-i targ, adica multe masini ? Am mai vazut azi un insetat de adrenalina crosetind la greu pe Mihai Bravu. Avea casca pt pasager prinsa de scarita pasagerului, probabil ca se grabea la intilnire.

Nu se vede ca este targ,sunt doar masini parcate!Targul e inauntru,mascat de gard!Nu te mai grabi sa tragi concluzii!Intradevar se intoarce la greu in zona aia!Se iese fara semnal!Cei care nu stiu zona si naravurile pot fi usor surprinsi de miserupistii veniti sa cumpere sanchi mancare ecologica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, e suficient sa vezi masini parcate una upa alta, daca nu ai reflexul sa reduci, inseamna ca esti habarnist. Cind spui de exemplu, ca-i dai tare pe portiunea cutare, ca e liber, asta inseamna ca nu sint nici macar masini parcate. Intodeauna apar necunoscatori ai locului, rataciti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vazut azi un insetat de adrenalina crosetind la greu pe Mihai Bravu. Avea casca pt pasager prinsa de scarita pasagerului, probabil ca se grabea la intilnire.

miercuri seara am ajuns in bucale cu motorul. m-am intalnit cu niste prieteni care mi-au adus niste benzina(ca am ramas fara) si ne-am dus spre mecanic unde aveam treaba. in drum spre el, un flecau cu una bucata vitezana (R1 parea) si cu una bucata carne de tun in spate, echipati sumar, ne-a crosetat de n-am avut aer. pe unul dintre prieteni era cat pe ce sa-l agate. dar asaaaa, finut de tot a trecut printre noi care desi cred ca aveam vreo 80Km/h nu prea am apucat sa-l vedem mult timp, ca era si intuneric.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Autobuzul 41 din Iasi are capatul la Rond Copou, unde se afla si Universitatea Agronomica, zona cunoscuta sub denumirea de Agronomie, unde marele trol al comunitatii noastre, Adrian, a avut accident grav acum cateva saptamani.

 

Am crezut ca semnatura ta e poza de la accident. :mellow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topic extrem de semnificativ. La paranz, cineva a semnalat un accident, se pare ca nu tocmai usor si nici pana la ora asta nu avem nici o alta informatie (cine ,ce ,cum ?) in schimb ne luam la harta. Pentru ce ? Sa dovedim ce ? Asta este ca zicala aia din batrani, "un prost (n-are nici o vina, a semnalat un fapt) arunca o piatra in balta si zece destepti se arunca dupa ea (incep sa comenteze fara rost)". Nu va suparati dar este ridicola reactia, orice veti zice. N-ar strica putina decenta, cineva a avut de suferit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topic extrem de semnificativ. La paranz, cineva a semnalat un accident, se pare ca nu tocmai usor si nici pana la ora asta nu avem nici o alta informatie (cine ,ce ,cum ?) in schimb ne luam la harta. Pentru ce ? Sa dovedim ce ? Asta este ca zicala aia din batrani, "un prost (n-are nici o vina, a semnalat un fapt) arunca o piatra in balta si zece destepti se arunca dupa ea (incep sa comenteze fara rost)". Nu va suparati dar este ridicola reactia, orice veti zice. N-ar strica putina decenta, cineva a avut de suferit.

Nu uita ca esti pe forum. Da din taste sau plimba ursul motorul :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prefer motorul ! D'aia n-am decat cateva sute de postari, nu 7.000 ca altii care isi dau cu parerea ca sa se afle in treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topic extrem de semnificativ. La paranz, cineva a semnalat un accident, se pare ca nu tocmai usor si nici pana la ora asta nu avem nici o alta informatie (cine ,ce ,cum ?) in schimb ne luam la harta. Pentru ce ? Sa dovedim ce ? Asta este ca zicala aia din batrani, "un prost (n-are nici o vina, a semnalat un fapt) arunca o piatra in balta si zece destepti se arunca dupa ea (incep sa comenteze fara rost)". Nu va suparati dar este ridicola reactia, orice veti zice. N-ar strica putina decenta, cineva a avut de suferit.

nu cumva e "un prost arunca o piatra-n balta si zece destepti se chinuie s-o scoata"?...si e dintr-o carte cu pilde si invataturi indiene?...Panciatantra parca...a?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...