Sari la conținut

Accident Bucuresti, Bd Chsinau


Roni
 Share

Postări Recomandate

Azi de dimineata un coleg de serviciu mi-a spus ca pe Bd Chisinau a fost un accident moto: masina avariata in lateral-fata ramasa perpendicular pe linia de tramvai si un motor intins pe jos. Nu stiu mai multe detalii.

Sper ca nu-i nimic grav si mare atentie, anul asta e ca niciodata parca; ziua si pocneala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am fost la fisc sa-mi bag motorul pe rol. si tanti de acolo imi povestea de accidentul acesta...sper sa fie bine toti cei implicati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zice-se ca ar fi fost un Kawasaki, facut acordeon. Scenariu posibil: motocicleta mergea pe linia de tramvai, masina i-a intors in fata. Ambii se pare ca mergeau in acelasi sens. Mai multe nu stiu nici eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce plecase Smurdul cand am trecut eu. Motocicleta era trasa undeva in dreapta , nu se vede in poza , probabil si masina tot pe acolo pe undeva era.


post-18160-0-74827600-1401800459_thumb.jpg

Editat de pstefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am avut in spatele meu pe colegul accidentat, eu eram tot calare.

Eu am ramas in coloana, el a plecat din spatele meu pe linia de tramvai si a patra masina din fata a vrut sa intoarca sau sa faca stanga si i-a intrat in cale. N-a apucat sa ia viteza, nu cred ca avea mai mult de 30 -40 km/h.

Ca de obicei, soferul a incercat sa justifice ca a venit cu mare viteza pe linia de tramvai si n-a avut timp sa-l vada dar l-am rugat sa renunte la argumentul asta ca am fost langa ei. Intr-un final s-a potolit dupa ce au mai aparut vreo doi sustinatori moto care l-au admonestat verbal.

Atat politia cat si SMURD-ul au venit in mai putin de 5 minute si omul era constient, fara rani vizibile. Motorul era destul de afectat la partea din fata dar sa speram ca macar colegul scapa fara probleme majore.

Probabil ca culpa va fi comuna: mers pe linia de tramvai si neasigurare la schimbarea directiei de mers.

Insanatosire grabnica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis-o si o mai zic, mai ales cand mergi pe langa coloana de masini(ori ca stau masinile ori ca se deplaseaza), claxon scurt la fiecare 2 secunde. Nici nu va imaginati cate se schimba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este strada cu doua benzi pe sens, unde este voie deplasarea pe linia de tramvai, daca nu incomodezi tramvaiul. Deci culpa ar fi doar a soferului masinii.

Asta e valabila cand exista o a treia banda de circulatie (care ar trebui marcata corespunzator) si pe care se afla si linia de tramvai. Din ce vad eu in poze, nu prea seamana a banda de circulatie linia aia de tramvai. Dar neexistand marcaje, nu stiu cum se considera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...