Sari la conținut

Spray Pana Roata


Postări Recomandate

Sunt o prostie. Prea mari pentru a le avea in permanenta cu tine, si nici nu functioneaza intotdeauna. Si, chiar daca ar functiona, trebuie sa schimbi camera dupa ce ai ajuns acasa. Asta in cazul ca ai camera, daca ai tubeless e si mai nasol.... schimbi anvelopa cu totul. Cel putin eu asa am inteles, sa zica altii daca nu e asa.

Editat de aship
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am folosit la un speed care se dezumfla la 2-3 zile complet, dupa spray am mers un an fara sa trec pe la vulcanizare si fara sa mai scape pe undeva;

l-am folosit la scooter, avea gaura ceva mai mare, si nu am reusit decat sa las un munte de spuma in omw, dupa care am schimbat cauciucul

deci depinde de cauza....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se gasesc. Daca nu in alta parte, gasesti online. Dar, sunt scumpe. Vezi ca iti trebuie si scula aia cu care bagi aerul in roata. Pt un chopper iti tb vo' 4 bucati/roata ... la un Hornet poate scapi si cu mai putine, nush... si daca nu ai astupat bine gaura, dupa ce ai irosit 4 tuburi, nu mai ai cu ce sa bagi aer in roata.

Sper sa nu aflu niciodata :)). Doar fiole cu azot se gasesc de cunparat?

 

 

Nu. Mai bine te uiti dupa alta metoda de protectie :)

Și mai bine ramai în drum?!


» Post actualizat in 17 Jul 2014 19:52

Cel mai mic compresor pe care l-am gasit eu:

 

http://www.stopngo.com/mini-air-compressor-for-motorcycles-scooters-atvs-only/

 

Cea mai buna solutie de rezerva pt a-ti umfla roata:

http://www.stopngo.com/engine-powered-air-pump-for-motorcycles-5-ft-hose-with-quick-release-lever/

 

Plus un kit tubeless pt cei norocosi cu anvelope tubeless. Pt. ceilalti un kit de vulcanizare si cric. Eventual o camera pt. roata fata.

 

Problem solved.

Editat de aship
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am umblat cu snur mii de kilometrii fara nici o problema. Ramana preferinta mea ptr. o solutie rapida.

True, am mereu un rucsac in spate (sau in tankbag) cu un set mic de cheie franceza si surubelnita cu biti plus kitul de reparatie cauciuc cu 3 tuburi de umflat. La o intrunire moto era unu' cu tubelesss langa mine care a folosit snurul si mergea de 4-5.000 km cu el. Zicea ca i s-a intamplat la 3 sapt dupa ce si-a cumparat cauciuc nou. Deci functioneaza si tine, desi eu as recomanda sa ajungi pana la prima vulcanizare sa ti-l repare aia cumva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit mai demult la un scuter. Si pot sa iti spun ca a functionat foarte bine. Acum, depinde si de firma care produce spray-ul respectiv. Nu imi amintesc sa mai fi avut probleme cu roata respectiva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, tu tii cu ursul... :D

Poate mai ramai si fara baterie folosing compresorul :))


» Post actualizat in 18 Jul 2014 16:25

Compresorul este intr-adevar un lux. E misto sa il ai, dar pana la urma faci acelasi lucru si cu pompa. Iti ia un pic de timp pana umfli roata, dar te scoate din belea. Poti opri o masina, gasesti compresor la benzinarie, vulcanizare, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ieri ca am pana pe spate si m-am gandit s-o fac acasa ca am cateva snururi. problema e ca nu mai am solutia aia care se dadea pe snururi parca. pot sa bag snururile si fara solutie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ieri ca am pana pe spate si m-am gandit s-o fac acasa ca am cateva snururi. problema e ca nu mai am solutia aia care se dadea pe snururi parca. pot sa bag snururile si fara solutie ?

nu, fara solutie n-o sa tina, cere un pic de la o vulcanizare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce solutie e aia, nu e prenandez? Ca tare semana substanta lipicioasa cu ce era intr-un tub din ala cu niste moment (sau un tub negru/galben de il aveam). La asta de acum nu am mai avut curiozitatea sa il desfac ca ala se intarise :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...