Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

fratilor e belea :(

luash de curand un dragstar de 650 ( am pus poza in topic mai inainte ) si acu dadui de belea.

totu e ok si frumos ... lumea e roz si toate cele bune.... numah ca atuncea cand l-am luat avea 3 spitze rupte si acuma cand le-am numarat am vazut ca sant 4 .

am pus-o in fericire ca am mai vb cu un coleg de suferinta si el s-a tot dat cu motoru pana cand a ramas fara 10 spitze si atuncea deja zicea ca e deranj mare.

as prefera sa-i schimb gentile cu genti turnate ca sa evit spitzatul .

dar pana atuncea :

... caut 4 spitze ( pe bani desigur ) sau si mai bine ... cumpar genti turnate pt dragstar de 650

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor e belea ;)

luash de curand un dragstar de 650 ( am pus poza in topic mai inainte ) si acu dadui de belea.

totu e ok si frumos ... lumea e roz si toate cele bune.... numah ca atuncea cand l-am luat avea 3 spitze rupte si acuma cand le-am numarat am vazut ca sant 4 .

am pus-o in fericire ca am mai vb cu un coleg de suferinta si el s-a tot dat cu motoru pana cand a ramas fara 10 spitze si atuncea deja zicea ca e deranj mare.

as prefera sa-i schimb gentile cu genti turnate ca sa evit spitzatul .

dar pana atuncea :

... caut 4 spitze ( pe bani desigur ) sau si mai bine ... cumpar genti turnate pt dragstar de 650

Pentru spite si ce trebuie facut cu ele, cauta-l pe userul @rabinul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am vazut/auzit sa existe jenti turnate,pt. Dragstar...Poate doar la comanda.Si ce-am vazut pe ebay,costau cam 1000 $/buc.La care mai pui vreo 200$,pt. transport .Am adus una,pt. un amic,si-a costat 600$ + 180$ transp.Si era model simplu.S-a decis s-o ia din State,ca la noi l-ar fi costat de vreo 3 ori mai mult. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spite probabil vei gasi decat la reprezentanta . Eu am luat de la United Motors. A costat in jur de 20 ron bucata cu tot cu niplu. Dar united parca este reprezentant doar pt kawasaki si aprilia.

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Yamaha Dragstar XVS650 , culoare neagra.

Pret cu toate accesoriile, dotarile, piesele de rezerva, etc..3800 euro foarte usor negocibil.

Se pot scadea din accesorii, pana la 3300 euro.

 

15.000 km

An fabricatie 2002, an prima inmatriculare 2004, cumparata de la reprezentanta Romania.

Pastrata pe tmpul iernii in garaj

 

Revizii:

Cauciucuri Metzler noi montate de 500km (1700ron)

schimbat uleiul, toate filtrele, bujiile si alte consumabile in primavara(de 3000km)

 

Dotari:

parbriz original yamaha

Crashbar

proiectoare

alarma

bixenon pe far principal

2 xenoane pe proiectoare

coburi originale Yamaha

Sissybar

portbagaj

 

Extra:

2 tobe turnout de la Custom Chromes

piesele necesare (bujii, filtre, mai putin uleiul) pentru urmatoarele 3 revizii.. trebuie sa verific exact (adica intretinere zero pentru urmatorii 18.000 km)

casca open face Lazer M aproape noua

geaca QUICK SHARK MOTORCYCLE, editia 100 miles motorcycle, marimea XL noua primita cadou

 

Inaintea vanzarii motocicleta va primi o revizie completa cu tot cu schimb de ulei in fata viitorului proprietar, sau la cerere se poate face inainte.

Motivul vanzarii: Am cumparat un Intruder C1800R si sta degeaba :(.

 

Detalii la telefon 0725.275.998 - Marius

Motocicleta se poate vedea/testa in Bucuresti. Accept orice test.

post-49816-1279739633_thumb.jpg

post-49816-1279739641_thumb.jpg

post-49816-1279739662_thumb.jpg

post-49816-1279739679_thumb.jpg

post-49816-1279739693_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Yamaha Dragstar XVS650 , culoare neagra.

Pret cu toate accesoriile, dotarile, piesele de rezerva, etc..3800 euro foarte usor negocibil.

Se pot scadea din accesorii, pana la 3300 euro.

 

 

 

Detalii la telefon 0725.275.998 - Marius

Motocicleta se poate vedea/testa in Bucuresti. Accept orice test.

 

 

TRADATORULE....plimbari placute cu noua bestie si bafta la vanzare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti (si fete), as asprecia tare mult cateva pareri. Cat de curand o sa-mi schimb actuala mobra si am in cumpana doua modele total diferite - Suzuki VStrom sau Yamaha Dragstar 1100. VStrom-ul l-as lua pt polivalenta lui, fiind ok pt mai toate conditiile, iar dragstarul l-as lua pt sufletel.

Ce ma intereseaza - drumuri lungi la sfarsit de saptamana, iar in rest oras, mers la munca and stuff. Sunt constient ca VStrom-ul e mai ok pt ambele dpdv practic, dar inimioara tot chopper isi doreste :)

 

Raspundeti-mi va rog la nebuloasele astea:

- cum va descurcaati cu ele in oras ? E chiar un chin strecuratul pe la semafoare ?

- la drum lung e comod sau e adevarat mitul cu ruptul la coloana ?

- consum urban/extraurban decent in conditii de mers moderat ?

- o sa ma injure pasagera dupa 500 de km ?

- daca vreau sa fac o depasire mai din scurt la 110-120 kmph o sa-mi tataie curu ca vine tiru pe contrasens ?

- aveti probleme cu racirea pe aer vara in oras ?

- ceva probleme tehnice/mecanice despre care ar trebui sa stiu si dupa care sa ma uit la achizitie ?

- manevrabilitate, valente de dat pe un drum mai virajat and stuff ?

- intretinere costisitoare ?

 

Multam anticipat pt suport :)

 

- motocicleta este destul de lata si nu intri prin spatii inguste. din punctul asta de vedere e mai naspa. manevrabilitatea in schimb e excelenta si nu sunt probleme

- pentru drum lung cel mai important e saua. eu am pus sa Mustang si ma simt ca in fotoliu. pot sa merg multe sute de kilometri intr-o singura zi fara sa simt oboseala si dureri de spate

- la fel. sa Mustang si sisy bar pentru pasager. nu prea merg cu pasager dar cand am fost nu numai ca nu m-au injurat dar m-au si pupat

- daca e foarte din scurt mie imi tataie la dragstarul de 650. cu ala de 1100 ar trebui sa nu fie probleme. in principiu e loc pe sosea pentru 2 tiruri si o motocicleta (testat pe pielea mea) dar e preferabil sa nu incerci prea des asa ceva

- motorul se incinge destul de tare si creeaza toate conditiile pentru o sauna in aer liber. de functionat insa, functioneaza foarte bine (e important si ce ulei ii pui)

- dragstarurile sunt motociclete foarte populare. s-au vandut milioane de exemplare. in US se vand si acum. poate ca le-au cumparat unii pentru ca sunt frumoase dar in mod sigur succesul modelului se datoreaza fiabilitatii si manevrabilitatii.

- se aseaza foarte bine pe drum. la choppere nu te dai cu genunchiul pe jos dar pentru touring nici nu iti trebuie sa iei curbele la limita. altfel e foarte manevrabila (poti sa o misti cum vrei cu 2 degete)

- chiar nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

C1800R!?!.... O sa fierbi prin Bucuresti amice... ;))

 

Vanzare buna Marius!

 

 

deja am inceput sa ne imprietenim.. oricum pe unde intram cu aia de 650 intru si cu asta... foarte rar nu am cum sa ma strecor. Mi-a placut modelul dintotdeauna.. daca nu ne potrivim in tandem...divortam la anul :laugh:.. Sper totusi sa fie o relatie mai de durata. In afara dificultatii la manevrele pe loc (380kg totusi) cand o pui in miscare mi se pare mai manevrabila decat dragstarul... probabil are centrul de greutate mai jos.. nu stiu, dar nu ai spune ca stai calare pe o bestie. Cuplul este fantastic..160Nm. Cobori dupa ea cu un zambet tamp inghetat pe fata. Ne vedem cand ai timp sa o probezi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja am inceput sa ne imprietenim.. oricum pe unde intram cu aia de 650 intru si cu asta... foarte rar nu am cum sa ma strecor. Mi-a placut modelul dintotdeauna.. daca nu ne potrivim in tandem...divortam la anul ;).. Sper totusi sa fie o relatie mai de durata. In afara dificultatii la manevrele pe loc (380kg totusi) cand o pui in miscare mi se pare mai manevrabila decat dragstarul... probabil are centrul de greutate mai jos.. nu stiu, dar nu ai spune ca stai calare pe o bestie. Cuplul este fantastic..160Nm. Cobori dupa ea cu un zambet tamp inghetat pe fata. Ne vedem cand ai timp sa o probezi :laugh:

 

 

@Salmonelu...... Bogmad, XVS650 si alti cunosc bine motoreta ta noua.... a fost la mine o perioada... sa ai grija de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, dar de mers ati mers cu motoarele sau doar vi le admirati?

eu am batut iar toata tara, am fost pe la sarbi si pe la unguri. voi cu ce trasee va laudati?

Editat de DStar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DStar

 

Bucuresti - Alexandria - Tr.Magurele - Corabia - Dabuleni (furat semnal in 10 min cat am intrat intr-o alimentara) - Bechet - Calafat - Drob.Tr. Sev. - Orsova - Moldova Noua - Oravita - Anina - Resita - Caransebes - Baile Herculane - Tg.Jiu - Rm. Valcea - Pitesti - Bucuresti (1400 km din fata casei pana inapoi....acasa)

 

Plecat intr-o joi, pe la 16.00 si revenit duminica, pe la 2.00 noaptea.

 

Si anul acesta la mine au mai fost Harghita, Covasna, apoi Lacul Rosu, Vama Veche plus nimicuri gen Cheia, Vulcanii Noroiosi, Predeal si alte cateva intruniri.

 

Apropos, acum o luna am facut si a 2-a revizie pe anul acesta. ;)

 

Am initiat si aici /index.php?...t=0&start=0 un topic special, pt. a povesti, inspira si informa despre posibile viitoare drumetii si ceea ce te poti astepta de la zonele respective. Din pacate, nu s-a prea bucurat de succes, de unde am concluzionat ca choperistii de la noi nu se prea arunca la drumuri mai lungi de 2-3 sute de km (zic si atat din respect pt. cativa prieteni ). De aceea am si renuntat a mai povesti pe topicul respectiv, dar impreuna cu tine putem "revigora" discutia. Eu unul sunt curios de drumurile facute de tine (obiective, starea drumului, puncte turistice, conditii de cazare/masa, etc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Bogmad

 

Am pus si eu un post in topicul tau. Nu stiu prea bine ce ar trebui spus acolo, dar topicul pare interesant.

 

Aici scriu ca am fost la Timisoara si am devenit membru adoptiv al Timisoara Choppers pentru cateva zile. Baietii de acolo si-au luat obiceiul sa se tot duca prin Serbia si au motive intemeiate sa o faca (sosele mai bune si oameni foarte primitori). Ca fapt divers, la intalnirea de la Pancevo m-am intalnit cu niste membri ai Star Touring & Riding. Ne-am recunoscut dupa insemnele de pe veste. M-au intrebat din ce chapter fac parte si cand le-am zis ca in Romania sunt doar 2 membrii (eu si Jardell) si nu avem un chapter separat au ramas foarte surprinsi. Mi-au spus ca in Serbia sunt o gramada si se intalnesc in mod frecvent. Pe 20 august cica ar fi o intalnire a Starurilor de prin Europa si se tine in Ungaria. Mi-as dori foarte mult sa ma duc dar, din pacate, sunt pe rezerva cu banii. Daca imi gasesc un servici pana atunci ... o sa ma alatur "galaxiei"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Bogmad

 

Am pus si eu un post in topicul tau. Nu stiu prea bine ce ar trebui spus acolo, dar topicul pare interesant.

 

 

Pai baga acolo detalii, traseul, starea drumului si puncte de interes pe traseul facut in Romania si mai ales in Serbia, cu banatenii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata. Am dat motocicleta. Succes noului proprietar si asfalt uscat. Cu toate ca nu mai am dragstar, am ramas cu o slabiciune si intorc mereu capul cand vad una. In intervalul 21-25 august .. sau pe acolo o sa plec cu niste amici cu motocicletele prin tara.. inca nu stiu traseul ca nu am organizat eu. Daca mai sunt doritori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai nene...nica nica????

Hai oameni buni...FAC REDUCERI....

De vanzare...pentru XVS 1100

 

1. Rezervor original- 130 euro

2. Aripa spate Originala cu instalatie electrica, lampa STOP si semnale- 100 euro

3. Tobe Originale+ finale goale- 170 euro

4. Comenzile originale complete-90 euro

5. Sa artizanala doua locuri - 80 euro

6. Placile de sustinere comenzi avansate cu tijele necesare- 50 euro

 

Pentru Dragstar 650

1. Tobe usor zgariate....

 

eu am facut alti suporti pt comenzile avansate si mi-au ramas suportii....

Pt foto aici...

 

/index.php?...t&p=2195698

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...