Sari la conținut

Postări Recomandate

Multumesc Srgx . Pt mine este motorul ideal si nici nu ma gandesc sa nu-l pastrez si sa am grija de el cu atat mai mult cu cat este nou noutz . Nu l-am luat pt curse ci pt pura placere de a ma plimba in jurul orasului in weekendurile insorite . Motorul mi se pare suficient de puternic si de fiabilitatea lui nu ma indoiesc. Japonezii sunt imbatabili la acest capitol fata de concurenta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc Srgx . Pt mine este motorul ideal si nici nu ma gandesc sa nu-l pastrez si sa am grija de el cu atat mai mult cu cat este nou noutz . Nu l-am luat pt curse ci pt pura placere de a ma plimba in jurul orasului in weekendurile insorite . Motorul mi se pare suficient de puternic si de fiabilitatea lui nu ma indoiesc. Japonezii sunt imbatabili la acest capitol fata de concurenta :)

 

Cu un singur lucru nu sunt de acord cu tine....cu partea "pura placere de a ma plimba in jurul orasului in weekendurile insorite".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu as putea spune ca un partbriz nu ajuta, fie el mic sau scurt . Are avantajele sale, asta e clar. Eu asa am cumparat motorul cu el dar estetic imi place fara . Pentru cine insa calatoreste la drum lung este foarte util. nu este si cazul meu insa .

 

Pt cei interesati doresc sa-l vand :) este impecabil si are un sistem de prindere foarte bun , montandu-se de furca motorului. La 200 ron cred ca este ok pt cei interesati

 

 

DSC_4183_zpsc1c45a7d.jpg

 

Arata foarte fain parbrizul ala. Urmareste frumos linia ghidonului.

Eu zic sa nu-l vinzi. O sa ai nevoie de un parbriz. Acum inca n-ai prins gustul, dar dupa ce capeti un pic de experienta o sa tragi mai tare de motocicleta si atunci o sa vezi utilitatea parbrizului. Pana pe la 100-110km/h nu se simte vantul foarte tare, poti sa mergi la fel de bine si fara parbriz. Dupa ce treci de 110... fiecare kilometru in plus cu care cresti viteza o sa-l simti din ce in ce mai tare.

Nu mai zic ca nici nu ajungi insectar ambulant la destinatie. Parbrizul se curata mai usor decat hainele.

 

Teoretic parbrizul se poate ajusta pe inaltime, dar se poate regla si unghiul. Chiar daca e mic parbrizul te poate proteja foarte bine - il pui mai perpendicular (scuzati stalceala de limbaj) si n-ai treaba cu el.

 

Te sfatuiesc sa-ti achizionezi si un crashbar. Sper sa n-ai nevoie niciodata de el, dar nah, mai bine sa fii prevazator. Daca dai cu motocicleta pe jos crashbarul iti poate proteja si motocicleta de damage-uri mari si te poate proteja si pe tine (sa nu iti ramana piciorul prins sub motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt sfaturi baieti, am sa-l pastrez atunci. Prima data fusese reglat prea aproape de far si de la vibratii imi zgariase putin cromul de pe far . Cu parbrizul montat nu se mai vede insa nimic pe far si economisesc si ceva banuti , pt ca intentionam sa-mi iau un con de far nou in primavara , insa Doamne cat poate sa coste !

 

Crashbar am luat . Cred ca-i ca modelul tau DStar . Este montat in fotografia de la service.

 

 

Inca odata multumiri !


» Post actualizat in 09 Dec 2014 12:32

Cu un singur lucru nu sunt de acord cu tine....cu partea "pura placere de a ma plimba in jurul orasului in weekendurile insorite".

 

 

@Srgx :Stand langa Otopeni nu prea m-a atras orasul sau plimbarile lungi momentan . Cred ca tb sa si capat experienta pe motor. Oricum e bine ca-mi place sa ma plimb cu el :)....si cred ca un grup de cativa impatimiti este mai motivant decat sa te plimbi singurel

Editat de mike_mp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca incepi sa iesi cat de cat, o sa gasesti impatimiti care se dau cu motoare :) Pentru asta sa nu-ti faci griji. Mai sunt si intalnirile cu motoristi, excursii, etc. O sa vezi ca un drum de 100-200 de km nu e mare branza cu motorul, de-abia te incalzesti.

 

Oricum, se pare ca au aparut Dragstaristi mai multi in zona, veste buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

O venit iarna si "fierele de placere" intra la operatii estetice - post-25613-0-90470900-1418159701_thumb.jpgpost-25613-0-36445700-1418159712_thumb.jpg

Am planuri pentru dragstar, iar planurile sunt de natura comerciala. Adica dupa ce il termint il scot la vanzare, atunci o sa revin cu detalii.

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Aship mai esti interesat de sea? Uite poze - post-25613-0-70664000-1418159900_thumb.jpgpost-25613-0-58157200-1418159906_thumb.jpgpost-25613-0-21691200-1418159912_thumb.jpgpost-25613-0-04789200-1418159918_thumb.jpg Daca da pretul este de 100 euro, daca nu atunci le postez la vanzari. Uite cum a fost pe dragstarul meu - post-25613-0-60078700-1418160005_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu știu ca mare parte din dorința de a cumpăra Drag-ul meu a fost acest parbriz. Completează motorul si îi da aspectul pe care l-am căutat la o motocicleta. Am 1.90 înălțime si peste 95kg "în viu".😀 Nu cred ca fara el mi-ar fi mai bine, cu orice viteza as rula. Pana in 130km/h, bineînțeles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaaa😀...culmea e ca nu stiu ce "animal" de motor mi-as permite sa cumpăr sa arat "decent" pe el. Sincer nu cred ca sunt chiar disproporționat... sau cel puțin eu ma simt ok in combinație cu "Draga" mea. Am vrut inițial ca prim motor sa îmi cumpăr un Virago. Deci... comparativ, cred că acum e acceptabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaaa...culmea e ca nu stiu ce "animal" de motor mi-as permite sa cumpăr sa arat "decent" pe el. Sincer nu cred ca sunt chiar disproporționat... sau cel puțin eu ma simt ok in combinație cu "Draga" mea. Am vrut inițial ca prim motor sa îmi cumpăr un Virago. Deci... comparativ, cred că acum e acceptabil.

 

Intr-adevar, oamenii mari (de inaltime) au o problema cu mtoarele mici. Stau si inghesuiti si arata si un pic cam ridicol dpdv estetic.

Dar exista o gramada de motoare si pentru oameni mari. Depinde ce-ti doresti si cat te tine buzunarul.

- in primul rand se potrivesc toate motocicletele din gama enduro-touring - gen BMW R 1200GS, Yamaha SuperTenere, Ducati Multistrada etc

- pe urma sunt cruiserele mari - de la Star Motorcycles (Yamaha) oricare din modelele RoadStar / WildStar, Roadliner, Stratoliner, VMax (cel nou, ca ala vechi e mai micut), Raider sau chiar V Star 1300

 

Daca vrei numai cruiser si vrei mai entry level si cu bani mai putini eu stiu un singur model - Suzuki Volusia C 800

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau să poluez aiurea topicul dar, privind caracteristicile modelelor menționate vorbim de maxim 10 cm lungime in plus. Si depinde de felul in care acești centimetri sunt "asamblati" pe motor. Eu, ca si tine, probabil ma simt "îmbrăcat "bine de Drag, dar neavand km multi poate ca îmi voi schimba părerea. Deocamdată îmi place...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu visez la un xv1900 raider....visez

 

Vis materializat.... :peace:! E din 2012 cu o mile la bord!!! Acum are vreo 900 mile si incerc diferite variante de evacuare ca de, iarna e lunga!

htt/www.youtube.com/watch?v=1_yzT_fUe3Qps:/

post-44963-0-67049700-1418481127_thumb.jpg

post-44963-0-63575400-1418481202_thumb.jpg

Editat de MOTORIOUS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vis materializat.... :peace:! E din 2012 cu o mile la bord!!! Acum are vreo 900 mile si incerc diferite variante de evacuare ca de, iarna e lunga!

htt/www.youtube.com/watch?v=1_yzT_fUe3Qps:/

Parerea mea e ca trebuie sa mai astepti , nu ai fost prea inspirat in alegere, sincer arata urat de tot, dar vorba ta, iarna-i lunga, poate te prinde muza si gasesti alta varianta.....Asta imi zgarie retina, astept alta descoperire....

Salutari si spor la cautat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Cauta un prieten piese pentru un dragstar de 650 ( partea din fata) janta, furca, disk frână. Daca știți unul de dezmembrat va rog sa dati de stire. Din cate stiu si cel de 400cc se potrivește.

Mulțumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

O venit iarna si "fierele de placere" intra la operatii estetice - attachicon.gifWP_20141209_013.jpgattachicon.gifWP_20141209_015.jpg

Am planuri pentru dragstar, iar planurile sunt de natura comerciala. Adica dupa ce il termint il scot la vanzare, atunci o sa revin cu detalii.

 

Nu stiu zau ce te-a apucat sa-ti iei Sportster. Renunti tu la Staruri? Cu banii pe care i-ai dat pe HD mai bine iti luai un RoadStar (cred ca gasesti pe la 6000 euro sh) si ala e cel mai tare motor din lume ca baza pentru customizat.

Vis materializat.... :peace:! E din 2012 cu o mile la bord!!! Acum are vreo 900 mile si incerc diferite variante de evacuare ca de, iarna e lunga!

htt/www.youtube.com/watch?v=1_yzT_fUe3Qps:/

 

Nu merge linkul pe care l-ai pus.

As fi curios si eu cum suna un VTwin de 1900cmc cu toba sport. Cred ca o sa ajunga viral filmuletul de pe youtube :)

 

Dupa ce inregistrezi sunetul sa dai repede jos toba aia ca arata odios.

Mie tobele din fabrica nu mi se par asa de urate. Vat ca asta e trendul acum - cu burlane mari supradimensionate. Macar sunt desenate frumos, urmaresc linia aripii spate, chiar daca sunt exagerate.

 

Uite 2 variante chopperite

 

RDR-TIP-1-3.jpg

 

modelpart_4504.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vis materializat.... :peace:! E din 2012 cu o mile la bord!!! Acum are vreo 900 mile si incerc diferite variante de evacuare ca de, iarna e lunga!

htt/www.youtube.com/watch?v=1_yzT_fUe3Qps:/

Ahoi!

Esapamentul ala nu se potriveste de fel, e Hîddd, nu merge deloc cu linia motocicletei... Sper ca nu te superi dar chiar nu merge, iar din cate stiu eu tu ai gusturi bune la esapament!!!

 

Imi pare rau ca nu ne-am intalnit saptamanile trecut cand am trecut prin BN, eram foarte curios de bestia ta, sa o vad. Ramne pe data viitoare!!!

 

Ti-am gasit link-ul @Motorius

» Post actualizat in 14 Dec 2014 12:26

Nu stiu zau ce te-a apucat sa-ti iei Sportster. Renunti tu la Staruri? Cu banii pe care i-ai dat pe HD mai bine iti luai un RoadStar (cred ca gasesti pe la 6000 euro sh) si ala e cel mai tare motor din lume ca baza pentru customizat.

Ahoi!

Pur si simplu mi s-a parut o okazie, l-am luat la un pret foarte bun si doresc o perioada sa am in garaj si un Harley cu care sa ma joc!

Chiar am avut o oferta foarte buna pentru un RoadStar dar imi lipseau din buget aproximativ 500-700 euro asa ca momentan m-am limitat la Harley.

Inca n-am renuntat la Star, inca nu e pus la vanzare. Dupa ce il finalizez il scot la vanzare si daca nu se vinde o sa am grija de el pentru ca e un motor foarte bun si m-a dus zeci si zeci de mii de km si chiar nu e un motor de aruncat.

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu si eu ideii conform careia esapamentul acela de motor racing nu are ce cauta pe aceasta motocicleta. E ca si cum am pune eleron pe un Mercedes 300SL din '55.

 

sunt pe ebay o groaza de modele care suna excelent si la preturi ok. succes la remodelat ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Esapamentul ala nu se potriveste de fel, e Hîddd, nu merge deloc cu linia motocicletei... Sper ca nu te superi dar chiar nu merge, iar din cate stiu eu tu ai gusturi bune la esapament!!!

 

Imi pare rau ca nu ne-am intalnit saptamanile trecut cand am trecut prin BN, eram foarte curios de bestia ta, sa o vad. Ramne pe data viitoare!!!

 

Ti-am gasit link-ul @Motorius

» Post actualizat in 14 Dec 2014 12:26

Ahoi!

Pur si simplu mi s-a parut o okazie, l-am luat la un pret foarte bun si doresc o perioada sa am in garaj si un Harley cu care sa ma joc!

Chiar am avut o oferta foarte buna pentru un RoadStar dar imi lipseau din buget aproximativ 500-700 euro asa ca momentan m-am limitat la Harley.

Inca n-am renuntat la Star, inca nu e pus la vanzare. Dupa ce il finalizez il scot la vanzare si daca nu se vinde o sa am grija de el pentru ca e un motor foarte bun si m-a dus zeci si zeci de mii de km si chiar nu e un motor de aruncat.

 

Pai mai bine customizezi Harley-ul, il vinzi si pe urma iei un Road Star :).

Tu esti talentat la customizari si am vazut ca in clubul tau sunt mai multi baieti pasionati. Poate puteti face o afacere din pasiunea asta. Nu stiu daca mai tine ca inainte de criza - atunci un motor customizat se vindea cu cateva zeci de mii de euro in strainatate. Acum sigur nu mai e ca inainte, dar daca faceti lucruri frumoase veti gasi si cumparatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...