Sari la conținut

Postări Recomandate

Am si eu o nelamurire : pt Dragstar 650 unde avem spite , cauciucurile sunt cu camere ( Tube Tires) . Merg insa si cele Metzeler Tube Less (TL) dar puse cu camera ?

 

Intreb asta pt ca am vazut si la producator pe site ca pt Drag star 650 dau ca varianta pe cele TL -ME 880 Marathon . Exista asadar si Metzeler TT dar si TL .

 

Ma gandesc asadar ca merg puse si cele TL daca le pui camera , nu ?

Nu vad de ce nu ar merge la aceelasi profil ai si TT si TL, numai ca TL sunt mai scumpe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ahoi!

Eu am avut Pirelli, Metzeler, Heidenau.

Pirelli mi-a placut cel mai mult, se comporta bine si la frig, si pe ploaie. In plus nu se uzeaza ca cealalte. Mentionez faptul ca eu le-am luat noi si le-am uzat pana la maxim.

Am avut si second, dar trebuie sa le analizezi bine inainte de achizitie.

Recomand tuturor sa isi cumpere noi, pentru ca cele vechi (care au peste 5-7 ani) se comporta cam aiurea in special la franare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna uzat ? Nu te-au tinut cel putin 10000km Metzeler-urile ?

 

Cred ca depinde mult si de stilul de mers. In principiu un motor mai puternic toceste mai repede cauciucul spate, un motor mai greu toceste mai repede cauciucul pe franare. Dragstarul 1100 e mai puternic si mai greu decat cel 650.

 

Eu am facut mai bine de 30.000 km si inca nu sunt tocite. Cred ca ar mai rezista cel putin 5000 km fara probleme. Chestia e ca s-au invechit si parca nu mai am asa siguranta la franare (placutele de frana sunt noi, uleiul din furca fata schimbat anul trecut... deci e de la cauciucul vechi nu de la altceva)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Cu Pirelli am facut vreo 20.000km dupa care am fost nevoit sa-l schimb ca nu mai ținea figura. Mai ales ca trebuia să fac o călătorie de peste 3000km la (Faker See). Restul maxim 13-15.000km. Asa îmi aduc eu aminte, dar cum zice @Dstar, depinde cum conduci foarte mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge tubeless cu camera, asa am si eu. Sunasem producatorul sa intreb si mi-a zis ca merge, no problem.

 

Ma gandesc asadar ca merg puse si cele TL daca le pui camera , nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Gasisem la cineva un model foarte misto de "solo rack" pentru Dragstar, dar din pacate l-a vandut.

Ideea e ca printre altele, specifica in anunt ca "produsul este noumadus, din Germania".

A auzit cineva de aceasta firma "Noumadus"? Sau ceva este gresit in numele firmei ca eu n-am gasit nimic legat de aceasta firma pe google, nici macar "pe langa" ?!?!?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JUST4TNT, on 12 Feb 2015 - 21:28, said:

 

 

Noumadus ??? Wtf ? O fi vrut omul sa scrie '' nou adus din Germania '' si a bagat un deget si pe ''m'' .

Asa cred ca s-a intamplat...

 

 

Bai ce pret are. :scratch: Cred ca o sa defilez fara asa ceva.

Editat de aship
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare, eu ma gandesc sa fac asa ceva :D am facut deja altfel - post-25613-0-74710900-1423939576_thumb.jpg

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noumadus ??? Wtf ? O fi vrut omul sa scrie '' nou adus din Germania '' si a bagat un deget si pe ''m'' .

» Post actualizat in 12 Feb 2015 22:28

 

 

Nu e asta ? http://www.moto24.de/solo-rack-yamaha-xvs-650.html

Asta e de la Highway Hawk, am dat un mail catre un importator si mi-a comunicat ca-l poate aduce la pretul de 432 RON.

 

Pai despre acest anunt este vorba. Am luat legatura cu persoana respectiva, dar din pacate l-a vandut, il mai are doar pe cel de Honda Shadow. 160 RON era ultimul pret. Mi se pare foarte ok pretul pentru modelul respectiv, dar din pacate, cum v-am spus, nu-l mai are. Oricum, a ramas ca daca ii mai pica in mana vreunul ma anunta.

 

PS. Si eu m-am gandit la varianta de "nou adus" fiind scris pe graba anuntul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Ma intereseaza sa iau un Dragstar 1100 si as vrea sa stiu cum se descurca cu verile in Bucuresti. Imi e putin cam frica sa nu se incalzeasca foarte rau motorul. Fac naveta cam 13 km prin Bucuresti(Berceni - Pipera), cu ce motor am acum asta inseamana 25-30 minute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Ma intereseaza sa iau un Dragstar 1100 si as vrea sa stiu cum se descurca cu verile in Bucuresti. Imi e putin cam frica sa nu se incalzeasca foarte rau motorul. Fac naveta cam 13 km prin Bucuresti(Berceni - Pipera), cu ce motor am acum asta inseamana 25-30 minute.

Ahoi!

Eu am sa-l scot la vanzare pe al meu, momentan e in lucru, vreau sa fie intr-o stare buna cand am sa-l vand. Tocmai am terminat de refacut partea electrica pe spate la el, Vineri o testez. Mai am alte finisaje de facut care o sa dureze un pic, ma gandeam si la o revopsire, dar ramane de vazut.

 

Cu privire la naveta, eu zic ca face fata mai ales daca ii pui un ulei corespunzator si faci la fiecare schimb de ulei si schimbul de filtru. Recomandat de producator schimbul se face intre 5000-6000km, daca il faci la 4000-5000 de km nu ar trebuii sa ai probleme. De incalzit o sa se incalzeasca asta-i clar, vara o sa te faca sa transpiri, oricum ca idee ceeace zice @Motorious e corect. Eu am umblat des in Cluj si prindeam ore de varf, dar cand aveam de stat la cozi si semafoare opream motorul.

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Ma intereseaza sa iau un Dragstar 1100 si as vrea sa stiu cum se descurca cu verile in Bucuresti. Imi e putin cam frica sa nu se incalzeasca foarte rau motorul. Fac naveta cam 13 km prin Bucuresti(Berceni - Pipera), cu ce motor am acum asta inseamana 25-30 minute.

Si crezi ca Dragstar-ul e un fel de elicopter, tot atat o sa faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Ma intereseaza sa iau un Dragstar 1100 si as vrea sa stiu cum se descurca cu verile in Bucuresti. Imi e putin cam frica sa nu se incalzeasca foarte rau motorul. Fac naveta cam 13 km prin Bucuresti(Berceni - Pipera), cu ce motor am acum asta inseamana 25-30 minute.

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-yamaha-dragstar%201100%20clasic-din-2013-596132.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si crezi ca Dragstar-ul e un fel de elicopter, tot atat o sa faci.

Nu era vorba de cat timp voi face cu el, era vorba de cat dureaza drumul. Fiind airhead imi e putin teama ca se va incinge destul de mult.

Oricum daca nu va face fata, voi trece la ceva racit pe apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

si ce ai in vizor colegule?

Deja am un Porkster 883, nu ai văzut?

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era vorba de cat timp voi face cu el, era vorba de cat dureaza drumul. Fiind airhead imi e putin teama ca se va incinge destul de mult.

Oricum daca nu va face fata, voi trece la ceva racit pe apa.

Eu nu am auzit pe nimeni cu 535 sa se planga, e adevarat ca a mea e de 400, ceva mai usora (cred ca 50kg fata de Dragstar) dar asta vara si cand era arsita cea mai mare nu am simtit ca mi-ar cloci ouale, chiar la stopuri puneam mana pe aparatorile de pe chiuloase si erau calde nu frigeau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ai norok de ea colegule!

la ultima noastra ''mini''tura erai cu Yamaha.....

amu' toti ursii din gang o sa trceti pe HD? :)

 

numai bine, hai cu primavara!

Ahoi!

Apoi inca mai am URS-ul, nu il dau eu asa usor pe bani de nimic mai ales ca e un adevarat urs.

Apoi candva era doar unu cu un Fatbob, dupa aia o mai aparut o Electra Glide si eu cu un Sporster, ca fapt divers visul meu cel mai mare e sa am un Indian. Dar asta-i poveste de foc de tabara.

Multi dintre "ursi" viseaza la ceva mai mare, in special cei cu motoare de 650,805....

Timpul va spune insa ce se va intampla.

Oricum daca nu se vinde URS-ul eu n-am sa plang, e un motor exceptional si merita toti banii.

Apoi primavara aici vine pe la sf.lunii Martie, inceput de Aprilie.

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...