Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

Merci, exact asa credeam si eu, cu cat mai frig cu atat mai moale...din ce a pus cmd si din ce zice kyp se pare ca e invers.

Cam asa credeam si eu,dar...omul cat traieste invata...

Editat de manu_vvu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma uitam ca prostul......nu ca m am desteptat..... la motoGP si vedeam 20-30 oamnei la standurile de unde pleca O SINGURA motocicleta in cursa

 

vazand acum cate lucruri, pregatiri, ajustari, calibrari trebuie sa stii si sa faci pentru 20 minute de invarteala pe 5 km MA BUCUR CA NU AM FOST TENTAT DE CIRCUIT!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia e parte a circuitului si imediat dupa o cultura de porumb?pe bune?

 

Asa pare. Las` ca-i bine, seara sarim pirleazul sa tragem si citiva stiuleti la gratar :)

» Post actualizat in 18 Sep 2014 19:18

ma uitam ca prostul......nu ca m am desteptat..... la motoGP si vedeam 20-30 oamnei la standurile de unde pleca O SINGURA motocicleta in cursa

 

 

 

Am citit un articol mai demult unde povestea ca numai staful lui Rossi e undeva pe la 2-300 de oameni.

 

vazand acum cate lucruri, pregatiri, ajustari, calibrari trebuie sa stii si sa faci pentru 20 minute de invarteala pe 5 km MA BUCUR CA NU AM FOST TENTAT DE CIRCUIT!!!!!

 

Asta daca esti norocos. La noi, hobbystii, au existat cazuri in care dupa un an de pregatiri si investitii, s-a totalizat si motoreta si riderul de la prima etapa, la prima intrare in pista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma uitam ca prostul......nu ca m am desteptat..... la motoGP si vedeam 20-30 oamnei la standurile de unde pleca O SINGURA motocicleta in cursa

vazand acum cate lucruri, pregatiri, ajustari, calibrari trebuie sa stii si sa faci pentru 20 minute de invarteala pe 5 km MA BUCUR CA NU AM FOST TENTAT DE CIRCUIT!!!!!

E clar nu ai nici o treaba...treaba ta e pe marginea drumului...fara suparare.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma uitam ca prostul......nu ca m am desteptat..... la motoGP si vedeam 20-30 oamnei la standurile de unde pleca O SINGURA motocicleta in cursa

 

vazand acum cate lucruri, pregatiri, ajustari, calibrari trebuie sa stii si sa faci pentru 20 minute de invarteala pe 5 km MA BUCUR CA NU AM FOST TENTAT DE CIRCUIT!!!!!

 

S-ar putea sa-ti schimbi parerea Ianachime..sau nu, avand in vedere ca tu esti globethrotter :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu deja exersez trasele

 

m-ai lasat cu gura cascata...linia aia dreapta eeeee intr-un fel. cu 1000cc cred ca mergi peste 280 fara mari eforturi, dar problema e primu viraj :))

e chiar interesant primu viraj, de studiat; m-am uitat de 10 ori la el ca sa imi fac trasa si inca nu imi iese cum trebe :))

 

abia astept primavara!

 

Denis, poate faci o filmare si de pe motor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


 

m-ai lasat cu gura cascata...linia aia dreapta eeeee intr-un fel. cu 1000cc cred ca mergi peste 280 fara mari eforturi, dar problema e primu viraj :))

https://www.facebook.com/video.php?v=1545362512344873 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-ai lasat cu gura cascata...linia aia dreapta eeeee intr-un fel. cu 1000cc cred ca mergi peste 280 fara mari eforturi, dar problema e primu viraj

e chiar interesant primu viraj, de studiat; m-am uitat de 10 ori la el ca sa imi fac trasa si inca nu imi iese cum trebe

 

abia astept primavara!

 

Denis, poate faci o filmare si de pe motor :D

 

Filmuletul facut de pe masina nu e al meu, eu doar l-am pus aici sa ne facem o idee despre trase/pista :)

 

Personal, n-am cum sa merg mai mult de 250, atit merge Tuono a mea cu calcatura actuala dar, intuiesc ca, un rider ok pe un superbike n-ar trebui sa ibe nicio problema in a atinge 280-300 la capatul linii drepte.

 

Adevarat, primul viraj va face cea mai mare diferenta intre incepatori si cei mai avansati, intre copii si barbati.

 

Am sa filmez pe 27 si 28 :bike-037:

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care nu sunt 100% hotariti daca sa vina sau nu. Organizatorii, in urma unor calcule ce tin de buna desfasurare al evenimentului ( siguranta, infrastructura si alte utilitati ) , au hotarit ca la acest trackday numarul maxim de participanti sa fie de 60. La acest moment sunt inscrisi undeva la 40 de rideri.

 

Ideea care e, si-au anuntat prezenta sportivi Bulgari ( si nu sunt putini ), vin la trackday sa descopere circuitul si sa se antreneze pentru etapa rosbk din 3-5 Octombrie. Daca organizatorii chiar aplica regula asta de maxim 60, ( si acum speculez ) exista posibilitatea ca cei care se sucesc in ultimul moment sa nu poata intra in pista, sa nu poata beneficia de curent ( el provenind de la un generator ) sau pur si simplu sa nu aibe unde sa-si puna cortul/motoreta pe spatiu drept/asfaltat/betonat.

 

 

 

 

Mie unul mi se pare ingust,e ceva mai lat pe linia de start/finish,poate e doar o eroare vizuala dar asa mi se pare. Sau poate din cauza ca nu e inca terminat.

 

Ingust ?, crede-ma, o sa-ti schimbi parerea cind ai sa-l vezi live :)

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si astia care vin din provincie in ziua repectiva vin la noroc , sa zic asa,

eu unul am vb cu Ionut Mistode ( prin mail) si mi-a zis ca nu ma pot inscrie si mai ales nu pot plati pt ca nusunt din Buc .si o sa ma inscrie/platesc in ziua respectiva ...

Daca ai noi amanunte in sensul asta, te rog posteaza .

Editat de catalin10
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La peste 10 m latime n-are cum sa fie ingust ..

 

La capatul celor 960 m n-ar strica niste panouri gen 200 ,150,100m pana la primul viraj .Trebuie sa ai ceva repere ,sa franezi in siguranta de la 300 kmh si usor inclinat :dropsmilie:

Gluma se ingroasa ,this is some serious shit ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa pare. Las` ca-i bine, seara sarim pirleazul sa tragem si citiva stiuleti la gratar :)

si dupa aia doar vei vedea la stiri: satenii sunt terorizati de motociclistii care vin pe pista de la Adancata si le-au atacat culturile de porumb.

apoi, vezi interviu cu o baba care va zice: arda-i focu' sa-i arda, ca mi-au mancat porumbul mai ceva ca ciorile.

 

p.s. porumbul ala cu e cam aproape de pista?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si dupa aia doar vei vedea la stiri: satenii sunt terorizati de motociclistii care vin pe pista de la Adancata si le-au atacat culturile de porumb.

apoi, vezi interviu cu o baba care va zice: arda-i focu' sa-i arda, ca mi-au mancat porumbul mai ceva ca ciorile.

 

:))

 

p.s. porumbul ala cu e cam aproape de pista?

 

Nu e aproape,e loc berechet de degajat mai ales ca virajul cu pricina este unul de viteza mica/medie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...