Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

JAGI, sa pui asemenea mizerii de poze in cazul in care tu stii ca nu este asa mi se pare deja un afront adus atat "circuitului" cat si organizatorilor. Daca tu crezi ca esti constuctiv in acest mod, prerea mea este ca te inseli amarnic. Hai sa ai spor la tastatura ca pe motor nu prea te-am mai vazut.

P.S. E bine cand faci bani inchiriand motocicleta pe adancata?

linia dreapta este cam denivelata!pozele nu sunt mizerii,realitatea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E denivelata, dar nu cum pare din poze. Efectul ala apare din cauza obiectivului. Pe Adancata altele sunt problemele, una dintre ele ar zonele de degajare. Udreasca stie mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multe piste sunt denivelate, va plangeti degeaba :D

10687460_729420490485391_833759566221477

 

In alte ordine de idei, nu uitati totusi ca pana in toamna trecuta nu existau in Romania decat circuitele de karting si asa-zisele circuite pe aeroport.

Circuitul de langa Urziceni este un urias pas inainte chiar daca nu e inca la nivelul la care ar trebui sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand am fost conditiile au fost f bune si voi reveni. Singura obiectie zonele de degajare dar se vor rezolva si alea sper cat mai curand pana at mai cu grija. Denivelarile nu sunt problema sunt chiar ok. Denivelqri sunt oricum peste tot si chiar mult mai nasoale. Asfaltul cand am fost acu 1 sapt era curat nu ca in filmari

Editat de Legnakrad.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand am fost conditiile au fost f bune si voi reveni. Singura obiectie zonele de degajare dar se vor rezolva si alea sper cat mai curand pana at mai cu grija. Denivelarile nu sunt problema sunt chiar ok. Denivelqri sunt oricum peste tot si chiar mult mai nasoale. Asfaltul cand am fost acu 1 sapt era curat nu ca in filmari

De curiozitate, ce viteza ai atins maxim pe linia dreapta? Cit cai are motoreta ta? Suspensiile sint moi sau intarite? Intreb pt ca si eu cind am mers prima tura cu R1 2015, incet, mi s-au parut apa de ploaie denivelarile, dupa citeva ture, la full gaz, imi "zbura" casca din cap. Bine, 170 cai /roata nu au decit putini. Vreau sa spun ca nu prea se poate merge rapid pe linia dreapta daca setarile la suspensii sint reglate mai hard.Cind am inchiriat moto la etapa de CNMV colegul s-a plins ca abia mai vede panourile de distanta Dupa ce am mai inmuiat suspensiile, a inceput sa se rupa anv spate, prea putina compresie, insa s-a mai domolit cu "topaielile".

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt cateva zone stiute pe unde trebuie sa o iei pe linia dreapta sa nu ai probleme cu denivelarile,pe acolo ai un spatiu de franare suficient + franare mai tarzie,pe zonele acelea nu se simt denivelarile asa tare chiar si cu suspensiile mai pe hard @ 280km/h,daca o luam pe mijlocul pistei era rupere si pt mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt cateva zone stiute pe unde trebuie sa o iei pe linia dreapta sa nu ai probleme cu denivelarile,pe acolo ai un spatiu de franare suficient + franare mai tarzie,pe zonele acelea nu se simt denivelarile asa tare chiar si cu suspensiile mai pe hard @ 280km/h,daca o luam pe mijlocul pistei era rupere si pt mine.

Pe unde trebuie s-o iei ca sa scapi de ele? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate, ce viteza ai atins maxim pe linia dreapta? Cit cai are motoreta ta? Suspensiile sint moi sau intarite? Intreb pt ca si eu cind am mers prima tura cu R1 2015, incet, mi s-au parut apa de ploaie denivelarile, dupa citeva ture, la full gaz, imi "zbura" casca din cap. Bine, 170 cai /roata nu au decit putini. Vreau sa spun ca nu prea se poate merge rapid pe linia dreapta daca setarile la suspensii sint reglate mai hard.Cind am inchiriat moto la etapa de CNMV colegul s-a plins ca abia mai vede panourile de distanta Dupa ce am mai inmuiat suspensiile, a inceput sa se rupa anv spate, prea putina compresie, insa s-a mai domolit cu "topaielile".

JAGI man ...

aste au DOTul ok pentru circuit???

le am pus la soare sa le incalzesc

post-2209-0-32587900-1434719410_thumb.jpg

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am banuit eu ca esti marinar destoinic.Pt Marian.


» Post actualizat in 19 Jun 2015 13:21

JAGI man ...
aste au DOTul ok pentru circuit???
le am pus la soare sa le incalzesc

Cred ca te simti foarte singur, daca in paradisul in care te afli, tocmai la mine te-ai gindit. Totusi, esti off topic. Poti sa-mi dai mesaje si pe privat, poze pe email.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cred ca te simti foarte singur, daca in paradisul in care te afli, tocmai la mine te-ai gindit. Totusi, esti off topic. Poti sa-mi dai mesaje si pe privat, poze pe email.

e plin de bulgari asa ca nu am cu cine "ma rade".....

 

si cum TU esti cel mai funny la postari mai ma bag si eu cu tine in seama intre 2 plaje unde am wifi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii f bn Jagi ce motoreta am. Suspensiile nu sumt asa tari ca la r1 cu siguranta. Pe linia dreapta trebuie sa mergi mai prin dreapta pana treci de linia boxelor dupa care te incadrezi pt viraj. Eu asa nu am avut probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand va spuneam ca se stiu treburile ..

» Post actualizat in 21 Jun 2015 07:49

ma bucura ce ai zis Bogdane,multumim Motorpark

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii f bn Jagi ce motoreta am. Suspensiile nu sumt asa tari ca la r1 cu siguranta. Pe linia dreapta trebuie sa mergi mai prin dreapta pana treci de linia boxelor dupa care te incadrezi pt viraj. Eu asa nu am avut probleme

Nu ai avut probleme. Problema poate apare cind vine unul prin stinga si te poate acrosa cind tu o iei pe diagonala spre stinga. Eu asa mi-a rupt mina , veneam pe mijlocul pistei, inainte de curba am vrut sa ma dau spre stinga sa ma incadrez, a venit unul rapid, surprins de manevra mea, m-a darimat. Era s-o mai patesc si alta data, noroc ca doar m-a atins.

» Post actualizat in 21 Jun 2015 08:03

Pe pista nu prea exista reguli de circulatie scrise, din pacate inveti tot din experienta.

Concluzia e ca daca o luati pe dreapta liniei drepta a pistei, nu incercati sa va incadrati pe stinga decit daca sinti siguri ca nu vine nimeni din spate mai rapid pe stinga.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios, care vor mai fi comentariile acum:

"Al treilea eveniment MotoEvolution Racing School are loc in perioada 3-5 iulie 2015!
Pentru inscrieri : motoevolutionracingschool@gmail.com
0741105015

Acest sfarsit de saptamana, 3-4-5 iulie, se adreseaza atat celor care vin pentru scoala, cat si celor care vor sa mearga pe circuit, sa se antreneze si sa participe la curse.

TAXA TRACK-DAY: Primii 30 de participanti care se inscriu si platesc taxa de participare in avans - pana pe 26 iunie, beneficiaza de 3 zile pe circuit pentru 150 euro. Dupa data de 26 iunie avem urmatoarele pachete disponibile: 2 zile pe circuit 120 euro, 3 zile pe circuit 180 euro (participarea pentru o singura zi nu va fi posibila). Taxa se plateste pentru pilot si nu pentru motocicleta. Daca 2 piloti vor sa imparta aceeasi motocicleta, nu avem nimic impotriva, taxa se plateste pentru pilot.

TAXE PENTRU SCOALA: 250 euro, pentru vineri si sambata, include scoala si taxa de circuit. Daca elevii vor sa participe si pe 5 iulie platesc 50 euro pentru ziua de duminica.

Taxa pentru transponder se va plati la circuit ."

 

 

https://www.facebook.com/events/394146727461256/

Editat de prolific
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au mai ramas doar 2 zile pânã la închieierea înscrierilor la track-days - 23 iunie seara este limita.
Atentie, inscrierea in avans prin e-mail este o conditie pentru participare!
Consultati conditiile publicate pe pagina evenimentului.

 

https://www.facebook.com/events/849021705172394/

post-90182-0-10077100-1434962704_thumb.jpg

Editat de Holeshot Track Events
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...