Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

mai strange reboundul pe fata Theo !

felicitari pt cursa, cu putin noroc luai o cupita !

 

Nu a fost camera pe motocicleta mea, a fost pe un 600rr.

Am depasit cu o roata pe cel de pe 3 dar eu am avut transponderul la suportul de toba (scarita spate) iar el pe furca fata. Transponderul meu a trecut linia de finish dupa transponderul lui. Asta e...

Oricum, stiu ca mai am muulte de imbunatatit si e bine, pe viitor putem imbunatatii timpii.

 

Later edit: ultima data cand am mers pe pista a fost in 2012 si atunci mergeam ceva mai bine, intre timp mi-am mai iesit din mana. Fara antrenament/experienta nu se poate.

Editat de theos_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mi-am adus aminte faza din ultimul tur ,ultimul viraj :) ,eu tot asteptam sa te depaseasca cineva in filmarea asta in ultimul tur ,daca tin bine minte locul 3 a fost un baiat cu un suzuki albastru ,nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am adus aminte faza din ultimul tur ,ultimul viraj :) ,eu tot asteptam sa te depaseasca cineva in filmarea asta in ultimul tur ,daca tin bine minte locul 3 a fost un baiat cu un suzuki albastru ,nu?

 

Da, un K7 600 :blush:

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
Vizitator goe 75

Am avut un weekend factastic. Am mai tras o cazatura cu cbr-ul 600 , destul de dureroasa de data asta ,dar mi-am revenit si am facut si prima intrare cu motor de 1000. Miarul a fost senzational.

post-69648-0-59578900-1463350514_thumb.jpg

post-69648-0-47424500-1463350523_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mers 2:04 ,pt el este un timp foarte foarte bun!

Theo,timpul este /pilot nu /motocicleta :)

Felicitari organizatorilor pt acest weekend minunat !

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un weekend factastic. Am mai tras o cazatura cu cbr-ul 600 , destul de dureroasa de data asta ,dar mi-am revenit si am facut si prima intrare cu motor de 1000. Miarul a fost senzational.

ce s-a intamplat de ai trantit-o?

 

p.s. bine ca nu s-a lasat cu urmari grave.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mers 2:04 ,pt el este un timp foarte foarte bun!

Theo,timpul este /pilot nu /motocicleta :)

Felicitari organizatorilor pt acest weekend minunat !

 

Da, stiu dar am citit ca a mers si cu o honda. Merci pentru raspuns. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Glumeam Theo "/motocilcleta" :P stiu ce calaresti si de aceea am zis ...cand ne vedem la Adancata ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

ce s-a intamplat de ai trantit-o?

 

p.s. bine ca nu s-a lasat cu urmari grave.

Lipsa de experienta !! Fiind multi am avut ocazia sa fac si eu cateva depasiri si m-am lasat dus de val.Am ajuns in spatele unui gsxr 750 care se departa enorm pe drept dar il prideam pe frinare si am incercat sa-l depasesc pe exterior.Am aplecat-o mai mult decat o fac de obicei si am dat cu scarita dreapta.Pe asfalt am alunecat normal dar in decor am inceput sa ma rostogolesc si am aterizat in final pe ceafa .Am rani pe umarul stang si brate .Inca ma mai doare capul si spatele la baza coastelor.Sunt foarte fericit ca nu m-a inpiedicat sa continui cu distractia pana la final .Pana duminica la pauza de pranz am reparat si motorul si am facut cateva teste cu el dar il voi mai lua cu mine doar ca motor de rezerva , in caz ca fac k6-ul praf. Noi venim sigur si pe 28-29. Multam fain CMD!

» Post actualizat in 16 May 2016 21:26

Mai scurteaza din crash-pad-uri, O faci proiectil de catapulta daca agata un dimb,

Da ,o voi face . In timp va primii si o alta finala si scarite .Asta a fost doar primul test cu motorul asta si m-am simtit mult mai bine decat ma asteptam .Cred ca va remane doar pentru circuit pentru multa vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nico tu esti un baiat super dar in ultimul timp ai o atitudine ciudata orientata spre noi cei care mergem pe circuit,astia suntem si te rog sa ne iubesti cu defectele noastre,cand si tu mergeai pe circuit era totul bine si roz,acum cum nu ai mai ajuns sau nu vrei sa mai ajungi/nu-ti doresti ti se pare ca noi suntem cel putin14 din carti.

Goe vad ca a picat intr-un mediu safe si nu a patit mai nimic,greseli se pot face peste tot .

Te salut si astept sa te vad din nou pe circuit si cu ganduri mai bune :)

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nico tu esti un baiat super dar in ultimul timp ai o atitudine ciudata orientata spre noi cei care mergem pe circuit,astia suntem si te rog sa ne iubesti cu defectele noastre,cand si tu mergeai pe circuit era totul bine si roz,acum cum nu ai mai ajuns sau nu vrei sa mai ajungi/nu-ti doresti ti se pare ca noi suntem cel putin14 din carti.

Goe vad ca a picat intr-un mediu safe si nu a patit mai nimic,greseli se pot face peste tot .

Te salut si astept sa te vad din nou pe circuit si cu ganduri mai bune :)

Multumesc

George, postul meu este ironic la adresa celor care se dau numai pe circuit sau indeamna lumea NUMAI la circuit pentru ca e mai safe. Imi face placere sa merg la circuit si o voi mai face de cate ori o sa am tragere de inima+bani,logistica,etc. Dar intre timp imi folosesc motocicleta sa merg la plimbare, chiar si la serviciu uneori, fac asta de 10 ani cu o singura cazatura din greseala personala in primul an.

 

De cand am ajuns pe la circuite am mai luat 2 cazaturi, tot greseli personale. Amandoua m-au costat mai mult decat cazatura pe strada, atat in bani cat si fizic.

 

Am mai atras atentia asupra faptului ca la circuit intervine imediat competitia cu ceilalti, competitia cu tine si timpi mai buni, lucru care daca insisti va duce mereu la ceva cazaturi, urmarile fiind cam in functie de noroc, de la dauna totala a motocicletei pana la oase rupte, spitale, etc.

 

Si da,va iubesc cu defectele voastre, numai nu mai propavaduiti si voi peste tot ca circuitul e Mesia si culmea sigurantei! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Mergeti pe circuit ca e mult mai safe! :)) Puteai sa iti rupi gatu' si sa fii mort acu', ca ai dat tu cu scarita :)

Am facut o mare mare prostie ca mi-am pierdut rabdarea intr-un moment in care nu avea nici un rost si nu am avut destula experienta care sa compenseze pentru excesul de bravura si prostie.De data asta am fost super ok la capitolul conditie fizica dar am ramas corijent la capitolul pregatire psihica.

» Post actualizat in 17 May 2016 06:34

Da, acum mi-am cazut fisa ca daca aveam mai multa experienta nu faceam greseala respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut o mare mare prostie ca mi-am pierdut rabdarea intr-un moment in care nu avea nici un rost si nu am avut destula experienta care sa compenseze pentru excesul de bravura si prostie.De data asta am fost super ok la capitolul conditie fizica dar am ramas corijent la capitolul pregatire psihica.

Detalii. Postul meu putea sa nici nu aiba legatura cu tine. Tu doar esti ultimul caz care ai venit sa povestesti ce s-a intamplat. Si asta e de bine si denota curaj si faptul ca vrei sa inveti din greselile pe care le faci, pentru ca majoritatea motociclistilor (si de circuit si de strada) cand cad tac chitic, repara mobra si nu zic nici pas, sa nu li terfeleasca orgoliul lor de piloti.

 

Toti cand ajungem acolo nu avem rabdare, vrem sa ardem etape, sa progresam repede, mai dam o tura cu cauciucu' ala ca 'mai merge', uite-asa se ajunge la cazaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti aveti dreptate in felul vostru, dar intelegeti ca fiecare judeca dupa propriile experiente. cine a cazut nasol pe strada si pe circuit nu, normal ca va spune ca pe circuit e cel mai safe si invers. Important e sa te ridici si sa mergi mai departe sau sa pui punct cand nu vrei sa mai risti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lipsa de experienta !! Fiind multi am avut ocazia sa fac si eu cateva depasiri si m-am lasat dus de val.Am ajuns in spatele unui gsxr 750 care se departa enorm pe drept dar il prideam pe frinare si am incercat sa-l depasesc pe exterior.Am aplecat-o mai mult decat o fac de obicei si am dat cu scarita dreapta.Pe asfalt am alunecat normal dar in decor am inceput sa ma rostogolesc si am aterizat in final pe ceafa .Am rani pe umarul stang si brate .Inca ma mai doare capul si spatele la baza coastelor.Sunt foarte fericit ca nu m-a inpiedicat sa continui cu distractia pana la final .Pana duminica la pauza de pranz am reparat si motorul si am facut cateva teste cu el dar il voi mai lua cu mine doar ca motor de rezerva , in caz ca fac k6-ul praf. Noi venim sigur si pe 28-29. Multam fain CMD!

» Post actualizat in 16 May 2016 21:26

Da ,o voi face . In timp va primii si o alta finala si scarite .Asta a fost doar primul test cu motorul asta si m-am simtit mult mai bine decat ma asteptam .Cred ca va remane doar pentru circuit pentru multa vreme.

Ai vazut ca CONTEAZA si agregatul cu care te dai, indiferent cit de priceput sau nepriceput esti? Din cauza asta ai sa vezi oameni care scot 2.00 pe Adancata cu S1000RR. Si ceilalti comenteaza ca nu-i trebuie asa ceva. Eu am inteles demult aspectul asta, din experienta. Stai sa vezi cum e cu anvelope race noi noute, moi si fierbinti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Si de data asta am avut anvelope noi pe ambele motoare ,supercorsa BSB, fata dot 2015, spate dot 2014.Mie mi s-au parut senzationale. In materie de timpi ,singurul gol pe care l-am avut a fost sa merg sub 2.10 relaxat si fara sa simt ca fac un efort deosebit si l-am atins .Drept urmare am reusit sa fac sesiuni de 20-25 de minute si sa vad steagul final si in pauza sa lucrez la motorul cazut.In toamna am reusit sa termin o singura sesiune , in rest am iesit dupa 6-7 ture atat de obosit ca imi venea sa cer salariu. In privinta motoarelor , sigura mare diferenta pe care o pot aprecia cu adevarat este ca gsxr-ul are slipper clutch si intru mult mai putin stresat in curbe .Si faptul ca are scarietele mai inalte imi da mai multa siguranta ,acum ca am vazut ce insemna sa dai cu ele de pamant dar stiam exact ce am sub mine si trebuia sa actionez in consecinta. Cand vine vorba de diferenta de putere dintre cele doua eu cred ca realizati ca nu sunt in stare si nu am curajul sa folosesc toata puterea gsxr-lui.


» Post actualizat in 30 May 2016 05:25

Inca nu au aparut poze pe FB din weekend-ul asta .Cunoaste careva pe fotografii care au fost duminica (ma refer la cei adusi de organizatori) ? Sau daca au alt site unde urca pozele ,o informatie ar fi bine venita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...