Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

Confirm cu numarul mare de participanti. Azi s-a putut intra cel mai ieftin cu 40 euro/ultimile 3 sesiuni de dupaamiaza, 30min, 30min si 25min. Total 85 minute. Un pret excelent.

Azi m-am dat si eu prima oara pe noua configuratie a circuitului. Per total, e foarte foarte foarte bine comparativ cu vechea varianta scurta. Dispare vechiul ultim viraj care se lua cu 50-55km/h, inainte de el se frina puternic, insemna multa oboseala. Noul tronson adaugat pistei este cu ceva denivelari, la inceput te jeneaza, dar dupa maxim 2 sesiuni incepi sa gasesti trase care ocolesc cumva denivelarile si incepi sa mergi din ce in ce mai tare.Conteaza enorm si setarea suspensiilor. Dispar voblajele de pe linia dreapta din cauza ca nu se mai parcurg primii zeci de metri unde se tragea blana cu treaptele 1-2, acum se intra cu treapta a 3-a.

 

O zi superba pe circuit petrecuta alaturi de CMD, LVK, Gabi Papi, Alpar , Saian, Manu Vvu, si multi altii.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aiurea, era vremea perfecta pentru cateva intrari, poate tine cu noi si saptamana viitoare. Interesant totusi, e prima data cand aud de "numarul mare de participanti", se anunta chiar atat de multe mobre la etapa ?

Daca vrei sa te dai miine, costa 45 euro ultimile 3 sesiuni. Dupa orele 12 vremea va fi 100% ideala de mers blana. Soare si 20 grd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa te gandesti si la costurile potentiale. Adancata iti baga adanc mana in buzunar si la o simpla cauzatura. Poti sa te alegi si cu motorul in doua doar ca nu sunt amenajate spatiile de siguranta. Ca sa nu mai zic de denivelari.

 

https://www.youtube.com/watch?v=M-PBTgcjBLg

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica au cazut doi sportivi: unul la clasa 600 (il am filmat dar n-am apucat sa "developez" filmul) si inca unul la clasa 1000. Presupun ca-i cel din filmuletul de mai sus.

Miarul acela, dupa cateva poze vazute de mine, cred ca l-au luat cu farasul si l-au urcat in duba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si s-a mai spart mtorul la un R6 2007. De cite ori am tot zis ca propulsoarele de pe R6 trebuie servisate preventiv. Nici nu mai stiu al citelea motor de R6 il vad spart la circuit. Intimplator vorbisem cu baiatul cu R6, imi spunea ca il va vinde cit mai repede. Nu i-a iesit socoteala.

Referitor la accidentul BMW-ului. Putea fi orice motocicleta. Accidentul nu a fost la viteza mare, undeva la 100km/h. Depinde de ce noroc sau ghinion ai . Motoreta a sarit mult in aer. Ureche cazuse la BRNO in vara, viteza mult mai mare, a ramas fara frina, daunele au fost minore. Si mie mi-au sarit motoretele in sus, am avut noroc ca au arterizat in codita-roata spate. Doar cadru spate, roata spate, tobe distruse (plus carenele). Furci, juguri intacte. Insa s-au rupt clipsuri de plastic de la pompa de benzina din cauza socului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa te gandesti si la costurile potentiale. Adancata iti baga adanc mana in buzunar si la o simpla cauzatura. Poti sa te alegi si cu motorul in doua doar ca nu sunt amenajate spatiile de siguranta. Ca sa nu mai zic de denivelari.

Sa inteleg ca mobra aceea s-a facut praf din cauza ca nu-s amenajate spatiile de siguranta, sau ca n-a avut noroc? -Intreb pe bune ca nu ma pricep.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scris mai sus. Am cazut de 2 ori in care motorul s-a dus in sus. Norocul a fost ca motoreta a aterizat pe roata spate-coditza.Prima oara la 90km/h pe Selena, motoreta 954RR a prins vibratorul, a sarit 2-3 m in sus, a aterizat , a luat-o iar in sus si a mai facut 1 tumba.Motoreta nu a iesit pe pamint. A doua oara a fost la Pannoniaring, tobele erau imprastiate pe o raza de 100metri. Zonele de degajare Dde la Pannonia sint OK, eu si motoreta ne-am oprit in piscina de balast.Nasol a fost pt sanatatea mea, am ramas cu piciorul drept pe motoreta, m-am dus odata cu ea, a sarit si mi-a dislocat genunchiul. Rupt un ligament, intins inca 2 ligamente, rupt o bucatica de os din cupa genunchiului. Abia dupa 3 ani m-am recuperat cit de cit.


» Post actualizat in 07 Oct 2015 18:30

https://www.facebook.com/crazysnailsbistrita/videos/1623243024593614/


» Post actualizat in 07 Oct 2015 18:35

https://www.facebook.com/crazysnailsbistrita/photos/ms.c.eJxFzNkVxDAIQ9GO5iAWAf03No4dk9~_LHqAqJaJg6qLxwwZWZLcEfeBZWPUsGs5InaShD4i8CcR6ASvzgJY8SQBvEon1FFV8gSvKLqf1gK5FdmIgz0IvKPaCH3Av1C4Y98JzYJ0DmnUhZAN5wXsn5gMnYf0B3~_E9zg~-~-.bps.a.1621929668058283.1073741865.1415360275381891/1622666491317934/?type=3&theater

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iosif avea nevoie de noroc maxim ca motorul lui sa scape.adica de,la inaltimea la care a sarit mobra dupa ce s-a infipt cu nasul in pamant,nu prea erau sanse sa scape cu o singura tumba si aia sa arunce motorul doar pe codita la aterizare.asta e Adancata:un circuit facut in etape pe toate sectiunile lui.in loc sa fii terminat pista efectiva cu asfalt final,cu vibratoare,cu zone largi de degajae unde e nevoie,cu spatiile de degajare corespunzaoare,etc etc s-a facut cate putin din fiecare.iata rezulltatul,cateva motoare rupte din cauza lipsei spatiilor de degajare corespunzatoare,cateva oase rupte tot din aceleasi motive....doamne fereste sa se intample ceva mai grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cmd mersi man ! Eh, sa scada fara incidente asta conteaza :D Deocamdata am invatat pozitia pe vitezana si cateva trase

@Jagi bai..., denivelarile cred ca se simt naspa acolo pt toti.. Am avut 2 voblaje usoare de la denivelari insa..ar fi bun un amortizor de ghidon. Eu insa doar ultimele 2 intrari am tras mai tare pe ultima portiune ca mi-a fost tarsa sa fortez acolo

@c3h20 Daca ai niste poze si daca se potrivesc pe motoreta mea..da m-ar interesa dar sa vedem ca vine iarna si nu prea mai are sens acum. Da-mi pm te rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...