Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

George , Adancata nu e si nu o sa fie Hungaro ,sa fie atat de lat circuitul ,atat de safe sau sa fie nu mai stiu cum sa te dai 35 piloti/sesiune si sa fie aerisita treaba,am intrat 30 intr-o sesiune in calicari si erau numai trenulete formate ,circuitul e tehnic si cu capacitati cilindrice diferite e foarte greu sa depasesti in siguranta. (pt nivelul nostru de acum )


» Post actualizat in 22 Jul 2016 08:51


Distractie placuta Razvan,speram sa-ti placa si sa mai ajungi !

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Man,nu dadeam cu parul.intrebam cat se poate de serios(nici macar ironic nu eram).nu il mai compar cu Hungaro stai linistit,ci cu orice alt circuit mare.dupa mintea mea sa faca ce vor,ca eu oricum nu merg acolo.si nu sunt carcotas,doar imi place sa aud si parerile celor care merg acolo de pasiune,si a celor care merg doar pt ca e "aproape de casa"(de musai mai mult in lipsa altei optiuni).un singur lucru spun eu:las-o bah ca merge si asa nu e o gandire buna nici pe termen scurt mediu si nicidecum pe termen lung. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem man :D Mai vine un prieten, i-am zis ca o sa stau si cu el. Oricum am schimbat semighidoane si incercat sa aranjez suspensiile ca e cam barca si e altfel acum, vreua sa ma reacomodez cu ea. O sa bag 2 intrari la C si dupa daca merge bn treaba o sa bag 2 la B

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am rugat pe un prieten sa faca niste reglaje fata/spate nu am schimbat nimic, mi-a zis ca o sa trebuiasca sa verificam furca sa vedem ce trebuie schimbat ca nu prea e ce trebuie insa :( . Spatele l-am revalvat mai demult ca statea pe arc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, baieti!

Maine vin si eu pentru prima data pe adancata cu f4i-ul meu. Ma bazez pe Lemne sa imi arate trasele. Daca aveti ceva sfaturi pt "prima intrare", sunt binevenite. Nu m-am mai dat de multa vreme, asa ca o sa o iau gradat. Ne gasim pe acolo, o sa fie fun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu este sa nu te duci dupa Lemne,el merge foarte bine si sa nu faci o prostie.Wtf ,este valabil si pt tine.

Sfatul meu este prima data sa mergi in recunoastere incet cu o singura treapta de viteza pe mai toate virajele (treapta 2 sau 3) ca sa-ti faci o idee unde si cu ce treapta o sa le abordezi in sesiunile viitoare ,care treapta este buna pt fiecare viraj,cate trebuie sa mai schimbi in sus pana acolo si apoi in jos samd ,cu siguranta dupa pauza o sa-ti faci o idee despre trepte si circuit.

Adaptati treptele de viteza pt fiecare viraj in parte si dupa o sa aveti doar de castigat.


» Post actualizat in 22 Jul 2016 18:38

have fun !

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu oricum daca intru voi merge in recunoastere dar cu siguranta va trebui sa ma temperez. Merg acolo sa invat ceea ce nu stiu.

Merci pentru sfaturi @cmd


» Post actualizat in 22 Jul 2016 21:07

Sfatul meu este sa nu te duci dupa Lemne,el merge foarte bine si sa nu faci o prostie.Wtf ,este valabil si pt tine.

Sfatul meu este prima data sa mergi in recunoastere incet cu o singura treapta de viteza pe mai toate virajele (treapta 2 sau 3) ca sa-ti faci o idee unde si cu ce treapta o sa le abordezi in sesiunile viitoare ,care treapta este buna pt fiecare viraj,cate trebuie sa mai schimbi in sus pana acolo si apoi in jos samd ,cu siguranta dupa pauza o sa-ti faci o idee despre trepte si circuit.

Adaptati treptele de viteza pt fiecare viraj in parte si dupa o sa aveti doar de castigat.


» Post actualizat in 22 Jul 2016 18:38

have fun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu prevad ca wtf? va rupe gura tirgului. Stiu ca are reflexe bune.

 

Multumesc Bogdane, si da doamne de cati ani imi doream sa ajung pe circuit !

Ei bine de data asta am reusit si cum ziceam mai sus de la "poate fac o intrare" am ajuns sa fac doua pentru ca una a fost insuficienta!

M-am simtit incomparabil mai in siguranta sa alerg pe circuit decat pe strada, n-am mai avut teama ca poate ma infig in vreo masina sau o masina va intra in mine asa ca m-am putut concentrat la ceea ce aveam de facut si sa ma simt bine.

Singura teama care am avut-o la inceput a fost sa nu incurc pe cineva crezand ca circuitul nu-i de mine si ca nu voi face fata, insa teama asta a disparut dupa doar jumatate de tur cand am inceput sa ma simt in elementul meu, parca acolo imi era locul. Mi-a aratat Lemne cateva trase apoi fiecare si-a vazut de treaba lui. De la grupa C doar el mergea mai tare ca mine, insa el se incadreaza lejer la B.

Am avut grija ca in primul tur sa nu fie nimeni in spatele meu, daca aveam sa gresesc sa pot sa remediez si sa nu incurc pe nimeni, n-a fost cazul.

Ba din contra zambeam in casca si ma miram de mine ca pot sa merg asa, chiar am facut 5-6 depasiri atat la interior cat si una la exterior, dar am si fost depasit odata de o racheta care sigur nu era de grupa C si nu m-am putut tine dupa el.

Iar cu cat parcurgeam de mai multe ori curbele cu atat intram mai tare in ele in special cele asfaltate de curand.

Pe parcurs am observat ca sunt capabil sa dozez corect acceleratia in curbe cand motoreta se inclina mai mult decat trebuie, ridicand-o din gaz fara sa ma panichez.

Ma simt confortabil sa ies in afara motoretei cu tot corpul nu doar piciorul,insa oricat m-am inclinat nu am ajuns cu sliderul jos, ma gandesc sa fie din cauza ca sunt prea scund iar scaritele de curse destul de sus montate, ca teama nu mi-a fost.

Ii multumesc lui TNG cu ocazia asta pentru setup-ul suspensiei care a lucrat ireprosabil, oferindu-mi siguranta pe pista.

Per total ma bucur tare ca am mers si voi mai merge cand vor fi intrari. Astept sa ajunga Lemne acasa sa puna poze, sunt curios de pozitia mea pe motor.

Va multumesc pentru sustinere baieti si toate cele bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit si eu dupa prima zi pe Adancata. Obisnuit fiind cu plimbareala la viteze mici si medii, am avut mari emotii la primele 2 intrari, dar de la a 3-a am mers ceva mai relaxat si mai eficient. Super senzatie! Best lap - 2.23.

 

Din pacate am avut si un eveniment nefericit...mi-am pierdut gopro-ul pe drum spre circuit -.- un hero 3 silver. Asta-i viata. Daca da sau a dat careva de el, ofer recompensa.

Editat de anonymous
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. M am plimbat prin zona, si ma batea gandul sa vin pana la circuit sa casc gura la altii. Dar m a speriat drumul ala de tara, care duce la pista. Cat e de mers pe el? Cu cruiser e rupere de bucsoare...si ciolane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heh a fost misto. Pista a foat goala. Din pacate am experimentat si eu senzatia de suspensie setata incorect imi tzopaia si valsa pe toate denivelarile.

Cu ocazia asta multumiri lui Ionut Mistode un om de nota 20. I.am zis ce pb am si i.am cerut un sfat de mecanic si el s.a oferit sa imi regleze suspensia si se simte mult mai bine deci tot respectul.

Bv si celor nou veniti sper sa reveniti si sa pastrati fuga pt circuit.

O sa bag poze si filmulete cum fac roat de ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heh a fost misto. Pista a foat goala. Din pacate am experimentat si eu senzatia de suspensie setata incorect imi tzopaia si valsa pe toate denivelarile.

Cu ocazia asta multumiri lui Ionut Mistode un om de nota 20. I.am zis ce pb am si i.am cerut un sfat de mecanic si el s.a oferit sa imi regleze suspensia si se simte mult mai bine deci tot respectul.

Bv si celor nou veniti sper sa reveniti si sa pastrati fuga pt circuit.

O sa bag poze si filmulete cum fac roat de ele

De ce a fost goala pista? Erau toti la avansati sau nr total de participanti a fost mic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...